Bardzo dużo transferów przeprowadziły ekipy Pro Continental przed sezonem 2015/2016. Przedstawiamy zestawienie potwierdzonych nabytków na dzień 7.11.2015 r.
Wśród nowych ekip Pro Continental będziemy mieli w nowym sezonie ActiveJet Team. Drużyna pod wodzą Piotra Kosmali zakontraktowała między innymi Adriana i Norberta Banaszków, Pawła Cieślika czy Karela Hnika. Do CCC Sprandi Polkowice dołączy mistrz Europy Alan Banaszek.
Najwięcej mówi się o wzmocnieniach Team Dimension Data (MTN – Qhubeka), a to za sprawą Marka Cavendisha oraz innych zawodników, którzy stworzą dla niego sprinterski „pociąg”. Drużyna z RPA jest bardzo bliska awansu do WT. Także Karol Domagalski dołączy do drużyny z drugiej dywizji. Były kolarz Team Raleigh – GAC będzie wraz z Marcinem Białobłockim jeździł w barwach One Pro Cycling.
Transfery aktualne na dzień 7.11.2015 r.
ActiveJet Team (awans z Continental)
- Stanisław Aniołkowski (Polska)
- Adrian Banaszek (Polska) z Kolss – BDC Team
- Norbert Banaszek (Polska)
- Paweł Charucki (Polska) z Domin Sport
- Paweł Cieślik (Polska) z Whirlpool – Author
- Karel Hnik (Czechy) z Cult Energy Pro Cycling
- Jonas Koch (Niemcy) z Rad-Net Rose Team
- Jiri Polnicky (Czechy) z Whirlpool Author
- Jordi Simon (Hiszpania) z Team Ecuador
- Adam Stachowiak (Polska) z Kolss – BDC Team
- Daniel Staniszewski (Polska)
Androni Giocattoli – Sidermec
- Egan Arley Bernal (Kolumbia)
- Luca Pacioni (Włochy) z Viris Maserati-Sisal Matchpoint
- Daniele Ratto (Włochy) z UnitedHealthcare
- Mirko Selvaggi (Włochy) z Wanty-Groupe Gobert
- Rodolfo Andres Torres (Kolumbia) z Team Colombia
- Davide Viganò (Włochy) z Idea 2010 ASD
Bardiani – CSF
- Giulio Ciccone (Włochy) z Colpack
- Mirco Maestri (Włochy) z Genera Store Bottoli Zardini
- Lorenzo Rota (Włochy) z Unieuro Wilier
- Simone Velasco (Włochy) z Zalf Euromobil Désiorée Fior
Bora-Argon 18
- Silvio Herklotz (Niemcy) ze Stölting
- Gregor Mühlberger (Austria) z Felbermayr Simplon Wels
- Lukas Pöstlberger (Austria) z Tirol
- Rüdiger Selig (Niemcy) z Katusha
Caja Rural – Seguros RGA
- Alberto Gallego (Hiszpania) z Radio Popular-Boavista
- Domingos Gonçalves (Portugalia) z Efapel
- Jonathan Lastra (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA Amateur
- Jamie Rosón (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA U 23
- Diego Rubio (Hiszpania) z Etapel
Carrefour Funvic Soul Cycling Team (awans z Continental)
- Pablo Urtasun (Hiszpania) z Team UKYO
CCC Sprandi Polkowice
- Alan Banaszek (Polska)
- Victor De la Parte (Hiszpania) z Voralberg
- Felix Großschartner (Austria) z Felbermayr Simplon Wels
- Simone Ponzi (Włochy) z Southeast
Cofidis, Solutions Crédits
- Rayenne Bouhanni (Francja) z ATW-GreenWay
- Borut Božič (Słowenia) z Astana
- Jérôme Cousin (Francja) z Europcar
- Hugo Hofstetter (Francja) z CC Étupes
- Arnold Jeannesson (Francja) z FDJ
CULT Energy-Stölting Group (połączenie Cult Energy i Team Stölting)
- Gerald Ciolek (Niemcy) z MTN Qhubeka
- Lasse Norman Hansen (Dania) z Cannondale-Garmin
- Alexander Kamp (Dania) z ColoQuick
Delko-Marseille Provence KTM (awans z Continental ekipy Team Marseille 13 KTM)
- Asbjørn Kragh Andersen (Dania) z Team Trefor – Blue Water
- Mikel Aristi (Hiszpania)
- Romain Combaud (Francja) z Armée de Terre
- Daniel Díaz (Argentyna) z Carrefour Funvic Soul
- Leonardo Duque (Kolumbia) z Team Colombia
- Delio Fernandez (Hiszpania) z W52-Quinta da Lixa
- Fredrik Strand Galta (Norwegia) z Coop-ØsterHus
- Thierry Hupond (Francja) z Giant-Alpecin
- Martin Laas (Estonia) z Pro Immo Nicolas Roux
- Christophe Laborie (Francja) z Bretagne – Séché Environnement
- Yannick Martinez (Francja) z Europcar
- Quentin Pacher (Francja) z Armée de Terre
Direct Energie Cycling Team (Europcar w 2015 roku)
- Lilian Calmejane (Francja) z Vendée U
- Romain Cardis (Francja) z Vendée U
- Sylvain Chavanel (Francja) z IAM
- Jeremy Cornu (Francja) z Vendée U
- Fabian Grellier (Francja) z Vendée U
- Adrien Petit (Francja) z Cofidis, Solutions Crédits
