Wyniki 3 etapu z dnia 10.03.2009 Orval – Vichy, dystans 178 km

1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                    4.33.12  (39.09 km/h)
2 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank
3 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
4 Stéphane Auge (Fra) Cofidis
5 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
6 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
7 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
8 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad         0.40
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                1.09
10 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
11 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC
12 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC
13 Kort Koen De (Ned) Skil-Shimano
14 Christian Knees (Ger) Team Milram
15 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
16 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
17 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad
18 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad
19 Rein Taaramae (Est) Cofidis
20 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne
21 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
22 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
23 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
24 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
25 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
26 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux
27 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
28 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
29 Antonio Colom (Spa) Team Katusha
30 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
31 Alberto Contador (Spa) Astana
32 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
33 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
34 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi
35 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
36 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
37 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi
38 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
39 Bram Tankink (Ned) Rabobank
40 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream
41 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                         1.39
42 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux                2.50
43 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam
44 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
45 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
46 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
47 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
48 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
49 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC
50 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
51 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
52 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
53 Markus Fothen (Ger) Team Milram
54 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
55 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
56 Weert Kevin De (Bel) Quick Step
57 Martin Müller (Ger) Team Milram
58 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
59 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC
60 Frederik Willems (Bel) Liquigas
61 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
62 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
63 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
64 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
65 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
66 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
67 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
68 Manuele Mori (Ita) Lampre - NGC
69 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
70 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
71 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank
72 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
73 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi
74 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
75 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad
76 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream
77 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
78 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
79 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
80 Francisco Reda (Ita) Quick Step
81 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
82 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
83 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
84 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
85 Yann Huguet (Fra) Agritubel
86 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
87 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step
88 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
89 David Loosli (Swi) Lampre - NGC
90 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
91 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
92 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
93 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                    10.07
94 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas                         10.08
95 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi
96 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
97 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi
98 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
99 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
100 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano
101 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
102 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
103 Benjamin Noval (Spa) Astana
104 Pietro Caucchioli (Ita) Lampre - NGC
105 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux
106 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
107 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
108 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank
109 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
110 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
111 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
112 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
113 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
114 Romain Feillu (Fra) Agritubel
115 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis
116 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
117 Damien Monier (Fra) Cofidis
118 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
119 Martin Velits (Svk) Team Milram
120 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                 11.34
121 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad
122 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad
123 Sergio Paulinho (Por) Astana
124 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
125 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne
126 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne
127 Walle Jurgen Van De (Bel) Quick Step
128 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
129 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
130 Matthias Russ (Ger) Team Milram
131 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
132 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
133 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
134 Daniel Navarro (Spa) Astana
135 Michael Schär (Swi) Astana                                

Lotne premie

Lurcy-Levis - 37.5 Km
1 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux               3 pts
2 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                       2
3 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                                1

Escurolles- 160.0 Km
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                          3 pts
2 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                          2
3 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                         1

Vichy - 178.0 Km
1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                         25 pts
2 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                        22
3 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                        20
4 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                               18
5 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                        16
6 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                         15
7 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                      14
8 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad           13
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                  12
10 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom             11
11 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC                      10
12 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC                      9
13 Kort Koen De (Ned) Skil-Shimano                           8
14 Christian Knees (Ger) Team Milram                         7
15 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                         6
16 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto                      5
17 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad             4
18 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad             3
19 Rein Taaramae (Est) Cofidis                               2
20 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                  1

Premie górskie

Côte de la Croix du Chêne - 81.5 Km
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                                4 pts
2 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux               2
3 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                             1

Côte de Chavenon - 87.5 Km
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                                4 pts
2 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux               2
3 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                               1

Col de la Bosse - 125.5 Km
1 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                                4 pts
2 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux               2
3 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                             1

Klasyfikacja młodzieżowa na 3 etapie

1 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                   4.33.12
2 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
3 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
4 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                1.09
5 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
6 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC
7 Rein Taaramae (Est) Cofidis
8 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
9 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
10 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
11 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                         1.39
12 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux                2.50
13 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
14 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC
15 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
16 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
17 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
18 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC
19 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
20 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
21 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
22 Yann Huguet (Fra) Agritubel
23 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi            10.08
24 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank
25 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
26 Romain Feillu (Fra) Agritubel
27 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
28 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
29 Martin Velits (Svk) Team Milram
30 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                  11.34
31 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
32 Michael Schär (Swi) Astana
33 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
34 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
35 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
36 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream
37 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
38 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto
39 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                            

