Kenny Robert Van Hummel (Skil – Shimano), wygrał 4. etap wyścigu Tour of Hainan. Holenderski sprinter pokonał lidera wyścigu Valentina Iglinskiy`ego (Astana) oraz Ivana Kovaleva (Rosja). Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) był 6.

Zawodnicy ścigali się dziś na trasie z Xinglong do Wenchang (162.9km). Chrapkę na wygrywanie lotnych premii oraz powiększania przewagi w klasyfikacji generalnej miał Valentin Iglinsky, który wygrał dwa z trzech lotnych finiszy. Bardzo silne tempo peletonu spowodowało, że podczas dzisiejszego etapu nie było jednej, stałej, wykrystalizowanej ucieczki.

Na finiszu Van Hummel znakomicie wykorzystał pociąg ekipy Footon-Servetto, która rozprowadzała Vidala Celisa Zabalę. Holender pokonał Kazacha Iglinskiy`ego oraz Rosjanina, Kovaleva. Najlepszy z Polaków, Matysiak był 6.

W klasyfikacji generalnej dzięki bonifikatom na premiach, oraz na mecie na prowadzeniu umocnił się Iglinsky. Drugi ze stratą 15 sekund jest Johnnie Walker (Footon-Servetto), trzeci Taiji Nishitani (Aisan Racing Team) do lidera ma 16 sekund straty. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) jest 10. Do kolarza Astany traci 21 sekund.

Poprzedni artykułGilbert triumfuje w Giro del Piemonte 2010. Maciej Paterski na 23 pozycji.