Organizatorzy 96 edycji Tour de France opublikowali listę startową. W wyścigu z numerem 138 pojedzie jedyny Polak – Marcin Sapa.
DRUŻYNA – Zawodnik |
KRAJ | |
CERVELO | SWITZERLAND | |
1 | SASTRE CANDIL Carlos | Spain |
2 | CUESTA LOPEZ DE CASTRO Iñigo | Spain |
3 | GOMEZ MARCHANTE José Angel | Spain |
4 | GUSTOV Volodymir | Ukraine |
5 | HAUSSLER Heinrich | Germany |
6 | HUSHOVD Thor | Norway |
7 | KLIER Andreas | Germany |
8 | LANCASTER Brett | Australia |
9 | ROULSTON Hayden | New Zealand |
SILENCE-LOTTO | BELGIUM | |
11 | EVANS Cadel | Australia |
12 | DELAGE Mickael | France |
13 | LANG Sebastian | Germany |
14 | LLOYD Mathew | Australia |
15 | SCHEIRLINCKX Staf | Belgium |
16 | VAN AVERMAET Greg | Belgium |
17 | VAN DEN BROECK Jurgen | Belgium |
18 | VAN SUMMEREN Johan | Belgium |
19 | WEGELIUS Charles | United Kingdom |
ASTANA | KAZAKHSTAN | |
21 | ARMSTRONG Lance | United States |
22 | CONTADOR VELASCO Alberto | Spain |
23 | KLÖDEN Andreas | Germany |
24 | LEIPHEIMER Levi | United States |
25 | MURAVYEV Dmitriy | Kazahkstan |
26 | PAULINHO Sergio Miguel Moreira | Portugal |
27 | POPOVYCH Yaroslav | Ukraine |
28 | RAST Grégory | Switzerland |
29 | ZUBELDIA AGIRRE Haimar | Spain |
TEAM SAXO BANK | DENMARK | |
31 | SCHLECK Andy | Luxembourg |
32 | ARVESEN Kurt-Asle | Norway |
33 | CANCELLARA Fabian | Switzerland |
34 | LARSSON Gustav Erik | Sweden |
35 | O’GRADY Stuart | Australia |
36 | SCHLECK Frank | Luxembourg |
37 | SØRENSEN Chris Anker | Denmark |
38 | SØRENSEN Nicki | Denmark |
39 | VOIGT Jens | Germany |
RABOBANK | NETHERLANDS | |
41 | MENCHOV Denis | Russia |
42 | CLEMENT Stef | Netherlands |
43 | FLECHA GIANNONI Juan Antonio | Spain |
44 | FREIRE GOMEZ Oscar | Spain |
45 | GARATE Juan Manuel | Spain |
46 | GESINK Robert | Netherlands |
47 | NIERMANN Grischa | Germany |
48 | POSTHUMA Joost | Netherlands |
49 | TEN DAM Laurens | Netherlands |
GARMIN-SLIPSTREAM | UNITED STATES |
|
51 | VANDEVELDE Christian | United States |
52 | DEAN Julian | New Zealand |
53 | FARRAR Tyler | United States |
54 | HESJEDAL Ryder | Canada |
55 | MAASKANT Martyn | Netherlands |
56 | MILLAR David | United Kingdom |
57 | PATE Danny | United States |
58 | WIGGINS Bradley | United Kingdom |
59 | ZABRISKIE David | United States |
EUSKALTEL-EUSKADI | SPAIN | |
61 | ASTARLOZA CHAURREAU Mikel | Spain |
62 | ANTON HERNANDEZ Igor | Spain |
63 | FERNANDEZ Koldo | Spain |
64 | MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi | Spain |
65 | OROZ UGALDE Juan Jose | Spain |
66 | PEREZ LEZAUN Alan | Spain |
67 | PEREZ MORENO Ruben | Spain |
68 | TXURRUKA Amets | Spain |
69 | VERDUGO MARCOTEGUI Gorka | Spain |
TEAM COLUMBIA-HIGHROAD | UNITED STATES |
|
71 | CAVENDISH Mark | United Kingdom |
72 | EISEL Bernhard | Austria |
73 | GRABSCH Bert | Germany |
74 | HINCAPIE George | United States |
75 | KIRCHEN Kim | Luxembourg |
76 | MARTIN Tony | Germany |
77 | MONFORT Maxime | Belgium |
78 | RENSHAW Mark | Australia |
79 | ROGERS Michael | Australia |
AG2R LA MONDIALE | FRANCE | |
81 | EFIMKIN Vladimir | Russia |
82 | ARRIETA LUJAMBIO José Luis | Spain |
83 | DESSEL Cyril | France |
84 | DUPONT Hubert | France |
85 | GOUBERT Stéphane | France |
86 | MONDORY Lloyd | France |
87 | NOCENTINI Rinaldo | Italy |
88 | RIBLON Christophe | France |
89 | ROCHE Nicholas | Ireland |
LIQUIGAS | ITALY | |
91 | PELLIZOTTI Franco | Italy |
92 | BENNATI Daniele | Italy |
93 | KREUZIGER Roman | Czech Republic |
94 | KUSCHYNSKI Aleksandr | Belarus |
95 | NIBALI Vincenzo | Italy |
