Pytanie dnia, a może nawet całego 71. Tour de Pologne brzmiało: czy Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zdoła przejechać czasówkę tak, aby nie stracić koszulki lidera? Odpowiedź już znamy – TAK! Etap w Krakowie wygrał Kristoff Vandewalle.
Kolarze kończący zmagania w tegorocznej edycji wyścigu, musieli samotnie powalczyć z czasem na trasie o długości 25 kilometrów, która przebiegała ulicami Krakowa. Profil był płaski, ale trudna była końcówka, bowiem ostatnie trzy kilometry to cztery zakręty pod kątem prostym oraz jeden pod kątem 120 stopni.
Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) na półmetku miał jeden z najlepszych rezultatów. Polak wyprzedzał swoich najgroźniejszych rywali z Movistaru – Iona Izagirre o 6 sekund oraz Benata Intxaustiego o 10 sekund. Majka starał się nie zwalniać tempa, ale pomimo małego osłabienia w drugiej części rywalizacji, młody kolarz zdołał dowieść bezpieczną przewagę na metę! Najlepszy góral Tour de France po 11 latach, przełamał passę braku zwycięstw Polaka w naszym narodowym Tourze.
Najlepiej z kolarzy jadących w barwach polskiej drużyny – CCC Polsat Polkowice spisał się Mateusz Taciak, który był jedenasty. Dwie pozycje za nim znalazł się Majka. Z kolei najwyższą lokatę z reprezentantów Polski zajął Kamil Gradek, który był 33.
Kristoff Vandewalle uzyskał czas 29’18” i wygrał etap. Mistrz Belgii w jeździe na czas pokonał Adriano Maloriego (Lampre-Merida) o sekundy i Stephena Cummingsa (BMC Racing) o 10 sekund.
Piąte miejsce w generalce wywalczył Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), a jedenaste Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).
Wyniki:
1 | VANDEWALLE Kristof | 88 | TFR | 29′ 18” |
2 | MALORI Adriano | 127 | MOV | + 00′ 03” |
3 | CUMMINGS Stephen | 71 | BMC | + 00′ 10” |
4 | MORABITO Steve | 74 | BMC | + 00′ 20” |
5 | IZAGUIRRE Gorka | 124 | MOV | + 00′ 22” |
6 | CATALDO Dario | 33 | SKY | + 00′ 28” |
7 | IZAGUIRRE Jon | 125 | MOV | + 00′ 29” |
8 | JUNGELS Bob | 84 | TFR | + 00′ 34” |
9 | RIBLON Christophe | 157 | ALM | + 00′ 38” |
10 | MATTHEWS Michael | 4 | OGE | + 00′ 38” |
11 | TACIAK Mateusz | 197 | CCC | + 00′ 39” |
12 | DEIGNAN Philip | 32 | SKY | + 00′ 42” |
13 | MAJKA Rafał | 21 | TCS | + 00′ 43” |
14 | OVECHKIN Artem | 204 | RVL | + 00′ 46” |
15 | INTXAUSTI Beant | 123 | MOV | + 00′ 47” |
16 | ARNDT Nikias | 131 | GIA | + 00′ 48” |
17 | VOROBYEV Anton | 108 | KAT | + 00′ 52” |
18 | DE GENDT Thomas | 12 | OPQ | + 00′ 53” |
19 | MEYER Cameron | 6 | OGE | + 00′ 54” |
20 | KRITSKIY Timofey | 208 | RVL | + 00′ 55” |
21 | AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey | 121 | MOV | + 00′ 56” |
22 | LUDVIGSSON Tobias | 135 | GIA | + 00′ 59” |
23 | LE BON Johan | 164 | FDJ | + 00′ 59” |
24 | CHERNETSKI Sergei | 103 | KAT | + 01′ 00” |
25 | HANSEN Lasse | 56 | GRS | + 01′ 09” |
26 | NERZ Dominik | 75 | BMC | + 01′ 12” |
27 | HOULE Hugo | 153 | ALM | + 01′ 18” |
28 | SAMOILAU Branislau | 193 | CCC | + 01′ 21” |
29 | FELLINE Fabio | 83 | TFR | + 01′ 22” |
30 | ZAKARIN Ilnur | 202 | RVL | + 01′ 23” |
31 | NIEMIEC Przemysław | 61 | LAM | + 01′ 23” |
32 | CAPECCHI Eros | 122 | MOV | + 01′ 23” |
33 | GRADEK Kamil | 181 | POL | + 01′ 24” |
34 | BREEN Vegard | 142 | LTB | + 01′ 25” |
35 | VELITS Peter | 77 | BMC | + 01′ 26” |
36 | BOUET Maxime | 155 | ALM | + 01′ 28” |
37 | WARBASSE Lawrence | 78 | BMC | + 01′ 30” |
38 | CIEŚLIK Paweł | 186 | POL | + 01′ 31” |
39 | GASPAROTTO Enrico | 43 | AST | + 01′ 33” |
40 | BROWN Nathan | 51 | GRS | + 01′ 34” |
41 | VAKOC Petr | 16 | OPQ | + 01′ 35” |
42 | SAMUEL Sanchez | 76 | BMC | + 01′ 38” |
43 | FLENS Rick | 114 | BEL | + 01′ 40” |
44 | ZEITS Andrey | 48 | AST | + 01′ 40” |
45 | HESJEDAL Ryder | 55 | GRS | + 01′ 41” |
46 | HAGEN Edvald Boasson | 31 | SKY | + 01′ 41” |
47 | GESINK Robert | 115 | BEL | + 01′ 44” |
48 | DE CLERCQ Bart | 143 | LTB | + 01′ 45” |
49 | BALYKIN Ivan | 206 | RVL | + 01′ 46” |
50 | PREIDLER Georg | 137 | GIA | + 01′ 46” |
51 | POLJAŃSKI Pawel | 26 | TCS | + 01′ 47” |
52 | SORENSEN Nicki | 24 | TCS | + 01′ 49” |
53 | KERN Christophe | 174 | EUC | + 01′ 50” |
54 | POELS Wouter | 15 | OPQ | + 01′ 51” |
55 | RUTKIEWICZ Marek | 198 | CCC | + 01′ 51” |
56 | BOBRIDGE Jack | 111 | BEL | + 01′ 52” |
57 | SIUTSOU Kanstantsin | 38 | SKY | + 01′ 53” |
58 | FORMOLO Davide | 93 | CAN | + 01′ 54” |
59 | VORGANOV Eduard | 107 | KAT | + 01′ 55” |
60 | FAIRLY Caleb | 52 | GRS | + 01′ 55” |
61 | LECUISINIER Pierre-Henri | 165 | FDJ | + 01′ 58” |
62 | MARCZYŃSKI Tomasz | 195 | CCC | + 02′ 00” |
63 | LAGUTIN Sergey | 201 | RVL | + 02′ 01” |
64 | PATERSKI Maciej | 194 | CCC | + 02′ 01” |
65 | BRAMBILLA Gianluca | 11 | OPQ | + 02′ 02” |
66 | LIGTHART Pim | 145 | LTB | + 02′ 03” |
