Frantisek Rabon

Czech z ekipy Team Columbia – High Road został pierwszym liderem tegorocznej edycji Tour de Romandie. Rabon zwyciężył prolog szwajcarskiego wyścigu.

Mistrz Czech w jeździe indywidualnej na czas – Rabon, dystans 3,1 km rozgrywany na ulicach Lozanny pokonał w czasie 3:45 i jutro pojedzie w koszulce lidera.

Na drugiej pozycji uplasował się Francuz – Sandy Cesar (Française Des Jeux) ze stratą 2 sekund do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne), który stratcił 3 sekundy do Rabona.

Jedyny Polak startujący w tej imprezie Sylwester Szmyd zajął 105 pozycję tracąc do lidera 15 sekund.