Zwycięstwem Vibncenzo Nibalego (Bahrain – Merida) zakończył się trzeci etap Vuelta a Espana. Nowym liderem został Chris Froome (Sky).
Trzeci etap tegorocznej Vuelty był pierwszym prawdziwie górskim. Wciąż wypoczęci kolarze mieli do pokonania 158,5 kilometra z Prades Conflent Canigo do stolicy Andory – La Velli. Po drodze czekały na nich 3 górskie premie, w tym dwie w samej końcówce etapu.
Dość szybko od peletonu oderwała się siedmioosobowa ucieczka w składzie Davide Villella (Cannondale – Drapac), Axel Domont (AG2R), Anthony Turgis (Cofidis), Fabricio Ferrari (Caja Rural), Alexandre Geniez (AG2R), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) i Fernando Orjuela (Manzana Postobon). Po chwili dorwać czołówkę próbował też Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates), co udało mu się na pierwszym podjeździe. Ich przewaga nad peletonem przekraczała wówczas 4 minuty.
Kolejne, płaskie kilometry przebiegały bardzo spokojnie. Różnica pomiędzy grupami stale wynosiła nieco ponad 4 minuty, co dawało szanse na zwycięstwo zarówno uciekinierom, jak i liderom. Pierwszy ciekawszy ruch miał miejsce nieco ponad 50 kilometrów przed metą. Wówczas do przodu odskoczył Domont, który zyskał 20 sekundsekund przewagi nad pozostałymi uciekinierami.
Początek podjazdu pod Coll de la Rabassa przyniósł bardzo mocne przyspieszenie. Początkowo Domont został doścignięty przez pozostałych uciekinierów, a w peletonie wyższy bieg wrzucili kolarze Team Sky, odrabiając dwie minuty. Kilka minut później na atak z czołówki zdecydował się Alexandre Geniez, a na jego kole utrzymywali się Davide Villella i Fabricio Ferrari. Jednocześnie kontakt z peletonem tracił lider Yves Lampaert (Quick – Step Floors), a akcji zaczepnej próbował Antonio Pedrero (Movistar).
Około 40 kilometrów przed metą ponownie mocniej na pedały nacisnął Geniez, za którym pojechał już tylko Villella. Fabricio Ferrari zawisnął wówczas pomiędzy ucieczką i peletonem, podobnie jak Antonio Pedrero. Niestety Przemysław Niemiec został wchłonięty przez grupę zasadniczą.
Zgodnie z przewidywaniami, podjazd pod Rabassę okazał się pierwszym wzniesieniem prawdy. Kilka kilometrów przed szczytem kontakt z peletonem stracili bowiem Bob Jungels (Quick – Step Floors) czy Marc Soler (Movistar). Jednocześnie na ciekawą akcję zaczepną zdecydowali się Darwin Atapuma i Rui Costa (UAE Team Emirates), którzy szybko doskoczyli do duetu Ferrari – Pedrero. Nie spodobało się to prowadzącemu peleton Diego Rosie (Sky), który mocno podkręcił tempo. Takie przeciąganie liny spowodowało, że na szczycie prowadzące duo Geniez – Villella miało już zaledwie kilkanaście sekund przewagi. Ostatecznie ich akcja została skasowana po kilku kilometrach zjazdu.
Od samego podnóża podjazdu pod Alto de la Cornela tempo było potworne. Zgodnie z przewidywaniami, bardzo mocno pojechali kolarze Sky, rwąc uszczuplony peleton. Duże problemy od początku miał Alberto Contador (Trek – Segafredo), któremu pomóc starał się Peter Stetina (Trek – Segafredo). Pierwsze straty ponosił też Rafał Majka (BORA – hansgrohe).
