Mark Cavendish - TdF 2009Zawodnik Team Columbia, Mark Cavendish po finiszu z peletonu zwyciężył drugi etap Tour de France. Liderem pozostał Fabian Cancellara.

Drugi etap o długości 187 kilometrów zawierał cztery premie górskie. Po 10 kilometrach od startu, gdy zawodnicy pokonali pierwszą premię górską, z peletonu odskoczyli: Jussi Veikkanen, (Française des Jeux), Stef Clement (Rabobank), Cyril Dessel (AG2R La Mondiale) i Stéphane Augé (Cofidis).

Prowadzącej grupie udało się wypracować przewagę 4 minut i taka przewaga utrzymywała się przez kilkadziesiąt kilometrów.

Gdy do mety pozostało 40 kilometrów, na czoło grupy zasadniczej wysunęli się zawodnicy Teamu Columbia, którzy gonili ucieczkę, aby ich sprinter Mark Cavendish mógł powalczyć na ostatnich metrach. Na 20 kilometrów do mety uciekinierzy mieli już tylko minutę przewagi, a 10 kilometrów dalej zostali doścignięci.

Na ostatnich metrach doszło do kraksy, jednak świetnie rozprowadzany Mark Cavendish w niej nie ucierpiał i nie dał szans rywalom, zwyciężając etap. Drugi finiszował Tyler Farrar (Garmin), a trzeci Romain Feillu (Agritubel).

Marcin Sapa (Lampre) przyjechał w grupie zasadniczej zajmując 101 pozycję.

Pełne wyniki 2 etapu Tour de France > tutaj

Zobacz ostatni kilometr:

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments