Włoch Mauro Santambrogio (Vini Fantini) po wspinaczce na Jafferau wygrał czternasty etap Giro d’Italia. Drugi dziś Vincenzo Nibali (Astana) pozostał liderem wyścigu. Pięknie pojechali Polacy!
Kolarze w sobotę mieli do pokonania 180 kilometrów, choć wcześniej organizatorzy zaplanowali 156. Jednak ze względu na zalegający śnieg w wyższych partiach gór, musieli dokonać korekty trasy. Deszczowa aura nie pomagała zawodnikom, na trasie było sporo kraks.
W ucieczce dnia znaleźli się Sonny Colbrelli (Bardiani Valvole), Luca Paolini (Katusha), Matteo Trentin (Omega Pharma) i Daniele Pietropolli (Lampre). Ich przewaga po stu kilometrach wynosiła 9 minut.
Finałowa wspinaczka pod Jafferau czołówka rozpoczęła bez Trentina. Z każdym kilometrem skład ucieczki się pomniejszał, a z tyłu czujnie jechali czołowi kolarze wyścigu, a wśród nich Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) i Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).
Na ostatnich kilometrach zaatakował Nibali, do którego doskoczył Mauro Santambrogio oraz Carlos Betancur (Ag2r), jednak ten drugi nie utrzymał koła czołówki.
Prowadząca dwójka minęła ostatniego kolarza z ucieczki – Paoliniego i pomiędzy sobą rozegrała finisz. Lepszy okazał się Santambrogio. Bardzo ładnie pojechali Polacy, Rafał Majka był dziś jedenasty, a Przemek Niemiec piętnasty.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Nibali. Na szóste miejsce przesunął się Niemiec, zaś na ósmą Majka! Brawo Polacy!
Wyniki 14 etapu:
1 | SANTAMBROGIO Mauro | Vini Fantini | 16 | 80 | 4:42:55 |
2 | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 8 | 50 | ,, |
3 | BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto | AG2R La Mondiale | 4 | 35 | 0:09 |
4 | SANCHEZ GONZALEZ Samuel | Euskaltel – Euskadi | 2 | 25 | 0:26 |
5 | URAN Rigoberto | Sky Procycling | 1 | 18 | 0:30 |
6 | EVANS Cadel | BMC Racing Team | 15 | 0:33 | |
7 | POZZOVIVO Domenico | AG2R La Mondiale | 12 | ,, | |
8 | KISERLOVSKI Robert | RadioShack – Leopard | 10 | ,, | |
9 | COLBRELLI Sonny | Bardiani Valvole – CSF Inox | 8 | 0:55 | |
10 | CARUSO Damiano | Cannondale Pro Cycling Team | 6 | 0:58 | |
11 | MAJKA Rafal | Team Saxo-Tinkoff | 5 | 0:59 | |
12 | TROFIMOV Yuri | Katusha Team | 4 | ,, | |
13 | PELLIZOTTI Franco | Androni – Venezuela | 3 | 1:04 | |
14 | ROSA Diego | Androni – Venezuela | 2 | 1:08 | |
15 | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre – Merida | 1 | ,, | |
16 | DUARTE AREVALO Fabio Andres | Team Colombia | 1:15 | ||
17 | INTXAUSTI Benat | Movistar Team | 1:24 | ||
18 | SCARPONI Michele | Lampre – Merida | 1:28 | ||
19 | PAOLINI Luca | Katusha Team | 1:41 | ||
20 | HENAO MONTOYA Sergio Luis | Sky Procycling | 1:48 | ||
21 | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 2:16 | ||
22 | DANIELSON Thomas | Garmin – Sharp | 2:32 | ||
23 | DI LUCA Danilo | Vini Fantini | 2:40 | ||
24 | PIETROPOLLI Daniele | Lampre – Merida | 2:53 | ||
25 | PETROV Evgeni | Team Saxo-Tinkoff | 3:21 | ||
26 | ATAPUMA HURTADO John Darwin | Team Colombia | ,, | ||