Kilometr przed szczytem podjazdu na atak zdecydował się Chris Froome (Sky), na którego kole siadł Esteban Chaves (Orica – Scott). Pozostali faworyci z Nibalim i Bardet na czele zaczęli już tracić dystans. Pod koniec wzniesienia Romain Bardet (AG2R) i Fabio Aru (Astana) postanowili zostawić pozostałych towarzyszy pościgu, by nie tracić czasu już na trzecim etapie.
O zwycięstwie etapowym zdecydował finisz z dziewięcioosobowej grupy faworytów (liderzy zjechali się niecały kilometr przed metą!). W nim najlepszy okazał się Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida). Drugie miejsce zajął David De La Cruz (Quick – Step Floors), a trzeci był Chris Froome (Sky). Rafał Majka wjechał na metę razem z Alberto Contadorem ze stratą dwóch i pół minuty. Nowym liderem został Chris Froome (Sky).
Wyniki:
1. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 04h 01′ 22” B : 10”
2. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 04h 01′ 22” B : 06” + 00′ 00”
3. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 04h 01′ 22” B : 06” + 00′ 00”
4. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 04h 01′ 22” + 00′ 00”
5. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 04h 01′ 22” + 00′ 00”
6. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 04h 01′ 22” + 00′ 00”
7. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 04h 01′ 22” + 00′ 00”
8. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 04h 01′ 22” + 00′ 00”
9. ITAP OZZOVIVO Domenico 89 AG2R LA MONDIALE 04h 01′ 22” + 00′ 00”
10. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 01′ 47” + 00′ 25”
11. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 04h 01′ 47” + 00′ 25”
12. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 04h 01′ 47” + 00′ 25”
13. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 04h 01′ 51” + 00′ 29”
14. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 04h 02′ 16” + 00′ 54”
15. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 04h 02′ 16” + 00′ 54”
16. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 02′ 16” + 00′ 54”
17. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 04h 02′ 16” + 00′ 54”
18. FRA BARGUIL WARREN 62 TEAM SUNWEB 04h 02′ 36” + 01′ 14”
19. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 04h 02′ 36” + 01′ 14”
20. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 04h 02′ 36” + 01′ 14”
21. COL BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto 52 MOVISTAR TEAM 04h 02′ 36” + 01′ 14”
22. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 04h 02′ 36” + 01′ 14”
23. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 02′ 36” + 01′ 14”
24. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 02′ 36” + 01′ 14”
25. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 04h 02′ 36” + 01′ 14”
26. NED OOMEN Sam 69 TEAM SUNWEB 04h 02′ 46” + 01′ 24”
27. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 04h 02′ 50” + 01′ 28”
28. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 04h 03′ 01” + 01′ 39”
29. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 04h 03′ 01” + 01′ 39”
30. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 04h 03′ 01” B : 01” + 01′ 39”
31. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 04h 03′ 01” + 01′ 39”
32. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 04h 03′ 01” + 01′ 39”
33. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 03′ 01” + 01′ 39”
34. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 04h 03′ 43” + 02′ 21”
35. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 03′ 55” + 02′ 33”
36. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 04h 03′ 55” + 02′ 33”
37. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 04h 03′ 55” + 02′ 33”
38. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 04h 03′ 57” + 02′ 35”
39. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 04h 04′ 05” + 02′ 43”
40. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 04h 04′ 58” + 03′ 36”
41. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 05′ 23” + 04′ 01”
42. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 04h 06′ 29” B : 03” + 05′ 07”
43. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 04h 06′ 29” + 05′ 07”
44. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 07′ 05” + 05′ 43”
45. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 08′ 38” + 07′ 16”
46. DEN HANSEN Jesper 135 ASTANA PRO TEAM 04h 08′ 38” + 07′ 16”
47. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 08′ 38” + 07′ 16”
48. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 04h 08′ 38” + 07′ 16”
49. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 04h 08′ 38” + 07′ 16”
50. ESP NAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 08′ 38” + 07′ 16”
51. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 08′ 38” + 07′ 16”
52. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 04h 08′ 38” + 07′ 16”
53. ERI KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 177 TEAM DIMENSION DATA 04h 08′ 38” + 07′ 16”
54. USA WARBASSE Lawrence 207 AQUA BLUE SPORT 04h 08′ 38” + 07′ 16”
55. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 04h 08′ 38” + 07′ 16”
56. RUS CHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 04h 08′ 38” + 07′ 16”
57. FRA GENIEZ Alexandre 86 AG2R LA MONDIALE 04h 08′ 47” + 07′ 25”
58. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 10′ 34” + 09′ 12”
59. AUS DENNIS Rohan 33 BMC RACING TEAM 04h 10′ 38” + 09′ 16”
60. ESP MAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 04h 10′ 38” + 09′ 16”
61. FRA TURGIS Jimmy 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 11′ 43” + 10′ 21”
62. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 04h 11′ 43” + 10′ 21”
63. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 04h 11′ 43” + 10′ 21”
64. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 04h 11′ 43” + 10′ 21”
65. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 11′ 43” + 10′ 21”
66. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 11′ 43” + 10′ 21”
67. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 13′ 36” + 12′ 14”
68. POR GONCALVES José 104 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 13′ 36” + 12′ 14”
69. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 04h 13′ 36” + 12′ 14”
70. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 04h 13′ 36” + 12′ 14”
71. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 13′ 36” + 12′ 14”
72. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 04h 13′ 36” + 12′ 14”
73. RUSMAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 13′ 36” + 12′ 14”
74. ITAPUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 04h 13′ 36” + 12′ 14”
75. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 04h 13′ 36” + 12′ 14”
76. COLPANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 04h 13′ 36” + 12′ 14”
77. ITAVILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 13′ 36” + 12′ 14”
78. ESPPEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 04h 14′ 04” + 12′ 42”
79. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 54 MOVISTAR TEAM 04h 15′ 30” + 14′ 08”
80. ESPSOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 04h 15′ 30” + 14′ 08”
81. AUSHANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 04h 15′ 30” + 14′ 08”
82. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 04h 15′ 30” + 14′ 08”
83. POLNIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 04h 15′ 30” + 14′ 08”
84. COLOSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
85. SLOMOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 04h 16′ 10” + 14′ 48”
86. ITACARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
87. NEDOLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 16′ 10” + 14′ 48”
88. AUSCLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
89. COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
90. AUTDENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 04h 16′ 10” + 14′ 48”
91. FRADOMONT Axel 84 AG2R LA MONDIALE 04h 16′ 10” + 14′ 48”
92. FRACHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 04h 16′ 10” + 14′ 48”
93. ESPVERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 04h 16′ 10” + 14′ 48”
94. NEDDE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 04h 16′ 10” + 14′ 48”
95. ITACAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 04h 16′ 10” + 14′ 48”
96. FRAMAISON Jérémy 166 FDJ 04h 16′ 10” + 14′ 48”
97. FRACOURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 04h 16′ 10” + 14′ 48”
98. KAZSTALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
99. KAZLUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
100. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 16′ 10” + 14′ 48”
101. CANHOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 04h 16′ 10” + 14′ 48”
102. FRABONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 10” + 14′ 48”
103. BELMONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 04h 16′ 10” + 14′ 48”
104. BELPAUWELS Serge 179 TEAM DIMENSION DATA 04h 16′ 10” + 14′ 48”
105. NEDBOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 16′ 10” + 14′ 48”
106. ESPARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 16′ 10” + 14′ 48”
107. DENJUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 04h 16′ 10” + 14′ 48”
108. AUSCLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
109. GERKNEES Christian 22 TEAM SKY 04h 16′ 10” + 14′ 48”
110. BELDE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 04h 16′ 10” + 14′ 48”
111. AUSCANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 16′ 10” + 14′ 48”
112. NEDTOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 16′ 10” + 14′ 48”
113. NZLBENNETT George 112 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 16′ 10” + 14′ 48”
114. AUSSCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 16′ 10” + 14′ 48”
115. GBRCHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 04h 16′ 10” + 14′ 48”
116. AUTKONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 04h 16′ 32” + 15′ 10”
117. ITAOSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 04h 16′ 42” + 15′ 20”
118. ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 04h 16′ 42” + 15′ 20”
119. SUIFRANKINY Kilian 34 BMC RACING TEAM 04h 16′ 42” + 15′ 20”
120. NORBYSTRØM Sven Erik 103 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 16′ 42” + 15′ 20”
121. ESPRUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 16′ 42” + 15′ 20”
122. BELVLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 04h 16′ 49” + 15′ 27”
123. BELMERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 04h 16′ 53” + 15′ 31”
124. FRATURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 57” + 15′ 35”
125. FRAPEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 16′ 57” + 15′ 35”
126. ESPFRAILE MATARRANZ Omar 174 TEAM DIMENSION DATA 04h 16′ 57” + 15′ 35”
127. ITADE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 04h 16′ 57” + 15′ 35”
128. FRAALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 04h 17′ 00” + 15′ 38”
129. ITABENEDETTI Cesare 74 BORA – HANSGROHE 04h 17′ 48” + 16′ 26”
130. BELWALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 04h 18′ 01” + 16′ 39”
131. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 04h 18′ 04” + 16′ 42”
132. BELDE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 18′ 07” + 16′ 45”
133. ESTTAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 18′ 07” + 16′ 45”
134. LATSKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 18′ 13” + 16′ 51”
135. FRAROUX Anthony 168 FDJ 04h 18′ 49” + 17′ 27”
136. FRABERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 04h 18′ 49” + 17′ 27”
137. AUTHALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 18′ 49” + 17′ 27”
138. RSADOUGALL Nicolas 172 TEAM DIMENSION DATA 04h 18′ 49” + 17′ 27”
139. BELDE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 04h 18′ 49” + 17′ 27”
140. FRALE BON Johan 164 FDJ 04h 18′ 49” + 17′ 27”
141. POLPOLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 04h 18′ 49” + 17′ 27”
142. SLONOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 04h 19′ 06” + 17′ 44”
143. USAHAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 04h 20′ 11” + 18′ 49”
144. ESPLOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 04h 20′ 11” + 18′ 49”
145. BELDEBUSSCHERE Jens 144 LOTTO SOUDAL 04h 20′ 11” + 18′ 49”
146. ITANIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 04h 20′ 27” + 19′ 05”
147. NEDLINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 20′ 37” + 19′ 15”
148. NEDHOFSTEDE Lennard 66 TEAM SUNWEB 04h 20′ 37” + 19′ 15”
149. ITABOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 04h 21′ 22” + 20′ 00”
150. ITAMODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 04h 21′ 22” + 20′ 00”
151. FRAGOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 04h 22′ 13” + 20′ 51”
152. GERDENZ Nico 83 AG2R LA MONDIALE 04h 24′ 42” + 23′ 20”
153. BELVAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 24′ 42” + 23′ 20”
154. DENHANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
155. GERFRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 04h 24′ 42” + 23′ 20”
156. DENMORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 24′ 42” + 23′ 20”
157. NORHOELGAARD Daniel 163 FDJ 04h 24′ 42” + 23′ 20”
158. PORREIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 24′ 42” + 23′ 20”
159. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 24′ 42” + 23′ 20”
160. ESPGARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 04h 24′ 42” + 23′ 20”
161. ITATRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 04h 24′ 42” + 23′ 20”
162. BELDECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 04h 24′ 42” + 23′ 20”
163. BELLAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 04h 24′ 42” + 23′ 20”
164. AUSHAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 04h 24′ 42” + 23′ 20”
165. BELVANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 24′ 42” + 23′ 20”
166. NZLBEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
167. BELVAN GENECHTEN Jonas 188 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 24′ 42” + 23′ 20”
168. ESPARCAS PEñA Jorge 51 MOVISTAR TEAM 04h 24′ 42” + 23′ 20”
169. GERKäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 04h 24′ 42” + 23′ 20”
170. DENNIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
171. FRADUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 04h 24′ 42” + 23′ 20”
172. ESPSAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04h 24′ 42” + 23′ 20”
173. ITAZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 04h 24′ 42” + 23′ 20”
174. GERPFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 04h 24′ 42” + 23′ 20”
175. GERSCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 04h 24′ 42” + 23′ 20”
176. NZLSCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 04h 24′ 42” + 23′ 20”
177. ALGREGUIGUI Youcef 173 TEAM DIMENSION DATA 04h 24′ 42” + 23′ 20”
178. NEDKREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
179. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 24′ 42” + 23′ 20”
180. GBRBLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
181. GBRSTANNARD Ian 29 TEAM SKY 04h 24′ 42” + 23′ 20”
182. NEDTERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 04h 24′ 42” + 23′ 20”
183. NEDKONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
184. NZLGATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
185. COLORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 04h 24′ 42” + 23′ 20”
186. BELTHEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 04h 24′ 42” + 23′ 20”
187. GERDEGENKOLB John 7 TREK – SEGAFREDO 04h 24′ 42” + 23′ 20”
188. DENANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 04h 24′ 42” + 23′ 20”
189. GERSCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 04h 24′ 42” + 23′ 20”
190. CANTUFT Svein 46 ORICA – SCOTT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
191. IRLDUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 04h 24′ 42” + 23′ 20”
192. RUSBELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 04h 24′ 42” + 23′ 20”
193. FRAMANZIN Lorrenzo 167 FDJ 04h 39′ 50” + 38′ 28”
Klasyfikacja Generalna
1. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 08h 53′ 44”
2. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 08h 53′ 46” + 00′ 02”
3. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 08h 53′ 46” + 00′ 02”
4. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 08h 53′ 46” + 00′ 02”
5. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 08h 53′ 54” + 00′ 10”
6. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 08h 53′ 55” + 00′ 11”
7. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 08h 54′ 22” + 00′ 38”
8. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 08h 54′ 23” + 00′ 39”
9. ITA POZZOVIVO Domenico 89 AG2R LA MONDIALE 08h 54′ 27” + 00′ 43”
10. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 08h 54′ 32” + 00′ 48”
11. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 08h 54′ 32” + 00′ 48”
12. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 08h 54′ 57” + 01′ 13”
13. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 08h 55′ 01” + 01′ 17”
14. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 08h 55′ 04” + 01′ 20”
15. FRA BARGUIL WARREN 62 TEAM SUNWEB 08h 55′ 06” + 01′ 22”
16. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 08h 55′ 13” + 01′ 29”
17. NED OOMEN Sam 69 TEAM SUNWEB 08h 55′ 16” + 01′ 32”
18. COL BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto 52 MOVISTAR TEAM 08h 55′ 19” + 01′ 35”
19. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 08h 55′ 19” + 01′ 35”
20. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 08h 55′ 27” + 01′ 43”
21. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 08h 55′ 29” + 01′ 45”
22. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 08h 55′ 36” + 01′ 52”
23. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 08h 55′ 38” + 01′ 54”
24. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 08h 55′ 40” + 01′ 56”
25. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 08h 55′ 41” + 01′ 57”
26. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 08h 55′ 42” + 01′ 58”
27. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 08h 55′ 42” + 01′ 58”
28. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 08h 56′ 21” + 02′ 37”
29. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 08h 56′ 37” + 02′ 53”
30. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 08h 56′ 54” + 03′ 10”
31. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 08h 56′ 54” + 03′ 10”
32. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 08h 56′ 54” + 03′ 10”
33. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 08h 57′ 28” + 03′ 44”
34. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 08h 57′ 41” + 03′ 57”
35. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 08h 57′ 49” + 04′ 05”
36. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 08h 58′ 02” + 04′ 18”
37. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 08h 58′ 35” + 04′ 51”
38. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 08h 58′ 40” + 04′ 56”
39. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 08h 59′ 00” + 05′ 16”
40. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 08h 59′ 02” + 05′ 18”
41. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 08h 59′ 15” + 05′ 31”
42. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 08h 59′ 23” + 05′ 39”
43. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 08h 59′ 55” + 06′ 11”
44. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 00′ 09” + 06′ 25”
45. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 09h 01′ 08” + 07′ 24”
46. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 09h 01′ 21” + 07′ 37”
47. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 09h 01′ 33” + 07′ 49”
48. ERI KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 177 TEAM DIMENSION DATA 09h 01′ 59” + 08′ 15”
49. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 01′ 59” + 08′ 15”
50. RUS CHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 09h 01′ 59” + 08′ 15”
51. USA WARBASSE Lawrence 207 AQUA BLUE SPORT 09h 02′ 06” + 08′ 22”
52. DEN HANSEN Jesper 135 ASTANA PRO TEAM 09h 02′ 57” + 09′ 13”
53. AUS DENNIS Rohan 33 BMC RACING TEAM 09h 03′ 02” + 09′ 18”
54. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 09h 03′ 13” + 09′ 29”
55. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 03′ 44” + 10′ 00”
56. ESP NAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 03′ 44” + 10′ 00”
57. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 09h 04′ 31” + 10′ 47”
58. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 09h 04′ 36” + 10′ 52”
59. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 04′ 58” + 11′ 14”
60. ESP MAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 09h 04′ 58” + 11′ 14”
61. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 05′ 00” + 11′ 16”
62. FRA TURGIS Jimmy 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 05′ 04” + 11′ 20”
63. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 05′ 04” + 11′ 20”
64. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 06′ 11” + 12′ 27”
65. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 09h 06′ 23” + 12′ 39”
66. COL PANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 09h 06′ 35” + 12′ 51”
67. ITA VILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 06′ 46” + 13′ 02”
68. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 06′ 51” + 13′ 07”
69. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 06′ 53” + 13′ 09”
70. ITA PUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 09h 07′ 54” + 14′ 10”
71. POR GONCALVES José 104 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 08′ 06” + 14′ 22”
72. ESP FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 54 MOVISTAR TEAM 09h 08′ 13” + 14′ 29”
73. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 09h 08′ 18” + 14′ 34”
74. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 09h 08′ 23” + 14′ 39”
75. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 09h 08′ 23” + 14′ 39”
76. ITA OSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 09h 08′ 52” + 15′ 08”
77. AUS HANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 09h 08′ 52” + 15′ 08”
78. RUS MAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 08′ 52” + 15′ 08”
79. BEL MONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 09h 08′ 58” + 15′ 14”
80. GER KNEES Christian 22 TEAM SKY 09h 08′ 59” + 15′ 15”
81. AUT KONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 09h 09′ 04” + 15′ 20”
82. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 09h 09′ 08” + 15′ 24”
83. AUS CLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 09′ 12” + 15′ 28”
84. FRA GENIEZ Alexandre 86 AG2R LA MONDIALE 09h 09′ 12” + 15′ 28”
85. CAN HOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 09h 09′ 20” + 15′ 36”
86. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 09h 09′ 21” + 15′ 37”
87. ESP PEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 09h 09′ 23” + 15′ 39”
88. FRA ALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 09h 09′ 25” + 15′ 41”
89. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 09h 09′ 33” + 15′ 49”
90. FRA DOMONT Axel 84 AG2R LA MONDIALE 09h 09′ 36” + 15′ 52”
91. FRACHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 09h 09′ 37” + 15′ 53”
92. NORBYSTRØM Sven Erik 103 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 09′ 41” + 15′ 57”
93. NZLBENNETT George 112 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 09′ 44” + 16′ 00”
94. COLOSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 09′ 53” + 16′ 09”
95. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 10′ 11” + 16′ 27”
96. ITACAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 09h 10′ 12” + 16′ 28”
97. GBRCHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 09h 10′ 13” + 16′ 29”
98. FRACOURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 09h 10′ 16” + 16′ 32”
99. FRABONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 10′ 18” + 16′ 34”
100. BELWALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 09h 10′ 44” + 17′ 00”
101. DENJUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 09h 10′ 44” + 17′ 00”
102. ESPFRAILE MATARRANZ Omar 174 TEAM DIMENSION DATA 09h 10′ 53” + 17′ 09”
103. ITACARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 09h 10′ 53” + 17′ 09”
104. BELPAUWELS Serge 179 TEAM DIMENSION DATA 09h 10′ 58” + 17′ 14”
105. ITABENEDETTI Cesare 74 BORA – HANSGROHE 09h 11′ 04” + 17′ 20”
106. COLBOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 11′ 12” + 17′ 28”
107. NEDTOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 11′ 17” + 17′ 33”
108. LATSKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 11′ 18” + 17′ 34”
109. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 09h 11′ 19” + 17′ 35”
110. FRATURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 11′ 22” + 17′ 38”
111. ESPVERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 09h 11′ 27” + 17′ 43”
112. FRAMAISON Jérémy 166 FDJ 09h 11′ 31” + 17′ 47”
113. POLPOLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 09h 11′ 34” + 17′ 50”
114. AUTHALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 11′ 39” + 17′ 55”
115. AUSCANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 11′ 39” + 17′ 55”
116. KAZLUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 09h 11′ 39” + 17′ 55”
117. ITADE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 09h 11′ 45” + 18′ 01”
118. FRAROUX Anthony 168 FDJ 09h 11′ 51” + 18′ 07”
119. ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 09h 12′ 04” + 18′ 20”
120. FRALE BON Johan 164 FDJ 09h 12′ 17” + 18′ 33”
121. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 09h 12′ 20” + 18′ 36”
122. RSADOUGALL Nicolas 172 TEAM DIMENSION DATA 09h 12′ 28” + 18′ 44”
123. BELMERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 09h 12′ 34” + 18′ 50”
124. ESPRUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 12′ 42” + 18′ 58”
125. FRAPEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 12′ 42” + 18′ 58”
126. SUIFRANKINY Kilian 34 BMC RACING TEAM 09h 12′ 49” + 19′ 05”
127. BELVLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 09h 12′ 56” + 19′ 12”
128. BELDEBUSSCHERE Jens 144 LOTTO SOUDAL 09h 12′ 59” + 19′ 15”
129. KAZSTALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 09h 13′ 02” + 19′ 18”
130. BELDE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 09h 13′ 12” + 19′ 28”
131. ESTTAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 13′ 23” + 19′ 39”
132. USAHAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 09h 13′ 42” + 19′ 58”
133. FRABERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 09h 14′ 07” + 20′ 23”
134. NEDOLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 15′ 13” + 21′ 29”
135. ITAMODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 09h 15′ 23” + 21′ 39”
136. BELDE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 15′ 33” + 21′ 49”
137. FRAGOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 09h 15′ 49” + 22′ 05”
138. POLNIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 09h 15′ 56” + 22′ 12”
139. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 09h 15′ 58” + 22′ 14”
140. SLONOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 09h 16′ 07” + 22′ 23”
141. AUTDENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 09h 16′ 27” + 22′ 43”
142. ITANIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 09h 16′ 28” + 22′ 44”
143. NEDBOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 16′ 29” + 22′ 45”
144. ITABOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 09h 16′ 36” + 22′ 52”
145. AUSSCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 16′ 45” + 23′ 01”
146. ESPARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 16′ 45” + 23′ 01”
147. BELLAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 09h 16′ 49” + 23′ 05”
148. ITATRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 09h 16′ 50” + 23′ 06”
149. DENANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 09h 17′ 12” + 23′ 28”
150. DENNIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 09h 17′ 23” + 23′ 39”
151. BELDE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 09h 17′ 27” + 23′ 43”
152. GBRBLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 09h 17′ 28” + 23′ 44”
153. BELTHEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 09h 17′ 28” + 23′ 44”
154. NEDLINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 17′ 29” + 23′ 45”
155. BELVAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 17′ 39” + 23′ 55”
156. DENMORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 17′ 39” + 23′ 55”
157. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 09h 17′ 46” + 24′ 02”
158. GERPFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 09h 17′ 48” + 24′ 04”
159. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 17′ 51” + 24′ 07”
160. NZLSCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 18′ 08” + 24′ 24”
161. GBRSTANNARD Ian 29 TEAM SKY 09h 18′ 16” + 24′ 32”
162. NORHOELGAARD Daniel 163 FDJ 09h 18′ 17” + 24′ 33”
163. AUSCLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 09h 18′ 27” + 24′ 43”
164. ALGREGUIGUI Youcef 173 TEAM DIMENSION DATA 09h 18′ 39” + 24′ 55”
165. NZLBEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 09h 18′ 42” + 24′ 58”
166. FRADUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 09h 18′ 46” + 25′ 02”
167. DENHANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 09h 18′ 48” + 25′ 04”
168. NEDKREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 09h 18′ 51” + 25′ 07”
169. NZLGATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 09h 18′ 52” + 25′ 08”
170. GERFRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 09h 18′ 53” + 25′ 09”
171. GERKäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 09h 18′ 57” + 25′ 13”
172. BELDECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 09h 19′ 00” + 25′ 16”
173. BELVAN GENECHTEN Jonas 188 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 19′ 13” + 25′ 29”
174. CANTUFT Svein 46 ORICA – SCOTT 09h 19′ 14” + 25′ 30”
175. GERDENZ Nico 83 AG2R LA MONDIALE 09h 19′ 23” + 25′ 39”
176. NEDTERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 09h 19′ 27” + 25′ 43”
177. GERDEGENKOLB John 7 TREK – SEGAFREDO 09h 19′ 47” + 26′ 03”
178. GERSCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 09h 19′ 48” + 26′ 04”
179. ESPGARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 09h 19′ 56” + 26′ 12”
180. BELVANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 19′ 58” + 26′ 14”
181. NEDKONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 09h 20′ 03” + 26′ 19”
182. ESPSAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 20′ 21” + 26′ 37”
183. GERSCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 09h 20′ 29” + 26′ 45”
184. IRLDUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 09h 20′ 34” + 26′ 50”
185. ESPLOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 09h 21′ 13” + 27′ 29”
186. NEDHOFSTEDE Lennard 66 TEAM SUNWEB 09h 22′ 03” + 28′ 19”
187. COLORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 09h 25′ 14” + 31′ 30”
188. PORREIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 09h 25′ 17” + 31′ 33”
189. RUSBELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 09h 25′ 21” + 31′ 37”
190. AUSHAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 09h 25′ 54” + 32′ 10”
191. ITAZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 09h 27′ 17” + 33′ 33”
192. ESPARCAS PEñA Jorge 51 MOVISTAR TEAM 09h 29′ 04” + 35′ 20”
193. FRAMANZIN Lorrenzo 167 FDJ 09h 33′ 03” + 39′ 19”
Generalnie jak na lidera Bora bardzo kiepski sezon. Szanse takie jak na ToCalifornia i TdP trzeba wykorzystywać ryzykując. Moze uda sie wygrać jakis etap na Vuelcie jezeli dzisiaj to był tylko chwilowy kryzys, jakas infekcja. Jednak jak taka po prostu jest forma jak dzisiaj to nic z tego nie wyjdzie. Wszyscy znaczący z TdP którzy byli za Rafałem dzisiaj odjechali.