Brytyjczyk był zdecydowanie najszybszy na czasówce i mocno powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.
Szesnasty etap to jazda indywidualna na czas z toru wyścigowego Circuito de Navarro do Logrono. Samotna rywalizacja z czasem zapowiadała spore zmiany w klasyfikacji generalnej.
Jeszcze przed startem etapu rywalizacja zapowiadała się na walkę większości liderów o jak najmniejsze straty do Christophera Froome’a (Team Sky). Z drugiej strony specjaliści od czasówek chcieli zanotować jak najlepszy wynik.
Już pierwsza faza pokazała jak ważne jest odpowiednie rozłożenie sił – bardzo dobrze zaczynali m.in. Bob Jungels i Matteo Trentin (obaj Quick-Step Floors), ale na mecie notowali nieco słabsze wyniki. Jednocześnie nieco spokojniej „wkręcali” się Lennard Kamna (Team Sunweb) i Daniel Oss (BMC), a na mecie byli w czołówce. Rywali pogodził jednak Tobias Ludvigsson (FDJ), który mocno zaczął i… mocno skończył – Szwed wyszedł na prowadzenie z przewagą 23 sekund nad Kamną.
Wśród faworytów o klasyfikację generalną bardzo dobrze jechał Alberto Contador (Trek-Segafredo) – Hiszpan na pierwszym punkcie pomiaru czasu był 5 sekund szybszy od Jungelsa i Ludvigssona. Jeszcze lepiej jechali jednak Wilco Kelderman (Team Sunweb) – aż 18 sekund przewagi i Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) – 2 sekund przed El Pistolero, a wolniej kręcili Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida, 25 sekund straty do Holendra), Miguel Angel Lopez (Astana), Nicholas Roche (BMC) czy Fabio Aru (Astana). Zaskakująco straty ponosił też Christopher Froome (Team Sky) – 23 sekundy za Keldermanem.
Jeszcze 23km przed metą Kelderman wyprzedził Estebana Chavesa (Orica-Scott) – ta sytuacja wyraźnie pokazywała słabość Kolumbijczyka. Na drugim punkcie pomiaru czasu dobre tempo utrzymywał Contador – 4 sekundy przed Ludvigssonem. Kelderman powiększył jednak swoją przewagę do 27 sekund nad Alberto. Zakarin utrzymywał się pomiędzy Holendrem i Hiszpanem, Nibali powoli tracił, a swój „nadbieg” włączył Christopher Froome – Brytyjczyk już 13km przed metą był na prowadzeniu.
Do samego końca nie było już zmian – większość górali zanotowała spore straty (Lopez, Aru, Chaves, Michael Woods z Cannondale-Drapac), a w czołówce przyjechali Contador – 47:59, Kelderman – 47:29, Zakarin – 47:59 (wygrał z Contadorem o 0.34 sekundy) i Nibali – 47:57. Nikt nie potrafił jednak powalczyć z Froomem – lider wjechał na metę 47:00 po starcie i mocno powiększył przewagę.