27 | CAPECCHI Eros | Movistar Team | ,, | ||
28 | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | 3:25 | ||
29 | FELLINE Fabio | Androni – Venezuela | 3:39 | ||
30 | MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi | Euskaltel – Euskadi | 4:01 | ||
31 | SERPA PEREZ Jose Rodolfo | Lampre – Merida | 4:05 | ||
32 | GARATE Juan Manuel | Blanco Pro Cycling Team | 4:16 | ||
33 | KELDERMAN Wilco | Blanco Pro Cycling Team | ,, | ||
34 | KRUIJSWIJK Steven | Blanco Pro Cycling Team | ,, | ||
35 | GESINK Robert | Blanco Pro Cycling Team | ,, | ||
36 | MOUREY Francis | Equipe Cycliste FDJ | ,, | ||
37 | STETINA Peter | Garmin – Sharp | ,, | ||
38 | DAMUSEAU Thomas | Team Argos – Shimano | ,, | ||
39 | MACHADO Tiago | RadioShack – Leopard | ,, | ||
40 | HERRADA LOPEZ Jose | Movistar Team | ,, | ||
41 | DE GREEF Francis | Lotto Belisol Team | 4:30 | ||
42 | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 4:58 | ||
43 | ARU Fabio | Astana Pro Team | ,, | ||
44 | PANTANO GOMEZ Jarlinson | Team Colombia | 5:18 | ||
45 | RUIJGH Rob | Vacansoleil – DCM | 5:43 | ||
46 | VALLS FERRI Rafael | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
47 | CATALDO Dario | Sky Procycling | 5:50 | ||
48 | AZANZA SOTO Jorge | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
49 | SELLA Emanuele | Androni – Venezuela | 6:18 | ||
50 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 6:24 | ||
51 | LE BON Johan | Equipe Cycliste FDJ | ,, | ||
52 | KESSIAKOFF Fredrik | Astana Pro Team | 6:56 | ||
53 | RABOTTINI Matteo | Vini Fantini | ,, | ||
54 | CARUSO Giampaolo | Katusha Team | ,, | ||
55 | CLEMENT Stef | Blanco Pro Cycling Team | 7:06 | ||
56 | MORABITO Steve | BMC Racing Team | ,, | ||
57 | GUSEV Vladimir | Katusha Team | 7:42 | ||
58 | SIUTSOU Kanstantsin | Sky Procycling | 7:54 | ||
59 | IGNATENKO Petr | Katusha Team | ,, | ||
60 | WEENING Pieter | Orica GreenEDGE | 7:57 | ||
61 | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 9:11 | ||
62 | SABATINI Fabio | Cannondale Pro Cycling Team | 10:08 | ||
63 | ROLLIN Dominique | Equipe Cycliste FDJ | ,, | ||
64 | HANSEN Adam | Lotto Belisol Team | ,, | ||
65 | BAK Lars Ytting | Lotto Belisol Team | ,, | ||
66 | WILLEMS Frederik | Lotto Belisol Team | ,, | ||
67 | DURASEK Kristijan | Lampre – Merida | ,, | ||
68 | KOZONTCHUK Dmitry | Katusha Team | ,, | ||
69 | CUMMINGS Stephen | BMC Racing Team | ,, | ||
70 | GRETSCH Patrick | Team Argos – Shimano | ,, | ||
71 | WYSS Danilo | BMC Racing Team | ,, | ||
72 | DE KORT Koen | Team Argos – Shimano | ,, | ||
73 | TRENTIN Matteo | Omega Pharma – Quick-Step | 10:17 | ||
74 | BOARO Manuele | Team Saxo-Tinkoff | 11:14 | ||
75 | KNEES Christian | Sky Procycling | 11:23 | ||
76 | SANTAROMITA Ivan | BMC Racing Team | 11:27 | ||
77 | PRONI Alessandro | Vini Fantini | 12:05 | ||
78 | VENTOSO ALBERDI Francisco José | Movistar Team | 12:17 | ||
79 | ROULSTON Hayden | RadioShack – Leopard | 12:28 | ||
80 | VRECER Robert | Euskaltel – Euskadi | 12:59 | ||
81 | STORTONI Simone | Lampre – Merida | 13:02 | ||
82 | SERGENT Jesse | RadioShack – Leopard | 13:31 | ||
83 | MESTRE Ricardo | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
84 | OLIVEIRA Nelson | RadioShack – Leopard | ,, | ||
85 | CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo | Team Colombia | 13:35 | ||
86 | OSS Daniel | BMC Racing Team | 14:22 | ||
87 | BELLETTI Manuel | AG2R La Mondiale | ,, | ||
88 | DALL’ANTONIA Tiziano | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
89 | PUCCIO Salvatore | Sky Procycling | ,, | ||
90 | PATE Danny | Sky Procycling | ,, | ||
91 | MARANGONI Alan | Cannondale Pro Cycling Team | 14:28 | ||
92 | BELKOV Maxim | Katusha Team | 14:50 | ||
93 | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 14:53 | ||
94 | RODRIGUEZ Jackson | Androni – Venezuela | 15:00 | ||
95 | SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano | Cannondale Pro Cycling Team | 15:03 | ||
96 | VANDE VELDE Christian | Garmin – Sharp | 15:09 | ||
97 | GATTO Oscar | Vini Fantini | 16:05 | ||
98 | SUTHERLAND Rory | Team Saxo-Tinkoff | 16:57 | ||
99 | MANUEL SILVA PIRES Bruno | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
100 | SALERNO Cristiano | Cannondale Pro Cycling Team | 17:48 | ||
101 | MARCATO Marco | Vacansoleil – DCM | 18:17 | ||
102 | PICHON Laurent | Equipe Cycliste FDJ | 20:32 | ||
103 | TJALLINGII Maarten | Blanco Pro Cycling Team | ,, | ||
104 | POZZATO Filippo | Lampre – Merida | ,, | ||
105 | VIVIANI Elia | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
106 | DOCKX Gert | Lotto Belisol Team | ,, | ||
107 | DEKKER Thomas | Garmin – Sharp | ,, | ||
108 | KEUKELEIRE Jens | Orica GreenEDGE | ,, | ||
109 | REYNES MIMO Vicente | Lotto Belisol Team | ,, | ||
110 | COBO ACEBO Juan Jose | Movistar Team | ,, | ||
111 | HUNTER Robert | Garmin – Sharp | ,, | ||
112 | MARTENS Paul | Blanco Pro Cycling Team | ,, | ||
113 | BOLE Grega | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
114 | KEIZER Martijn | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
115 | LASTRAS GARCIA Pablo | Movistar Team | ,, | ||
116 | VERDUGO MARCOTEGUI Gorka | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
117 | TIMMER Albert | Team Argos – Shimano | ,, | ||
118 | LANCASTER Brett | Orica GreenEDGE | ,, | ||
119 | BONNAFOND Guillaume | AG2R La Mondiale | ,, | ||
120 | BELLEMAKERS Dirk | Lotto Belisol Team | ,, | ||
121 | MEIER Christian | Orica GreenEDGE | ,, | ||
122 | GOSS Matthew | Orica GreenEDGE | ,, | ||
123 | CHRISTENSEN Mads | Team Saxo-Tinkoff | ,, | ||
124 | DURBRIDGE Luke | Orica GreenEDGE | ,, | ||
125 | TUFT Svein | Orica GreenEDGE | ,, | ||
126 | LUDVIGSSON Tobias | Team Argos – Shimano | ,, | ||
127 | ZANDIO ECHAIDE Xabier | Sky Procycling | ,, | ||
128 | DOWSETT Alex | Movistar Team | ,, | ||
129 | WYNANTS Maarten | Blanco Pro Cycling Team | ,, | ||
130 | KARPETS Vladimir | Movistar Team | ,, | ||
131 | RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel | Androni – Venezuela | ,, | ||