Drapac
- Brendan Canty (Australia) z Budget Forklifts
- Nathan Earle (Australia) ze Sky
- Jason Lowndes (Australia) z Garneau-Québecor
- Gavin Mannion (USA) z Jelly Belly p/b Maxxis
- Jens Mouris (Holandia) z Orica-GreenEdge
- Thomas Scully (Nowa Zelandia) z Madison Genesis
Fortuneo-Vital Concept (Bretagne – Séché Environnement w 2015 roku)
- Franck Bonuamour (Francja) z BIC-2000
- Julien Loubet (Francja) z Marseille 13 KTM
- Francis Mourey (Francja) z FDJ
- Chris Anker Sørensen (Dania) z Tinkoff-Saxo
- Steven Tronet (Francja) z Auber 93
- Boris Vallée (Belgia) z Lotto-Soudal
Nippo – Vini Fantini
- Kazushige Kuboki (Japonia) z Team UKYO
- Gianfranco Zilioli (Włochy) z Androni Giocattoli-Sidermec)
One Pro Cycling (awans z Continental)
- Karol Domagalski (Polska) z Team Raleigh – GAC
- John Ebsen (Dania) z Androni Giocattoli – Sidermec
- Matthew Goss (Australia) z MTN – Qhubeka
- Richard Handley (Wielka Brytania) z JLT – Condor
- Kristian House (Wielka Brytania) z JLT – Condor
- Sebastian Lander (Dania) z Team Tre-For – Blue Water
- Hayden Mccormick (Nowa Zelandia)
- Martin Mortensen (Dania) z Cult Energy Pro Cycling
- James Oram (Nowa Zelandia) z Axeon Cycling Team
- Glenn O’ Shea (Australia) z Team Budget Forklifts
- Dion Smith (Nowa Zelandia) z Hincapie Racing Team
- Steele Von Hoff (Australia) z NFTO
Roth Skoda (awans z Continental)
- Valentin Baillifard (Szwajcaria) z BMC Development
- Nicolas Baldo (Francja) z Vorarlberg
- David Belda (Hiszpania) z Burgos-BH
- Dimitri Bussard (Szwajcaria) z Cyclophile Lausannois
- Marco D´Urbano (Włochy) z GM
- Lucas Gaday (Argentyna) z Unieuro Wilier
- Grischa Janorschke (Niemcy) z Vorarlberg
- Martin Kohler (Szwajcaria) z Drapac
- Matthias Krizek (Austria) z Felbermayr Simplon Wels
- Frank Pasche (Szwajcaria) z VC Mendrisio-PL Valli
- Bruno Pires (Portugalia) z Tinkoff-Saxo
- Nicola Toffali (Włochy) z Zalf Euromobil Désiorée Fior
- Rino Zampilli (Włochy) z Amore & Vita-Selle SMP
- Andrea Zordan (Włochy) z Androni Giocattoli-Sidermec
Gazprom – RusVelo
- Alexey Rybalkin (Rosja) z Lokosphinx
- Evgeny Shalunov (Rosja) z Lokosphinx
- Kirill Sveshnikov (Rosja) z Lokosphinx
Southeast
- Julien Amezqueta (Hiszpania) z Cafés Baque-Campos
- Daniel Martinez (Kolumbia) z Colombia
- Cristian Rodriguez (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA U 23
- Mirko Trosino (Włochy) z Mastromarco Chianti Sensi Cipros
Team Dimension Data (MTN – Qhubeka w 2015 roku)
- Mark Cavendish (Wielka Brytania) z Etixx-Quick Step
- Bernhard Eisel (Austria) ze Sky
- Omar Fraile (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA
- Nathan Haas (Australia) z Cannondale-Garmin
- Cameron Meyer (Australia) z Orica-GreenEdge
- Mark Renshaw (Australia) z Etixx-Quick Step
- Kanstantsin Sivtsov (Białoruś) ze Sky
Team Novo Nordisk
- Mehdi Benhamouda (Francja) z Novo Nordisk Development
- Brian Kamstra (Holandia) z Novo Nordisk Development
Team Roompot Oranje Peloton
- Barry Markus (Holandia) z Lotto NL-Jumbo
- Antwan Tolhoek (Holandia) z Rabobank Development
- Nick Van der Lijke (Holandia) z Lotto NL-Jumbo
- Pieter Weening (Holandia) z Orica-GreenEdge
Topsport Vlaanderen – Baloise
- Aimé De Gendt (Belgia) z EFC-Etixx
- Maxime Farazijn (Belgia) z EFC-Etixx
- Ruben Pols (Belgia) z Lotto-Soudal U 23
- Dries Van Gestel (Belgia) z Lotto-Soudal U 23
- Kenneth Van Rooy (Belgia) z Lotto-Soudal U 23
UnitedHealthcare
- Matthew Busche (USA) z Treka
- Daniel Eaton (USA) z Axeon
- Daniel Jaramillo (Kolumbia) z Jamis-Hagens Berman
- Ty Magner (USA) z Hincapie Development
Wanty – Groupe Gobert
- Gaëtan Bille (Belgia) z Vérandas Willems
- Dimitri Claeys (Belgia) z Vérandas Willems
- Thomas Degand (Belgia) z IAM
- Kenny De Haes (Belgia) z Lotto-Soudal
- Antoine Demoitié (Belgia) z Wallonie-Bruxelles
- Guillaume Martin (Francja) z CC Étupes
- Mark McNally (Wielka Brytania) z Madison Genisis
- Robin Stenuit (Belgia) z Veranclassic-Ekoï
- Björn Thurau (Niemcy) z Bora-Argon 18
Foto:Artur Machnik