Wyniki:
1. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 47′ 00”
2. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 47′ 29” + 00′ 29”
3. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 47′ 57” + 00′ 57”
4. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 47′ 59” + 00′ 59”
5. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 47′ 59” + 00′ 59”
6. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 48′ 07” + 01′ 07”
7. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 48′ 11” + 01′ 11”
8. GER KAMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 48′ 30” + 01′ 30”
9. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 48′ 41” P : 20” + 01′ 41”
10. ITA OSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 48′ 49” + 01′ 49”
11. FRA GOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 48′ 50” + 01′ 50”
12. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 48′ 55” + 01′ 55”
13. BEL LAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 49′ 07” + 02′ 07”
14. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 49′ 09” + 02′ 09”
15. ITA TRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 49′ 12” + 02′ 12”
16. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 49′ 15” + 02′ 15”
17. NED TERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 49′ 17” + 02′ 17”
18. NED KONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 49′ 19” + 02′ 19”
19. BEL DE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 49′ 25” + 02′ 25”
20. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 49′ 27” + 02′ 27”
21. DEN HANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 49′ 30” + 02′ 30”
22. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 49′ 34” + 02′ 34”
23. KAZ LUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 49′ 46” + 02′ 46”
24. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 49′ 47” + 02′ 47”
25. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 49′ 49” + 02′ 49”
26. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 50′ 03” + 03′ 03”
27. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 50′ 08” + 03′ 08”
28. FRA ROUX Anthony 168 FDJ 50′ 11” + 03′ 11”
29. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 50′ 12” + 03′ 12”
30. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 50′ 14” + 03′ 14”
31. ESP IRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 50′ 20” + 03′ 20”
32. FRA ALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 50′ 20” + 03′ 20”
33. NED BOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 50′ 30” + 03′ 30”
34. DEN ANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 50′ 31” + 03′ 31”
35. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 50′ 37” + 03′ 37”
36. BEL MONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 50′ 37” + 03′ 37”
37. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 50′ 40” + 03′ 40”
38. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 50′ 42” + 03′ 42”
39. GBR STANNARD Ian 29 TEAM SKY 50′ 53” + 03′ 53”
40. FRA PEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 50′ 54” + 03′ 54”
41. CAN HOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 50′ 54” + 03′ 54”
42. ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 50′ 56” + 03′ 56”
43. NZL GATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 50′ 57” + 03′ 57”
44. POR REIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 51′ 00” + 04′ 00”
45. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 51′ 01” + 04′ 01”
46. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 51′ 01” + 04′ 01”
47. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 51′ 06” + 04′ 06”
48. GER KNEES Christian 22 TEAM SKY 51′ 13” + 04′ 13”
49. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 51′ 14” + 04′ 14”
50. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 51′ 15” + 04′ 15”
51. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 51′ 20” + 04′ 20”
52. RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 51′ 26” + 04′ 26”
53. ESP LOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 51′ 30” + 04′ 30”
54. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 51′ 31” + 04′ 31”
55. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 51′ 31” + 04′ 31”
56. AUT DENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 51′ 32” + 04′ 32”
57. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 51′ 32” + 04′ 32”
58. BEL THEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 51′ 33” + 04′ 33”
59. BEL WALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 51′ 34” + 04′ 34”
60. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 51′ 35” + 04′ 35”
61. NZL SCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 51′ 36” + 04′ 36”
62. NED OLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 51′ 38” + 04′ 38”
63. ESP GARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 51′ 41” + 04′ 41”
64. FRA DUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 51′ 41” + 04′ 41”
65. ESP MAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 51′ 42” + 04′ 42”
66. USA HAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 51′ 43” + 04′ 43”
67. ITA DE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 51′ 44” + 04′ 44”
68. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 51′ 45” + 04′ 45”
69. POL POLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 51′ 45” + 04′ 45”
70. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 51′ 46” + 04′ 46”
71. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 51′ 47” + 04′ 47”
72. RUS BELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 51′ 49” + 04′ 49”
73. ITA CAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 51′ 52” + 04′ 52”
74. EST TAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 51′ 53” + 04′ 53”
75. BEL DECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 51′ 56” + 04′ 56”
76. AUS CLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 51′ 57” + 04′ 57”
77. DEN NIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 52′ 02” + 05′ 02”
78. POL NIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 52′ 05” + 05′ 05”
79. COL PANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 52′ 06” + 05′ 06”
80. ESP RUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 52′ 06” + 05′ 06”
81. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 52′ 06” + 05′ 06”
82. ESP SAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 52′ 08” + 05′ 08”
83. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 52′ 17” + 05′ 17”
84. ITA PUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 52′ 17” + 05′ 17”
85. ESP LOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 52′ 20” + 05′ 20”
86. FRA BERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 52′ 22” + 05′ 22”
87. AUS SCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 52′ 24” + 05′ 24”
88. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 52′ 25” + 05′ 25”
89. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 52′ 29” + 05′ 29”
90. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 52′ 30” + 05′ 30”
91. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 52′ 31” + 05′ 31”
92. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 52′ 31” + 05′ 31”
93. COL OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 52′ 32” + 05′ 32”
94. ITA CARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 52′ 33” + 05′ 33”
95. BEL DE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 52′ 34” + 05′ 34”
96. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 52′ 39” + 05′ 39”
97. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 52′ 40” + 05′ 40”
98. NOR HOELGAARD Daniel 163 FDJ 52′ 41” + 05′ 41”
99. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 52′ 45” + 05′ 45”
100. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 52′ 47” + 05′ 47”
101. DEN JUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 52′ 48” + 05′ 48”
102. NED TOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 52′ 49” + 05′ 49”
103. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 52′ 49” + 05′ 49”
104. ITA MODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 52′ 53” + 05′ 53”
105. ESP PEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 52′ 54” + 05′ 54”
106. IRL DUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 52′ 54” + 05′ 54”
107. FRA MAISON Jérémy 166 FDJ 52′ 55” + 05′ 55”
108. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 52′ 56” + 05′ 56”
108. COL ORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 52′ 56” + 05′ 56”
110. ESP VERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 52′ 56” + 05′ 56”
111. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 53′ 00” + 06′ 00”
112. ITA ZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 53′ 00” + 06′ 00”
113. NED LINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 53′ 02” + 06′ 02”
114. GER FRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 53′ 07” + 06′ 07”
115. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 53′ 08” + 06′ 08”
116. FRA COURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 53′ 09” + 06′ 09”
117. AUT HALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 53′ 10” + 06′ 10”
118. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 53′ 15” + 06′ 15”
119. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 53′ 15” + 06′ 15”
120. GER PFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 53′ 15” + 06′ 15”
121. AUS CLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 53′ 17” + 06′ 17”
122. GBR BLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 53′ 18” + 06′ 18”
123. BEL VLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 53′ 20” + 06′ 20”
124. AUS HAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 53′ 22” + 06′ 22”
125. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 53′ 22” + 06′ 22”
126. GER SCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 53′ 22” + 06′ 22”
127. AUS HANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 53′ 26” + 06′ 26”
128. BEL VAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 53′ 27” + 06′ 27”
129. GBR CHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 53′ 27” + 06′ 27”
130. KAZ STALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 53′ 28” + 06′ 28”
131. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 53′ 30” + 06′ 30”
132. FRA CHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 53′ 39” + 06′ 39”
133. DEN MORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 53′ 39” + 06′ 39”
134. ITA BOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 53′ 40” + 06′ 40”
135. ESP LOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 53′ 41” + 06′ 41”
136. FRA TURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 53′ 42” + 06′ 42”
137. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 53′ 50” + 06′ 50”
138. AUT KONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 53′ 53” + 06′ 53”
139. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 53′ 54” + 06′ 54”
140. COL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 53′ 56” + 06′ 56”
141. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 53′ 59” + 06′ 59”