67 | SOLOMENNIKOV Andrey | 205 | RVL | + 02′ 03” |
68 | MOSER Moreno | 96 | CAN | + 02′ 07” |
69 | VILLELLA Davide | 98 | CAN | + 02′ 08” |
70 | KRIZEK Matthias | 95 | CAN | + 02′ 08” |
71 | FISCHER Murilo | 162 | FDJ | + 02′ 09” |
72 | HUPOND Thierry | 134 | GIA | + 02′ 10” |
73 | BELKOV Maxim | 101 | KAT | + 02′ 10” |
74 | MARTENS Paul | 116 | BEL | + 02′ 12” |
75 | BARGUIL Warren | 132 | GIA | + 02′ 13” |
76 | MONFORT Maxime | 146 | LTB | + 02′ 15” |
77 | ENGOULVENT Jimmy | 173 | EUC | + 02′ 18” |
78 | BEWLEY Samuel | 7 | OGE | + 02′ 18” |
79 | PAUWELS Serge | 18 | OPQ | + 02′ 19” |
80 | CARUSO Damiano | 92 | CAN | + 02′ 20” |
81 | STĘPNIAK Grzegorz | 196 | CCC | + 02′ 20” |
82 | SINKELDAM Ramon | 138 | GIA | + 02′ 20” |
83 | CATTANEO Mattia | 64 | LAM | + 02′ 26” |
84 | POPOVUCH Yaroslav | 86 | TFR | + 02′ 27” |
85 | VALLEE Boris | 147 | LTB | + 02′ 32” |
86 | CHAVANEL Sebastien | 161 | FDJ | + 02′ 33” |
87 | REBELLIN Davide | 192 | CCC | + 02′ 36” |
88 | DE WEERT Kevin | 13 | OPQ | + 02′ 38” |
89 | SANTAROMITA Ivan | 5 | OGE | + 02′ 39” |
90 | ARU Fabio | 41 | AST | + 02′ 40” |
91 | BOIVIN Guillaume | 91 | CAN | + 02′ 41” |
92 | HENAO GOMEZ Sebastian | 36 | SKY | + 02′ 42” |
93 | FRANCZAK Paweł | 184 | POL | + 02′ 49” |
94 | COUSIN Jerome | 172 | EUC | + 02′ 52” |
95 | PIRES Bruno Manuel Silva | 27 | TCS | + 02′ 54” |
96 | RYBAKOV Alexander | 106 | KAT | + 02′ 56” |
97 | ARREDONDO MORENO Julian David | 81 | TFR | + 02′ 57” |
98 | NORDHAUG Lars Petter | 117 | BEL | + 02′ 57” |
99 | IGNATENKO Petr | 105 | KAT | + 02′ 59” |
100 | EDMONDSON Joshua | 35 | SKY | + 03′ 01” |
101 | CARUSO Giampaolo | 102 | KAT | + 03′ 02” |
102 | FERNANDEZ DE LARREA Koldo | 54 | GRS | + 03′ 03” |
103 | BERNAS Paweł | 182 | POL | + 03′ 04” |
104 | WARCHOŁ Bartosz | 188 | POL | + 03′ 05” |
105 | BONNAFOND Guillaume | 154 | ALM | + 03′ 10” |
106 | VUILLERMOZ Alexis | 158 | ALM | + 03′ 11” |
107 | DEHAES Kenny | 144 | LTB | + 03′ 22” |
108 | KREDER Raymond | 57 | GRS | + 03′ 26” |
109 | GAVAZZI Francesco | 44 | AST | + 03′ 27” |
110 | BERNAUDEAU Giovanni | 171 | EUC | + 03′ 28” |
111 | VELITIS Martin | 17 | OPQ | + 03′ 31” |
112 | ZAUGG Oliver | 25 | TCS | + 03′ 32” |
113 | SZMYD Sylwester | 128 | MOV | + 03′ 35” |
114 | HUTAROVICH Yauheni | 156 | ALM | + 03′ 37” |
115 | MAES Nikolas | 14 | OPQ | + 03′ 38” |
