Ballan AlessandroMistrz świata Alessandro Ballan wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne. Dzisiaj do organizatorów wyścigu dotarło potwierdzenie startu włoskiego kolarza.
Jak zapewniają szefowie grupy Lampre NGC, Ballan jest w wysokiej formie i będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony na polskich szosach. Bardzo poważniej podchodzi do tego startu i zależy mu na jak najlepszym wyniku.

W barwach Lampre NGC pojedzie również Marcin Sapa, który od tego sezonu ściga się w Pro Tourze.

Bez wątpienia jedną z ciekawszych postaci całego wyścigu będzie Enrico Gasparotto. Włoch miał fantastyczny ubiegły sezon, co zaowocowało transferem z Barloworldu do Lampre. Jednak we włoskiej ekipie nie radzi sobie już tak dobrze, jak w ubiegłym roku, kiedy to zajął drugą lokatę w Tirreno – Adriatico i wygrał Ster Elektroeter. Jego największym osiągnięciem w obecnym sezonie jest druga lokata w Giro della Provincia di Grossetto, więc pewne jest to, że w Polsce kolarz powalczy o jak najlepszy wynik.

Warto zwrócić uwagę także na dwójkę sprinterów – Angelo Furlana i Mirco Lorenzetto. Furlan, który dołączył do ekipy przed tym rokiem, ma całkiem niezły sezon, o czym świadczy triumf etapowy podczas Criterium du Dauphine Libere i 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Qtaar.

Z kolei Lorenzetto mocno wszedł w sezon, jednak z czasem jeździł coraz gorzej. Ma jednak na koncie triumf w klasyku Giro del Friuli, dwa zwycięstwa etapowe podczas Giro di Sardegna. Ponadto dwukrotnie był trzeci na etapach Paris – Nice.

Dobry sezon ma również kolejny szybki kolarz w barwach Lampre, Francesco Gavazzi. Ten młody zawodnik dwukrotnie zajął trzecią lokatę na etapach tegorocznego Giro d’Italia, a także raz był trzeci na odcinku Tour de Suisse. Może się także pochwalić czwartą lokatą w mistrzostwach Włoch ze startu wspólnego.

Źródło: Lang Team

Foto: corvospro.com