lukasz-bodnar2Po zwycięstwie na drugim etapie (jazda na czas) Łukasz Bodnar (CCC Polsat) został liderem Hellena Tour. Trzeci etap dla Krzysztofa Jeżowskiego.

W dniu dzisiejszym rozegrane zostały dwa etapy wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour”: jazda indywidualna na czas na dystansie 15 km oraz wyścig ze startu wspólnego na dystansie 121 km.

Pierwszy z nich zwyciężył Łukasz Bodnar (CCC Polsat), który uzyskał przewagę 14 sekund nad drugim Jarosławem Rębiewskim (CCC Polsat) oraz 17 sekund nad Wojciechem Halejakiem z DHL Author.

Identycznie jak wyniki „czasówki” ułożyła się klasyfikacja generalna po drugim etapie.

Po południu kolarze rozegrali trzeci etap, w którym po finiszu z grupy najszybszy okazał się Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat). Przypomnijmy, że to już kolejne zwycięstwo Jeżowskiego w tym roku. W zeszłym tygodniu zwyciężył aż cztery etapy w Tour du Maroc.

Drugi linię mety przekroczył Piotr Krajewski (Legia Felt), lider po pierwszym etapie, a trzeci był Adam Wadecki (Team Utensilnord).

Liderem po dzisiejszych dwóch etapach został Łukasz Bodnar. Drugi jest jego kolega z drużyny CCC Polsat – Jarosław Rębiewski, a trzeci Wojciech Halejak (DHL Author).

Najaktywniejszym zawodnikiem jest Mateusz Mróz (Mróz Action Uniqa), w klasyfikacji punktowej prowadzi Robert Radosz (DHL Author), a najlepszą drużyną jest CCC Polsat Polkowice.

Jutro zostanie rozegrany czwarty, ostatni etap z Kalisza do Wielunia o długości 135 km.