116 | FERRARI Roberto | 66 | LAM | + 03′ 39” |
117 | MANGEL Laurent | 166 | FDJ | + 03′ 41” |
118 | HALLER Marco | 104 | KAT | + 03′ 43” |
119 | MEDEREL Maxime | 176 | EUC | + 03′ 47” |
120 | FROHLINGER Johannes | 133 | GIA | + 03′ 47” |
121 | APPOLLONIO Davide | 151 | ALM | + 03′ 49” |
122 | BONO Matteo | 63 | LAM | + 03′ 58” |
123 | ZIELIŃSKI Kamil | 183 | POL | + 03′ 59” |
124 | MALACARNE Davide | 175 | EUC | + 04′ 02” |
125 | TULIK Angelo | 178 | EUC | + 04′ 06” |
126 | SARMIENTO Jose Cayetano | 97 | CAN | + 04′ 16” |
127 | GUARNIERI Jacopo | 45 | AST | + 04′ 22” |
128 | WEENING Pieter | 1 | OGE | + 04′ 32” |
129 | VON HOFF Steele | 58 | GRS | + 04′ 36” |
130 | VAN GENECHTEN Jonas | 148 | LTB | + 04′ 43” |
131 | KASPERKIEWICZ Przemysław | 185 | POL | + 11′ 48” |
Klasyfikacja generalna:
1 | MAJKA Rafał | 21 | TCS | 30h 16′ 18” | |
2 | IZAGUIRRE Jon | 125 | MOV | 30h 16′ 26” | + 00′ 08” |
3 | INTXAUSTI Beant | 123 | MOV | 30h 16′ 40” | + 00′ 22” |
4 | RIBLON Christophe | 157 | ALM | 30h 16′ 52” | + 00′ 34” |
5 | NIEMIEC Przemysław | 61 | LAM | 30h 17′ 38” | + 01′ 20” |
6 | AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey | 121 | MOV | 30h 17′ 39” | + 01′ 21” |
7 | DEIGNAN Philip | 32 | SKY | 30h 17′ 42” | + 01′ 24” |
8 | GESINK Robert | 115 | BEL | 30h 17′ 59” | + 01′ 41” |
9 | NERZ Dominik | 75 | BMC | 30h 18′ 00” | + 01′ 42” |
10 | VAKOC Petr | 16 | OPQ | 30h 18′ 07” | + 01′ 49” |
11 | RUTKIEWICZ Marek | 198 | CCC | 30h 18′ 13” | + 01′ 55” |
12 | SAMUEL Sanchez | 76 | BMC | 30h 18′ 21” | + 02′ 03” |
13 | BRAMBILLA Gianluca | 11 | OPQ | 30h 18′ 23” | + 02′ 05” |
14 | BARGUIL Warren | 132 | GIA | 30h 18′ 28” | + 02′ 10” |
15 | POELS Wouter | 15 | OPQ | 30h 18′ 32” | + 02′ 14” |
16 | FORMOLO Davide | 93 | CAN | 30h 18′ 37” | + 02′ 19” |
17 | HESJEDAL Ryder | 55 | GRS | 30h 18′ 49” | + 02′ 31” |
18 | CARUSO Giampaolo | 102 | KAT | 30h 19′ 17” | + 02′ 59” |
19 | REBELLIN Davide | 192 | CCC | 30h 19′ 54” | + 03′ 36” |
20 | BOUET Maxime | 155 | ALM | 30h 20′ 09” | + 03′ 51” |
21 | ZAKARIN Ilnur | 202 | RVL | 30h 20′ 21” | + 04′ 03” |
22 | MONFORT Maxime | 146 | LTB | 30h 21′ 05” | + 04′ 47” |
23 | VILLELLA Davide | 98 | CAN | 30h 21′ 06” | + 04′ 48” |
24 | CATTANEO Mattia | 64 | LAM | 30h 21′ 16” | + 04′ 58” |
25 | VELITS Peter | 77 | BMC | 30h 22′ 03” | + 05′ 45” |
26 | PREIDLER Georg | 137 | GIA | 30h 22′ 36” | + 06′ 18” |
