Już dziś kolarze wyjadą na trasę czasówki kończącej 56. edycję Tirreno-Adriatico.
Zawodnicy podobnie jak w poprzednich latach ostatniego dnia rywalizacji o triumf w „Wyścigu Dwóch Mórz” będą mieli do pokonania 10-kilometrowy etap jazdy indywidualnej na czas ze startem i metą w San Benedetto. Pomimo płaskiego profilu i niezbyt imponującej długości trasy, możemy spodziewać się pewnych zmian w układzie klasyfikacji generalnej.
Choć wydaje się, że kwestia pierwszego i drugiego miejsca jest już niemal rozstrzygnięta (oczywiście o ile Tadejowi Pogacarowi i Woutowi Van Aertowi nie przytrafi się jakiś wielki pech) to wciąż możemy być świadkami walki o trzeci stopień podium, bowiem czwartego Egana Bernala i trzeciego Mikela Landę dzieli 30 sekund. Nie jest to dystans nie do odrobienia, o czym w zeszłym roku mógł przekonać się Rafał Majka, który przegrał z Geraintem Thomasem o 34 sekundy i stracił zajmowane przed ostatnim etapem 2. miejsce (choć trzeba pamiętać, że Kolumbijczyk jest słabszym czasowcem niż Brytyjczyk).
Zwycięzca Tour de France 2019 powinien rozpocząć czasówkę o 15:52, a więc dwie minuty przed Landą (jak zwykle kolarze z pierwszej „15” będą pojawiać się na trasie co 120 sekund, w przeciwieństwie do pozostałych, którzy będą zjeżdżać z rampy startowej co minutę). Zdecydowanie wcześniej, o 14.30 na szosę wyjedzie Filippo Ganna – mistrz świata, zwycięzca ośmiu ostatnich czasówek, w których startował, a także rekordzista trasy zbliżającego się etapu.
Pozostałym kolarzom może być ciężko zagrozić właścicielowi tęczowej koszulki – próbować mogą przede wszystkim medaliści ostatnich mistrzostw świata, a więc Stefan Kung (start 14.23) i Wout Van Aert (15.56), a także Joao Almeida (15.46), który w zeszłym roku kilkukrotnie pokazał, że doskonale radzi sobie podczas samotnej walki z czasem. Inni zawodnicy, których warto obserwować to: Edoardo Affini (13.14), Nelson Oliveira (14.34), Benjamin Thomas (14.40), Kasper Asgreen (14.45), czy Mathieu van der Poel (15.13).
Lp. | Nr. | Czas Startu | Kolarz | Zespół |
---|---|---|---|---|
1 | 77 | 13:00:00 | VIVIANI Attilio | Cofidis, Solutions Crédits |
2 | 75 | 13:01:00 | SABATINI Fabio | Cofidis, Solutions Crédits |
3 | 106 | 13:02:00 | RIVI Samuele | EOLO-Kometa |
4 | 234 | 13:03:00 | MOSCHETTI Matteo | Trek – Segafredo |
5 | 165 | 13:04:00 | MARTENS Paul | Team Jumbo-Visma |
6 | 47 | 13:05:00 | MARTINELLI Davide | Astana – Premier Tech |
7 | 104 | 13:06:00 | BAIS Davide | EOLO-Kometa |
8 | 116 | 13:07:00 | ROVNY Ivan | Gazprom – RusVelo |
9 | 97 | 13:08:00 | SCULLY Tom | EF Education – Nippo |
10 | 103 | 13:09:00 | ARCHIBALD John | EOLO-Kometa |
11 | 95 | 13:10:00 | HOWES Alex | EF Education – Nippo |
12 | 35 | 13:11:00 | PELLAUD Simon | Androni Giocattoli – Sidermec |
13 | 71 | 13:12:00 | VIVIANI Elia | Cofidis, Solutions Crédits |
14 | 56 | 13:13:00 | TRATNIK Jan | Bahrain – Victorious |
15 | 162 | 13:14:00 | AFFINI Edoardo | Team Jumbo-Visma |
16 | 221 | 13:15:00 | TERPSTRA Niki | Team Total Direct Energie |
17 | 186 | 13:16:00 | TORRES Albert | Movistar Team |
18 | 13 | 13:17:00 | CALMEJANE Lilian | AG2R Citroën Team |