132 | BRUTT Pavel | Katusha Team | ,, | ||
133 | BULGAC Brian | Lotto Belisol Team | ,, | ||
134 | MINGUEZ Miguel | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
135 | WURF Cameron | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
136 | VEUCHELEN Frederik | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
137 | TAMOURIDIS Ioannis | Euskaltel – Euskadi | ,, | ||
138 | NIZZOLO Giacomo | RadioShack – Leopard | ,, | ||
139 | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | ,, | ||
140 | LONGHO BORGHINI Paolo | Cannondale Pro Cycling Team | ,, | ||
141 | GARZELLI Stefano | Vini Fantini | ,, | ||
142 | ANDRIATO DE MATTAS Rafael | Vini Fantini | ,, | ||
143 | LOCATELLI Stefano | Bardiani Valvole – CSF Inox | ,, | ||
144 | DUQUE Leonardo Fabio | Team Colombia | ,, | ||
145 | HONDO Danilo | RadioShack – Leopard | ,, | ||
146 | MEZGEC Luka | Team Argos – Shimano | ,, | ||
147 | DE BACKER Bert | Team Argos – Shimano | ,, | ||
148 | WAUTERS Willem | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
149 | BENNETT George | RadioShack – Leopard | ,, | ||
150 | ROUX Anthony | Equipe Cycliste FDJ | ,, | ||
151 | MOURIS Jens | Orica GreenEDGE | ,, | ||
152 | FISCHER Murilo Antonio | Equipe Cycliste FDJ | ,, | ||
153 | BONGIORNO Francesco Manuel | Bardiani Valvole – CSF Inox | 21:18 | ||
154 | MODOLO Sacha | Bardiani Valvole – CSF Inox | 21:28 | ||
155 | PIRAZZI Stefano | Bardiani Valvole – CSF Inox | 21:31 | ||
156 | ZARDINI Edoardo | Bardiani Valvole – CSF Inox | 21:33 | ||
157 | DEHAES Kenny | Lotto Belisol Team | 21:35 | ||
158 | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 22:26 | ||
159 | PAUWELS Serge | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
160 | BLYTHE Adam | BMC Racing Team | ,, | ||
161 | PINEAU Jérome | Omega Pharma – Quick-Step | 22:31 | ||
162 | VERMOTE Julien | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
163 | CAVENDISH Mark | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
164 | BRAMBILLA Gianluca | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
165 | GOLAS Michal | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
166 | KEISSE Iljo | Omega Pharma – Quick-Step | ,, | ||
167 | FERRARI Roberto | Lampre – Merida | ,, | ||
168 | APPOLLONIO Davide | AG2R La Mondiale | 22:36 | ||
169 | POPOVYCH Yaroslav | RadioShack – Leopard | 22:58 | ||
170 | BOEM Nicola | Bardiani Valvole – CSF Inox | 23:32 | ||
171 | NAVARDAUSKAS Ramunas | Garmin – Sharp | 23:45 | ||
172 | ERMETI Giairo | Androni – Venezuela | 24:13 | ||
173 | AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades | Team Colombia | 24:45 | ||
174 | MARENTES TORRES Wilson Alexander | Team Colombia | ,, | ||
175 | CANOLA Marco | Bardiani Valvole – CSF Inox | ,, | ||
176 | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | 25:03 | ||
177 | LIGTHART Pim | Vacansoleil – DCM | 25:05 | ||
178 | LAMMERTINK Maurits | Vacansoleil – DCM | ,, | ||
179 | GAVAZZI Mattia | Androni – Venezuela | 25:17 | ||
180 | HAAS Nathan | Garmin – Sharp | 25:24 | ||
