CofidisBez spektakularnych nazwisk przyjedzie do Polski francuska ekipa Cofidis. Zespół w Tour de Pologne do etapowego zwycięstwa powinien poprowadzić Białorusin Aleksander Usow, znany z nieprzeciętnych umiejętności sprinterskich.

Alexandre Blain w tym roku stanął tylko raz na podium podczas etapówki Etoile de Besseges. Guillaume Blot bardzo dobrze rozpoczął sezon będąc trzeci w klasyku Trofeo Cala Millor. Kolejne starty nie były jednak tak udane. Być może przełom nastąpi w TdP.

Florent Brard, były mistrz Francji, w 2004 roku zakończył Tour de Pologne na szóstym miejscu. Herve Duclos-Lassalle nie ukończył w ubiegłym roku naszego touru, jednak tegoroczny termin, a przy tym pogoda, powinny mu bardziej pasować.

Nico Sijmens to zawodnik, któremu powinny odpowiadać nasze tereny. Szybki, potrafiący przejechać niewielkie podjazdy. W tym roku jego forma jest jednak daleka od ideału. Ekipa liczy głównie na Aleksandra Usowa. Dla Białorusina będzie to jedna z ostatnich szans, aby pokazać się menedżerom, gdyż prawdopodobnie pożegna się z posadą w obecnym zespole.

W składzie Cofidisu wystartują również: Sebastien Portal i Romain Villa.

Źródło: Lang Team