Organizatorzy 96 edycji Tour de France opublikowali listę startową. W wyścigu z numerem 138 pojedzie jedyny Polak – Marcin Sapa.

DRUŻYNA – Zawodnik
KRAJ
CERVELO SWITZERLAND
1 SASTRE CANDIL Carlos Spain
2 CUESTA LOPEZ DE CASTRO Iñigo Spain
3 GOMEZ MARCHANTE José Angel Spain
4 GUSTOV Volodymir Ukraine
5 HAUSSLER Heinrich Germany
6 HUSHOVD Thor Norway
7 KLIER Andreas Germany
8 LANCASTER Brett Australia
9 ROULSTON Hayden New Zealand
SILENCE-LOTTO BELGIUM
11 EVANS Cadel Australia
12 DELAGE Mickael France
13 LANG Sebastian Germany
14 LLOYD Mathew Australia
15 SCHEIRLINCKX Staf Belgium
16 VAN AVERMAET Greg Belgium
17 VAN DEN BROECK Jurgen Belgium
18 VAN SUMMEREN Johan Belgium
19 WEGELIUS Charles United Kingdom
ASTANA KAZAKHSTAN
21 ARMSTRONG Lance United States
22 CONTADOR VELASCO Alberto Spain
23 KLÖDEN Andreas Germany
24 LEIPHEIMER Levi United States
25 MURAVYEV Dmitriy Kazahkstan
26 PAULINHO Sergio Miguel Moreira Portugal
27 POPOVYCH Yaroslav Ukraine
28 RAST Grégory Switzerland
29 ZUBELDIA AGIRRE Haimar Spain
TEAM SAXO BANK DENMARK
31 SCHLECK Andy Luxembourg
32 ARVESEN Kurt-Asle Norway
33 CANCELLARA Fabian Switzerland
34 LARSSON Gustav Erik Sweden
35 O’GRADY Stuart Australia
36 SCHLECK Frank Luxembourg
37 SØRENSEN Chris Anker Denmark
38 SØRENSEN Nicki Denmark
39 VOIGT Jens Germany
RABOBANK NETHERLANDS
41 MENCHOV Denis Russia
42 CLEMENT Stef Netherlands
43 FLECHA GIANNONI Juan Antonio Spain
44 FREIRE GOMEZ Oscar Spain
45 GARATE Juan Manuel Spain
46 GESINK Robert Netherlands
47 NIERMANN Grischa Germany
48 POSTHUMA Joost Netherlands
49 TEN DAM Laurens Netherlands
GARMIN-SLIPSTREAM UNITED STATES
51 VANDEVELDE Christian United States
52 DEAN Julian New Zealand
53 FARRAR Tyler United States
54 HESJEDAL Ryder Canada
55 MAASKANT Martyn Netherlands
56 MILLAR David United Kingdom
57 PATE Danny United States
58 WIGGINS Bradley United Kingdom
59 ZABRISKIE David United States
EUSKALTEL-EUSKADI SPAIN
61 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Spain
62 ANTON HERNANDEZ Igor Spain
63 FERNANDEZ Koldo Spain
64 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Spain
65 OROZ UGALDE Juan Jose Spain
66 PEREZ LEZAUN Alan Spain
67 PEREZ MORENO Ruben Spain
68 TXURRUKA Amets Spain
69 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Spain
TEAM COLUMBIA-HIGHROAD UNITED STATES
71 CAVENDISH Mark United Kingdom
72 EISEL Bernhard Austria
73 GRABSCH Bert Germany
74 HINCAPIE George United States
75 KIRCHEN Kim Luxembourg
76 MARTIN Tony Germany
77 MONFORT Maxime Belgium
78 RENSHAW Mark Australia
79 ROGERS Michael Australia
AG2R LA MONDIALE FRANCE
81 EFIMKIN Vladimir Russia
82 ARRIETA LUJAMBIO José Luis Spain
83 DESSEL Cyril France
84 DUPONT Hubert France
85 GOUBERT Stéphane France
86 MONDORY Lloyd France
87 NOCENTINI Rinaldo Italy
88 RIBLON Christophe France
89 ROCHE Nicholas Ireland
LIQUIGAS ITALY
91 PELLIZOTTI Franco Italy
92 BENNATI Daniele Italy
93 KREUZIGER Roman Czech Republic
94 KUSCHYNSKI Aleksandr Belarus
