Lance Armstrong wystartuje w tegorocznym Giro d’ Italia. Organizatorzy Giro – RCS Sport potwierdzili tę informację.
Jak podaje włoska „La Gazetta dello Sport”, Lance jednak wystartuje w Giro, obchodzącym w tym roku swoje setne urodziny.
Pod koniec marca Armstrong upadł w trakcie wyścigu Vuelta al Pais Vasco, łamiąc sobie obojczyk. Jednak po operacji, szybko wrócił do zdrowia, treningów i 9 maja stanie na starcie wyścigu w Wenecji.
Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat) po raz drugi zwyciężył etap w wyścigu Tour du Maroc (kat. 2.2). To już czwarte zwycięstwo etapowe ekipy z Polkowic.
Krzysztof Jeżowski po finiszu z grupy zwyciężył szósty etap wyścigu Tour du Maroc. Tuż za nim finiszował Jaan Kirsipuu (Geofco Jartazi), trzeci był Georgios Tzortzakis (SP Tableware). To już druga wygrana Jeżowskiego w TdMaroc.
Kolarze z Polkowic na sześć etapów zwyciężyli cztery. Jednak w klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Kazach Aleksandr Dymowskikh (Brisaspor), który ma bezpieczną przewagę nad Bartłomiejem Matysiakiem 4:49.
Do końca wyścigu pozostały cztery etapy.
Klasyfikacja genralna po 6 etapach:
1 Alexandr Dymovskikh (Kaz) Brisaspor 21.52.19
2 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 4.49
3 Ioannis Tamouridis (Gre) SP Tableware 6.44
4 Kemal Kucukbay (Tur) Brisaspor 7.08
5 Yohan Boissy (Fra) Chambery Cyclisme Competition 8.48
6 Mert Mutlu (Tur) Brisaspor 11.12
7 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 11.39
8 Pedro Lopes (Por) Celoule Louletano 11.48
9 Jaan Kirsipuu (Est) Geofco Jartazi 12.03
10 Adil Jelloul (Mar) Moroccan National Team 12.47
11 Jarosław Rębiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 14.4812 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice 15.33
13 Maros Kovac (Svk) Dukla Trencin Merida 19.58
14 Mohamed Erragragui (Mar) Moroccan National Team 21.17
15 Łukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 22.49
16 Omar Hassanin (Syr) Syrian National Team 22.56
17 Ludovic Capelle (Bel) Geofco Jartazi 23.05
18 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 23.33
19 Nazim Bakirci (Tur) Brisaspor 23.43
20 Jefferson Soissons (Bel) Geofco Jartazi 24.35
.
24 Krzysztof Jezowski (Pol) CCC Polsat Polkowice 25.29
.
Kolarz z RPA Darryl Impey (Barloworld) zwyciężył czwarty etap Tou of Turkey. Fotel lidera objął David Loosli z Lampre.
Dla Darryla Impeya było to pierwsze zwycięstwo w tym roku, a drugie zwycięstwo w jego zawodowej karierze.
Na drugim miejscu przyjechał Davide Malacarne (Quick Step), a na trzecim David Loosli (Lampre – N.G.C.), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Dotychczasowy lider David Garcia Dapena na czwartym etapie stracił do Impeya 5 sekund i spadł na czwarte miejsce.
Na pierwszych siedmiu miejscach jest bardzo ciasno. Siódmy zawodnik traci jedynie 12 sekund do Loosli. Do końca wyścigu pozostały cztery etapy i wszystko jest jeszcze możliwe.
Firma Sigma Sport wprowadziła do sprzedaży bezprzewodowy licznik rowerowy z pulsometrem posiadający dziesiątki funkcji.
Sigma to wiodący producent liczników rowerowych. Najnowszy licznik tej firmy posiada bezprzewodowe czujniki: prędkości, kadencji (z magnesem montowanym na korbie) oraz tętna. Dodatkowo ma podstawkę USB do podłączenia z komputerem oraz oprogramowanie służące do analizy wyników.
Licznik Sigma Rox 9.0 posiada 55 funkcji, które obsługiwane są za pomocą pięciu przycisków oraz 22 funkcje dostępne poprzez komputer. Oto one:
Włoch z grupy LPR Brakes-Farnese, Vini Alessandro Petacchi zwyciężył 97 edycję belgijskiego wyścigu Scheldeprijs Vlaanderen.
Przez większą cześć wyścigu liczącego 200 km uciekało czterech zawodników: Pavel Brutt (Team Katusha), Jeff Louder (BMC Racing Team), Lorenzo Bernucci (LPR Brakes-Farnese Vini) oraz Matthé Pronk (Vacansoleil).
