Elisa Longo Borghini (Hitec Products UCK) wygrała wyścig zaliczany do cyklu kobiecego Pucharu Świata – Trofeo Alfredo Binda – Comune di Cittiglio. Startowały tam również reprezentantki Polski.
Włoszka Longo Borghini okazała się bezkonkurencyjna dla swoich rywalek na 121 kilometrowej, deszczowej trasie. Zawodniczka grupy Hitec Products na mecie miała blisko 2 minuty przewagi nad drugą Emmą Johansson (Orica-AIS) oraz trzecią Eleonorą Van Dijk (Specialized-lululemon).
Najlepsza z Polek była pierwszoroczna orliczka – Katarzyna Niewiadoma, która do mety dotarła na dobrym 36. miejscu.
Wyniki:
1 | Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products UCK | 3:12:16 | |
2 | Emma Johansson (Swe) Orica-AIS | 0:01:44 | |
3 | Eleonora Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon | ||
4 | Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS | 0:01:51 | |
5 | Chantal Blaak (Ned) Team TIBCO-To The Top | 0:02:21 | |
6 | Marianne Vos (Ned) Rabobank Liv/Giant | ||
7 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Liv/Giant | ||
8 | Rossella Ratto (Ita) Hitec Products UCK | ||
9 | Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team | ||
10 | Carmen Small (USA) Specialized-lululemon | ||
11 | Loes Gunnewijk (Ned) Orica-AIS | ||
12 | Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon | ||
13 | Lauren Kitchen (Aus) Wiggle Honda | ||
14 | Marijn De Vries (Ned) Lotto Belisol Ladies | ||
15 | Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
16 | Tiffany Cromwell (Aus) Orica-AIS | ||
17 | Alena Amialiusik (Blr) BePink | ||
18 | Adrie Visser (Ned) Boels Dolmans Cycling Team | ||
19 | Lucie Pader (Fra) France | ||
20 | Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
21 | Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda | ||
22 | Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team | ||
23 | Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Belisol Ladies | ||
24 | Tatiana Antoshina (Rus) MCipollini Giordana | ||
25 | Megan Guarnier (USA) Rabobank Liv/Giant | ||
26 | Alexandra Burchenkova (Rus) RusVelo | ||
27 | Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giordana | ||
28 | Trixi Worrack (Ger) Specialized-lululemon | ||
29 | Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope | ||
30 | Tetyana Ryabchenko (Ukr) Chirio Forno d’Asolo | 0:02:28 | |
31 | Georgia Williams (NZl) BePink | ||
32 | Claudia Hausler (Ger) Team TIBCO-To The Top | ||
33 | Alizee Brien (Can) GSD Gestion-Kallisto | ||
34 | Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | 0:02:32 | |
35 | Maaike Polspoel (Bel) Sengers Ladies Cycling Team | 0:03:08 | |
36 | Katarzyna Niewiadoma (Pol) Poland | ||
37 | Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabobank Liv/Giant | 0:03:12 | |
38 | Shara Gillow (Aus) Orica-AIS | 0:03:38 | |
39 | Katarzyna Wilkos (Pol) Poland | 0:04:07 | |
40 | Monika Brzezna (Pol) Poland | ||
41 | Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Poland | ||
42 | Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | 0:04:18 | |
43 | Emily Collins (NZl) Wiggle Honda | 0:05:07 | |
44 | Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda | ||
45 | Barbara Guarischi (Ita) Vaiano Fondriest | 0:05:17 | |
46 | Agne Silinyte (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
47 | Rozanne Slik (Ned) Netherlands | ||
48 | Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
49 | Ursa Pintar (Slo) Slovenia | ||
50 | Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest | ||
51 | Joanne Hogan (Aus) Bizkaia-Durango | 0:05:22 | |
52 | Alexia Muffat (Fra) France | 0:05:23 | |
53 | Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas | 0:05:29 | |
54 | Martina Ruzickova (Cze) Pasta Zara-Cogeas | ||
55 | Willeke Knol (Ned) Team Argos-Shimano | ||
56 | Christine Majerus (Lux) Sengers Ladies Cycling Team | ||
57 | Elodie Hegoburu (Fra) France | 0:05:37 | |
58 | Amelie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope | ||
59 | Sophie De Baer (Ned) Netherlands | ||
60 | Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giordana | 0:05:40 | |
61 | Anna Sanchis Chafer (Spa) Bizkaia-Durango | ||
62 | Simona Frapporti (Ita) BePink | ||
63 | Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS | ||
64 | Julia Soek (Ned) Sengers Ladies Cycling Team | 0:05:59 | |
65 | Noemi Cantele (Ita) BePink | 0:06:08 | |
66 | Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo | 0:06:20 | |
DNF | Lucinda Brand (Ned) Rabobank Liv/Giant | ||
DNF | Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Liv/Giant | ||
DNF | Katie Colclough (GBr) Specialized-lululemon | ||
DNF | Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products UCK | ||
DNF | Rachel Neylan (Aus) Hitec Products UCK | ||
