paterskiPaterski dołączył do ”12-tki” Wadeckiego Nie jest jeszcze ostatecznie znany skład kadry Polska-BGŻ, który weźmie udział w 66. Tour de Pologne. W wyścigu może wystartować ośmiu reprezentantów naszego kraju, ale w kręgu zainteresowań selekcjonera Piotra Wadeckiego jest 13-tu kolarzy.

Do poniedziałkowej “12-tki”, która obejmowała tylko zawodników z polskich grup zawodowych, we wtorek dołączył zawodnik na co dzień ścigający się za granicą. Jest nim Maciej Paterski (Marchiol Pasta Montegrappa). Uwagę selekcjonera przyciągnęły dobre wyniki tego młodego kolarza, który kilka dni temu zajął 8. miejsce w wyścigu GP Vini Doc Valdadige – Rivalta di Brentino. Dwa razy zajmował także 4. miejsca podczas wyścigu Giro Bio. W Trofeo Lindo e Sano uplasował się na 5. pozycji. W tym sezonie stawał już także na podium – w marcowym klasyku Circuito Internazionale di Caneva był 3.

Paterski wpisał się jako trzynasty na listę Wadeckiego, jednak czy wystąpi on w Tour de Pologne w barwach narodowych nie jest jeszcze przesądzone. Po pierwsze, Piotr Wadecki nie zakończył jeszcze selekcji, a po drugie istnieje bowiem szansa, że Paterski wystartuje w naszym narodowym Tourze jako stażysta jednej ekip ProTour.

13-osobowy skład obejmuje po czterech kolarzy z trzech polskich grup zawodowych (DHL-Author, Mróz Action Uniqa, CCC Polsat Polkowice) oraz Macieja Paterskiego z wloskiej grupy Marchiol Pasta Montegrappa.

66. Tour de Pologne rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie. Po raz drugi z rzędu reprezentacja Polski wystąpi w narodowym Tourze pod szyldem Polska-BGŻ.

  13-osobowa kadra Polska-BGŻ na 66. TdP
 1. Marek Rutkiewicz          (DHL-Author)
 2. Artur Detko            (DHL-Author)
 3. Dariusz Rudnicki          (DHL-Author)
 4. Mateusz Komar           (DHL-Author)
 5. Jacek Morajko        (Mróz Action Uniqa)
 6. Mateusz Taciak       (Mróz Action Uniqa)
 7. Błażej Janiaczyk      (Mróz Action Uniqa)
 8. Mateusz Mróz        (Mróz Action Uniqa)
 9. Tomasz Smoleń      (CCC Polsat Polkowice)
10. Krzysztof Jeżowski    (CCC Polsat Polkowice)
11. Bartłomiej Matysiak   (CCC Polsat Polkowice)
12. Tomasz Kiendyś      (CCC Polsat Polkowice)
13. Maciej Paterski  (Marchiol Pasta Montegrappa)

Źródło: www.pzkol.pl