DNF | MILLAR David | Garmin – Sharp | – | ||
DNF | BATTAGLIN Enrico | Bardiani Valvole – CSF Inox | – | ||
DNF | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | – | ||
DNS | BENNATI Daniele | Team Saxo-Tinkoff | – | ||
DNS | STEEGMANS Gert | Omega Pharma – Quick-Step | – | ||
DNS | BOBRIDGE Jack | Blanco Pro Cycling Team | – | ||
DNS | KROON Karsten | Team Saxo-Tinkoff | – |
Klasyfikacja generalna po 14 etapie:
1 | (1) | NIBALI Vincenzo | Astana Pro Team | 57:20:52 |
2 | (2) | EVANS Cadel | BMC Racing Team | 1:26 |
3 | (3) | URAN Rigoberto | Sky Procycling | 2:46 |
4 | (6) | SANTAMBROGIO Mauro | Vini Fantini | 2:47 |
5 | (5) | SCARPONI Michele | Lampre – Merida | 3:53 |
6 | (7) | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre – Merida | 4:55 |
7 | (9) | POZZOVIVO Domenico | AG2R La Mondiale | 5:12 |
8 | (10) | MAJKA Rafal | Team Saxo-Tinkoff | 5:32 |
9 | (13) | BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto | AG2R La Mondiale | 5:39 |
10 | (8) | INTXAUSTI Benat | Movistar Team | 5:51 |
11 | (4) | GESINK Robert | Blanco Pro Cycling Team | 6:40 |
12 | (14) | KISERLOVSKI Robert | RadioShack – Leopard | 6:42 |
13 | (11) | HENAO MONTOYA Sergio Luis | Sky Procycling | 7:06 |
14 | (15) | TROFIMOV Yuri | Katusha Team | 7:19 |
15 | (12) | KANGERT Tanel | Astana Pro Team | 7:36 |
16 | (16) | PELLIZOTTI Franco | Androni – Venezuela | 8:11 |
17 | (17) | SANCHEZ GONZALEZ Samuel | Euskaltel – Euskadi | 8:24 |
18 | (19) | CARUSO Damiano | Cannondale Pro Cycling Team | 9:53 |
19 | (20) | KELDERMAN Wilco | Blanco Pro Cycling Team | 13:23 |
20 | (22) | DI LUCA Danilo | Vini Fantini | 14:29 |
21 | (21) | PETROV Evgeni | Team Saxo-Tinkoff | 14:36 |
22 | (18) | VALLS FERRI Rafael | Vacansoleil – DCM | ,, |
23 | (24) | ATAPUMA HURTADO John Darwin | Team Colombia | 16:25 |
24 | (23) | DE GREEF Francis | Lotto Belisol Team | 16:44 |
25 | (25) | SERPA PEREZ Jose Rodolfo | Lampre – Merida | 19:37 |
26 | (26) | KRUIJSWIJK Steven | Blanco Pro Cycling Team | 21:49 |
27 | (27) | MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi | Euskaltel – Euskadi | 22:25 |
28 | (28) | MOUREY Francis | Equipe Cycliste FDJ | 22:44 |
29 | (30) | MACHADO Tiago | RadioShack – Leopard | 28:01 |
30 | (33) | ROSA Diego | Androni – Venezuela | 29:50 |
31 | (29) | CARUSO Giampaolo | Katusha Team | 30:01 |
32 | (31) | HERRADA LOPEZ Jose | Movistar Team | 32:01 |
33 | (34) | DUARTE AREVALO Fabio Andres | Team Colombia | 34:02 |
34 | (35) | GARATE Juan Manuel | Blanco Pro Cycling Team | 38:35 |
35 | (32) | SANTAROMITA Ivan | BMC Racing Team | 39:20 |
36 | (37) | DANIELSON Thomas | Garmin – Sharp | 40:26 |
37 | (36) | DUPONT Hubert | AG2R La Mondiale | 40:41 |
38 | (38) | AZANZA SOTO Jorge | Euskaltel – Euskadi | 43:56 |
39 | (39) | SIUTSOU Kanstantsin | Sky Procycling | 46:21 |
40 | (43) | MORABITO Steve | BMC Racing Team | 46:28 |
41 | (41) | IGNATENKO Petr | Katusha Team | 46:56 |
42 | (42) | WEENING Pieter | Orica GreenEDGE | 47:06 |
43 | (50) | PAOLINI Luca | Katusha Team | 49:18 |
