Belg zapewnił sobie wygraną na etapie do Zakopanego i w czasówce utrzymał prowadzenie. W Krakowie zwyciężył z kolei Alex Dowsett (Movistar).
Etap padł łupem Alexa Dowsetta (Movistar). Mistrz Wielkiej Brytanii jako jedyny uzyskał czas poniżej 29 minut – 28:59. Drugi był Jonathan Castroviejo (Movistar) 29:21, a trzeci Primoz Roglić (LottoNL-Jumbo) 29:38. Najlepszy z Polaków, Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) był 19. i uzyskał 30:40.
Etap jazdy indywidualnej na czas nie mógł za bardzo zmienić sytuacji w klasyfikacji generalnej – Tim Wellens (Lotto-Soudal) miał ponad 4 minuty przewagi i spokojnie utrzymał przewagę. Na drugiej lokacie wyścig ukończył Fabio Felline (Trek-Segafredo), a na trzeciej Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac). Obaj Włosi awansowali na podium dzięki znakomitej jeździe na czas.
W klasyfikacji górskiej i na najaktywniejszego kolarza również równych nie miał Tim Wellens. Najlepszym sprinterem został Alberto Bettiol (Cannondale-Drapac) a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem Paweł Cieślik (VERVA Activejet).
Wyniki etapu:
Nr | Zawodnik | Nr start. | Team | Czas | Kary | Międzyczas |
1 | DOWSETT Alex | 13 | MOV | 28′ 59” | ||
2 | CASTROVIEJO Jonathan | 12 | MOV | + 00′ 22” | ||
3 | ROGLIC Primoz | 136 | TLJ | + 00′ 39” | ||
4 | HERMANS Ben | 94 | BMC | + 00′ 41” | ||
5 | CAMPENAERTS Victor | 133 | TLJ | + 00′ 48” | ||
6 | FELLINE Fabio | 66 | TFS | + 00′ 49” | ||
7 | TUFT Svein | 105 | OGE | + 01′ 11” | ||
8 | BETTIOL Alberto | 46 | CPT | + 01′ 13” | ||
9 | BENNATI Daniele | 3 | TNK | + 01′ 19” | ||
10 | DE LA PARTE Victor | 197 | CCC | + 01′ 21” | 14′ 56” | |
11 | OVECHKIN Artem | 238 | GAZ | + 01′ 25” | 14′ 51” | |
12 | HOULE Hugo | 154 | ALM | + 01′ 30” | 14′ 53” | |
13 | WELLENS Tim | 148 | LTS | + 01′ 31” | 14′ 54” | |
14 | FERNANDEZ Ruben | 14 | MOV | + 01′ 32” | ||
15 | CATALDO Dario | 33 | AST | + 01′ 35” | ||
16 | VERVAEKE Louis | 147 | LTS | + 01′ 37” | 15′ 07” | |
17 | VISCONTI Giovanni | 18 | MOV | + 01′ 38” | 14′ 48” | |
18 | WARBASSE Lawrence | 168 | IAM | + 01′ 40” | 14′ 57” | |
19 | MARYCZ Jarosław | 193 | CCC | + 01′ 41” | 15′ 03” | |
20 | ULISSI Diego | 81 | LAM | + 01′ 42” | ||
21 | BRUTT Pavel | 1 | TNK | + 01′ 47” | ||
22 | HAIG Jack | 103 | OGE | + 01′ 48” | ||
23 | GROSSCHARTNER Felix | 196 | CCC | + 01′ 50” | 14′ 48” | |
24 | PATERSKI Maciej | 191 | CCC | + 01′ 53” | 14′ 52” | |
25 | CHERNETSKI Sergei | 121 | KAT | + 01′ 54” | ||