19 | 96 | 13:18:00 | LANGEVELD Sebastian | EF Education – Nippo |
20 | 247 | 13:19:00 | RICHEZE Maximiliano | UAE-Team Emirates |
21 | 197 | 13:20:00 | ROSA Diego | Team Arkéa Samsic |
22 | 142 | 13:21:00 | DE GENDT Aimé | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
23 | 235 | 13:22:00 | MULLEN Ryan | Trek – Segafredo |
24 | 33 | 13:23:00 | MALUCELLI Matteo | Androni Giocattoli – Sidermec |
25 | 203 | 13:24:00 | DENZ Nico | Team DSM |
26 | 76 | 13:25:00 | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits |
27 | 174 | 13:26:00 | FRISON Frederik | Lotto Soudal |
28 | 102 | 13:27:00 | ALBANESE Vincenzo | EOLO-Kometa |
29 | 26 | 13:28:00 | VERGAERDE Otto | Alpecin-Fenix |
30 | 61 | 13:29:00 | SAGAN Peter | BORA – hansgrohe |
31 | 3 | 13:30:00 | HEPBURN Michael | Team BikeExchange |
32 | 192 | 13:31:00 | BOUDAT Thomas | Team Arkéa Samsic |
33 | 112 | 13:32:00 | CANOLA Marco | Gazprom – RusVelo |
34 | 175 | 13:33:00 | KLUGE Roger | Lotto Soudal |
35 | 243 | 13:34:00 | GAVIRIA Fernando | UAE-Team Emirates |
36 | 151 | 13:35:00 | BOIVIN Guillaume | Israel Start-Up Nation |
37 | 55 | 13:36:00 | PADUN Mark | Bahrain – Victorious |
38 | 115 | 13:37:00 | NEKRASOV Denis | Gazprom – RusVelo |
39 | 154 | 13:38:00 | CIMOLAI Davide | Israel Start-Up Nation |
40 | 54 | 13:39:00 | CAPECCHI Eros | Bahrain – Victorious |
41 | 205 | 13:40:00 | KANTER Max | Team DSM |
42 | 224 | 13:41:00 | MANZIN Lorrenzo | Team Total Direct Energie |
43 | 214 | 13:42:00 | LINDEMAN Bert-Jan | Team Qhubeka ASSOS |
44 | 176 | 13:43:00 | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal |
45 | 146 | 13:44:00 | VANSPEYBROUCK Pieter | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
46 | 222 | 13:45:00 | BONIFAZIO Niccolò | Team Total Direct Energie |
47 | 63 | 13:46:00 | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe |
48 | 22 | 13:47:00 | MERLIER Tim | Alpecin-Fenix |
49 | 215 | 13:48:00 | CLAEYS Dimitri | Team Qhubeka ASSOS |
50 | 2 | 13:49:00 | BAUER Jack | Team BikeExchange |
51 | 105 | 13:50:00 | CHRISTIAN Mark | EOLO-Kometa |
52 | 225 | 13:51:00 | PETIT Adrien | Team Total Direct Energie |
53 | 117 | 13:52:00 | VELASCO Simone | Gazprom – RusVelo |
54 | 87 | 13:53:00 | VAN LERBERGHE Bert | Deceuninck – Quick Step |
55 | 245 | 13:54:00 | OLIVEIRA Ivo | UAE-Team Emirates |
56 | 23 | 13:55:00 | MEURISSE Xandro | Alpecin-Fenix |
57 | 233 | 13:56:00 | LIEPIŅŠ Emīls | Trek – Segafredo |
58 | 122 | 13:57:00 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ |
59 | 14 | 13:58:00 | PETERS Nans | AG2R Citroën Team |
60 | 193 | 13:59:00 | PICHON Laurent | Team Arkéa Samsic |
61 | 153 | 14:00:00 | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation |
62 | 57 | 14:01:00 | WRIGHT Fred | Bahrain – Victorious |
63 | 31 | 14:02:00 | BAIS Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec |
64 | 135 | 14:03:00 | PUCCIO Salvatore | INEOS Grenadiers |
65 | 124 | 14:04:00 | LUDVIGSSON Tobias | Groupama – FDJ |
66 | 202 | 14:05:00 | ARNDT Nikias | Team DSM |
67 | 43 | 14:06:00 | BOARO Manuele | Astana – Premier Tech |
68 | 216 | 14:07:00 | VINJEBO Emil | Team Qhubeka ASSOS |
