Źródło: www.ccckol.polkowice.pl
Źródło: www.ccckol.polkowice.pl

W dniach 4-5 kwietnia br. kryterium kolarskim w Dzierżoniowie oraz wyścigiem szosowym w Sobótce rozpocznie się oficjalnie kolejny sezon kolarski w Polsce.

W obydwu wyścigach zapowiedziała swój udział zawodowa ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice która wystąpi w składzie: Łukasz Bodnar, Adrian Honkisz, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Kiendyś, Tomasz Lisowicz, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Rębiewski, Tomasz Smoleń oraz bracia Piotr i Kamil Zielińscy.

Pierwszy z wyścigów – „Międzynarodowe Kryterium Kolarskie” zostanie tradycyjnie  rozegrane na rundach ulicami Dzierżoniowa a kolarze kategorii elita będą mieli do pokonania 60 rund po 1500 metrów. W tym roku wyjątkowo wyścig elity zostanie rozegrany na zasadach wyścigu ulicznego, a zwycięzcą zostanie kolarz który pierwszy przejedzie linię mety po pokonaniu całego dystansu.
W dzierżoniowskim kryterium obok wszystkich polskich ekip zawodowych wezmą  udział również przedstawiciele zagranicznych zespołów z Rosji, Ukrainy, Litwy czy Białorusi.

Drugą odsłoną kolarskiego weekendu na Dolnym Śląsku, będzie corocznie inaugurujący sezon kolarski w Polsce Memoriał Romana Ręgorowicza w Sobótce. Wyścig, na którym startuje zazwyczaj największa ilość zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych odbędzie się pod nazwą „Ślężański Mnich”. Zawodniczki i zawodnicy jak co roku pokonają liczącą 12 km rundę ze startem i metą na ul. Świętej Anny w Sobótce przy stadionie, na której w celu zwiększenia widowiskowości ścigać się będą na tzw. „zakładkę”. Kolarze kategorii elita będą mieli do pokonania dystans 120 kilometrów (10 rund 12-kilometrowych).
Obok lotnych premii do klasyfikacji aktywnych, w kategorii elity organizatorzy przewidzieli cztery premie specjalne poświęcone pochodzącym z Sobótki kolarzom, którzy w przeszłości reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Zawodnicy zdobywać będą nagrody za zwycięstwo na premiach olimpijczyków z Seulu (1988) Zdzisława Wrony i Mariana Turowskiego a także startującego w Atlancie (1996) Sławomira Chrzanowskiego i ósmej zawodniczki wyścigu szosowego z Pekinu (2008) Pauliny Brzeźnej.

Zwycięzcą Memoriału w roku 2008 został Bartłomiej Matysiak (Legia Team) który aktualnie jest zawodnikiem naszej ekipy.

Źródło:www.ccckol.polkowice.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments