Wyniki 6 etapu z dnia 13.03.2009 Saint-Paul-Trois-Châteaux – La Montagne de Lure, dystans 182,5 km

1 Alberto Contador (Spa) Astana                     4.47.46 (38.05 km/h)

2 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                   0.58
3 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                      1.27
5 David Moncoutie (Fra) Cofidis
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                      1.29
7 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi             1.31
8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   1.34
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                    1.44
10 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank           1.46
11 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
12 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                  1.50
13 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
14 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                         2.02
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux
16 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
17 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                    2.06
18 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale             2.47
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
20 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
21 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto           3.31
22 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad       3.56
23 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel                     4.01
24 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux
25 Markus Fothen (Ger) Team Milram
26 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                4.17
27 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                  4.38
28 Christian Knees (Ger) Team Milram                   4.48
29 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
30 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                   5.06
31 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
32 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
33 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream
34 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
35 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
36 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom          5.12
37 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            5.20
38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
39 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
40 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale             5.31
41 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                6.00
42 Yann Huguet (Fra) Agritubel                         6.05
43 Bram Tankink (Ned) Rabobank
44 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux             6.24
45 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                    6.27
46 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                        7.00
47 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
48 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
49 Frederik Willems (Bel) Liquigas                     7.47
50 Carlos Barredo (Spa) Quick Step                     8.41
51 Rein Taaramae (Est) Cofidis
52 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                8.55
53 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream     9.38
54 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
55 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
56 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
57 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi
58 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
59 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne               11.16
60 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
61 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
62 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom       12.58
63 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
64 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
65 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
66 Kort de Koen (Ned) Skil-Shimano
67 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
68 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                13.34
69 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank
70 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
71 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi
72 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad
73 Sergio Paulinho (Por) Astana                       15.45
74 Daniel Navarro (Spa) Astana
75 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
76 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                  16.27
77 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
78 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
79 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
80 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
81 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank
82 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
83 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
84 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
85 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                        17.17
86 Matthias Russ (Ger) Team Milram
87 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis
88 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
89 Damien Monier (Fra) Cofidis
90 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.
91 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
92 Martin Velits (Svk) Team Milram
93 Pietro Caucchioli (Ita) Lampre - N.G.C.
94 Francisco Reda (Ita) Quick Step
95 Martin Müller (Ger) Team Milram
96 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
97 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
98 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
99 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
100 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
101 Kevin De Weert  (Bel) Quick Step
102 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
103 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam
104 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
105 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad
106 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step
107 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.              19.24
108 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.
109 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
110 Michael Schär (Swi) Astana
111 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
112 Benjamin Noval (Spa) Astana
113 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad
114 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
115 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad
116 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
117 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
118 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi
119 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.
120 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
121 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi
122 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
123 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
124 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C.
125 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
126 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
127 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
128 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
129 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
130 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
131 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
132 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
133 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano
134 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad
135 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                   20.05
136 Romain Feillu (Fra) Agritubel                     23.04
137 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha              25.31
138 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
139 Daniel Fleeman (GBr) Cervélo TestTeam
140 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                29.27
DNF Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.
DNF Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
DNF Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto
DNF Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale               

Lotne premie

Rasteau - 24.5 km
1 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                3 pts
2 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                         2
3 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                      1

Forcalquier - 155.5 km
.  Romain Feillu (Fra) Agritubel                          3 pts
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                2
3 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                  1

La Montagne de Lure - 182.5 Km
1 Alberto Contador (Spa) Astana                          25 pts
2 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     22
3 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               20
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                        18
5 David Moncoutie (Fra) Cofidis                          16
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        15
7 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi               14
8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     13
9 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                      12
10 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank             11
11 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                  10
12 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                     9
13 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      8
14 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                            7
15 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux           6
16 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom              5
17 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       4
18 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                3
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                         2
20 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne              1

Premie górskie

Côte du Pas du Ventoux (Cat. 2), 51.5 Km
1 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                     7 pts
2 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                      5
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                        3
4 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                    2
5 Romain Feillu (Fra) Agritubel                           1

Côte de Ferrassières (Cat. 2), 78.0 Km
1 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                     7 pts
2 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                    5
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                        3
4 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                      2
5 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                1

Côte de Saint-Martin-les-Eaux (Cat. 3), 129.0 Km
1 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                      4 pts
2 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                         2
3 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom            1

Col de la Mort d'Imbert (Cat. 3), 141.0 Km
1 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                      4 pts
2 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                    2
3 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                        1

Côte des Mourres  (Cat. 3), 158.5 Km
1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad              4 pts
2 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                  2
3 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                    1

La Montagne de Lure - 182.5 Km
1 Alberto Contador (Spa) Astana                          10 pts
2 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                      8
3 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                6
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                         4
5 David Moncoutie (Fra) Cofidis                           3
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                         2
7 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                1

