danilo-napolitanoDanilo Napolitano (Team Katusha) zwyciężył po finiszu z peletonu drugi etap Wyścigu dookoła Luksemburga. Liderem pozostał wczorajszy zwycięzca prologu Gregory Rast (Astana).

Etap z Luxembourga do Mondorf-les-Bains o długości 157 kilometrów zwyciężył Włoch Danilo Napolitano. Tuż za nim finiszował Steven Ceathoven (Agritubel) oraz Tom Veelers (Skil-Shimano).

W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Gregory Rast (Astana), który zwyciężył wczorajszy prolog o długości 2,7 km. Dzisiejszy triumfator Danilo Napolitano w klasyfikacji generalnej zajmuje 85 pozycję ze stratą 25 sekund do lidera.

„Gospodarze” imprezy Andy i Frank Schleck (obaj Team Saxo Bank) zajmują odpowiednio 26 i 11 miejsce.

Wyniki 2 etapu i klasyfikacje znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykułZaproszenie na Wyścig Kolarski im. Jana Pawła II, Zagrodno, 07.06.2009