27 | VUILLERMOZ Alexis | 158 | ALM | 30h 22′ 46” | + 06′ 28” |
28 | KERN Christophe | 174 | EUC | 30h 23′ 19” | + 07′ 01” |
29 | WARBASSE Lawrence | 78 | BMC | 30h 23′ 24” | + 07′ 06” |
30 | SARMIENTO Jose Cayetano | 97 | CAN | 30h 23′ 35” | + 07′ 17” |
31 | IZAGUIRRE Gorka | 124 | MOV | 30h 23′ 35” | + 07′ 17” |
32 | LIGTHART Pim | 145 | LTB | 30h 24′ 25” | + 08′ 07” |
33 | ZAUGG Oliver | 25 | TCS | 30h 24′ 33” | + 08′ 15” |
34 | CIEŚLIK Paweł | 186 | POL | 30h 25′ 05” | + 08′ 47” |
35 | LAGUTIN Sergey | 201 | RVL | 30h 25′ 39” | + 09′ 21” |
36 | MORABITO Steve | 74 | BMC | 30h 26′ 42” | + 10′ 24” |
37 | WEENING Pieter | 1 | OGE | 30h 27′ 10” | + 10′ 52” |
38 | DE CLERCQ Bart | 143 | LTB | 30h 27′ 12” | + 10′ 54” |
39 | CATALDO Dario | 33 | SKY | 30h 27′ 56” | + 11′ 38” |
40 | LUDVIGSSON Tobias | 135 | GIA | 30h 28′ 05” | + 11′ 47” |
41 | SAMOILAU Branislau | 193 | CCC | 30h 28′ 39” | + 12′ 21” |
42 | MARCZYŃSKI Tomasz | 195 | CCC | 30h 29′ 08” | + 12′ 50” |
43 | GASPAROTTO Enrico | 43 | AST | 30h 29′ 38” | + 13′ 20” |
44 | POLJAŃSKI Pawel | 26 | TCS | 30h 29′ 51” | + 13′ 33” |
45 | NORDHAUG Lars Petter | 117 | BEL | 30h 30′ 23” | + 14′ 05” |
46 | SZMYD Sylwester | 128 | MOV | 30h 30′ 36” | + 14′ 18” |
47 | HENAO GOMEZ Sebastian | 36 | SKY | 30h 31′ 39” | + 15′ 21” |
48 | VORGANOV Eduard | 107 | KAT | 30h 31′ 42” | + 15′ 24” |
49 | ZIELIŃSKI Kamil | 183 | POL | 30h 32′ 04” | + 15′ 46” |
50 | SANTAROMITA Ivan | 5 | OGE | 30h 33′ 19” | + 17′ 01” |
51 | FELLINE Fabio | 83 | TFR | 30h 37′ 19” | + 21′ 01” |
52 | CHERNETSKI Sergei | 103 | KAT | 30h 37′ 20” | + 21′ 02” |
53 | VANDEWALLE Kristof | 88 | TFR | 30h 37′ 25” | + 21′ 07” |
54 | MEDEREL Maxime | 176 | EUC | 30h 37′ 27” | + 21′ 09” |
55 | CAPECCHI Eros | 122 | MOV | 30h 38′ 15” | + 21′ 57” |
56 | FROHLINGER Johannes | 133 | GIA | 30h 38′ 22” | + 22′ 04” |
57 | PATERSKI Maciej | 194 | CCC | 30h 38′ 32” | + 22′ 14” |
58 | DE WEERT Kevin | 13 | OPQ | 30h 38′ 34” | + 22′ 16” |
59 | CARUSO Damiano | 92 | CAN | 30h 39′ 34” | + 23′ 16” |
60 | OVECHKIN Artem | 204 | RVL | 30h 39′ 43” | + 23′ 25” |
61 | HAGEN Edvald Boasson | 31 | SKY | 30h 40′ 09” | + 23′ 51” |
62 | SIUTSOU Kanstantsin | 38 | SKY | 30h 40′ 32” | + 24′ 14” |
63 | LE BON Johan | 164 | FDJ | 30h 41′ 53” | + 25′ 35” |
64 | ARU Fabio | 41 | AST | 30h 42′ 02” | + 25′ 44” |
65 | MARTENS Paul | 116 | BEL | 30h 43′ 35” | + 27′ 17” |
66 | DE GENDT Thomas | 12 | OPQ | 30h 43′ 56” | + 27′ 38” |
67 | PIRES Bruno Manuel Silva | 27 | TCS | 30h 44′ 42” | + 28′ 24” |
68 | CUMMINGS Stephen | 71 | BMC | 30h 44′ 53” | + 28′ 35” |
69 | MATTHEWS Michael | 4 | OGE | 30h 45′ 09” | + 28′ 51” |
70 | JUNGELS Bob | 84 | TFR | 30h 46′ 03” | + 29′ 45” |
71 | BREEN Vegard | 142 | LTB | 30h 46′ 48” | + 30′ 30” |
72 | MALORI Adriano | 127 | MOV | 30h 47′ 02” | + 30′ 44” |
73 | MOSER Moreno | 96 | CAN | 30h 47′ 39” | + 31′ 21” |
74 | PAUWELS Serge | 18 | OPQ | 30h 48′ 13” | + 31′ 55” |
75 | GAVAZZI Francesco | 44 | AST | 30h 49′ 22” | + 33′ 04” |
76 | ARREDONDO MORENO Julian David | 81 | TFR | 30h 49′ 34” | + 33′ 16” |
77 | ZEITS Andrey | 48 | AST | 30h 50′ 05” | + 33′ 47” |
78 | SORENSEN Nicki | 24 | TCS | 30h 50′ 39” | + 34′ 21” |
79 | HOULE Hugo | 153 | ALM | 30h 52′ 11” | + 35′ 53” |
80 | ARNDT Nikias | 131 | GIA | 30h 53′ 15” | + 36′ 57” |
81 | COUSIN Jerome | 172 | EUC | 30h 53′ 34” | + 37′ 16” |
82 | BEWLEY Samuel | 7 | OGE | 30h 53′ 50” | + 37′ 32” |
83 | TULIK Angelo | 178 | EUC | 30h 55′ 15” | + 38′ 57” |
84 | BOIVIN Guillaume | 91 | CAN | 30h 55′ 37” | + 39′ 19” |
85 | KRITSKIY Timofey | 208 | RVL | 30h 55′ 55” | + 39′ 37” |
86 | KRIZEK Matthias | 95 | CAN | 30h 56′ 57” | + 40′ 39” |
87 | FAIRLY Caleb | 52 | GRS | 30h 57′ 08” | + 40′ 50” |
88 | BONNAFOND Guillaume | 154 | ALM | 30h 58′ 06” | + 41′ 48” |
89 | ENGOULVENT Jimmy | 173 | EUC | 30h 58′ 50” | + 42′ 32” |
90 | BERNAUDEAU Giovanni | 171 | EUC | 30h 58′ 54” | + 42′ 36” |
91 | WARCHOŁ Bartosz | 188 | POL | 30h 59′ 01” | + 42′ 43” |
92 | FISCHER Murilo | 162 | FDJ | 30h 59′ 16” | + 42′ 58” |
93 | VALLEE Boris | 147 | LTB | 30h 59′ 23” | + 43′ 05” |
94 | SOLOMENNIKOV Andrey | 205 | RVL | 30h 59′ 35” | + 43′ 17” |
95 | IGNATENKO Petr | 105 | KAT | 31h 00′ 11” | + 43′ 53” |
96 | VELITIS Martin | 17 | OPQ | 31h 00′ 26” | + 44′ 08” |
97 | BROWN Nathan | 51 | GRS | 31h 00′ 40” | + 44′ 22” |
98 | POPOVUCH Yaroslav | 86 | TFR | 31h 01′ 03” | + 44′ 45” |
99 | MALACARNE Davide | 175 | EUC | 31h 01′ 28” | + 45′ 10” |
100 | FERNANDEZ DE LARREA Koldo | 54 | GRS | 31h 01′ 30” | + 45′ 12” |
101 | LECUISINIER Pierre-Henri | 165 | FDJ | 31h 02′ 14” | + 45′ 56” |
102 | BALYKIN Ivan | 206 | RVL | 31h 03′ 50” | + 47′ 32” |
103 | GRADEK Kamil | 181 | POL | 31h 04′ 07” | + 47′ 49” |