DNF | Emilia Fahlin (Swe) Hitec Products UCK | ||
DNF | Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas | ||
DNF | Silvija Latozaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
DNF | Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team | ||
DNF | Martine Bras (Ned) Boels Dolmans Cycling Team | ||
DNF | Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team | ||
DNF | Emma Trott (GBr) Boels Dolmans Cycling Team | ||
DNF | Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo | ||
DNF | Maria Mishina (Rus) RusVelo | ||
DNF | Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo | ||
DNF | Kozonchuk Oxana (Rus) RusVelo | ||
DNF | Sara Grifi (Ita) MCipollini Giordana | ||
DNF | Valentina Scandolara (Ita) MCipollini Giordana | ||
DNF | Marta Tagliaferro (Ita) MCipollini Giordana | ||
DNF | Silvia Valsecchi (Ita) BePink | ||
DNF | Dalia Muccioli (Ita) BePink | ||
DNF | Ella Michal (Isr) Lotto Belisol Ladies | ||
DNF | Carlee Taylor (Aus) Lotto Belisol Ladies | ||
DNF | Celine Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
DNF | Charlotte Becker (Ger) Team Argos-Shimano | ||
DNF | Lucy Gerner (GBr) Team Argos-Shimano | ||
DNF | Elke Gebhardt (Ger) Team Argos-Shimano | ||
DNF | Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda | ||
DNF | Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda | ||
DNF | Evelyn Arys (Bel) Sengers Ladies Cycling Team | ||
DNF | Sofie De Vuyst (Bel) Sengers Ladies Cycling Team | ||
DNF | Jasmin Glaesser (Can) Team TIBCO-To The Top | ||
DNF | Rushlee Buchanan (NZl) Team TIBCO-To The Top | ||
DNF | Shelley Olds (USA) Team TIBCO-To The Top | ||
DNF | Samantha Schneider (USA) Team TIBCO-To The Top | ||
DNF | Marta Bastianelli (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
DNF | Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
DNF | Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
DNF | Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
DNF | Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
DNF | Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
DNF | Mireia Epelde Bikendi (Spa) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
DNF | Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
DNF | Azzurra D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
DNF | Anna Trevisi (Ita) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Alessandra D’Ettore (Ita) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Fondriest | ||
DNF | Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Polaris | ||
DNF | Mascha Pijnenborg (Ned) Team Polaris | ||
DNF | Janine Van Der Meer (Ned) Team Polaris | ||
DNF | Aurore Verhoeven (Fra) Team Polaris | ||
DNF | Katarzyna Pawlowska (Pol) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Mayra Del Rocio Rocha (Mex) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Lina Kristin Schink (Ger) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Charlene Delev (Ger) GSD Gestion-Kallisto | ||
DNF | Jessica Allen (Aus) Vienne Futuroscope | ||
DNF | Oriane Chaumet (Fra) Vienne Futuroscope | ||
DNF | Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope | ||
DNF | Manon Souyris (Fra) Vienne Futuroscope | ||
DNF | Lilibeth Chacon Garcia (Ven) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Ane Santesteban Gozales (Spa) Bizkaia-Durango | ||
DNF | Daniela Gass (Ger) Squadra Scappatella | ||
DNF | Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella | ||
DNF | Christina Perchtold (Aut) Squadra Scappatella | ||
DNF | Julia Hilber (Aut) Squadra Scappatella | ||
DNF | Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Francesca Stefani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Elena Valentini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo | ||
DNF | Marina Lari (Ita) Servetto Footon | ||
DNF | Maria Cristina Nisi (Ita) Servetto Footon | ||
DNF | Corinna Defile’ (Ita) Servetto Footon | ||
DNF | Veronica Cornolti (Ita) Servetto Footon | ||
DNF | Simona Bortolotti (Ita) Servetto Footon | ||
DNF | Roberta Tasca (Ita) Servetto Footon | ||
DNF | Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Chirio Forno d’Asolo | ||
DNF | Egle Zablockyte (Ltu) Chirio Forno d’Asolo | ||
DNF | Elena Sitsko (Blr) Chirio Forno d’Asolo | ||
DNF | Julia Martisova (Rus) Chirio Forno d’Asolo | ||
DNF | Jessica Uebelhart (Swi) Chirio Forno d’Asolo | ||
DNF | Charlotte Lenting (Ned) Netherlands | ||
DNF | Winanda Spoor (Ned) Netherlands | ||
DNF | Melanie Bravard (Fra) France | ||
DNF | Eva Mottet (Fra) France | ||
DNF | Ludivine Loze (Fra) France | ||
DNF | Polona Batagelj (Slo) Slovenia | ||
DNF | Alenka Novak (Slo) Slovenia | ||
DNF | Ajda Opeka (Slo) Slovenia | ||
DNF | Spela Kern (Slo) Slovenia | ||
DNF | Urska Kalan (Slo) Slovenia |