69 | 167 | 14:08:00 | VAN HOOYDONCK Nathan | Team Jumbo-Visma |
70 | 206 | 14:09:00 | NIEUWENHUIS Joris | Team DSM |
71 | 32 | 14:10:00 | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli – Sidermec |
72 | 177 | 14:11:00 | VAN MOER Brent | Lotto Soudal |
73 | 194 | 14:12:00 | GUERNALEC Thibault | Team Arkéa Samsic |
74 | 64 | 14:13:00 | BURGHARDT Marcus | BORA – hansgrohe |
75 | 195 | 14:14:00 | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic |
76 | 5 | 14:15:00 | MEZGEC Luka | Team BikeExchange |
77 | 27 | 14:16:00 | VERMEERSCH Gianni | Alpecin-Fenix |
78 | 84 | 14:17:00 | BALLERINI Davide | Deceuninck – Quick Step |
79 | 92 | 14:18:00 | BETTIOL Alberto | EF Education – Nippo |
80 | 144 | 14:19:00 | PASQUALON Andrea | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
81 | 237 | 14:20:00 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo |
82 | 107 | 14:21:00 | ROPERO Alejandro | EOLO-Kometa |
83 | 143 | 14:22:00 | HIRT Jan | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
84 | 123 | 14:23:00 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ |
85 | 246 | 14:24:00 | POLANC Jan | UAE-Team Emirates |
86 | 147 | 14:25:00 | VLIEGEN Loïc | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
87 | 7 | 14:26:00 | ZEITS Andrey | Team BikeExchange |
88 | 34 | 14:27:00 | MUÑOZ Daniel | Androni Giocattoli – Sidermec |
89 | 113 | 14:28:00 | KOCHETKOV Pavel | Gazprom – RusVelo |
90 | 166 | 14:29:00 | ROOSEN Timo | Team Jumbo-Visma |
91 | 133 | 14:30:00 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers |
92 | 114 | 14:31:00 | KREUZIGER Roman | Gazprom – RusVelo |
93 | 25 | 14:32:00 | VAKOČ Petr | Alpecin-Fenix |
94 | 196 | 14:33:00 | OWSIAN Łukasz | Team Arkéa Samsic |
95 | 183 | 14:34:00 | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team |
96 | 67 | 14:35:00 | OSS Daniel | BORA – hansgrohe |
97 | 157 | 14:36:00 | WÜRTZ SCHMIDT Mads | Israel Start-Up Nation |
98 | 156 | 14:37:00 | HOFSTETTER Hugo | Israel Start-Up Nation |
99 | 16 | 14:38:00 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team |
100 | 6 | 14:39:00 | STANNARD Robert | Team BikeExchange |
101 | 127 | 14:40:00 | THOMAS Benjamin | Groupama – FDJ |
102 | 164 | 14:41:00 | GESINK Robert | Team Jumbo-Visma |
103 | 152 | 14:42:00 | NIV Guy | Israel Start-Up Nation |
104 | 52 | 14:43:00 | BILBAO Pello | Bahrain – Victorious |
105 | 17 | 14:44:00 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team |
106 | 83 | 14:45:00 | ASGREEN Kasper | Deceuninck – Quick Step |
107 | 4 | 14:46:00 | JUUL-JENSEN Christopher | Team BikeExchange |
108 | 244 | 14:47:00 | MAJKA Rafał | UAE-Team Emirates |
109 | 125 | 14:48:00 | MADOUAS Valentin | Groupama – FDJ |
110 | 236 | 14:49:00 | SIMMONS Quinn | Trek – Segafredo |
111 | 132 | 14:50:00 | CASTROVIEJO Jonathan | INEOS Grenadiers |
112 | 227 | 14:51:00 | SIMON Julien | Team Total Direct Energie |
113 | 134 | 14:52:00 | KWIATKOWSKI Michał | INEOS Grenadiers |
114 | 46 | 14:53:00 | IZAGIRRE Gorka | Astana – Premier Tech |
115 | 86 | 14:54:00 | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck – Quick Step |
