Wyścig organizuje Klub Sportowy „Orlęta” z Gorzowa Wielkopolskiego. Kolarze (kategoria elita i junior) do pokonania będą mieli trzy etapy. Pierwszego dnia jazda indywidualna na czas oraz kryterium uliczne, drugiego dnia wyścig ze startu wspólnego.
Tytuły nie obroni Łukasz Bodnar, który wraz z ekipą CCC Polsat jedzie w wyścigu dookoła Maroka.
Znamy już skład drużyny DHL-Author: Radosław Romanik, Dariusz Baranowski, Robert Radosz, Marek Rutkiewicz, Dariusz Rudnicki, Artur Detko, Wojciech Halejak, Damian Walczak, Mateusz Komar, Piotr Krysman.
Dodamy, że zawodnicy ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego pojadą na nowych rowerach: Author CA7700.
Regulamin
Wyścigu szosowego etapowego po „Ziemi Międzyrzeckiej”
w dniach 18-19.04.2009
1. Cel imprezy:
– wyłonienie najlepszych zawodników wyścigu,
– popularyzacja kolarstwa wśród społeczeństwa województwa lubuskiego,
– podnoszenie poziomu sportowego zawodników.
2. Organizator:
Klub Sportowy „ORLĘTA” w Gorzowie Wlkp.
66-400 Gorzów Wlkp., ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 38.
3. Baza wyścigu:
Międzyrzecz – Zajazd Głębokie – Ośrodek wczasowy, tel. (0-95) 741-25-56,
właściciel: Gałkowski Marian.
4. Współorganizatorzy:
– Urząd Miasta i Gminy Międzyrzecz,
– Lubuski Okręgowy Związek Kolarski w Gorzowie Wlkp.,
– Lubuski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Zielonej Górze,
– Lubuskie Zrzeszenie LZS w Gorzowie Wlkp.,
– Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Rekreacji.
5. Uczestnictwo:
W zawodach prawo startu mają zawodnicy posiadający licencje oraz aktualne badania lekarskie w kategoriach:
– elita + młodzieżowiec – rocznik 1990 i starsze
6. Sposób przeprowadzenia zawodów:
Wyścig składa się z trzech etapów:
ETAP I
Jazda indywidualna na czas 20 km z półmetkiem (z półmetkiem na 10-tym km) zostanie rozegrana przy ruchu
całkowicie zamkniętym w dniu 18-04-2009 r. (sobota).
Start i Meta – wyjazd z Międzyrzecza – kierunek Rokitno – start koło godz. 10:00
ETAP II
Kryterium uliczne w Międzyrzeczu dnia 18-04-2009 r. (sobota) .
Start godz. 17:30, ul. Staszica, do pokonania 30 okrążeń – długość jednego okrążenia 1500 m.
Zasady punktowania: co 5 okrążenie punktowane 5, 3, 2, 1 pkt.; pozostałe 2 i 1 pkt. Punkty przeliczane będą na sekundy i doliczane do punktacji końcowej.
ETAP III
Start wspólny w dniu 19-04-2009 r. (niedziela).
Start godz. 10 00 oś. Kasztelańskie naprzeciw Hali Sportowej.
Meta oś. Kasztelańskie naprzeciw Hali Sportowej.
Program zawodów Wyścigu szosowego etapowego
17-04-2009 r. – godz. 1430 – odprawa dla sędziów.
– godz. 1530 – 1930 -przyjazd i przyjmowanie ekip na podstawie dokonanych zgłoszeń
– godz. 2000 – definitywne zamknięcie listy startowej
– godz. 2030 – odprawa techniczna, losowanie zawodników do jazdy na czas, losowanie samochodów na start
wspólny
– godz. 1800 – 2000 -kolacja
Drugi dzień: 18-04-2009 r. , sobota:
– godz. 700 – 830 – śniadanie
– godz. 1000 – start pierwszego zawodnika – jazda indywidualna na czas.
– godz. 1330 – 1500 – obiad
– godz. 1730 – kryterium uliczne
– godz. 1800 – 1930 – kolacja
Trzeci dzień : 19-04-2009 r. (niedziela)
– godz. 700 – 830 – śniadanie
– godz. 1000 – start wspólny
– godz. 1330 – dekoracja zawodników zgodnie z regulaminem organizatora.
– godz. 1400 – 1530 – obiad
7. Zasady finansowania:
– koszty organizacyjne wyścigu pokrywa Organizator,
– koszty uczestnictwa ekip pokrywają zgłaszające kluby lub ekipy.
Osobodzień od kolacji 17-04-2009r do obiadu 19-04-2009 r. 75 zł/ dzień.
– startowe wg tabeli PZKol.
8. Zgłoszenia do wyścigu:
Zgłoszenia zawodników do wyścigu należy przesyłać:
Tel/fax (0-95) 735-77-14 lub orleta@op.pl
W zgłoszeniu należy podać kategorie, kod UCI, imię i nazwisko, nazwę klubu.
Zgłoszenia należy dostarczyć do dnia 14-04-2009r. Zgłoszenia zawodników prosimy faksować na drukach PZKol (kalendarz sportowy PZKol. 2007r) wypisane czytelnie czarnym długopisem drukowanymi literami. Rezerwację noclegów i wyżywienia prosimy przesłać do dnia 14-04-2009r na osobnym druku.
Ilość miejsc ograniczona.
9. Nagrody:
Organizator na każdym z etapów miejsca I, II, III nagroda pieniężna odpowiednio 400, 200, 100 zł.
Klasyfikacja końcowa:
– I miejsce – 1 800,00 zł – IV miejsce – 600,00 zł
– II miejsce – 1 200,00 zł – V miejsce – 400,00 zł
– III miejsce – 800,00 zł – VI miejsce – 200,00 zł
Dodatkowo organizator przewidział nagrody w klasyfikacji końcowej dla zawodników młodzieżowych (niezależnie od zajętego miejsca w klasyfikacji końcowej elity):
I miejsce – 600,00 zł, II miejsce – 300,00 zł, III miejsce – 200,00 zł
Organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wysokości nagród w przypadku gdy liczba startujących
nie przekroczy 80 zawodników.
10. Postanowienia końcowe:
– wyścigi zostaną przeprowadzone zgodnie z Przepisami Sportowymi PZKol
– Sędziego Głównego wyznacza Kolegium Sędziów PZKol.
– pozostałych Kolegium Sędziów LRZKol – w porozumieniu z Organizatorem zawodów
– Organizator nie gwarantuje noclegów oraz wyżywienia zgłaszającym się po terminie
– Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione oraz wydatki spowodowane z winy uczestników w czasie
trwania zawodów, tj. od momentu przyjazdu do momentu wyjazdu uczestników
– uczestnicy winni być ubezpieczeni od NW
– zawodnicy mają obowiązek startu w kaskach sztywnych
– w sprawach spornych nie ujętych w regulaminie decyduje Sędzia Główny we współpracy z organizatorem
Odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów:
Kazimierz Milanowski – Prezes K.S. „Orlęta” w Gorzowie Wlkp., nr licencji PL/034, nr tel. 0601870422.