Klasyfikacja młodzieżowa na etapie 6

1 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                4.49.20
2 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank            0.12
3 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                   0.16
4 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            0.28
5 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                       1.13
6 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom           3.38
7 Yann Huguet (Fra) Agritubel                          4.31
8 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux              4.50
9 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                     4.53
10 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                        5.26
11 Rein Taaramae (Est) Cofidis                         7.07
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                7.21
13 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream           8.04
14 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne                9.42
15 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
16 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              11.24
17 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
18 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
19 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                12.00
20 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            15.43
21 Martin Velits (Svk) Team Milram
22 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
23 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
24 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               17.50
25 Michael Schär (Swi) Astana
26 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
27 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
28 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
29 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi
30 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
31 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
32 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
33 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                    18.31
34 Romain Feillu (Fra) Agritubel                      21.30
35 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha               23.57
36 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                 27.53

Klasyfikacja drużynowa na etapie 6

1 Team Saxo Bank                                   14.27.31
2 Française des Jeux                                   3.36
3 Caisse d'Epargne                                     3.49
4 Quick Step                                           4.47
5 Silence - Lotto                                      5.33
6 Agritubel                                            7.37
7 Cofidis                                              7.57
8 Team Katusha                                         8.05
9 Team Milram                                          9.14
10 AG2R-La Mondiale
11 Euskaltel - Euskadi                                 9.24
12 Skil-Shimano                                       13.26
13 Bbox Bouygues Telecom                              15.59
14 Astana                                             16.38
15 Liquigas                                           17.37
16 Garmin - Slipstream                                20.09
17 Rabobank                                           23.25
18 Team Columbia - Highroad                           30.34
19 Cervélo Test Team                                  36.21
20 Lampre - NGC                                       49.45

Klasyfikacja generalna po 6 etapach

1 Alberto Contador (Spa) Astana                    23.21.08
2 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne             1.13
3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                    1.24
4 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                   1.38
5 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                   2.01
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                      2.06
7 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi             2.14
8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   2.29
9 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                     2.35
10 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom           3.09
11 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux        3.32
12 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                   4.16
13 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad       4.38
14 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                4.45
15 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                   4.46
16 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                      5.12
17 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream              5.30
18 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                 5.37
19 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            6.04
20 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto           6.12
21 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi            6.31
22 Christian Knees (Ger) Team Milram                   6.39
23 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale             6.42
24 Markus Fothen (Ger) Team Milram                     7.04
25 Bram Tankink (Ned) Rabobank                         7.32
26 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                  7.47
27 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                      7.55
28 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                    8.42
29 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                   9.19
30 Rein Taaramae (Est) Cofidis                         9.32
31 Yann Huguet (Fra) Agritubel                        10.25
32 Carlos Barredo (Spa) Quick Step                    10.27
33 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                     10.29
34 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi            10.37
35 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                        10.39
36 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom         11.14
37 Frederik Willems (Bel) Liquigas                    11.55
38 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi              12.03
39 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                    12.28
40 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux            12.43
41 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne          12.59
42 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream          13.50
43 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                     13.55
44 Kort de Koen (Ned) Skil-Shimano                    15.01
45 David Moncoutie (Fra) Cofidis                      15.06
46 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux            15.29
47 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                15.56
48 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha             16.33
49 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                 16.37
50 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux        16.42
51 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne               17.06
52 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank          17.25
53 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale               17.27
54 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream    18.07
55 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           18.12
56 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad    19.11
57 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            19.33
58 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                      19.41
59 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel                    19.48
60 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.             20.17
61 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                   20.18
62 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom       20.35
63 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                    20.39
64 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam             20.47
65 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank             20.51
66 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                       21.08
67 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis                       21.09
68 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale            21.38
69 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank                21.53
70 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                  21.56
71 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam               22.12
72 Francisco Reda (Ita) Quick Step                    22.38
73 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
74 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                 22.40
75 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale           22.56
76 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                   23.01
77 Nick Nuyens (Bel) Rabobank                         23.26
78 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom       23.30
79 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                 23.38
80 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                  23.51
81 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                       23.52
82 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne               24.05
83 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale               24.27
84 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       24.52
85 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              25.09
86 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne               25.32
87 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad      25.50
88 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream               25.51
89 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                    26.53
90 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi            26.56
91 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C.                 27.01
92 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                    28.07
93 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne               28.12
94 Daniel Navarro (Spa) Astana                        28.21
95 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom          28.54
96 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam                 29.13
97 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto               30.06
98 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                30.22
99 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi          31.15
100 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.              31.55
101 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                32.30
102 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad      33.02
103 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                      33.32
104 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano               33.52
105 Kevin De Weert  (Bel) Quick Step                  34.15
106 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                       34.26
107 Benjamin Noval (Spa) Astana                       34.54
108 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
109 Romain Feillu (Fra) Agritubel                     35.16
110 Pietro Caucchioli (Ita) Lampre - N.G.C.           35.25
111 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto            35.27
112 Michael Schär (Swi) Astana                        35.31
113 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad      35.33
114 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
115 Martin Müller (Ger) Team Milram                   35.54
116 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom      35.56
117 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank               36.31
118 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                     36.32
119 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                   36.51
120 Sergio Paulinho (Por) Astana                      37.12
121 Damien Monier (Fra) Cofidis                       37.25
122 Martin Velits (Svk) Team Milram                   37.55
123 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad       38.03
124 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam           38.44
125 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi              40.20
126 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step              40.32
127 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi        40.49
128 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                41.22
129 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                    44.17
130 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha                   44.49
131 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha              47.14
132 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom           47.53
133 Matthias Russ (Ger) Team Milram                   48.54
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale          50.07
135 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                50.26
136 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                   51.41
137 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano               52.09
138 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream              55.27
139 Daniel Fleeman (GBr) Cervélo TestTeam             58.42
140 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana                 1.02.16