96 | SABATINI Fabio | Italy |
97 | VANDBORG Brian | Denmark |
98 | VANOTTI Alessandro | Italy |
99 | WILLEMS Frederik | Belgium |
FRANÇAISE DES JEUX | FRANCE | |
101 | CASAR Sandy | France |
102 | COPPEL Jerome | France |
103 | GESLIN Anthony | France |
104 | HUTAROVICH Yauheni | Belarus |
105 | JOLY Sébastien | France |
106 | LE MEVEL Christophe | France |
107 | ROY Jérémy | France |
108 | VAUGRENARD Benoît | France |
109 | VEIKKANEN Jussi | Finland |
CAISSE d’EPARGNE | SPAIN | |
111 | PEREIRO SIO Oscar | Spain |
112 | ARROYO DURAN David | Spain |
113 | COYOT Arnaud | France |
114 | FARIA DA COSTA Rui Alberto | Portugal |
115 | GUTIERREZ PALACIOS José Ivan | Spain |
116 | PASAMONTES RODRIGUEZ Luis | Spain |
117 | ROJAS GIL Jose Joaquin | Spain |
118 | SANCHEZ GIL Luis Leon | Spain |
119 | URAN Rigoberto | Colombia |
COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE | FRANCE | |
121 | MONCOUTIE David | France |
122 | AUGE Stéphane | France |
123 | DUMOULIN Samuel | France |
124 | DUQUE Leonardo | Colombia |
125 | FERNANDEZ BUSTINZA Bingen | Spain |
126 | KERN Christophe | France |
127 | MINARD Sébastien | France |
128 | MOINARD Amaël | France |
129 | PAURIOL Rémi | France |
LAMPRE-N.G.C. | ITALY | |
131 | BALLAN Alessandro | Italy |
132 | BANDIERA Marco | Italy |
133 | BRUSEGHIN Marzio | Italy |
134 | FURLAN Angelo | Italy |
135 | LOOSLI David | Switzerland |
136 | RIGHI Daniele | Italy |
137 | SANTAMBROGIO Mauro | Italy |
138 | SAPA Marcin | Poland |
139 | SPILAK Simon | Slovenia |
BBOX BOUYGUES TELECOM | FRANCE | |
141 | VOECKLER Thomas | France |
142 | ARASHIRO Yukiya | Japan |
143 | BONNET William | France |
144 | FEDRIGO Pierrick | France |
145 | HADDOU Saïd | France |
146 | LEFEVRE Laurent | France |
147 | PICHOT Alexandre | France |
148 | ROLLAND Pierre | France |
149 | TROFIMOV Yury | Russia |
QUICK STEP | BELGIUM | |
151 | CHAVANEL Sylvain | France |
152 | BARREDO LLAMAZALES Carlos | Spain |
153 | BOONEN Tom | Belgium |
154 | DE JONGH Steven | Netherlands |
155 | DEVOLDER Stijn | Belgium |
156 | PINEAU Jérôme | France |
157 | ROSSELER Sébastien | Belgium |
158 | TOSATTO Matteo | Italy |
159 | VAN DE WALLE Jurgen | Belgium |
TEAM KATUSHA | RUSSIA | |
161 | KARPETS Vladimir | Russia |
162 | BOTCHAROV Alexandre | Russia |
163 | HORRACH RIPPOLL Joan | Spain |
164 | IGNATIEV Mikhail | Russia |
165 | IVANOV Serguei | Russia |
166 | NAPOLITANO Danilo | Italy |
167 | POZZATO Filippo | Italy |
168 | TRUSSOV Nikolai | Russia |
169 | VANDENBERGH Stijn | Belgium |
AGRITUBEL | FRANCE | |
171 | MOREAU Christophe | France |
172 | BOUET Maxime | France |
173 | CALZATI Sylvain | France |
174 | FEILLU Brice | France |
175 | FEILLU Romain | France |
176 | GONZALO RAMIREZ Eduardo | Spain |
177 | LELAY David | France |
178 | LEQUATRE Geoffroy | France |
179 | VOGONDY Nicolas | France |
TEAM MILRAM | GERMANY | |
181 | GERDEMANN Linus | Germany |
182 | CIOLEK Gerald | Germany |
183 | FOTHEN Markus | Germany |
184 | FROHLINGER Johannes | Germany |
185 | KNEES Christian | Germany |
186 | TERPSTRA Niki | Netherlands |
187 | VELITS Peter | Slovakia |
188 | WEGMANN Fabian | Germany |
189 | WROLICH Peter | Austria |
SKIL-SHIMANO | NETHERLANDS | |
191 | LEMOINE Cyril | France |
192 | BEPPU Fumiyuki | Japan |
193 | DE KORT Koen | Netherlands |
194 | GESCHKE Simon | Germany |
195 | HIVERT Jonathan | France |
196 | HUPOND Thierry | France |
197 | ROOIJAKKERS Piet | Netherlands |
198 | TIMMER Albert | Netherlands |
199 | VAN HUMMEL Kenny Robert | Netherlands |