Tour of Oman

Belg reprezentujący drużynę BMC pomimo kraksy utrzymał prowadzenie po dwóch etapowych sukcesach na podjazdach. W sprinterskim pojedynku na zakończenie wyścigu najlepszy był Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin), dla którego było to trzecie zwycięstwo w tej edycji Tour of Oman.

Szósty etap wyścigu w Omanie miał długość 130.5km i prowadził z The Wave do Muttrah Corniche. W drugiej połowie czekały dwa podjazdy zaliczane do klasyfikacji górskiej, ale nie stanowiły one większej trudności dla sprinterów.

Na początku od peletonu oderwało się trio liczące na pokrzyżowanie szyków sprinterów: Iljo Keisse (Quick-Step Floors), Aime De Gendt (Sport Vlaanderen) i Benjamin Geraud (Delko Marseille Provence). Pomimo mocno wiejącego wiatru ucieczka uzyskała około trzech minut przewagi i długo utrzymywała się na czele.

Kross

Na pierwszym podjeździe pod Al Hamriyah w kraksie uczestniczył Ben Hermans (BMC), ale na szczęście Belgowi nic się nie stało i lider szybko wrócił do zasadniczej grupy. Na wspinaczce osłabł Geraud i spadł do kontratakujących z peletonu Marka Christiana (Aqua Blue) i Prebena Van Hecke (Sport Vlaanderen).

Peleton złapał Gerauda, Christiana i Van Hecke, ale dwaj liderzy nie chcieli dać za wygraną. Na ostatnich 10km z przodu został już tylko Keisse, który starał się powtórzyć piękną akcję z wyścigu dookoła Walencji, gdy razem z Michałem Kwiatkowskim (Team Sky) został złapany 300m przed metą.

Belg tym razem nie wytrzymał tak długo i wrócił do głównej grupy 5km przed finiszem. W końcówce ponownie pojedynkowały się sprinterskie pociągi, a najszybszy był Alexander Kristoff (Katusha-Alpecin). Norweg zdobył swój trzeci skalp w tym wyścigu wyprzedzając Eduarda Grosu (Nippo-Vini Fantini) i Sachę Modolo (UAE Abu Dhabi). W klasyfikacji generalnej zwyciężył Ben Hermans (BMC).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha – Alpecin 2:57:03
2 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
3 Sacha Modolo (Ita) UAE Abu Dhabi 0:00:00
4 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
5 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
6 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:00:00
7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
8 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:00:00
9 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:00:00
10 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
11 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:00
12 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
13 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
14 František Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
15 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
17 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
18 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
19 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
20 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
21 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
22 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
23 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
24 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
25 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
26 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
27 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Abu Dhabi 0:00:00
28 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
29 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
30 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
31 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
32 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
33 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:00:00
34 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
35 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
36 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
37 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
38 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
39 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
40 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
41 Lukas Spengler (SUI) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
42 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:00:00
43 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
44 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Quick Step Floors 0:00:00
45 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
46 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Bahrain – Merida 0:00:00
47 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
48 Yousef Mirza Banihammad (UAE) UAE Abu Dhabi 0:00:00
49 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
50 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
51 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
52 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:00
54 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:00
55 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
56 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
57 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
58 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
59 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Abu Dhabi 0:00:00
60 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:00
61 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
62 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
63 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
64 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
65 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:00
66 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
67 Martin Elmiger (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
68 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
69 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:00:00
70 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
71 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
72 Gavin Manion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:00
73 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
74 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
75 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
76 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
77 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
78 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:00:00
79 Grégory Habeaux (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
80 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
81 Julian David Arredondo Moreno (Col) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
82 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
83 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
84 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
85 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
86 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:00
87 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
88 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:00:31
89 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:41
90 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:00:43
91 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:01:05
92 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:05
93 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:05
94 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:05
95 Marco Marcato (Ita) UAE Abu Dhabi 0:01:07
96 Roberto Ferrari (Ita) UAE Abu Dhabi 0:01:07
97 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:01:25
98 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:25
99 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:25
100 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:25
101 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:01:25
102 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:01:25
103 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:25
104 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:25
105 Christophe Masson (Fra) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:01:25
106 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:25
107 Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:25
108 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:01:25
109 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:25
110 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:01:25
111 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:01:25
112 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:01:25
113 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:25
114 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:01:25
115 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:25
116 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:25
117 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport 0:01:25
118 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:25
119 Tom Boonen (Bel) Quick Step Floors 0:01:25
120 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:01:38
121 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:02:33
122 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:02:33
123 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:02:33
124 Federico Zurlo (Ita) UAE Abu Dhabi 0:02:57
125 Marko Kump (Slo) UAE Abu Dhabi 0:02:57
126 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:02:57
127 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:02:57
128 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:02:57
129 Thomas Deruette (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:02:57
130 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:03:02
131 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:03:02
132 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:03:37
133 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:03:42
134 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:03:42
135 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:47
136 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:04:47
137 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:06:45
138 Benjamin Giraud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:06:45
139 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:06:45