44 | (46) | PANTANO GOMEZ Jarlinson | Team Colombia | 49:50 |
45 | (47) | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 53:55 |
46 | (53) | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 56:24 |
47 | (55) | FELLINE Fabio | Androni – Venezuela | 58:03 |
48 | (48) | RODRIGUEZ Jackson | Androni – Venezuela | 1:00:41 |
49 | (40) | GOLAS Michal | Omega Pharma – Quick-Step | 1:01:10 |
50 | (56) | SELLA Emanuele | Androni – Venezuela | 1:01:12 |
51 | (44) | PIRAZZI Stefano | Bardiani Valvole – CSF Inox | 1:01:54 |
52 | (45) | KARPETS Vladimir | Movistar Team | 1:02:04 |
53 | (54) | VENTOSO ALBERDI Francisco José | Movistar Team | 1:04:19 |
54 | (62) | STETINA Peter | Garmin – Sharp | 1:05:22 |
55 | (61) | RABOTTINI Matteo | Vini Fantini | 1:07:54 |
56 | (58) | STORTONI Simone | Lampre – Merida | 1:08:07 |
57 | (51) | RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel | Androni – Venezuela | 1:08:24 |
58 | (52) | KEUKELEIRE Jens | Orica GreenEDGE | 1:08:36 |
59 | (63) | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 1:09:43 |
60 | (70) | ARU Fabio | Astana Pro Team | 1:14:42 |
61 | (57) | DUQUE Leonardo Fabio | Team Colombia | 1:15:27 |
62 | (68) | DURASEK Kristijan | Lampre – Merida | 1:15:33 |
63 | (71) | RUIJGH Rob | Vacansoleil – DCM | 1:16:17 |
64 | (74) | DAMUSEAU Thomas | Team Argos – Shimano | 1:17:55 |
65 | (59) | PAUWELS Serge | Omega Pharma – Quick-Step | 1:18:44 |
66 | (60) | LONGHO BORGHINI Paolo | Cannondale Pro Cycling Team | 1:20:02 |
67 | (66) | MANUEL SILVA PIRES Bruno | Team Saxo-Tinkoff | 1:21:31 |
68 | (65) | MARCATO Marco | Vacansoleil – DCM | 1:22:42 |
69 | (69) | SUTHERLAND Rory | Team Saxo-Tinkoff | 1:24:28 |
70 | (64) | MARTENS Paul | Blanco Pro Cycling Team | 1:24:52 |
71 | (80) | CLEMENT Stef | Blanco Pro Cycling Team | 1:24:56 |
72 | (67) | BONGIORNO Francesco Manuel | Bardiani Valvole – CSF Inox | 1:26:00 |
73 | (72) | OLIVEIRA Nelson | RadioShack – Leopard | 1:26:05 |
74 | (77) | HANSEN Adam | Lotto Belisol Team | 1:27:17 |
75 | (92) | PIETROPOLLI Daniele | Lampre – Merida | 1:27:53 |
76 | (85) | CATALDO Dario | Sky Procycling | 1:28:52 |
77 | (76) | SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano | Cannondale Pro Cycling Team | 1:29:47 |
78 | (83) | DE KORT Koen | Team Argos – Shimano | 1:31:45 |
79 | (79) | PUCCIO Salvatore | Sky Procycling | 1:31:50 |
80 | (75) | SALERNO Cristiano | Cannondale Pro Cycling Team | 1:32:03 |
81 | (88) | GUSEV Vladimir | Katusha Team | 1:32:34 |
82 | (73) | VEUCHELEN Frederik | Vacansoleil – DCM | 1:33:11 |
83 | (95) | KESSIAKOFF Fredrik | Astana Pro Team | 1:33:44 |
84 | (90) | ROLLIN Dominique | Equipe Cycliste FDJ | 1:35:06 |
85 | (107) | CAPECCHI Eros | Movistar Team | 1:37:18 |
86 | (86) | CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo | Team Colombia | 1:37:51 |
87 | (89) | VRECER Robert | Euskaltel – Euskadi | 1:37:54 |
88 | (98) | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 1:38:41 |
89 | (78) | NAVARDAUSKAS Ramunas | Garmin – Sharp | 1:40:54 |
90 | (81) | VERDUGO MARCOTEGUI Gorka | Euskaltel – Euskadi | 1:40:56 |
91 | (118) | COLBRELLI Sonny | Bardiani Valvole – CSF Inox | 1:42:09 |
92 | (104) | KNEES Christian | Sky Procycling | 1:43:23 |
93 | (97) | GATTO Oscar | Vini Fantini | 1:44:23 |
94 | (108) | SABATINI Fabio | Cannondale Pro Cycling Team | 1:44:24 |
95 | (87) | ROUX Anthony | Equipe Cycliste FDJ | 1:44:58 |
96 | (91) | BONNAFOND Guillaume | AG2R La Mondiale | 1:45:54 |
97 | (93) | HONDO Danilo | RadioShack – Leopard | 1:45:56 |
98 | (94) | LOCATELLI Stefano | Bardiani Valvole – CSF Inox | 1:47:01 |
99 | (84) | ZEITS Andrey | Astana Pro Team | 1:47:09 |
100 | (110) | GRETSCH Patrick | Team Argos – Shimano | 1:47:17 |
101 | (96) | LASTRAS GARCIA Pablo | Movistar Team | 1:48:19 |
102 | (99) | KEIZER Martijn | Vacansoleil – DCM | 1:50:03 |
103 | (100) | REYNES MIMO Vicente | Lotto Belisol Team | ,, |
104 | (101) | GARZELLI Stefano | Vini Fantini | 1:51:09 |
105 | (102) | COBO ACEBO Juan Jose | Movistar Team | 1:51:44 |
106 | (103) | DOCKX Gert | Lotto Belisol Team | 1:51:49 |
107 | (117) | BOARO Manuele | Team Saxo-Tinkoff | 1:52:24 |
108 | (124) | BAK Lars Ytting | Lotto Belisol Team | 1:53:04 |
109 | (116) | PRONI Alessandro | Vini Fantini | 1:53:10 |
110 | (106) | VIVIANI Elia | Cannondale Pro Cycling Team | 1:53:11 |
111 | (114) | DALL’ANTONIA Tiziano | Cannondale Pro Cycling Team | 1:53:37 |
112 | (125) | TRENTIN Matteo | Omega Pharma – Quick-Step | 1:55:07 |
113 | (109) | CHRISTENSEN Mads | Team Saxo-Tinkoff | 1:56:50 |
114 | (123) | VANDE VELDE Christian | Garmin – Sharp | 1:57:45 |
115 | (111) | BRUTT Pavel | Katusha Team | 1:58:22 |
116 | (113) | BELLEMAKERS Dirk | Lotto Belisol Team | 1:59:13 |
117 | (112) | TIRALONGO Paolo | Astana Pro Team | 2:00:59 |
118 | (128) | MARANGONI Alan | Cannondale Pro Cycling Team | 2:01:28 |
119 | (131) | ROULSTON Hayden | RadioShack – Leopard | 2:02:17 |
120 | (119) | LANCASTER Brett | Orica GreenEDGE | 2:02:23 |
121 | (120) | TJALLINGII Maarten | Blanco Pro Cycling Team | 2:02:28 |
122 | (137) | KOZONTCHUK Dmitry | Katusha Team | 2:02:37 |
123 | (121) | ZANDIO ECHAIDE Xabier | Sky Procycling | 2:02:55 |
124 | (122) | POZZATO Filippo | Lampre – Merida | 2:03:06 |
125 | (144) | LE BON Johan | Equipe Cycliste FDJ | 2:03:08 |
126 | (115) | BRAMBILLA Gianluca | Omega Pharma – Quick-Step | 2:03:22 |
127 | (139) | WILLEMS Frederik | Lotto Belisol Team | 2:04:04 |
128 | (126) | MEZGEC Luka | Team Argos – Shimano | 2:06:03 |
129 | (127) | PINEAU Jérome | Omega Pharma – Quick-Step | 2:08:24 |
130 | (129) | NIZZOLO Giacomo | RadioShack – Leopard | 2:08:53 |
131 | (130) | LUDVIGSSON Tobias | Team Argos – Shimano | 2:09:00 |
132 | (132) | BENNETT George | RadioShack – Leopard | 2:11:27 |
133 | (136) | BOLE Grega | Vacansoleil – DCM | 2:12:58 |
134 | (133) | CAVENDISH Mark | Omega Pharma – Quick-Step | 2:13:42 |
135 | (135) | VERMOTE Julien | Omega Pharma – Quick-Step | 2:14:31 |
136 | (140) | TIMMER Albert | Team Argos – Shimano | 2:14:32 |