Klasyfikacja drużynowa na 3 etapie

1 Rabobank                                            13.39.36
2 Quick Step                                              1.09
3 Team Columbia - Highroad                                2.58
4 Skil-Shimano                                            3.27
5 Team Katusha
6 Team Saxo Bank
7 Euskaltel - Euskadi
8 Cofidis                                                 3.59
9 Silence - Lotto
10 LAMPRE - N.G.C                                         5.08
11 Bbox Bouygues Telecom
12 Team Milram                                            6.49
13 Française des Jeux
14 Liquigas
15 AG2R-La Mondiale
16 Cervélo Test Team
17 Agritubel
18 Astana
19 Caisse d'Epargne
20 Garmin - Slipstream                                        

Klasyfikacja generalna po 3 etapach

1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                    9.29.24
2 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                       0.33
3 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                      0.36
4 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                      0.37
5 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                    0.40
6 Alberto Contador (Spa) Astana                           1.03
7 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                1.12
8 Stéphane Auge (Fra) Cofidis                             1.14
9 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                  1.17
10 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       1.22
11 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam               1.23
12 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                    1.24
13 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad        1.26
14 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        1.30
15 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad          1.35
16 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
17 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi               1.36
18 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale               1.37
19 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     1.39
20 Christian Knees (Ger) Team Milram                      1.40
21 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom           1.42
22 Rein Taaramae (Est) Cofidis                            1.44
23 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad          1.45
24 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                       1.47
25 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                     1.48
26 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC                    1.51
27 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
28 Kort Koen De (Ned) Skil-Shimano                        1.52
29 Bram Tankink (Ned) Rabobank                            1.53
30 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     1.54
31 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
32 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
33 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux           1.56
34 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
35 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi                  1.57
36 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom              2.00
37 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC                   2.05
38 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                      2.06
39 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                          2.12
40 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                         2.35
41 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                        3.09
42 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
43 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        3.14
44 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                    3.15
45 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
46 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                         3.18
47 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam                 3.19
48 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi                3.20
49 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom            3.22
50 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                       3.23
51 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
52 Weert Kevin De (Bel) Quick Step                        3.24
53 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                   3.25
54 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
55 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC                        3.26
56 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
57 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
58 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
59 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                         3.29
60 Markus Fothen (Ger) Team Milram
61 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream                   3.30
62 Yann Huguet (Fra) Agritubel
63 Martin Müller (Ger) Team Milram                        3.31
64 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
65 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux            3.33
66 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto              3.34
67 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
68 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                     3.35
69 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad           3.36
70 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                            3.37
71 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom             3.38
72 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank
73 Frederik Willems (Bel) Liquigas                        3.40
74 Francisco Reda (Ita) Quick Step                        3.41
75 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
76 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                 3.42
77 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                    3.43
78 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream              3.44
79 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
80 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
81 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                           3.50
82 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream        3.59
83 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
84 David Loosli (Swi) Lampre - NGC                        4.02
85 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
86 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC
87 Manuele Mori (Ita) Lampre - NGC                        4.03
88 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                         4.06
89 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux                4.39
90 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi              5.42
91 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                    5.43
92 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad            10.13
93 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                          10.33
94 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
95 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale              10.35
96 Martin Velits (Svk) Team Milram                       10.36
97 Damien Monier (Fra) Cofidis                           10.40
98 Benjamin Noval (Spa) Astana                           10.49
99 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                   10.51
100 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
101 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano                  10.53
102 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
103 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 10.54
104 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha                      10.56
105 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                   10.57
106 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                  10.58
107 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux              11.00
108 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux          11.04
109 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne            11.05
110 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas                        11.08
111 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel                      11.09
112 Romain Feillu (Fra) Agritubel                        11.16
113 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
114 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                        11.18
115 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto               11.22
116 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi           11.23