Na 70 km przed metą przewaga prowadzącej czwórki nad peletonem wynosiła aż 6 minut. Wtedy to kolarze ekipy Quick Step (liderzy rankingu UCI) zabrali się do pracy. Na 44 km do mety przewaga została zniwelowana do 2:30, a 18 km przed finiszem już tylko do 1:23.
Jak zwykle to bywa, ucieczka została doścignięta na 4 km do mety.
Najszybciej z peletonu finiszował Alessandro Petacchi, drugi był Kenny Van Hummel (Skil-Shimano), a trzeci Dominique Rollin (Cervélo TestTeam). Na 200 metrów przed metą miała miejsce kraksa, w której uczestniczył Robbie McEwen (Katusha) oraz Greg Van Avermaet (Silence-Lotto).
Michał Gołaś (Amica Chips-Knauf) do lidera stracił 54 sekundy i zajął 76 pozycję.
Na mecie szczęśliwy Petacchi powiedział: „Nigdy nie wygrałem w Belgii, byłem trzeci w Gent-Wevelgem. Myślałem, że moja wygrana nie będzie możliwa, ponieważ straciłem Alberto Ongarato oraz Lorenzo Bernucci, który przez większość etapu uciekał”.
Zawodnik CCC Polsat zwyciężył 5 etap wyścigu Tour du Maroc. To już trzecie etapowe zwycięstwo ekipy z Polkowic.
Tomasz Kiendyś wygrał piąty etap z Ouarzazate do Tinghir o długości 168 km. Drugie miejsce zajął Mouhcine Lahsaini (Moroccan National Team), a trzecie Jan Sypiky (Dukla Trencin Merida). Grupa pięciu kolarzy przyjechała na metę z przewagą nad peletonem ponad dwie minuty.
Przypomnijmy, że to już kolejne zwycięstwo Polaków w tym wyścigu. Pierwszy etap zwyciężył Krzysztof Jeżowski, a drugi etap Adrian Honkisz.
W klasyfikacji generalnej najlepszy z Polaków Bartłomiej Matysiak zajmuje drugie miejsce. Kiendyś jest na 12 miejscu.
Klasyfikacja generalna po 5 etapie:
1 Alexandr Dymovskikh (Kaz) Brisaspor 18.48.20
2 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 4.49
3 Ioannis Tamouridis (Gre) SP Tableware 6.44
4 Kemal Kucukbay (Tur) Brisaspor 7.08
5 Yohan Boissy (Fra) Chambery Cyclisme Competition 8.48
6 Mert Mutlu (Tur) Brisaspor 11.12
7 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 11.39
8 Pedro Lopes (Por) Celoule Louletano 11.48
9 Jaan Kirsipuu (Est) Geofco Jartazi 12.03
10 Adil Jelloul (Mar) Moroccan National Team 12.47
.
11 Jarosław Rębiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 14.48
12 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice 15.33
15 Łukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 22.49
24 Krzysztof Jeżowski (Pol) CCC Polsat Polkowice 25.29
Zawodnik CCC Polsat Polkowice zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Tour du Maroc. Prowadzi Kazach Aleksandr Dymowskich.
Dzisiejszy, czwarty etap z Aoulouze – Ouarzazate o długości 175 km zwyciężył Adil Jelloul (Marocco), drugi był Juraj Sagan (Dukla Trencin Merida), a trzeci Nazim Bakirci (Brisaspor).
Bartłomiej Matysiak w klasyfikacji generalnej traci do lidera 4:49 i zajmuje drugą pozycję w wyścigu Tour du Maroc. W pierwszej dziesiątce, na siódmej pozycji jest Adrian Honkisz, który zwyciężył drugi etap.
Przypomnijmy, że pierwszy etap Tour du Maroc padł łupem Krzysztofa Jeżowskiego. Jeżowski w „generalce” jest na 24 pozycji.
MTC Mogilno oraz PTC Poznań zapraszają 19 kwietnia na II Memoriał im. Jana Wichłacza, który odbędzie się w ramach Wiosny Kolarskiej – Otwarcie Sezonu Masters 2009.
– W wyścigu mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnego badania lekarskiego, sprawnego roweru i kasku oraz ubezpieczenia NW i OC – informuje komandor wyścigu Marek Gajda. Zapisy będą przyjmowane w dniu wyścigu od godz. 9.00 do 10.00. Start: godzina 11.00. Trasa 3 x 17 km.
