Ricardo Serrano wygrywa I etap Źródło:www.tourderomandie.ch
Ricardo Serrano wygrywa I etap Źródło:www.tourderomandie.ch

Skrócony, pierwszy etap Tour de Romandie zwyciężył Ricardo Serrano (Fuji-Servetto), a nowym liderem został Gregory Rast (Astana). Sylwester Szmyd w czołowej grupie.

Z powodu niesprzyjających warunków (opady śniegu), pierwszy etap Tour de Romandie został skrócony z planowanych 176 do 88 kilometrów. W związku z tym,  wyłączona została wspinaczka na Jaunpass (1509 m n.p.m.).

Trzem zawodnikom, którym udało się odjechać od zasadniczej grupy skrócenie etapu wyszło na dobre. Ricardo Serrano Gonzalez (Fuji-Servetto), Lars Ytting Bak (Team Saxo Bank) oraz Gregory Rast (Astana) na mecie uzyskali 31 sekund przewagi nad większą częścią peletonu. Dzięki tej przewadze Szwajcar Gregory Rast został nowym liderem wyścigu.

W pierwszej grupie przyjechał Sylwester Szmyd (Liquigas) zajmując 59 miejsce. W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje 66 miejsce ze stratą 48 sekund do Rasta.

Zobacz ostatnie kilometry 1 etapu:


Jutro kolejny, drugi etap wyścigu, na trasie którego znajdzie się kilka premii górskich , w tym jedna pierwszej kategorii na 135 kilometrze.

Pełne wynik 1 etapu znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykułTour de Romandie, Prolog, Pro Tour, Szwajcaria, 28.04-03.05.2009
Następny artykułStefan Schumacher na dopingu podczas Olimpiady w Pekinie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments