Brytyjczyk z drużyny Sky stoczył fascynujący pojedynek o zwycięstwo w wyścigu do ostatniego metra z Alberto Contadorem (Tinkoff). Etapowe zwycięstwo odniósł Tim Wellens (Lotto FixAll), który spędził niemal cały dzień w ucieczce.
Na zakończenie wyścigu kolarze mieli do pokonania krótki (134 km) interwałowy etap z Nicei do Nicei. Ostatnia trudność (podjazd pierwszej kategorii) czekał na zawodników 15,5 km przed metą.
Od początku rywalizacji uciekało wielu kolarzy, którzy formowali się w rozmaite grupki. Ale pierwszym atakiem, który warto odnotować była akcja Alberto Contadora. Hiszpan, który poprzedniego dnia przegrał zarówno etap, jak i klasyfikację generalną, zaatakował na przedostatnim podjeździe i dość szybko dołączył do grupki, w której miał do pomocy dwóch kolegów z drużyny – Trofimova i Kiserlovskiego.
Z tyłu by dogonić „El Pistolero” żyły wypruwali sobie kolarze Sky. Ciężką pracę wykonywali Roche, Swift, Boswell i Henao, a ich zabójcze tempo musiał trzymać Geraint Thomas ubrany w żółtą koszulkę lidera.
Thomas i spółka dogonili grupę Contadora u podnóża finałowego podjazdu Col d`Eze. Wówczas mocniejsze pociągnięcie wykonał Rafał Majka, a spływać zaczęli kolarze Sky, którzy napracowali się, by dogonić Contadora. Mimo wszystko szanse były wyrównane, bowiem zarówno Contador, jak i Thomas mieli po jednym pomocniku.
17 km przed metą kolejny popis pracy na rzecz lidera dał Rafał Majka. Polak narzucał niesamowite tempo, którego nie znosił Thomas. Po tym przyspieszeniu na koło Contadora usiadł tylko Richie Porte. I to ta dwójka jako pierwsza przejechała linię oznaczającą szczyt górskiej premii. Przed nimi był tylko Tim Wellens.
Na zjeździe Contador i Porte dogonili Wellensa i we trójkę pomknęli w dół szybkim i trudnym technicznie zjazdem. Tam przewaga nad Thomasem nie była duża – około 20 sekund.
Gdy wjechali do Nicei przewaga zmalała do 10 sekund, a więc losy wyścigu rozgrywały się dosłownie na sekundy. Na Promenadzie Anglików Geraint Thomas miał Contadora w zasięgu wzroku. Ostatecznie Thomas zdołał utrzymać żółtą koszulkę, a tytaniczna praca Contadora i Majki po raz kolejny poszła na marne.
Na wyróżnienie zasługuje Tim Wellens, który spędził długie kilometry w ucieczce, potem „podczepił” się pod walczących o zwycięstwo w całym wyścigu i wygrał etap.
Wyniki 7. etapu:
1. BEL WELLENS Tim LOTTO SOUDAL 03h 16′ 09”
2. ESP CONTADOR Alberto TINKOFF + 00′ 00”
3. AUS PORTE Richie BMC RACING TEAM + 00′ 00”
4. FRA GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL + 00′ 05”
5. GBR YATES Simon ORICA GREENEDGE + 00′ 05”
6. FRA JEANNESSON Arnold COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 05”
7. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 00′ 05”
8. ESP HERRADA Jesús MOVISTAR TEAM + 00′ 05”
9. FRA BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 00′ 05”
10. ESP IZAGUIRRE Ion MOVISTAR TEAM + 00′ 05”
11. GBR THOMAS Geraint TEAM SKY + 00′ 05”
12. RUS ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA + 00′ 05”
13. COL HENAO Sergio Luis TEAM SKY + 00′ 10”
14. ESP DE LA CRUZ David ETIXX-QUICK STEP + 01′ 00”
15. EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 01′ 18”
16. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon ASTANA PRO TEAM + 01′ 18”
17. ITA FELLINE Fabio TREK – SEGAFREDO + 01′ 18”
18. FRA CHAVANEL Sylvain DIRECT ENERGIE + 01′ 18”
19. FRA GAUTIER Cyril AG2R LA MONDIALE + 01′ 18”
20. ESP FERNANDEZ ANDUJAR Ruben MOVISTAR TEAM + 01′ 18”
21. BELSERRY Pieter ETIXX-QUICK STEP + 01′ 26”