26 | MONFORT Maxime | 145 | LTS | + 01′ 54” | 14′ 55” | |
27 | ROCHE Nicolas | 77 | SKY | + 01′ 55” | ||
28 | YATES Simon | 101 | OGE | + 01′ 55” | ||
29 | VERMUELEN Alexey | 137 | TLJ | + 01′ 58” | 15′ 16” | |
30 | GILBERT Philippe | 92 | BMC | + 01′ 58” | ||
31 | KENNAUGH Peter | 73 | SKY | + 01′ 59” | ||
32 | DE MARCHI Alessandro | 91 | BMC | + 02′ 00” | ||
33 | DE PLUS Laurens | 21 | EQS | + 02′ 02” | ||
34 | BENOOT Tiesj | 141 | LTS | + 02′ 03” | 14′ 55” | |
35 | SAMOILAU Branislau | 198 | CCC | + 02′ 04” | 15′ 03” | |
36 | STACHOWIAK Adam | 185 | VAT | + 02′ 04” | 15′ 06” | |
37 | ZEITS Andrey | 38 | AST | + 02′ 10” | 15′ 03” | |
38 | FRAILE MATARRANZ Omar | 52 | DDD | + 02′ 12” | ||
39 | MAESTRI Mirco | 244 | BAR | + 02′ 12” | 15′ 00” | |
40 | TAARAMAE Rein | 127 | KAT | + 02′ 13” | 15′ 10” | |
41 | HOFLAND Moreno | 134 | TLJ | + 02′ 13” | ||
42 | MANZIN Lorenzo | 176 | FDJ | + 02′ 13” | 15′ 20” | |
43 | FIRSANOV Sergey | 234 | GAZ | + 02′ 17” | 15′ 18” | |
44 | MOREIRA PAULINHO Sergio miguel | 5 | TNK | + 02′ 17” | ||
45 | KOCH Jonas | 187 | VAT | + 02′ 18” | 15′ 17” | |
46 | DE KORT Koen | 113 | TGA | + 02′ 18” | ||
47 | KWIATKOWSKI Michał | 75 | SKY | + 02′ 20” | ||
48 | VAN POPPEL Boy | 68 | TFS | + 02′ 22” | 15′ 30” | |
49 | SMITH Dion | 227 | ONE | + 02′ 24” | 15′ 26” | |
50 | DENZ Nico | 153 | ALM | + 02′ 28” | 15′ 28” | |
51 | DE CLERCQ Bart | 143 | LTS | + 02′ 29” | 15′ 09” | |
52 | FORMOLO Davide | 44 | CPT | + 02′ 32” | ||
53 | GOŁAŚ Michał | 71 | SKY | + 02′ 32” | ||
54 | HANSEN Jesper | 2 | TNK | + 02′ 33” | ||
55 | LAGUTIN Sergey | 123 | KAT | + 02′ 40” | ||
56 | REZA Kevin | 178 | FDJ | + 02′ 40” | 15′ 56” | |
57 | MAMYKIN Matvey | 124 | KAT | + 02′ 40” | ||
58 | STYBAR Zdenek | 26 | EQS | + 02′ 41” | ||
59 | MINARD Sebastien | 156 | ALM | + 02′ 41” | 15′ 33” | |
60 | ELISSONDE Kenny | 171 | FDJ | + 02′ 43” | 15′ 38” | |
61 | SKUJINS Toms | 45 | CPT | + 02′ 43” | ||
62 | CIEŚLIK Paweł | 183 | VAT | + 02′ 43” | ||
63 | PALUTA Michał | 195 | CCC | + 02′ 44” | 15′ 19” | |
64 | DE BACKER Bert | 112 | TGA | + 02′ 50” | ||
65 | GERTS Floris | 93 | BMC | + 02′ 50” | ||
66 | PUCCIO Salvatore | 76 | SKY | + 03′ 02” | ||
67 | BATTAGLIN Enrico | 131 | TLJ | + 03′ 06” | ||
68 | VILLELLA Davide | 47 | CPT | + 03′ 07” | 15′ 22” | |
69 | VAN WINDEN Dennis | 138 | TLJ | + 03′ 08” | 15′ 42” | |
70 | SIMION Paolo | 247 | BAR | + 03′ 09” | 15′ 45” | |
71 | WAEYTENS Zico | 117 | TGA | + 03′ 12” | 15′ 43” | |
72 | SUTHERLAND Rory | 16 | MOV | + 03′ 13” | ||
73 | NIKOLAEV Sergey | 233 | GAZ | + 03′ 17” | 15′ 39” | |
74 | OWSIAN Łukasz | 192 | CCC | + 03′ 21” | 15′ 44” | |
75 | CLARKE Simon | 43 | CPT | + 03′ 26” | ||
76 | JANSE VAN RENSBURG Jacques | 53 | DDD | + 03′ 31” | ||
77 | FROHLINGER Johannes | 114 | TGA | + 03′ 35” | ||
78 | BIDARD Francois | 152 | ALM | + 03′ 37” | 15′ 46” | |
79 | MORI Manuele | 84 | LAM | + 03′ 44” | ||
80 | ARMEE Sander | 144 | LTS | + 03′ 47” | 15′ 49” | |
81 | BOEV Igor | 235 | GAZ | + 03′ 49” | 16′ 08” | |
82 | BERARD Julien | 151 | ALM | + 04′ 00” | 16′ 05” | |
83 | AREGGER Marcel | 161 | IAM | + 04′ 01” | 16′ 09” | |
84 | PLANET Charles | 213 | TNN | + 04′ 05” | 16′ 03” | |
85 | MEGIAS LEAL Javier | 211 | TNN | + 04′ 05” | 16′ 13” | |
86 | HNIK Karel | 188 | VAT | + 04′ 09” | 16′ 16” | |
87 | PETILLI Simone | 87 | LAM | + 04′ 15” | 16′ 15” | |
88 | FRANCZAK Paweł | 181 | VAT | + 04′ 18” | 16′ 06” | |
89 | SOLOMENNIKOV Andrei | 237 | GAZ | + 04′ 22” | 16′ 20” | |
90 | ZIELIŃSKI Kamil | 208 | POL | + 04′ 25” | 16′ 16” | |
91 | CARDOSO Andre | 42 | CPT | + 04′ 28” | ||
92 | QUINTANA Dayer | 15 | MOV | + 04′ 53” | ||
93 | DETKO Dariusz | 202 | POL | + 04′ 58” | ||
94 | URAN Rigoberto | 41 | CPT | + 05′ 07” | ||
95 | JIM Songezo | 54 | DDD | + 06′ 24” | ||
96 | BEPPU Fumiyuki | 62 | TFS | + 07′ 35” | ||
97 | BARKER Yanto | 221 | ONE | + 09′ 23” | 21′ 05” | |
BOUWMAN Koen | 132 | TLJ | DNS |
Klasyfikacja generalna:
Zawodnik | Nr start. | Team | Czas | Strata | |
1 | WELLENS Tim | 148 | LTS | 23h 47′ 23” | |
2 | FELLINE Fabio | 66 | TFS | 23h 51′ 45” | + 04′ 22” |
3 | BETTIOL Alberto | 46 | CPT | 23h 52′ 17” | + 04′ 54” |
4 | FORMOLO Davide | 44 | CPT | 23h 52′ 29” | + 05′ 06” |
5 | BENOOT Tiesj | 141 | LTS | 23h 52′ 45” | + 05′ 22” |
6 | FERNANDEZ Ruben | 14 | MOV | 23h 53′ 08” | + 05′ 45” |
7 | WARBASSE Lawrence | 168 | IAM | 23h 53′ 10” | + 05′ 47” |
8 | ZEITS Andrey | 38 | AST | 23h 53′ 31” | + 06′ 08” |
9 | CATALDO Dario | 33 | AST | 23h 53′ 43” | + 06′ 20” |
10 | VILLELLA Davide | 47 | CPT | 23h 55′ 24” | + 08′ 01” |
11 | DE CLERCQ Bart | 143 | LTS | 23h 55′ 39” | + 08′ 16” |
12 | HANSEN Jesper | 2 | TNK | 23h 55′ 39” | + 08′ 16” |
13 | MAESTRI Mirco | 244 | BAR | 23h 56′ 36” | + 09′ 13” |
14 | MAMYKIN Matvey | 124 | KAT | 23h 56′ 51” | + 09′ 28” |
15 | HERMANS Ben | 94 | BMC | 23h 57′ 02” | + 09′ 39” |
16 | GILBERT Philippe | 92 | BMC | 23h 57′ 33” | + 10′ 10” |