Wyścigi rozegrane zostaną w kategoriach 0, I, II, III, IV, V. Koszty organizacyjne imprezy pokrywa organizator, koszty dojazdu i zakwaterowania – uczestnicy. Opłata startowa w kat. I-III wynosi 30 zł, w kat. IV – 15 zł.
W sprawie wyścigu należy kontaktować się z Markiem Gajdą (tel. 604 631 795), Maciejem Wichłaczem (tel. 600 247 580), Tadeuszem Kubiakiem (tel. 501 482 317).
W jutrzejszej 97 edycji wyścigu Scheldeprijs Vlaanderen (kat. 1.HC) o kolejne zwycięstwo powalczy Tom Boonen.
Lider drużyny Quick Step, który zwyciężył w niedzielę wyścig Paryż – Roubaix jest głównym faworytem do zwycięstwa w belgijskim wyścigu Scheldeprijs Vlaanderen. Belg ma szansę na trzecie zwycięstwo. U boku Boonena pojedzie także Allan Davis, do wczoraj lider rankingu UCI. W Beligii nie pojedzie natomiast ich kolega z Quick Step Stijn Devolder, który został mocno poturbowany w kraksie podczas Paryż-Roubaix.
W jutrzejszej „jednodniówce” nie weźmie udziału Mark Cavendish (także dwukrotny zwycięzca tego wyścigu), który po intensywnym początku sezonu odpoczywa. Tym samym jeśli Boonen wygra, będzie prowadził 3:2.
Jedynym Polakiem w tym wyścigu będzie Michał Gołaś (Amica Chips – Knauf ).
Trasa z Antwerpii do Schoten będzie liczyła 200 km, z czego 150 km to odcinek Anterpia-Schoten plus 3 rundy po 16,5 km po Schoten.
Mapa wyścigu:
Poprzedni zwycięzcy:
2008 Mark Cavendish (GBr) Team High Road 200 km in 4.59.15
2007 Mark Cavendish (GBr) T-Mobile 197 km in 4.09.00
2006 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic 200 km in 4.31.00
2005 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank 202 km in 4.30.00
2004 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Davitamon 200 km in 4.19.00
2003 Ludovic Capelle (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 206 km in 4.40.00
2002 Robbie McEwen (Aus) Lotto-Adecco 205 km in 4.54.00
2001 Endrio Leoni (Ita) Alessio 208 km in 4.49.00
2000 Endrio Leoni (Ita) Alessio 200 km in 4.24.00
1999 Jeroen Blijlevens (Ned) TVM-Farm Frites 201 km in 4.35.00
1998 Servais Knaven (Ned) TVM-Farm Frites 203 km in 4.19.19
1997 Erik Zabel (Ger)
1996 Frank Vandenbroucke (Bel)
1995 Rossano Brassi (Ita)
1994 Peter Van Petegem (Bel)
1993 Mario Cipollini (Ita)
1992 Wilfried Nelissen (Bel)
1991 Mario Cipollini (Ita)
1990 John Talen (Ned)
1989 Jean-Marie Wampers (Bel)
1988 Jean-Paul Van Poppel (Ned)
1987 Etienne De Wilde (Bel)
1986 Jean-Paul Van Poppel (Ned)
1985 Adri Van der Poel (Ned)
1984 Ludo Peeters (Bel)
1983 Jan Bogaert (Bel)
1982 Ludo Schurgers (Bel)
1981 Ad Wijnands (Ned)
1980 Ludo Peeters (Bel)
1979 Daniel Willems (Bel)
1978 Dietrich Thurau (Ger)
1977 Marc Demeyer (Bel)
1976 Frans Verbeeck (Bel)
1975 Ronald Dewitte (Bel)
1974 Marc Demeyer (Bel)
1973 Freddy Maertens (Bel)
1972 Eddy Merckx (Bel)
1971 Gustaaf Van Roosbroeck (Bel)
1970 Roger De Vlaeminck (Bel)
1969 Walter Godefroot (Bel)
1968 Edward Sels (Bel)
1967 Paul In 'T'Ven (Bel)
1966 Joseph Spruyt (Bel)
1965 Willy Vannitsen (Bel)
1964 Joseph Hoevenaers (Bel)
1963 Piet Oellibrandt (Bel)
1962 Piet Oellibrandt (Bel)
1961 Raymond Vrancken (Bel)
1960 Piet Oellibrandt (Bel)
1959 Willy Butzen (Bel)
1958 Raymond Vrancken (Bel)
1957 Rik Van Looy (Bel)
1956 Rik Van Looy (Bel)
1955 Alberic Schotte (Bel)
1954 Roger Decock (Bel)
1953 Hans Dekkers (Ned)
1952 Roger Decorte (Bel)
1951 Ernest Sterckx (Bel)
1950 André Pieters (Bel)
1949 Roger Decorte (Bel)
1948 Achiel Buysse (Bel)
1947 René Mertens (Bel)
1946 Stan Ockers (Bel)
1943 Eloi Meulenberg (Bel)
1942 Lode Busschops (Bel)
1941 Stan Ockers (Bel)
1939 Achiel Buysse (Bel)
1938 Antoine Dignef (Bel)
1937 Sylvain Grysolle (Bel)
1936 Marcel Van Schil (Bel)
1935 Gerard Loncke (Bel)
1934 Léon Tommies (Bel)
1933 Horemans (Bel)
1932 Godefried De Vocht (Bel)
1931 Godefried De Vocht (Bel)
1930 Denis Verschueren (Bel)
1929 Joseph Wauters (Bel)
1928 Joseph Dervaes (Bel)
1927 Georges Ronsse (Bel)
1926 Joseph Dervaes (Bel)
1924 René Vermandel (Bel)
1923 Emile Thollembbek (Bel)
1922 Florence Van den Bergh (Bel)
1921 René Vermandel (Bel)
1919 Isidoor Mechant (Bel)
1908 A. Kranskans (Bel)
1907 Maurice Leturgie (Fra)
.
