Żródło:www.actionteam.pl
Żródło:www.actionteam.pl

W dniu dzisiejszym w Dolsku odbyła się oficjalna prezentacja kolarskiej grupy Mróz Action Uniqa. Jak zapowiadają szefowie ekipy, Mróz ma się stać ponownie potęgą w polskim kolarstwie.

Skład drużyny w 2009 roku jest następujący: Mateusz Mróz, Mateusz Taciak, Paweł Cieślik, Jacek Morajko, Piotr Osiński, Wojciech Dybel, Mariusz Witecki i Błażej Janiaczyk.

Dyrektorami sportowymi są: Wacław Skarul, Robert Duda i Piotr Kosmala.

Piotr Kosmala przyznał, że jedną z najważniejszych imprez będą mistrzostwa Polski, które odbędą się w czerwcu w Dolsku, Borku Wlkp. i Śremie. “Nie ukrywamy, że liczymy na zwycięstwo. Uważamy, że Mateusz Taciak ma szansę na złoty medal w jeździe indywidualnej na czas, liczymy również na Błażeja Janiaczyka” – powiedział.

Grupa oprócz startów w Polsce ma w planach udział w zagranicznych imprezach, m.in. tourach azjatyckich. Wątpliwy jest natomiast udział w Tour de Pologne, w którym mogłaby wystąpić tylko dzięki “dzikiej karcie”.

Wojciech Mróz, właściciel grupy powiedział:  “Z punktu widzenia interesu firmy, kolarstwo jest dla nas lepsze od futbolu. Liczymy, że w ciągu kilku lat jesteśmy w stanie odbudować naszą grupę kolarską”.

Piotr Wadecki selekcjoner szosowej kadry Polski o ekipie Mróz powiedział: “Na pewno będzie to jedna z dominujących grup w peletonie. Udowodniła to już tegorocznymi startami. W Polsce odbyły się trzy imprezy, z czego dwie wygrała grupa Mróz. W porównaniu do ubiegłego roku, grupa została odmłodzona. Myślę, że jednym z jej liderów będzie Błażej Janiaczyk, świetnie finiszuje, a do tego ma już spore doświadczenie. Na pewno wiele pokażą młodzi zawodnicy tacy jak Mateusz Taciak czy Piotr Osiński, którzy w swojej karierze wygrywali poważne imprezy“.

Życzymy powodzenia!