Klasyfikacja punktowa

1 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                 63 pts
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam               62
3 Alberto Contador (Spa) Astana                          59
4 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      59
5 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad             44
6 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               41
7 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        39
8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     35
9 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     34
10 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                         32
11 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad           32
12 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream       31
13 Romain Feillu (Fra) Agritubel                         30
14 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                     30
15 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                   29
16 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                  29
17 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                     28
18 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                      27
19 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                    27
20 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                    26
21 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale              25
22 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                      25
23 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                24
24 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                         24
25 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                           22
26 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                       20
27 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom          20
28 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                    20
29 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                           19
30 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                        18
31 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi              16
32 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad         16
33 David Moncoutie (Fra) Cofidis                         16
34 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                       16
35 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                   15
36 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad       13
37 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                   12
38 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                          12
39 Christian Knees (Ger) Team Milram                     11
40 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank             11
41 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                   11
42 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                  10
43 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux           9
44 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                9
45 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                         8
46 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne              8
47 Kort de Koen (Ned) Skil-Shimano                        8
48 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   8
49 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        8
50 Rein Taaramae (Est) Cofidis                            7
51 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad           7
52 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                        7
53 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                     6
54 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom              6
55 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                      6
56 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                     6
57 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux                5
58 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale               4
59 Markus Fothen (Ger) Team Milram                        4
60 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad          4
61 Sergio Paulinho (Por) Astana                           4
62 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale               3
63 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto              3
64 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                3
65 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                         3
66 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                           3
67 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                      3
68 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                     2
69 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                         1
70 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi              1
71 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                     1
72 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                    1

Klasyfikacja górska

1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad             47 pts
2 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                    32
3 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                            23
4 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi              16
5 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                     15
6 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                          14
7 Alberto Contador (Spa) Astana                          12
8 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                    9
9 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream         8
10 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     8
11 David Moncoutie (Fra) Cofidis                          7
12 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                       7
13 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               6
14 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux           6
15 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                    5
16 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad        5
17 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                        4
18 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                    3
19 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        2
20 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi               2
21 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                 2
22 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                   2
23 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        2
24 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                         2
25 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                 1
26 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom           1
27 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   1
28 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                   1
29 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                           1
30 Romain Feillu (Fra) Agritubel                          1
31 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                1
32 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale               1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step               23.23.09
2 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   0.28
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            1.08
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                       3.11
5 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                     6.41
6 Rein Taaramae (Est) Cofidis                          7.31
7 Yann Huguet (Fra) Agritubel                          8.24
8 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom           9.13
9 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux             10.42
10 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream          11.49
11 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                13.55
12 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux        14.41
13 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne               15.05
14 Chris Anker Sørensen (Den) Team Saxo Bank          15.24
15 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           16.11
16 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            17.32
17 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom       21.29
18 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale               22.26
19 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       22.51
20 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              23.08
21 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                    24.52
22 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom          26.53
23 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto               28.05
24 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               29.54
25 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                       31.31
26 Romain Feillu (Fra) Agritubel                      33.15
27 Michael Schär (Swi) Astana                         33.30
28 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad         33.32
29 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                    34.50
30 Martin Velits (Svk) Team Milram                    35.54
31 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi         38.48
32 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                 39.21
33 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                     42.16
34 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha               45.13
35 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                 48.25
36 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream               53.26

Klasyfikacja drużynowa

1 Team Saxo Bank                                   70.09.41
2 Quick Step                                           4.09
3 Française des Jeux                                   6.56
4 Caisse d'Epargne                                     7.34
5 Cofidis                                              8.36
6 Team Katusha                                         8.54
7 Silence - Lotto                                      9.22
8 Euskaltel - Euskadi                                 11.12
9 Agritubel                                           12.30
10 AG2R-La Mondiale                                   14.29
11 Team Milram                                        14.41
12 Skil-Shimano                                       15.43
13 Bbox Bouygues Telecom                              20.04
14 Rabobank                                           21.05
15 Astana                                             21.16
16 Liquigas                                           23.52
17 Garmin - Slipstream                                24.07
18 Team Columbia - Highroad                           34.08
19 Cervélo Test Team                                  42.36
20 Lampre - NGC                                       53.40