95 NIBALI Vincenzo Italy
96 SABATINI Fabio Italy
97 VANDBORG Brian Denmark
98 VANOTTI Alessandro Italy
99 WILLEMS Frederik Belgium
FRANÇAISE DES JEUX FRANCE
101 CASAR Sandy France
102 COPPEL Jerome France
103 GESLIN Anthony France
104 HUTAROVICH Yauheni Belarus
105 JOLY Sébastien France
106 LE MEVEL Christophe France
107 ROY Jérémy France
108 VAUGRENARD Benoît France
109 VEIKKANEN Jussi Finland
CAISSE d’EPARGNE SPAIN
111 PEREIRO SIO Oscar Spain
112 ARROYO DURAN David Spain
113 COYOT Arnaud France
114 FARIA DA COSTA Rui Alberto Portugal
115 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan Spain
116 PASAMONTES RODRIGUEZ Luis Spain
117 ROJAS GIL Jose Joaquin Spain
118 SANCHEZ GIL Luis Leon Spain
119 URAN Rigoberto Colombia
COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE FRANCE
121 MONCOUTIE David France
122 AUGE Stéphane France
123 DUMOULIN Samuel France
124 DUQUE Leonardo Colombia
125 FERNANDEZ BUSTINZA Bingen Spain
126 KERN Christophe France
127 MINARD Sébastien France
128 MOINARD Amaël France
129 PAURIOL Rémi France
LAMPRE-N.G.C. ITALY
131 BALLAN Alessandro Italy
132 BANDIERA Marco Italy
133 BRUSEGHIN Marzio Italy
134 FURLAN Angelo Italy
135 LOOSLI David Switzerland
136 RIGHI Daniele Italy
137 SANTAMBROGIO Mauro Italy
138 SAPA Marcin Poland
139 SPILAK Simon Slovenia
BBOX BOUYGUES TELECOM FRANCE
141 VOECKLER Thomas France
142 ARASHIRO Yukiya Japan
143 BONNET William France
144 FEDRIGO Pierrick France
145 HADDOU Saïd France
146 LEFEVRE Laurent France
147 PICHOT Alexandre France
148 ROLLAND Pierre France
149 TROFIMOV Yury Russia
QUICK STEP BELGIUM
151 CHAVANEL Sylvain France
152 BARREDO LLAMAZALES Carlos Spain
153 BOONEN Tom Belgium
154 DE JONGH Steven Netherlands
155 DEVOLDER Stijn Belgium
156 PINEAU Jérôme France
157 ROSSELER Sébastien Belgium
158 TOSATTO Matteo Italy
159 VAN DE WALLE Jurgen Belgium
TEAM KATUSHA RUSSIA
161 KARPETS Vladimir Russia
162 BOTCHAROV Alexandre Russia
163 HORRACH RIPPOLL Joan Spain
164 IGNATIEV Mikhail Russia
165 IVANOV Serguei Russia
166 NAPOLITANO Danilo Italy
167 POZZATO Filippo Italy
168 TRUSSOV Nikolai Russia
169 VANDENBERGH Stijn Belgium
AGRITUBEL FRANCE
171 MOREAU Christophe France
172 BOUET Maxime France
173 CALZATI Sylvain France
174 FEILLU Brice France
175 FEILLU Romain France
176 GONZALO RAMIREZ Eduardo Spain
177 LELAY David France
178 LEQUATRE Geoffroy France
179 VOGONDY Nicolas France
TEAM MILRAM GERMANY
181 GERDEMANN Linus Germany
182 CIOLEK Gerald Germany
183 FOTHEN Markus Germany
184 FROHLINGER Johannes Germany
185 KNEES Christian Germany
186 TERPSTRA Niki Netherlands
187 VELITS Peter Slovakia
188 WEGMANN Fabian Germany
189 WROLICH Peter Austria
SKIL-SHIMANO NETHERLANDS
191 LEMOINE Cyril France
192 BEPPU Fumiyuki Japan
193 DE KORT Koen Netherlands
194 GESCHKE Simon Germany
195 HIVERT Jonathan France
196 HUPOND Thierry France
197 ROOIJAKKERS Piet Netherlands
198 TIMMER Albert Netherlands
199 VAN HUMMEL Kenny Robert Netherlands