22. NED DUMOULIN Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 26”
23. ESP FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 01′ 26”
24. ESP IZAGUIRRE Gorka MOVISTAR TEAM + 01′ 26”
25. FRA ROLLAND Pierre CANNONDALE + 01′ 26”
26. ITA ROSA Diego ASTANA PRO TEAM + 01′ 26”
27. USA CRADDOCK Lawson CANNONDALE + 01′ 26”
28. RSA IMPEY Daryl ORICA GREENEDGE + 01′ 26”
29. RSA MEINTJES Louis LAMPRE – MERIDA + 01′ 26”
30. SLO SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 01′ 26”
31. NED KELDERMAN Wilco TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 26”
32. POL MAJKA Rafal TINKOFF + 01′ 26”
33. NED WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 01′ 26”
34. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA + 01′ 26”
35. GER GESCHKE Simon TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 34”
36. NOR EIKING Odd Christian FDJ + 02′ 54”
37. NED VAN BAARLE Dylan CANNONDALE + 03′ 34”
38. FRA CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE + 03′ 34”
39. FRA DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 03′ 47”
40. DEN SORENSEN Chris Anker FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 03′ 58”
41. BEL NAESEN Oliver IAM CYCLING + 03′ 58”
42. NZL BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03′ 58”
43. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 09′ 29”
44. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 09′ 29”
45. NEDTANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO + 09′ 29”
46. NEDKRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO + 09′ 29”
47. AUSMATTHEWS Michael ORICA GREENEDGE + 10′ 57”
48. COLDUQUE Leonardo DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 11′ 44”
49. BELDE GENDT Thomas LOTTO SOUDAL + 11′ 44”
50. LTUSISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 11′ 44”
51. NEDSLAGTER Tom Jelte CANNONDALE + 11′ 44”
52. RUSTROFIMOV Yury TINKOFF + 11′ 44”
53. LTUKONOVALOVAS Ignatas FDJ + 11′ 44”
54. BELHERMANS Ben BMC RACING TEAM + 11′ 44”
55. BELPAUWELS Serge DIMENSION DATA + 11′ 44”
56. SVKVELITS Peter BMC RACING TEAM + 11′ 44”
57. ESPTXURRUKA Amets ORICA GREENEDGE + 11′ 44”
58. SWELUDVIGSSON Tobias TEAM GIANT-ALPECIN + 11′ 44”
59. SUIWYSS Danilo BMC RACING TEAM + 11′ 44”
60. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 11′ 44”
61. POLPOLJANSKI Pawel TINKOFF + 11′ 44”
62. DENVALGREN ANDERSEN Michael TINKOFF + 11′ 44”
63. FRALATOUR Pierre-Roger AG2R LA MONDIALE + 11′ 44”
64. FRAREZA Kévin FDJ + 11′ 44”
65. FRAVACHON Florian FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 11′ 44”
66. FRAPACHER Quentin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 11′ 44”
67. CANDUCHESNE Antoine DIRECT ENERGIE + 11′ 44”
68. SUIRAST Gregory TREK – SEGAFREDO + 11′ 44”
69. ESPERVITI Imanol MOVISTAR TEAM + 11′ 44”
70. ESPHERRADA Jose MOVISTAR TEAM + 11′ 44”
71. RUSLAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA + 11′ 44”
72. GBRSWIFT Ben TEAM SKY + 11′ 44”
73. GBRSTANNARD Ian TEAM SKY + 11′ 44”
74. IRLROCHE Nicolas TEAM SKY + 11′ 44”
75. RUSKOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 11′ 44”
76. KAZGRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 11′ 44”
77. LUXGASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 11′ 44”
78. ESPNIEVE Mikel TEAM SKY + 11′ 44”
79. CROKISERLOVSKI Robert TINKOFF + 11′ 44”
80. USABOSWELL Ian TEAM SKY + 11′ 44”
81. FRACOURTEILLE ARNAUD FDJ + 11′ 44”
82. ITABONIFAZIO Niccolo TREK – SEGAFREDO + 11′ 44”
83. ITABONO Matteo LAMPRE – MERIDA + 11′ 44”