137 | (134) | BOEM Nicola | Bardiani Valvole – CSF Inox | 2:15:16 |
138 | (138) | POPOVYCH Yaroslav | RadioShack – Leopard | 2:15:59 |
139 | (149) | PATE Danny | Sky Procycling | 2:16:24 |
140 | (150) | OSS Daniel | BMC Racing Team | 2:16:44 |
141 | (141) | MODOLO Sacha | Bardiani Valvole – CSF Inox | 2:16:48 |
142 | (142) | ZARDINI Edoardo | Bardiani Valvole – CSF Inox | 2:17:53 |
143 | (145) | WURF Cameron | Cannondale Pro Cycling Team | 2:18:22 |
144 | (146) | MEIER Christian | Orica GreenEDGE | 2:18:37 |
145 | (153) | BELLETTI Manuel | AG2R La Mondiale | 2:19:50 |
146 | (147) | DURBRIDGE Luke | Orica GreenEDGE | 2:20:35 |
147 | (143) | CANOLA Marco | Bardiani Valvole – CSF Inox | 2:21:28 |
148 | (155) | BELKOV Maxim | Katusha Team | 2:21:49 |
149 | (148) | FISCHER Murilo Antonio | Equipe Cycliste FDJ | 2:22:14 |
150 | (152) | HUNTER Robert | Garmin – Sharp | 2:23:43 |
151 | (151) | FERRARI Roberto | Lampre – Merida | 2:25:38 |
152 | (154) | GOSS Matthew | Orica GreenEDGE | 2:26:43 |
153 | (164) | MESTRE Ricardo | Euskaltel – Euskadi | 2:28:10 |
154 | (166) | SERGENT Jesse | RadioShack – Leopard | 2:28:24 |
155 | (157) | DOWSETT Alex | Movistar Team | 2:28:31 |
156 | (165) | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 2:29:37 |
157 | (168) | CUMMINGS Stephen | BMC Racing Team | 2:30:00 |
158 | (158) | DEKKER Thomas | Garmin – Sharp | 2:31:32 |
159 | (159) | WYNANTS Maarten | Blanco Pro Cycling Team | 2:31:59 |
160 | (160) | TUFT Svein | Orica GreenEDGE | 2:32:48 |
161 | (161) | PHINNEY Taylor | BMC Racing Team | 2:33:54 |
162 | (162) | TAMOURIDIS Ioannis | Euskaltel – Euskadi | 2:33:55 |
163 | (167) | ERMETI Giairo | Androni – Venezuela | 2:39:13 |
164 | (163) | LAMMERTINK Maurits | Vacansoleil – DCM | 2:39:35 |
165 | (170) | MOURIS Jens | Orica GreenEDGE | 2:41:24 |
166 | (172) | BULGAC Brian | Lotto Belisol Team | 2:42:07 |
167 | (169) | KEISSE Iljo | Omega Pharma – Quick-Step | 2:43:01 |
168 | (173) | WAUTERS Willem | Vacansoleil – DCM | 2:43:51 |
169 | (174) | DE BACKER Bert | Team Argos – Shimano | 2:44:06 |
170 | (176) | DEHAES Kenny | Lotto Belisol Team | 2:49:00 |
171 | (175) | LIGTHART Pim | Vacansoleil – DCM | 2:52:00 |
172 | (178) | HAAS Nathan | Garmin – Sharp | 2:56:45 |
173 | (180) | PICHON Laurent | Equipe Cycliste FDJ | 3:00:31 |
174 | (179) | BLYTHE Adam | BMC Racing Team | 3:01:52 |
175 | (183) | MINGUEZ Miguel | Euskaltel – Euskadi | 3:02:37 |
176 | (181) | APPOLLONIO Davide | AG2R La Mondiale | 3:03:14 |
177 | (185) | ANDRIATO DE MATTAS Rafael | Vini Fantini | 3:04:34 |
178 | (182) | MARENTES TORRES Wilson Alexander | Team Colombia | 3:06:15 |
179 | (184) | AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades | Team Colombia | 3:07:11 |
180 | (187) | GAVAZZI Mattia | Androni – Venezuela | 3:24:38 |
Super jazda, wielkie brawa. Jestem tylko ciekawy, który byłby Majczak, gdyby roweru nie zmieniał i ile go kosztowała sił ta 11 pozycja.
nie widziałem, ale sądząc po jego jeździe na wcześniejszych etapach pewnie pojechałby za Nibalim.