142. RUS CHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 54′ 07” + 07′ 07”
143. COL BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 54′ 12” + 07′ 12”
144. ITA VILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 54′ 15” + 07′ 15”
145. ESP ARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 54′ 19” + 07′ 19”
146. NED KREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 54′ 31” + 07′ 31”
147. FRA MANZIN Lorrenzo 167 FDJ 54′ 33” + 07′ 33”
148. ITA NIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 54′ 36” + 07′ 36”
149. BEL VANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 54′ 41” + 07′ 41”
150. GER SCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 54′ 41” + 07′ 41”
151. BEL MERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 54′ 45” + 07′ 45”
152. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 54′ 53” + 07′ 53”
153. FRA BONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 54′ 55” + 07′ 55”
154. ESP NAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 54′ 56” + 07′ 56”
155. BEL DE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 54′ 57” + 07′ 57”
156. NZL BEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 54′ 57” + 07′ 57”
157. SLO NOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 55′ 04” + 08′ 04”
158. AUS CANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 55′ 18” + 08′ 18”
159. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 55′ 23” + 08′ 23”
160. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 55′ 23” + 08′ 23”
161. RUS MAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 55′ 33” + 08′ 33”
162. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 55′ 41” + 08′ 41”
163. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 56′ 03” + 09′ 03”
164. LAT SKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 57′ 30” + 10′ 30”
Klasyfikacja generalna:
1. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 62h 53′ 25”
2. ITA NIBALI Vincenzo 151 BAHRAIN – MERIDA 62h 55′ 23” + 01′ 58”
3. NED KELDERMAN Wilco 61 TEAM SUNWEB 62h 56′ 05” + 02′ 40”
4. RUS ZAKARIN Ilnur 101 TEAM KATUSHA ALPECIN 62h 56′ 32” + 03′ 07”
5. ESP CONTADOR Alberto 1 TREK – SEGAFREDO 62h 58′ 23” + 04′ 58”
6. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 136 ASTANA PRO TEAM 62h 58′ 50” + 05′ 25”
7. ITA ARU Fabio 131 ASTANA PRO TEAM 62h 59′ 52” + 06′ 27”
8. NED POELS Wout 27 TEAM SKY 62h 59′ 58” + 06′ 33”
9. COL CHAVES RUBIO Johan Esteban 41 ORICA – SCOTT 63h 00′ 05” + 06′ 40”
10. CAN WOODS Michael 91 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 63h 00′ 31” + 07′ 06”
11. USA VAN GARDEREN Tejay 38 BMC RACING TEAM 63h 03′ 36” + 10′ 11”
12. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David 11 QUICK – STEP FLOORS 63h 03′ 39” + 10′ 14”
13. NED KRUIJSWIJK Steven 111 TEAM LOTTO NL – JUMBO 63h 03′ 42” + 10′ 17”
14. RSA MEINTJES Louis 124 UAE TEAM EMIRATES 63h 06′ 09” + 12′ 44”
15. ESP NIEVE Mikel 26 TEAM SKY 63h 16′ 45” + 23′ 20”
16. ESP PARDILLA BELLON Sergio 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 63h 17′ 23” + 23′ 58”
17. IRL ROCHE Nicolas 36 BMC RACING TEAM 63h 18′ 17” + 24′ 52”
18. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 55 MOVISTAR TEAM 63h 25′ 08” + 31′ 43”
19. FRA BARDET Romain 81 AG2R LA MONDIALE 63h 32′ 29” + 39′ 04”
20. COL ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin 122 UAE TEAM EMIRATES 63h 35′ 11” + 41′ 46”
21. NED CLEMENT Stef 115 TEAM LOTTO NL – JUMBO 63h 40′ 24” + 46′ 59”
22. AUS HAIG Jack 43 ORICA – SCOTT 63h 47′ 50” + 54′ 25”
23. ESP ANTON HERNANDEZ Igor 171 TEAM DIMENSION DATA 63h 49′ 07” + 55′ 42”
24. BEL ARMEE Sander 141 LOTTO SOUDAL 63h 50′ 16” + 56′ 51”