Wstępna lista startowa:
Andrei Kunitski (Blr) Amica Chips - Knauf
Giuseppe De Maria (Ita) Amica Chips - Knauf
Grega Bole (Slo) Amica Chips - Knauf
Matija Kvasina (Cro) Amica Chips - Knauf
Michal Golas (Pol) Amica Chips - Knauf
Robert Kiserlovski (Cro) Amica Chips - Knauf
Simon Clarke (Aus) Amica Chips - Knauf
Simone Cadamuro (Ita) Amica Chips - Knauf
Javier Moreno (Spa) Andalucia Cajasur
Javier Ramirez (Spa) Andalucia Cajasur
Jesus Rosendo (Spa) Andalucia Cajasur
Jose Antonio Carrasco (Spa) Andalucia Cajasur
Jose Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Cajasur
Jose Ruiz (Spa) Andalucia Cajasur
Manuel Calvente Gorbas (Spa) Andalucia Cajasur
Xavier Tondo (Spa) Andalucia Cajasur
Antonio Cruz (USA) BMC Racing Team
Brent Bookwalters (USA) BMC Racing Team
Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
Ian Mc Kissick (USA) BMC Racing Team
Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team
Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
Thomas Frei (Swi) BMC Racing Team
Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Antonio D'aniello (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Bernardo Riccio (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Diego Nosotti (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Maurizio Biondo (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team
Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team
Ingnatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team
Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team
Martin Reimer (Ger) Cervelo Test Team
Roger Hammond (GBr) Cervelo Test Team
Bjorn Thurau (Ger) ELK Haus
Gerhard Trampusch (Aut) ELK Haus
Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus
Harald Totschnig (Aut) ELK Haus
Jochen Summer (Aut) ELK Haus
Markus Eibegger (Aut) ELK Haus
Matthias Brändle (Aut) ELK Haus
Stefan Denifl (Aut) ELK Haus
Denys Kostyuk (Ukr) ISD
Dmytro Grabowskyy (Ukr) ISD
Ian Stannard (GBr) ISD
Igor Abakoumov (Bel) ISD
Maxim Belkov (Rus) ISD
Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD
Sergiy Matveyev (Ukr) ISD
Vitaly Kondrut (Ukr) ISD
Dimitri Claeys (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Gregory Joseph (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Jarno Van Guyse (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Ken Vanmarcke (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Kenny Terweduwe (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Reno De Keulenaer (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Sep Vanmarcke (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
Sibrecht Pieters (Bel) Jong Vlaanderen - Bauknecht
David Boucher (Fra) Landbouwkrediet - Colnago
Denis Flahaut (Fra) Landbouwkrediet - Colnago
Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet - Colnago
Frederic Amorison (Bel) Landbouwkrediet - Colnago
Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet - Colnago
Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet - Colnago
Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago
Rob Peeters (Bel) Landbouwkrediet - Colnago
Alberto Ongarato (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Claudio Cucinotta (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Lorenzo Bernucci (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Marco Cattaneo (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Roberto Ferrari (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
Bjorn Coomans (Bel) Palmans Cras
Dieter Cappelle (Bel) Palmans Cras
Geert Omloop (Bel) Palmans Cras
Jean Zen (Fra) Palmans Cras
Jurgen Francois (Bel) Palmans Cras
Kenny Van Der Schueren (Bel) Palmans Cras
Sjef De Wilde (Bel) Palmans Cras
Stijn Hoornaert (Bel) Palmans Cras
Antonin Linda (Cze) PSK Whirlpool - Author
Jakub Danacik (Cze) PSK Whirlpool - Author
Leopold Konig (Cze) PSK Whirlpool - Author
Martin Hebik (Cze) PSK Whirlpool - Author
Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author
Petr Kaltofen (Cze) PSK Whirlpool - Author
Petr Kubias (Cze) PSK Whirlpool - Author
Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirlpool - Author
Kevin De Weert (Bel) Quick Step
Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
Kevin Van Impe (Bel) Quick Step
Maarten Wynants (Bel) Quick Step
Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