84. DENBAK Lars Ytting LOTTO SOUDAL + 13′ 36”
85. DENNIELSEN Magnus Cort ORICA GREENEDGE + 13′ 36”
86. FRAHUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 13′ 36”
87. FRALOUBET Julien FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 13′ 36”
88. FRADELAPLACE Anthony FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 13′ 36”
89. FRACOMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 13′ 36”
90. FRAQUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE + 13′ 36”
91. ITASABATINI Fabio ETIXX-QUICK STEP + 16′ 41”
92. PORFARIA DA COSTA Mario Jorge LAMPRE – MERIDA + 16′ 41”
93. ESPREYNES Vicente IAM CYCLING + 16′ 41”
94. FRAPETIT Adrien DIRECT ENERGIE + 16′ 41”
95. FRADELAGE Mickaël FDJ + 16′ 41”
96. FRAPICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE + 16′ 41”
97. JPNBEPPU Fumiyuki TREK – SEGAFREDO + 16′ 41”
98. NEDCURVERS Roy TEAM GIANT-ALPECIN + 16′ 41”
99. AUTPREIDLER Georg TEAM GIANT-ALPECIN + 16′ 41”
100. SLOPIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA + 16′ 41”
101. FRAVOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE + 16′ 41”
102. BELTHEUNS Edward TREK – SEGAFREDO + 16′ 41”
103. LUXDIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO + 16′ 41”
104. FRATULIK ANGÉLO DIRECT ENERGIE + 16′ 41”
105. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 16′ 41”
106. NORHOELGAARD Daniel FDJ + 16′ 41”
107. NEDTERPSTRA Niki ETIXX-QUICK STEP + 16′ 41”
108. NEDVAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO + 16′ 41”
109. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 16′ 41”
110. BELCAMPENAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO + 16′ 41”
111. GERMARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO + 16′ 41”
112. FRATRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 16′ 41”
113. NEDTEN DAM Laurens TEAM GIANT-ALPECIN + 16′ 41”
114. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 16′ 41”
115. GBRROWE Luke TEAM SKY + 16′ 41”
116. DENBRESCHEL Matti CANNONDALE + 16′ 41”
117. RSATHOMSON Jay Robert DIMENSION DATA + 16′ 41”
118. BELVANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL + 16′ 41”
119. BELDEVENYNS Dries IAM CYCLING + 16′ 41”
120. BELVANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO + 23′ 16”
121. FRADI GREGORIO Rémy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 23′ 35”
122. FRASIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 23′ 35”
123. ARGDIAZ Daniel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 23′ 35”
124. KAZLUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM + 23′ 50”
125. BELVAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING + 24′ 27”
126. AUSHANSEN Adam LOTTO SOUDAL + 24′ 27”
127. NZLBEWLEY Sam ORICA GREENEDGE + 24′ 27”
128. AUTBRÄNDLE Matthias IAM CYCLING + 24′ 27”
129. AUSDOCKER Mitchell ORICA GREENEDGE + 24′ 27”
130. IRLBRAMMEIER Matthew DIMENSION DATA + 24′ 27”
131. USAFARRAR Tyler DIMENSION DATA + 24′ 27”
Klasyfikacja generalna:
1. GBR THOMAS Geraint TEAM SKY 27h 26′ 40”
2. ESP CONTADOR Alberto TINKOFF + 00′ 04”
3. AUS PORTE Richie BMC RACING TEAM + 00′ 12”
4. RUS ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA + 00′ 20”
5. ESP IZAGUIRRE Ion MOVISTAR TEAM + 00′ 37”
6. COL HENAO Sergio Luis TEAM SKY + 00′ 44”
7. GBR YATES Simon ORICA GREENEDGE + 00′ 44”
8. FRA GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL + 00′ 51”
9. FRA BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 01′ 00”
10. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 01′ 07”