25. ESP BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello 132 ASTANA PRO TEAM 63h 52′ 07” + 58′ 42”
26. GBR YATES Adam 48 ORICA – SCOTT 63h 53′ 29” + 01h 00′ 04”
27. ESP ROSON GARCIA Jaime 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 63h 54′ 03” + 01h 00′ 38”
28. ESP MATE MARDONES Luis Angel 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 63h 55′ 33” + 01h 02′ 08”
29. ESP SANCHEZ Luis León 138 ASTANA PRO TEAM 63h 57′ 10” + 01h 03′ 45”
30. ITA PELLIZOTTI Franco 158 BAHRAIN – MERIDA 63h 57′ 31” + 01h 04′ 06”
31. ESP ROJAS José Joaquin 58 MOVISTAR TEAM 63h 58′ 55” + 01h 05′ 30”
32. ITA MOSCON Gianni 25 TEAM SKY 64h 06′ 50” + 01h 13′ 25”
33. SLO POLANC Jan 128 UAE TEAM EMIRATES 64h 06′ 55” + 01h 13′ 30”
34. ECU CARAPAZ RICHARD ANTONIO 53 MOVISTAR TEAM 64h 12′ 20” + 01h 18′ 55”
35. POR OLIVEIRA Nelson 56 MOVISTAR TEAM 64h 12′ 21” + 01h 18′ 56”
36. USA STETINA Peter 9 TREK – SEGAFREDO 64h 13′ 00” + 01h 19′ 35”
37. COL PANTANO Jarlinson 6 TREK – SEGAFREDO 64h 13′ 34” + 01h 20′ 09”
38. GBR YATES Simon 49 ORICA – SCOTT 64h 15′ 21” + 01h 21′ 56”
39. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 121 UAE TEAM EMIRATES 64h 17′ 44” + 01h 24′ 19”
40. POL MAJKA Rafal 71 BORA – HANSGROHE 64h 17′ 51” + 01h 24′ 26”
41. LUX JUNGELS Bob 15 QUICK – STEP FLOORS 64h 22′ 00” + 01h 28′ 35”
42. NED TOLHOEK Antwan 113 TEAM LOTTO NL – JUMBO 64h 23′ 02” + 01h 29′ 37”
43. BEL DE CLERCQ Bart 142 LOTTO SOUDAL 64h 23′ 07” + 01h 29′ 42”
44. SLO MOHORIC Matej 126 UAE TEAM EMIRATES 64h 24′ 04” + 01h 30′ 39”
45. COL AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo 212 MANZANA POSTOBON TEAM 64h 28′ 08” + 01h 34′ 43”
46. POL MARCZYNSKI Tomasz 145 LOTTO SOUDAL 64h 37′ 44” + 01h 44′ 19”
47. POR VILELA Ricardo 218 MANZANA POSTOBON TEAM 64h 38′ 32” + 01h 45′ 07”
48. NED OLIVIER Daan 119 TEAM LOTTO NL – JUMBO 64h 40′ 21” + 01h 46′ 56”
49. COL REYES ORTEGA Aldemar 211 MANZANA POSTOBON TEAM 64h 41′ 02” + 01h 47′ 37”
50. NOR EIKING Odd Christian 169 FDJ 64h 44′ 14” + 01h 50′ 49”
51. NED BOUWMAN Koen 114 TEAM LOTTO NL – JUMBO 64h 46′ 05” + 01h 52′ 40”
52. URU FERRARI BARCELO Fabricio 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 64h 47′ 01” + 01h 53′ 36”
53. BEL MONFORT Maxime 147 LOTTO SOUDAL 64h 47′ 27” + 01h 54′ 02”
54. ITA VISCONTI Giovanni 159 BAHRAIN – MERIDA 64h 48′ 09” + 01h 54′ 44”
55. COL SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro 217 MANZANA POSTOBON TEAM 64h 48′ 25” + 01h 55′ 00”
56. ESP SOLER GIMENEZ Marc 59 MOVISTAR TEAM 64h 51′ 21” + 01h 57′ 56”
57. NED BOL Jetse 219 MANZANA POSTOBON TEAM 64h 55′ 39” + 02h 02′ 14”
58. ITA ROSA Diego 28 TEAM SKY 64h 56′ 37” + 02h 03′ 12”
59. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 5 TREK – SEGAFREDO 64h 57′ 33” + 02h 04′ 08”
60. ESP LOSADA ALGUACIL Alberto 106 TEAM KATUSHA ALPECIN 64h 58′ 20” + 02h 04′ 55”
61. FRA ROSSETTO Stéphane 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 64h 58′ 33” + 02h 05′ 08”
62. SWE LUDVIGSSON Tobias 165 FDJ 64h 59′ 02” + 02h 05′ 37”
63. FRA CHEVRIER Clément 82 AG2R LA MONDIALE 65h 00′ 08” + 02h 06′ 43”
64. ITA AGNOLI Valerio 152 BAHRAIN – MERIDA 65h 00′ 34” + 02h 07′ 09”
65. FRA ROUX Anthony 168 FDJ 65h 02′ 35” + 02h 09′ 10”
66. BEL DE GENDT Thomas 143 LOTTO SOUDAL 65h 03′ 56” + 02h 10′ 31”
67. NED DE KORT Koen 8 TREK – SEGAFREDO 65h 04′ 20” + 02h 10′ 55”
68. BEL DE TIER Floris 116 TEAM LOTTO NL – JUMBO 65h 05′ 57” + 02h 12′ 32”
69. AUT DENIFL Stefan 203 AQUA BLUE SPORT 65h 06′ 38” + 02h 13′ 13”
70. POL POLJANSKI Pawel 77 BORA – HANSGROHE 65h 07′ 23” + 02h 13′ 58”
71. GER BUCHMANN Emanuel 72 BORA – HANSGROHE 65h 11′ 13” + 02h 17′ 48”
72. FRA PEREZ Anthony 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 65h 12′ 56” + 02h 19′ 31”
