krzysztof-jezowski-zwycieza-tour-de-taiwan

Tomasz Kiendyś i Krzysztof Jeżowski (Merida Europa Tour) kolejny już raz na tym wyścigu udowodnili, że są najmocniejszą ekipą,  zajmując odpowiednio 1. i 2. miejsce na ostatnim – 7. etapie wyścigu. W klasyfikacji generalnej Krzysztof Jeżowski przesunął się na 1. miejsce zostając tym samym zwycięzcą wyścigu Tour de Taiwan.

Ostatnim akcentem rozgrywanego w dniach 8 -1.03 br. wyścigu dookoła Taiwanu było kryterium uliczne w Taipei. Kolarze mieli do pokonania 60 razy odcinek długości 1 km usytuowany wokół najwyższego budynku na świecie, słynnego Taipei 101, posiadającego 101 pięter i całkowitą wysokość 509 m.
Trasa tego kryterium okazała się wyjątkowo przyjazna dla naszych kolarzy którzy w doskonałym stylu pokonali rywali zajmując dwa pierwsze miejsca. Po zwycięstwo etapowe sięgnął Tomasz Kiendyś a tuż za nim jako drugi kryterium ukończył Krzysztof Jeżowski. Należy dodać, że w ubiegłorocznej edycji wyścigu kryterium w Taipei również padło podwójnym zwycięstwem Polaków kiedy to wygrał Marek Wesoły a Krzysztof Jeżowski był również drugi.

To efektowne zwycięstwo Kiendysia i Jeżowskiego spowodowało, że Krzysztof Jeżowski zdobywając na etapie kolejne sekundy bonifikat wygrał klasyfikację generalną wyścigu natomiast Tomasz Kiedyś ukończył wyścig na 5. miejscu.

Kolarze Merida Europa Tour (CCC Polsat Polkowice) wygrali również klasyfikację drużynową wyścigu a Krzysztof Jeżowski został zwycięzcą klasyfikacji punktowej.

Pierwszy start ekipy CCC Polsat Polkowice na dalekim Taiwanie okazał się olbrzymim sukcesem całej ekipy a w szczególności Krzysztofa Jeżowskiego, którzy tym samym udowodnili, że ciężka praca i wysiłek podczas zgrupowań nie poszedł na marne i dobrze zostali przygotowani do sezonu.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.