17 | CASTROVIEJO Jonathan | 12 | MOV | 23h 58′ 21” | + 10′ 58” |
18 | MONFORT Maxime | 145 | LTS | 23h 59′ 48” | + 12′ 25” |
19 | CIEŚLIK Paweł | 183 | VAT | 24h 00′ 42” | + 13′ 19” |
20 | YATES Simon | 101 | OGE | 24h 00′ 47” | + 13′ 24” |
21 | VISCONTI Giovanni | 18 | MOV | 24h 01′ 45” | + 14′ 22” |
22 | ROGLIC Primoz | 136 | TLJ | 24h 02′ 22” | + 14′ 59” |
23 | CHERNETSKI Sergei | 121 | KAT | 24h 02′ 41” | + 15′ 18” |
24 | GROSSCHARTNER Felix | 196 | CCC | 24h 03′ 37” | + 16′ 14” |
25 | CLARKE Simon | 43 | CPT | 24h 05′ 04” | + 17′ 41” |
26 | ROCHE Nicolas | 77 | SKY | 24h 05′ 05” | + 17′ 42” |
27 | ULISSI Diego | 81 | LAM | 24h 05′ 44” | + 18′ 21” |
28 | DENZ Nico | 153 | ALM | 24h 10′ 18” | + 22′ 55” |
29 | CAMPENAERTS Victor | 133 | TLJ | 24h 10′ 22” | + 22′ 59” |
30 | PATERSKI Maciej | 191 | CCC | 24h 11′ 27” | + 24′ 04” |
31 | DE LA PARTE Victor | 197 | CCC | 24h 14′ 08” | + 26′ 45” |
32 | HOULE Hugo | 154 | ALM | 24h 14′ 17” | + 26′ 54” |
33 | QUINTANA Dayer | 15 | MOV | 24h 14′ 27” | + 27′ 04” |
34 | KWIATKOWSKI Michał | 75 | SKY | 24h 14′ 51” | + 27′ 28” |
35 | SMITH Dion | 227 | ONE | 24h 15′ 11” | + 27′ 48” |
36 | STYBAR Zdenek | 26 | EQS | 24h 15′ 19” | + 27′ 56” |
37 | LAGUTIN Sergey | 123 | KAT | 24h 15′ 27” | + 28′ 04” |
38 | GERTS Floris | 93 | BMC | 24h 15′ 28” | + 28′ 05” |
39 | PUCCIO Salvatore | 76 | SKY | 24h 15′ 49” | + 28′ 26” |
40 | MORI Manuele | 84 | LAM | 24h 16′ 31” | + 29′ 08” |
41 | MEGIAS LEAL Javier | 211 | TNN | 24h 16′ 52” | + 29′ 29” |
42 | GOŁAŚ Michał | 71 | SKY | 24h 17′ 01” | + 29′ 38” |
43 | URAN Rigoberto | 41 | CPT | 24h 17′ 54” | + 30′ 31” |
44 | PETILLI Simone | 87 | LAM | 24h 18′ 23” | + 31′ 00” |
45 | DE MARCHI Alessandro | 91 | BMC | 24h 20′ 28” | + 33′ 05” |
46 | OVECHKIN Artem | 238 | GAZ | 24h 22′ 24” | + 35′ 01” |
47 | FROHLINGER Johannes | 114 | TGA | 24h 27′ 09” | + 39′ 46” |
48 | BRUTT Pavel | 1 | TNK | 24h 34′ 43” | + 47′ 20” |
49 | HAIG Jack | 103 | OGE | 24h 34′ 44” | + 47′ 21” |
50 | DE PLUS Laurens | 21 | EQS | 24h 34′ 49” | + 47′ 26” |
51 | KENNAUGH Peter | 73 | SKY | 24h 34′ 55” | + 47′ 32” |
52 | MANZIN Lorenzo | 176 | FDJ | 24h 35′ 00” | + 47′ 37” |
53 | BENNATI Daniele | 3 | TNK | 24h 35′ 01” | + 47′ 38” |
54 | TAARAMAE Rein | 127 | KAT | 24h 35′ 09” | + 47′ 46” |
55 | FIRSANOV Sergey | 234 | GAZ | 24h 35′ 13” | + 47′ 50” |
56 | DE KORT Koen | 113 | TGA | 24h 35′ 14” | + 47′ 51” |
57 | MINARD Sebastien | 156 | ALM | 24h 35′ 37” | + 48′ 14” |