11. FRA JEANNESSON Arnold COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 09”
12. NED DUMOULIN Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 53”
13. NED KELDERMAN Wilco TEAM LOTTO NL – JUMBO + 02′ 33”
14. BEL WELLENS Tim LOTTO SOUDAL + 03′ 21”
15. NED WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 03′ 53”
16. USA CRADDOCK Lawson CANNONDALE + 04′ 03”
17. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon ASTANA PRO TEAM + 04′ 07”
18. FRA ROLLAND Pierre CANNONDALE + 04′ 26”
19. ESP IZAGUIRRE Gorka MOVISTAR TEAM + 05′ 00”
20. ESP DE LA CRUZ David ETIXX-QUICK STEP + 05′ 12”
21. POL MAJKA Rafal TINKOFF + 07′ 38”
22. RSA MEINTJES Louis LAMPRE – MERIDA + 09′ 43”
23. GER GESCHKE Simon TEAM GIANT-ALPECIN + 09′ 56”
24. FRA CALMEJANE Lilian DIRECT ENERGIE + 10′ 38”
25. BEL SERRY Pieter ETIXX-QUICK STEP + 11′ 23”
26. EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 11′ 28”
27. FRA CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 13′ 07”
28. ESP NIEVE Mikel TEAM SKY + 13′ 18”
29. ESP FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 13′ 30”
30. ESP FERNANDEZ ANDUJAR Ruben MOVISTAR TEAM + 13′ 35”
31. SLO SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 14′ 26”
32. FRACHAVANEL Sylvain DIRECT ENERGIE + 16′ 14”
33. NEDSLAGTER Tom Jelte CANNONDALE + 16′ 58”
34. GBRSWIFT Ben TEAM SKY + 18′ 19”
35. DENSORENSEN Chris Anker FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 18′ 29”
36. ITAROSA Diego ASTANA PRO TEAM + 20′ 35”
37. ESPHERRADA Jose MOVISTAR TEAM + 21′ 01”
38. NEDKRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO + 23′ 16”
39. FRAGAUTIER Cyril AG2R LA MONDIALE + 23′ 33”
40. BELDEVENYNS Dries IAM CYCLING + 23′ 43”
41. ESPHERRADA Jesús MOVISTAR TEAM + 24′ 21”
42. BELNAESEN Oliver IAM CYCLING + 24′ 50”
43. POLPOLJANSKI Pawel TINKOFF + 25′ 15”
44. ITAFELLINE Fabio TREK – SEGAFREDO + 25′ 33”
45. NZLBENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 25′ 46”
46. SUIWYSS Danilo BMC RACING TEAM + 26′ 32”
47. FRAPACHER Quentin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 27′ 01”
48. BELPAUWELS Serge DIMENSION DATA + 27′ 19”
49. RUSTROFIMOV Yury TINKOFF + 27′ 23”
50. CANDUCHESNE Antoine DIRECT ENERGIE + 27′ 35”
51. RSAIMPEY Daryl ORICA GREENEDGE + 28′ 16”
52. IRLROCHE Nicolas TEAM SKY + 28′ 51”
53. AUSMATTHEWS Michael ORICA GREENEDGE + 30′ 38”
54. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 30′ 47”
55. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 32′ 19”
56. RUSKOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 34′ 06”
57. NEDVAN BAARLE Dylan CANNONDALE + 35′ 08”
58. CROKISERLOVSKI Robert TINKOFF + 35′ 33”
59. BELHERMANS Ben BMC RACING TEAM + 36′ 02”
60. GBRSTANNARD Ian TEAM SKY + 36′ 53”
61. RUSLAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA + 37′ 02”
62. FRAVACHON Florian FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 37′ 28”
63. AUTPREIDLER Georg TEAM GIANT-ALPECIN + 37′ 45”
64. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 38′ 17”
65. ESPREYNES Vicente IAM CYCLING + 38′ 36”
66. FRADOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 38′ 44”
67. FRAVOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE + 39′ 45”
68. COLDUQUE Leonardo DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 40′ 09”
69. ESPERVITI Imanol MOVISTAR TEAM + 40′ 22”
70. USABOSWELL Ian TEAM SKY + 40′ 30”
71. KAZLUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM + 40′ 45”
72. BELDE GENDT Thomas LOTTO SOUDAL + 42′ 09”
73. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 42′ 40”