104 | SINKELDAM Ramon | 138 | GIA | 31h 04′ 36” | + 48′ 18” |
105 | FRANCZAK Paweł | 184 | POL | 31h 04′ 55” | + 48′ 37” |
106 | BERNAS Paweł | 182 | POL | 31h 04′ 57” | + 48′ 39” |
107 | BONO Matteo | 63 | LAM | 31h 05′ 09” | + 48′ 51” |
108 | HANSEN Lasse | 56 | GRS | 31h 06′ 42” | + 50′ 24” |
109 | MANGEL Laurent | 166 | FDJ | 31h 07′ 31” | + 51′ 13” |
110 | EDMONDSON Joshua | 35 | SKY | 31h 08′ 11” | + 51′ 53” |
111 | STĘPNIAK Grzegorz | 196 | CCC | 31h 08′ 21” | + 52′ 03” |
112 | HUTAROVICH Yauheni | 156 | ALM | 31h 09′ 28” | + 53′ 10” |
113 | MEYER Cameron | 6 | OGE | 31h 09′ 41” | + 53′ 23” |
114 | HALLER Marco | 104 | KAT | 31h 09′ 43” | + 53′ 25” |
115 | VOROBYEV Anton | 108 | KAT | 31h 10′ 21” | + 54′ 03” |
116 | KREDER Raymond | 57 | GRS | 31h 11′ 10” | + 54′ 52” |
117 | RYBAKOV Alexander | 106 | KAT | 31h 11′ 31” | + 55′ 13” |
118 | FERRARI Roberto | 66 | LAM | 31h 11′ 42” | + 55′ 24” |
119 | BELKOV Maxim | 101 | KAT | 31h 12′ 27” | + 56′ 09” |
120 | GUARNIERI Jacopo | 45 | AST | 31h 12′ 29” | + 56′ 11” |
121 | VON HOFF Steele | 58 | GRS | 31h 15′ 34” | + 59′ 16” |
122 | MAES Nikolas | 14 | OPQ | 31h 15′ 48” | + 59′ 30” |
123 | TACIAK Mateusz | 197 | CCC | 31h 19′ 55” | + 01h 03′ 37” |
124 | CHAVANEL Sebastien | 161 | FDJ | 31h 20′ 06” | + 01h 03′ 48” |
125 | KASPERKIEWICZ Przemysław | 185 | POL | 31h 20′ 49” | + 01h 04′ 31” |
126 | APPOLLONIO Davide | 151 | ALM | 31h 22′ 09” | + 01h 05′ 51” |
127 | FLENS Rick | 114 | BEL | 31h 23′ 00” | + 01h 06′ 42” |
128 | VAN GENECHTEN Jonas | 148 | LTB | 31h 23′ 10” | + 01h 06′ 52” |
129 | DEHAES Kenny | 144 | LTB | 31h 35′ 15” | + 01h 18′ 57” |
130 | HUPOND Thierry | 134 | GIA | 31h 43′ 37” | + 01h 27′ 19” |
131 | BOBRIDGE Jack | 111 | BEL | 32h 02′ 06” | + 01h 45′ 48” |
Foto: bettiniphoto.net
Marta Wiśniewska
Niesamowicie, gratulacje!
Przewaga Rafala jak Graga le Monda podczas tdf
Rafal Majka – mistrz road bajka 🙂
Czekałem, czekałem i się doczekałem brawo Majka, brawo Czsław!!!
brawo, brawo, brawo!!! Ręce się same składają do klaskania. Rafał mistrzem, Przemo dał radę. Rutkiewqicz tez. Sylwester chyba już kończy; mocy brak. Ale Sylw to jednak klasa i mega historia polskiego kolarstwa. W reperezentacji troszkę bryndza. Widać jescze, ile brakuje do pierwszej ligi. CCC – z tarczą. BDC pół na pół. Mój Active Jet jeszcze musi dłuuugooo kombinować, jak tu nie być w dupie.