58 | ELISSONDE Kenny | 171 | FDJ | 24h 35′ 39” | + 48′ 16” |
59 | MOREIRA PAULINHO Sergio miguel | 5 | TNK | 24h 36′ 14” | + 48′ 51” |
60 | JANSE VAN RENSBURG Jacques | 53 | DDD | 24h 36′ 27” | + 49′ 04” |
61 | BIDARD Francois | 152 | ALM | 24h 36′ 33” | + 49′ 10” |
62 | BATTAGLIN Enrico | 131 | TLJ | 24h 37′ 03” | + 49′ 40” |
63 | HNIK Karel | 188 | VAT | 24h 37′ 05” | + 49′ 42” |
64 | ZIELIŃSKI Kamil | 208 | POL | 24h 37′ 12” | + 49′ 49” |
65 | CARDOSO Andre | 42 | CPT | 24h 37′ 24” | + 50′ 01” |
66 | MARYCZ Jarosław | 193 | CCC | 24h 37′ 37” | + 50′ 14” |
67 | VERVAEKE Louis | 147 | LTS | 24h 37′ 39” | + 50′ 16” |
68 | DETKO Dariusz | 202 | POL | 24h 37′ 49” | + 50′ 26” |
69 | OWSIAN Łukasz | 192 | CCC | 24h 37′ 53” | + 50′ 30” |
70 | BERARD Julien | 151 | ALM | 24h 37′ 57” | + 50′ 34” |
71 | SUTHERLAND Rory | 16 | MOV | 24h 38′ 46” | + 51′ 23” |
72 | SOLOMENNIKOV Andrei | 237 | GAZ | 24h 39′ 09” | + 51′ 46” |
73 | REZA Kevin | 178 | FDJ | 24h 40′ 39” | + 53′ 16” |
74 | SKUJINS Toms | 45 | CPT | 24h 41′ 25” | + 54′ 02” |
75 | FRAILE MATARRANZ Omar | 52 | DDD | 24h 41′ 34” | + 54′ 11” |
76 | VAN POPPEL Boy | 68 | TFS | 24h 45′ 20” | + 57′ 57” |
77 | NIKOLAEV Sergey | 233 | GAZ | 24h 45′ 26” | + 58′ 03” |
78 | TUFT Svein | 105 | OGE | 24h 45′ 28” | + 58′ 05” |
79 | BOEV Igor | 235 | GAZ | 24h 46′ 09” | + 58′ 46” |
80 | ARMEE Sander | 144 | LTS | 24h 46′ 33” | + 59′ 10” |
81 | WAEYTENS Zico | 117 | TGA | 24h 46′ 38” | + 59′ 15” |
82 | HOFLAND Moreno | 134 | TLJ | 24h 47′ 46” | + 01h 00′ 23” |
83 | PALUTA Michał | 195 | CCC | 24h 48′ 32” | + 01h 01′ 09” |
84 | STACHOWIAK Adam | 185 | VAT | 24h 49′ 29” | + 01h 02′ 06” |
85 | KOCH Jonas | 187 | VAT | 24h 49′ 34” | + 01h 02′ 11” |
86 | SAMOILAU Branislau | 198 | CCC | 24h 50′ 19” | + 01h 02′ 56” |
87 | BEPPU Fumiyuki | 62 | TFS | 24h 53′ 23” | + 01h 06′ 00” |
88 | DOWSETT Alex | 13 | MOV | 24h 54′ 19” | + 01h 06′ 56” |
89 | VAN WINDEN Dennis | 138 | TLJ | 24h 54′ 49” | + 01h 07′ 26” |
90 | VERMUELEN Alexey | 137 | TLJ | 24h 55′ 41” | + 01h 08′ 18” |
91 | DE BACKER Bert | 112 | TGA | 24h 58′ 08” | + 01h 10′ 45” |
92 | AREGGER Marcel | 161 | IAM | 24h 59′ 21” | + 01h 11′ 58” |
93 | FRANCZAK Paweł | 181 | VAT | 25h 02′ 38” | + 01h 15′ 15” |
94 | JIM Songezo | 54 | DDD | 25h 03′ 03” | + 01h 15′ 40” |
95 | BARKER Yanto | 221 | ONE | 25h 03′ 06” | + 01h 15′ 43” |
96 | SIMION Paolo | 247 | BAR | 25h 04′ 26” | + 01h 17′ 03” |
97 | PLANET Charles | 213 | TNN | 25h 05′ 27” | + 01h 18′ 04” |