73. ESP PEDRERO Antonio 57 MOVISTAR TEAM 65h 16′ 35” + 02h 23′ 10”
74. ESP SAEZ BENITO Hector 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 65h 18′ 04” + 02h 24′ 39”
75. AUS MORTON Lachlan David 178 TEAM DIMENSION DATA 65h 19′ 39” + 02h 26′ 14”
76. ITA PUCCIO Salvatore 23 TEAM SKY 65h 20′ 59” + 02h 27′ 34”
77. AUS CLARKE Simon 93 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 65h 22′ 03” + 02h 28′ 38”
78. ITA DE MARCHI Alessandro 32 BMC RACING TEAM 65h 22′ 27” + 02h 29′ 02”
79. ESP MAS NICOLAU Enric 16 QUICK – STEP FLOORS 65h 23′ 23” + 02h 29′ 58”
80. FRA MAISON Jérémy 166 FDJ 65h 24′ 03” + 02h 30′ 38”
81. ESP MAS BONET Luis Guillermo 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 65h 24′ 44” + 02h 31′ 19”
82. RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem 175 TEAM DIMENSION DATA 65h 25′ 21” + 02h 31′ 56”
83. ESP LOPEZ GARCIA David 24 TEAM SKY 65h 25′ 25” + 02h 32′ 00”
84. POL NIEMIEC Przemyslaw 127 UAE TEAM EMIRATES 65h 26′ 43” + 02h 33′ 18”
85. ESP VERONA Carlos 47 ORICA – SCOTT 65h 26′ 50” + 02h 33′ 25”
86. ESP NAVARRO Daniel 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 65h 29′ 02” + 02h 35′ 37”
87. FRA BONNAFOND Guillaume 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 65h 30′ 24” + 02h 36′ 59”
88. COL OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe 215 MANZANA POSTOBON TEAM 65h 30′ 34” + 02h 37′ 09”
89. RUS CHERNETSKI Sergei 133 ASTANA PRO TEAM 65h 31′ 20” + 02h 37′ 55”
90. FRA BERNARD Julien 4 TREK – SEGAFREDO 65h 32′ 23” + 02h 38′ 58”
91. FRA ALAPHILIPPE Julian 12 QUICK – STEP FLOORS 65h 32′ 46” + 02h 39′ 21”
92. KAZ LUTSENKO Alexey 137 ASTANA PRO TEAM 65h 33′ 16” + 02h 39′ 51”
93. AUS HANSEN Adam James 149 LOTTO SOUDAL 65h 33′ 29” + 02h 40′ 04”
94. COL BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando 213 MANZANA POSTOBON TEAM 65h 35′ 19” + 02h 41′ 54”
95. ESP ARROYO DURAN David 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 65h 36′ 51” + 02h 43′ 26”
96. ESP VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 39 BMC RACING TEAM 65h 37′ 43” + 02h 44′ 18”
97. BEL THEUNS Edward 2 TREK – SEGAFREDO 65h 37′ 46” + 02h 44′ 21”
98. GER KäMNA Lennard 67 TEAM SUNWEB 65h 38′ 14” + 02h 44′ 49”
99. FRA COURTEILLE ARNAUD 161 FDJ 65h 38′ 26” + 02h 45′ 01”
100. ITA VILLELLA Davide 98 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 65h 41′ 20” + 02h 47′ 55”
101. AUS CANTY Brendan 92 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 65h 41′ 36” + 02h 48′ 11”
102. ITA CAPECCHI Eros 13 QUICK – STEP FLOORS 65h 41′ 43” + 02h 48′ 18”
103. ITA TRENTIN Matteo 19 QUICK – STEP FLOORS 65h 43′ 15” + 02h 49′ 50”
104. NED LINDEMAN Bert Jan 117 TEAM LOTTO NL – JUMBO 65h 44′ 30” + 02h 51′ 05”
105. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd 94 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 65h 44′ 41” + 02h 51′ 16”
106. ITA NIBALI Antonio 156 BAHRAIN – MERIDA 65h 45′ 02” + 02h 51′ 37”
107. SLO NOVAK Domen 157 BAHRAIN – MERIDA 65h 45′ 22” + 02h 51′ 57”
108. ITA CARUSO Damiano 31 BMC RACING TEAM 65h 49′ 49” + 02h 56′ 24”
109. ITA BOARO Manuele 153 BAHRAIN – MERIDA 65h 49′ 53” + 02h 56′ 28”
110. RUS MAMYKIN Matvey 108 TEAM KATUSHA ALPECIN 65h 50′ 03” + 02h 56′ 38”
111. FRA DUVAL Julien 85 AG2R LA MONDIALE 65h 52′ 47” + 02h 59′ 22”
112. BEL VLIEGEN Loic 37 BMC RACING TEAM 65h 53′ 04” + 02h 59′ 39”
113. CAN HOULE Hugo 88 AG2R LA MONDIALE 65h 54′ 33” + 03h 01′ 08”
114. DEN JUUL-JENSEN Christopher 45 ORICA – SCOTT 65h 55′ 08” + 03h 01′ 43”
115. AUT KONRAD Patrick 75 BORA – HANSGROHE 65h 58′ 24” + 03h 04′ 59”
116. ESP IRIZAR ARRANBURU Markel 3 TREK – SEGAFREDO 65h 58′ 37” + 03h 05′ 12”
117. FRA TURGIS Anthony 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 65h 58′ 47” + 03h 05′ 22”