116 | 182 | 14:55:00 | CATALDO Dario | Movistar Team |
117 | 15 | 14:56:00 | SCHÄR Michael | AG2R Citroën Team |
118 | 37 | 14:57:00 | TESFATSION Natnael | Androni Giocattoli – Sidermec |
119 | 62 | 14:58:00 | ALEOTTI Giovanni | BORA – hansgrohe |
120 | 172 | 14:59:00 | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal |
121 | 121 | 15:00:00 | PINOT Thibaut | Groupama – FDJ |
122 | 212 | 15:01:00 | CLARKE Simon | Team Qhubeka ASSOS |
123 | 81 | 15:02:00 | ALAPHILIPPE Julian | Deceuninck – Quick Step |
124 | 93 | 15:03:00 | CARR Simon | EF Education – Nippo |
125 | 187 | 15:04:00 | VILLELLA Davide | Movistar Team |
126 | 141 | 15:05:00 | BAKELANTS Jan | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
127 | 184 | 15:06:00 | SERRANO Gonzalo | Movistar Team |
128 | 53 | 15:07:00 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious |
129 | 91 | 15:08:00 | HIGUITA Sergio | EF Education – Nippo |
130 | 36 | 15:09:00 | SEPÚLVEDA Eduardo | Androni Giocattoli – Sidermec |
131 | 11 | 15:10:00 | VAN AVERMAET Greg | AG2R Citroën Team |
132 | 207 | 15:11:00 | TUSVELD Martijn | Team DSM |
133 | 42 | 15:12:00 | ARANBURU Alex | Astana – Premier Tech |
134 | 21 | 15:13:00 | VAN DER POEL Mathieu | Alpecin-Fenix |
135 | 111 | 15:14:00 | ZAKARIN Ilnur | Gazprom – RusVelo |
136 | 211 | 15:15:00 | POZZOVIVO Domenico | Team Qhubeka ASSOS |
137 | 204 | 15:16:00 | HAMILTON Chris | Team DSM |
138 | 66 | 15:17:00 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe |
139 | 137 | 15:18:00 | THOMAS Geraint | INEOS Grenadiers |
140 | 232 | 15:19:00 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo |
141 | 12 | 15:20:00 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team |
142 | 226 | 15:21:00 | RODRÍGUEZ Cristián | Team Total Direct Energie |
143 | 145 | 15:22:00 | ROTA Lorenzo | Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux |
144 | 41 | 15:23:00 | FUGLSANG Jakob | Astana – Premier Tech |
145 | 136 | 15:24:00 | SIVAKOV Pavel | INEOS Grenadiers |
146 | 242 | 15:25:00 | FORMOLO Davide | UAE-Team Emirates |
147 | 155 | 15:26:00 | DE MARCHI Alessandro | Israel Start-Up Nation |
148 | 223 | 15:27:00 | DE LA PARTE Víctor | Team Total Direct Energie |
149 | 126 | 15:28:00 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ |
150 | 163 | 15:30:00 | FOSS Tobias | Team Jumbo-Visma |
151 | 44 | 15:32:00 | FELLINE Fabio | Astana – Premier Tech |
152 | 45 | 15:34:00 | HOULE Hugo | Astana – Premier Tech |
153 | 191 | 15:36:00 | QUINTANA Nairo | Team Arkéa Samsic |
154 | 185 | 15:38:00 | SOLER Marc | Movistar Team |
155 | 1 | 15:40:00 | YATES Simon | Team BikeExchange |
156 | 231 | 15:42:00 | NIBALI Vincenzo | Trek – Segafredo |
157 | 201 | 15:44:00 | BARDET Romain | Team DSM |
158 | 82 | 15:46:00 | ALMEIDA João | Deceuninck – Quick Step |
159 | 171 | 15:48:00 | WELLENS Tim | Lotto Soudal |
160 | 65 | 15:50:00 | FABBRO Matteo | BORA – hansgrohe |
161 | 131 | 15:52:00 | BERNAL Egan | INEOS Grenadiers |
162 | 51 | 15:54:00 | LANDA Mikel | Bahrain – Victorious |
163 | 161 | 15:56:00 | VAN AERT Wout | Team Jumbo-Visma |
164 | 241 | 15:58:00 | POGAČAR Tadej | UAE-Team Emirates |