74. FRATULIK ANGÉLO DIRECT ENERGIE + 43′ 20”
75. SVKVELITS Peter BMC RACING TEAM + 43′ 24”
76. FRALATOUR Pierre-Roger AG2R LA MONDIALE + 44′ 08”
77. NEDTANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO + 44′ 09”
78. LUXGASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 45′ 21”
79. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA + 46′ 33”
80. NEDTERPSTRA Niki ETIXX-QUICK STEP + 47′ 00”
81. FRAREZA Kévin FDJ + 48′ 43”
82. LUXDIDIER Laurent TREK – SEGAFREDO + 48′ 58”
83. NOREIKING Odd Christian FDJ + 49′ 27”
84. SWELUDVIGSSON Tobias TEAM GIANT-ALPECIN + 50′ 55”
85. KAZGRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 52′ 09”
86. ITABONO Matteo LAMPRE – MERIDA + 52′ 23”
87. FRALOUBET Julien FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 53′ 38”
88. BELVANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL + 53′ 43”
89. DENBRESCHEL Matti CANNONDALE + 53′ 46”
90. FRADI GREGORIO Rémy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 54′ 08”
91. SUIRAST Gregory TREK – SEGAFREDO + 54′ 19”
92. GBRROWE Luke TEAM SKY + 56′ 09”
93. FRAQUEMENEUR Perrig DIRECT ENERGIE + 58′ 06”
94. LTUKONOVALOVAS Ignatas FDJ + 58′ 22”
95. ITABONIFAZIO Niccolo TREK – SEGAFREDO + 58′ 40”
96. BELVANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO + 59′ 27”
97. NORHOELGAARD Daniel FDJ + 59′ 35”
98. FRADELAPLACE Anthony FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01h 00′ 08”
99. DENVALGREN ANDERSEN Michael TINKOFF + 01h 00′ 22”
100. NEDCURVERS Roy TEAM GIANT-ALPECIN + 01h 00′ 41”
101. ESPTXURRUKA Amets ORICA GREENEDGE + 01h 01′ 06”
102. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 01h 01′ 07”
103. FRACOURTEILLE ARNAUD FDJ + 01h 01′ 57”
104. SLOPIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA + 01h 02′ 08”
105. FRACOMBAUD Romain DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 01h 02′ 45”
106. BELTHEUNS Edward TREK – SEGAFREDO + 01h 03′ 30”
107. GERMARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01h 04′ 09”
108. FRAHUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 01h 05′ 20”
109. FRASIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 07′ 22”
110. NEDVAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01h 08′ 35”
111. FRADELAGE Mickaël FDJ + 01h 10′ 05”
112. DENNIELSEN Magnus Cort ORICA GREENEDGE + 01h 11′ 38”
113. BELCAMPENAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01h 11′ 47”
114. LTUSISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 01h 13′ 03”
115. FRAPICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE + 01h 13′ 50”
116. AUSHANSEN Adam LOTTO SOUDAL + 01h 13′ 50”
117. FRAPETIT Adrien DIRECT ENERGIE + 01h 14′ 24”
118. PORFARIA DA COSTA Mario Jorge LAMPRE – MERIDA + 01h 16′ 01”
119. ITASABATINI Fabio ETIXX-QUICK STEP + 01h 16′ 08”
120. JPNBEPPU Fumiyuki TREK – SEGAFREDO + 01h 16′ 14”
121. DENBAK Lars Ytting LOTTO SOUDAL + 01h 17′ 25”
122. NEDTEN DAM Laurens TEAM GIANT-ALPECIN + 01h 19′ 31”
123. FRATRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01h 19′ 34”
124. ARGDIAZ Daniel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 01h 23′ 04”
125. RSATHOMSON Jay Robert DIMENSION DATA + 01h 26′ 36”
126. USAFARRAR Tyler DIMENSION DATA + 01h 27′ 07”
127. BELVAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING + 01h 30′ 27”
128. AUSDOCKER Mitchell ORICA GREENEDGE + 01h 32′ 24”
129. IRLBRAMMEIER Matthew DIMENSION DATA + 01h 32′ 33”
130. NZLBEWLEY Sam ORICA GREENEDGE + 01h 36′ 23”
131. AUTBRÄNDLE Matthias IAM CYCLING