17 etapAlberto Contador (Astana):

“Mam mieszane uczucia po tym etapie, gdy podjeżdżaliśmy pod La Colombiere powiedziałem Andreasowi [Klodenowi] że chcę zaatakować, powiedział żebym jechał. Przyspieszyłem, z nadzieją że zostanę sam, ale bracia Schleck byli ciągle przy mnie, i tylko Andreas został z tyłu. Zwolniłem, bo miałem nadzieję że dzięki temu będzie nas mógł dogonić. Niestety przeżywał trudne chwile i stracił sporo czasu.”

Frank Schleck (Team Saxo Bank):

“Co prawda nie udało nam się zgubić Contadora, ale dzięki wspólnemu, można powiedzieć rodzinnemu wysiłkowi zyskaliśmy przewagę nad innymi kolarzami. Ja wygrałem etap, a Andy jest na podium. To był cudowny dzień.”

Bjarne Riis (Menadżer Team Saxo Bank):

“To był wyjątkowy dzień, jeden z najpiękniejszych w moim życiu jako dyrektora sportowego. Przez cały Tour wszystko dążyło do tego dnia, bo wiedzieliśmy, że przełęcze Romme i Colombière są bardzo trudne. Chcieliśmy tu zaatakować, poruszyć wyścig, oczekiwaliśmy tego rano i zwyciężyliśmy. Wczoraj Jens [Voigt] miał poważny wypadek, ale gdy zdarzają się takie rzeczy, wszyscy się zbieramy, dyskutujemy, ignorujemy przeszkody i chcemy być mocniejsi. Myślę, że to nasza siła.”