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 20:56:20
2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Abu Dhabi 0:00:22
3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:35
4 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Team Dimension Data 0:00:58
5 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Bahrain – Merida 0:01:12
6 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:17
7 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:19
8 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:01:21
9 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:33
10 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:01:38
11 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Quick Step Floors 0:01:40
12 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:48
13 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:02:02
14 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:02:02
15 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:02:18
16 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:21
17 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:27
18 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:02:34
19 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:58
20 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:10
21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:03:10
22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:03:19
23 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:40
24 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:04:15
25 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:29
26 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:04:30
27 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Abu Dhabi 0:04:50
28 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:05:22
29 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:33
30 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:49
31 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:06:06
32 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:07:12
33 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:07:36
34 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Delko – Marseille Provence KTM 0:08:05
35 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:16
36 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:09:35
37 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:09:47
38 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:48
39 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:10:13
40 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:10:47
41 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:11:15
42 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:19
43 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:11:47
44 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:11:49
45 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:12:37
46 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:14:12
47 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:14:44
48 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:15:22
49 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:31
50 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha – Alpecin 0:15:43
51 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:46
52 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:16:18
53 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:16:20
54 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:16:48
55 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:18:21
56 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:18:51
57 Gavin Manion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:19:18
58 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:19:23
59 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:19:31
60 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:19:33
61 Julian David Arredondo Moreno (Col) Nippo – Vini Fantini 0:19:53
62 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:20:07
63 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:20:13
64 Tom Boonen (Bel) Quick Step Floors 0:20:20
65 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:20:52
66 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:20:59
67 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:21:15
68 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:22:05
69 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:22:15
70 Marko Kump (Slo) UAE Abu Dhabi 0:22:16
71 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:22:17
72 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:18
73 Lukas Spengler (SUI) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:22:27
74 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:42
75 Martin Elmiger (SUI) BMC Racing Team 0:22:44
76 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:23:00
77 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:23:55
78 Marco Marcato (Ita) UAE Abu Dhabi 0:23:56
79 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:24:20
80 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:24:27
81 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:25:16
82 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:25:28
83 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:26:29
84 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:26:31
85 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:55
86 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:27:02
87 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:27:45
88 Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM 0:28:12
89 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:28:51
90 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:29:58
91 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:30:06
92 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:30:22
93 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina – Selle Italia 0:30:38
94 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:30:53
95 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:31:11
96 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:31:17
97 Grégory Habeaux (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:32:14
98 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:32:32
99 Bert Van Lerberghe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:32:39
100 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:32:43
101 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:32:44
102 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:32:44
103 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:33:36
104 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:33:40
105 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:33:53
106 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:34:03
107 Yousef Mirza Banihammad (UAE) UAE Abu Dhabi 0:34:07
108 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb 0:34:15
109 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:34:53
110 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:35:49
111 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:36:02
112 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:36:29
113 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:36:41
114 František Sisr (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:36:43
115 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:37:28
116 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:37:45
117 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:38:05
118 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:38:07
119 Thomas Deruette (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:38:10
120 Tyler Farrar (USA) Team Dimension Data 0:38:25
121 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:39:27
122 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:39:42
123 Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:39:51
124 Sacha Modolo (Ita) UAE Abu Dhabi 0:40:46
125 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:40:55
126 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:40:59
127 Federico Zurlo (Ita) UAE Abu Dhabi 0:41:30
128 Roberto Ferrari (Ita) UAE Abu Dhabi 0:43:46
129 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:43:47
130 Benjamin Giraud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:43:56
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:43:56
132 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:46:04
133 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:46:51
134 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:47:24
135 Christophe Masson (Fra) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:47:31
136 Borut Bozic (Slo) Bahrain – Merida 0:50:14
137 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport 0:50:44
138 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:57:13
139 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:58:05