W sobotę 30 maja 2009 r  odbyły się Ogólnopolskie Zawody Kolarskie Mistrzostwa Polski „ MASTERS” w Indywidualnej Jeździe na Czas.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

.

Galeria zdjęć > kliknij tutaj

Kolarze mieli do pokonania dystans 20 km. Trasa wyścigu: Konopiska START-META /ul. Sportowa 7 przy Gimnazjum/-Korzonek-Boronów /półmetek/-Korzonek-Konopiska.
Zawody miały na celu wyłonienie najlepszego zawodnika w indywidualnej jeździe na czas w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz popularyzację kolarstwa na terenie Gminy Konopiska.

Organizatorami Mistrzostw Polski byli: AL.-REM-SPORT Częstochowa, Wójt Gminy Konopiska, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, KS SCOUT Częstochowa. Sędzią Głównym Mistrzostw Polski był Bogdan Loedl.

W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy w kategoriach wiekowych od I do V.

Za I miejsce zawodnicy otrzymali tytuł MISTRZA POLSKI – koszulkę PZKol. Za miejsca I – III zawodnicy otrzymali medale i za miejsca I – VI dyplomy.

W kategorii I A kolejno miejsca otrzymali I- Korc Artur, II – Woźniak Dariusz, III – Marciniak Robert, IV – Czopek Piotr, V – Jędrzejowski Michał, VI – Lechoszest Damian.

W kategorii II A I miejsce – Flak Dariusz, II – Brunke Leszek, III – Urban Alfred, IV – Drzewiecki Jacek, V – Bogus Rafał, VI – Jabłoński Robert.

W kategorii II B I miejsce – Leduchowski Dariusz, II – Bladowski Roman, III – Palczewski Jarosław, IV – Kwiatkowski Jerzy, V – Pawlik Krystian, VI – Kulik Andrzej.

W kategorii III A I miejsce – Kwiecień Wojciech, II – Jagieła Jerzy, III – Barcicki Adam, IV – Ratajczyk Piotr, V- Kafel Grzegorz, VI – Jakuć Leszek.

W kategorii III B I miejsce – Pyzikowski Cezary, II – Bylinki Jerzy, III – Krawiec Zdzisław, IV – Kwiatkowski Jan, V – Burchardt Dariusz, VI – Korala Kazimierz.

W kategorii IV A I miejsce – Gajewski Jerzy , II – Pfeifer Zygmunt, III – szczęsny Zbigniew, IV – Faryniarz Marian, V – Lascioli Edward, VI – Sikorki Michał.

W kategorii IV B I miejsce – Leszczyński Ksawery, II – Grabowski Edward, III – Paterka Stanisław, IV – Szamański Wiesław, V – Andziński Adam , VI – milczarek Janusz.

W kategorii V A – I miejsce – Ludwiczak Jan, II – Misiak Józef, III – Błaszczyk Eugeniusz, IV – Chojnicki Marian, V – Podgórski Jerzy, VI – Pośpiech Tadeusz.

W kategorii V B I miejsce- Matuszewski Ireneusz, II – Arendarczyk Jan, III – Leśniak Jerzy, IV – Kasperek Józef, V – Płytka Piotr, VI – Turek Marcin.

Nagrody i dyplomy zawodnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Konopiska – Jerzego Sochy, Z-cy Wójta Gminy Konopiska- Magdaleny Jarosz, Starosty Powiatu Częstochowskiego – Mieczysława Chudzika oraz przedstawiciela firmy AL.-REM-SPORT Częstochowa Adama Stefańskiego.
Była to jedna z najważniejszych imprez kolarskich tego sezonu w kraju, a zarazem duże wyróżnienie dla Gminy Konopiska.



Źródło:www.gmina.konopiska.pl