Stijn Devolder (Bel) Quick Step
Tom Boonen (Bel) Quick Step
Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
Graeme Brown (Aus) Rabobank
Groot de Bram (Ned) Rabobank
Jos Van Emden (Ned) Rabobank
Kai Reus (Ned) Rabobank
Maar De Marc (Ned) Rabobank
Mathew Hayman (Aus) Rabobank
Rick Flens (Ned) Rabobank
Tom Leezer (Ned) Rabobank
Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto
Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
Leif Hoste (Bel) Silence-Lotto
Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto
Roy Sentjens (Bel) Silence-Lotto
Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto
Staf Scheirlinckx (Bel) Silence-Lotto
Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
Bert DE Backer (Bel) Skil-Shimano
Chen Ji (Chn) Skil-Shimano
David Deroo (Fra) Skil-Shimano
Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
Long Jin (Chn) Skil-Shimano
Mitchell Docker (Aus) Skil-Shimano
Robert Wagner (Ger) Skil-Shimano
Roy Curvers (Ned) Skil-Shimano
Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - Highroad
Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - Highroad
Gert Dockx (Bel) Team Columbia - Highroad
Gregory Henderson (NZl) Team Columbia - Highroad
Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad
Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad
Vicente Reynes (Spa) Team Columbia - Highroad
Gennady Mikhaylov (Bel) Team Katusha
Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
Kenny De Haes (Bel) Team Katusha
Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha
Sergei Ivanov (Rus) Team Katusha
Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
Dominik Roels (Ger) Team Milram
Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
Markus Eichler (Ger) Team Milram
Martin Muller (Ger) Team Milram
Martin Velits (Svk) Team Milram
Peter Wrolich (Aut) Team Milram
Servais Knaven (Ned) Team Milram
Thomas Fothen (Ger) Team Milram
Alex Rasmussen (Den) Team Saxo Bank
Andre Steensen (Den) Team Saxo Bank
Dominic Klemme (Ger) Team Saxo Bank
Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
Juan Jose Haedo (Spa) Team Saxo Bank
Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank
Matthew Goss (Aus) Team Saxo Bank
Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank
Bart Vanheule (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Kristof Goddaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Nikolas Maes (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Sven Renders (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator
Aart Vierhouten (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
Arnoud Groen Van (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
Bobbie Traksel (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
Marcin Białobłocki (Sport Beans-Wilier) jest pierwszym Polakiem w historii, który zwyciężył Girvan Cycle Race w Szkocji.
Ponad 100 kolarzy w wielkanocny weekend (11-13.04.2009), w malowniczej scenerii szkockich regionów Ayrshire oraz Galloway, wzięło udział w wyścigu Girvan Cycle Race, który jest jednym z ważniejszych w Brytanii.
Marcin Białobłocki jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył tę imprezę. Nasz zawodnik nie wygrał żadnego z czterech etapów, jednak dzięki równej jeździe w każdym z nich, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji tuż za Polakiem ze stratą 5 sekund był Andy Tennanta (Halfords Bike Hut), a na trzecim miejscu Peter Williams (CandiTV-Pinarello), który stracił 15 sekund do Białobłockiego.
Nasz zawodnik w Wielkiej Brytanii przebywa od trzech lat, w zeszłym roku zajął 4 miejsce w rankingu UK National Road Rankings. Jego cel na ten rok, to zajęcie miejsca w pierwszej trójce tego rankingu. Póki co, udaje mu się to w stu procentach. Zajmuje pierwsze miejsce.
Belg Jasper Schoofs wygrał jazdę indywidualną na czas i został nowym liderem Trophée Centre Morbihan. Patryk Goszczurny przed ostatnim etapem traci do niego 10...
Demi Vollering (Team SD Worx - Protime) wygrała po solowej akcji królewski etap Vuelta a Burgos Feminas. Holenderka triumfowała także w klasyfikacji generalnej wy...
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia swojej przeglądarki. Akceptuję
Privacy & Cookies Policy
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.