Łukasz BodnarZawodnik CCC Polsat, Łukasz Bodnar został zwycięzcą 52 Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. Ostatni etap wygrał Peter Sagan (Dukla Trencin).

Ostatni etap z Wyszogrodu do Płocka o długości 169,7 km na swej trasie zawierał 13 premii górskich oraz trzy lotne finisze. Początek etapu to ucieczka trzech kolarzy, a byli to: Mieszko Bulik (TC Chrobry), Mariusz Woźnicki (Polska Kadra Torowa) oraz Radosław Syrojć (Legia Warszawa). Po wspólnej jeździe przez 13 kilometrów wypracowali przewagę 55 sekund.

Jednak od lotnej premii w Radzanowie, którą wygrał Mariusz Woźnicki, ich przewaga topniała. Na 40 kilometrze prowadząca trójka została doścignięta.

Na kolejnych kilometrach peleton jechał razem, a większość premii górskich wygrywał Mieszko Bulik, doskonale czujący się na mazowieckich pagórkach.

Na rundy w Płocku wjechał cały peleton. Na finiszu po raz drugi w tej edycji wyścigu, najszybszy okazał się  Peter Sagan. Drugi był Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat), a trzeci Robert Radosz (DHL-Author).

W klasyfikacji generalnej, dzięki wspaniałej jeździe na czas na czwartkowym etapie, zwyciężył Łukasz Bodnar, tuż za nim uplasował się Robert Radosz (DHL-Author), a trzecie miejsce zajął Tomasz Kiendyś (CCC Polsat).

Robert Radosz został nowym liderem kolarskiej ProLigi. Na mecie Robert Radosz powiedział: “Udało mi się wyjść na prowadzenie kolarskiej ProLigi. Dziękuję swojej drużynie – DHL-Author, która mi bardzo bardzo pomogła. Przed nami jeszcze trzy decydujące wyścigi, na których się wszystko może wydarzyć. Ja mam mocną ekipę i będę starał się tę koszulkę obronić.”

Pełne wyniki 5 etapu oraz końcowe klasyfikacje znajdziesz > tutaj