118. AUT HALLER Marco 105 TEAM KATUSHA ALPECIN 65h 59′ 55” + 03h 06′ 30”
119. USA HAGA Chad 64 TEAM SUNWEB 66h 00′ 10” + 03h 06′ 45”
120. GER FRÖHLINGER Johannes 63 TEAM SUNWEB 66h 01′ 00” + 03h 07′ 35”
121. ESP LOBATO DEL VALLE Juan José 118 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 01′ 26” + 03h 08′ 01”
122. NED KREDER Michel 206 AQUA BLUE SPORT 66h 01′ 51” + 03h 08′ 26”
123. BEL DECLERCQ Tim 14 QUICK – STEP FLOORS 66h 04′ 30” + 03h 11′ 05”
124. FRA GOUGEARD Alexis 87 AG2R LA MONDIALE 66h 07′ 31” + 03h 14′ 06”
125. AUS HAMILTON Christopher 65 TEAM SUNWEB 66h 08′ 46” + 03h 15′ 21”
126. GER KNEES Christian 22 TEAM SKY 66h 11′ 09” + 03h 17′ 44”
127. RUS BELKOV Maxim 102 TEAM KATUSHA ALPECIN 66h 11′ 39” + 03h 18′ 14”
128. NED TERPSTRA Niki 18 QUICK – STEP FLOORS 66h 12′ 01” + 03h 18′ 36”
129. ESP RUBIO HERNANDEZ Diego 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 66h 12′ 20” + 03h 18′ 55”
130. POR REIS Rafael 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 66h 13′ 01” + 03h 19′ 36”
131. BEL DE VREESE LAURENS 134 ASTANA PRO TEAM 66h 13′ 21” + 03h 19′ 56”
132. DEN ANDERSEN Søren Kragh 68 TEAM SUNWEB 66h 13′ 21” + 03h 19′ 56”
133. BEL VAN ASBROECK Tom 99 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 66h 13′ 38” + 03h 20′ 13”
134. ITA MODOLO Sacha 125 UAE TEAM EMIRATES 66h 13′ 58” + 03h 20′ 33”
135. NOR HOELGAARD Daniel 163 FDJ 66h 15′ 02” + 03h 21′ 37”
136. COL ORJUELA GUTIERREZ Fernando 214 MANZANA POSTOBON TEAM 66h 15′ 39” + 03h 22′ 14”
137. DEN MORKOV Michael 107 TEAM KATUSHA ALPECIN 66h 16′ 11” + 03h 22′ 46”
138. ESP GARCIA CORTINA Ivan 154 BAHRAIN – MERIDA 66h 16′ 16” + 03h 22′ 51”
139. LAT SKUJINS TOMS 96 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 66h 16′ 42” + 03h 23′ 17”
140. AUS SCHULTZ Nicholas 199 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 66h 17′ 13” + 03h 23′ 48”
141. ITA OSS Daniel 35 BMC RACING TEAM 66h 18′ 23” + 03h 24′ 58”
142. BEL LAMPAERT Yves 17 QUICK – STEP FLOORS 66h 18′ 28” + 03h 25′ 03”
143. KAZ STALNOV Nikita 139 ASTANA PRO TEAM 66h 22′ 26” + 03h 29′ 01”
144. DEN NIELSEN Magnus Cort 44 ORICA – SCOTT 66h 22′ 39” + 03h 29′ 14”
145. GER PFINGSTEN Christoph 76 BORA – HANSGROHE 66h 24′ 37” + 03h 31′ 12”
146. GER SCHILLINGER Andreas 78 BORA – HANSGROHE 66h 26′ 26” + 03h 33′ 01”
147. GBR CHRISTIAN Mark 202 AQUA BLUE SPORT 66h 26′ 42” + 03h 33′ 17”
148. NZL GATE Aaron 204 AQUA BLUE SPORT 66h 27′ 14” + 03h 33′ 49”
149. NED KONING Peter 208 AQUA BLUE SPORT 66h 30′ 50” + 03h 37′ 25”
150. GBR STANNARD Ian 29 TEAM SKY 66h 30′ 59” + 03h 37′ 34”
151. ITA ZURLO Federico 129 UAE TEAM EMIRATES 66h 33′ 23” + 03h 39′ 58”
152. DEN HANSEN Lasse Norman 205 AQUA BLUE SPORT 66h 33′ 28” + 03h 40′ 03”
153. BEL VANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 66h 36′ 00” + 03h 42′ 35”
154. BEL MERTZ Rémy 146 LOTTO SOUDAL 66h 37′ 46” + 03h 44′ 21”
155. COL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian 216 MANZANA POSTOBON TEAM 66h 38′ 16” + 03h 44′ 51”
156. EST TAARAMÄE Rein 109 TEAM KATUSHA ALPECIN 66h 40′ 29” + 03h 47′ 04”
157. NZL SCULLY Tom 95 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 66h 41′ 08” + 03h 47′ 43”
158. GER SCHWARZMANN Michael 79 BORA – HANSGROHE 66h 43′ 04” + 03h 49′ 39”
159. GBR BLYTHE Adam 201 AQUA BLUE SPORT 66h 43′ 05” + 03h 49′ 40”
160. NZL BEWLEY Sam 42 ORICA – SCOTT 66h 43′ 12” + 03h 49′ 47”
161. AUS CLARKE William 97 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 66h 45′ 20” + 03h 51′ 55”
162. BEL WALLAYS Jelle 148 LOTTO SOUDAL 66h 45′ 35” + 03h 52′ 10”
163. FRA MANZIN Lorrenzo 167 FDJ 66h 47′ 43” + 03h 54′ 18”
164. IRL DUNNE Conor 209 AQUA BLUE SPORT 66h 56′ 45” + 04h 03′ 20”