fot. Tirreno-Adriatico

Już dziś kolarze wyjadą na trasę czasówki kończącej 56. edycję Tirreno-Adriatico. 

Zawodnicy podobnie jak w poprzednich latach ostatniego dnia rywalizacji o triumf w “Wyścigu Dwóch Mórz” będą mieli do pokonania 10-kilometrowy etap jazdy indywidualnej na czas ze startem i metą w San Benedetto. Pomimo płaskiego profilu i niezbyt imponującej długości trasy, możemy spodziewać się pewnych zmian w układzie klasyfikacji generalnej.

Choć wydaje się, że kwestia pierwszego i drugiego miejsca jest już niemal rozstrzygnięta (oczywiście o ile Tadejowi Pogacarowi i Woutowi Van Aertowi nie przytrafi się jakiś wielki pech) to wciąż możemy być świadkami walki o trzeci stopień podium, bowiem czwartego Egana Bernala i trzeciego Mikela Landę dzieli 30 sekund. Nie jest to dystans nie do odrobienia, o czym w zeszłym roku mógł przekonać się Rafał Majka, który przegrał z Geraintem Thomasem o 34 sekundy i stracił zajmowane przed ostatnim etapem 2. miejsce (choć trzeba pamiętać, że Kolumbijczyk jest słabszym czasowcem niż Brytyjczyk).

Zwycięzca Tour de France 2019 powinien rozpocząć czasówkę o 15:52, a więc dwie minuty przed Landą (jak zwykle kolarze z pierwszej “15” będą pojawiać się na trasie co 120 sekund, w przeciwieństwie do pozostałych, którzy będą zjeżdżać z rampy startowej co minutę). Zdecydowanie wcześniej, o 14.30 na szosę wyjedzie Filippo Ganna – mistrz świata, zwycięzca ośmiu ostatnich czasówek, w których startował, a także rekordzista trasy zbliżającego się etapu.

Pozostałym kolarzom może być ciężko zagrozić właścicielowi tęczowej koszulki – próbować mogą przede wszystkim medaliści ostatnich mistrzostw świata, a więc Stefan Kung (start 14.23) i Wout Van Aert (15.56), a także Joao Almeida (15.46), który w zeszłym roku kilkukrotnie pokazał, że doskonale radzi sobie podczas samotnej walki z czasem. Inni zawodnicy, których warto obserwować to: Edoardo Affini (13.14), Nelson Oliveira (14.34), Benjamin Thomas (14.40), Kasper Asgreen (14.45), czy Mathieu van der Poel (15.13).

Lp. Nr. Czas Startu Kolarz Zespół
1 77 13:00:00  VIVIANI Attilio Cofidis, Solutions Crédits
2 75 13:01:00  SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits
3 106 13:02:00  RIVI Samuele EOLO-Kometa
4 234 13:03:00  MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo
5 165 13:04:00  MARTENS Paul Team Jumbo-Visma
6 47 13:05:00  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech
7 104 13:06:00  BAIS Davide EOLO-Kometa
8 116 13:07:00  ROVNY Ivan Gazprom – RusVelo
9 97 13:08:00  SCULLY Tom EF Education – Nippo
10 103 13:09:00  ARCHIBALD John EOLO-Kometa
11 95 13:10:00  HOWES Alex EF Education – Nippo
12 35 13:11:00  PELLAUD Simon Androni Giocattoli – Sidermec
13 71 13:12:00  VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits
14 56 13:13:00  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious
15 162 13:14:00  AFFINI Edoardo Team Jumbo-Visma
16 221 13:15:00  TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie
17 186 13:16:00  TORRES Albert Movistar Team
18 13 13:17:00  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team
19 96 13:18:00  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo
20 247 13:19:00  RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates
21 197 13:20:00  ROSA Diego Team Arkéa Samsic
22 142 13:21:00  DE GENDT Aimé Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
23 235 13:22:00  MULLEN Ryan Trek – Segafredo
24 33 13:23:00  MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec
25 203 13:24:00  DENZ Nico Team DSM
26 76 13:25:00  VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits
27 174 13:26:00  FRISON Frederik Lotto Soudal
28 102 13:27:00  ALBANESE Vincenzo EOLO-Kometa
29 26 13:28:00  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix
30 61 13:29:00  SAGAN Peter BORA – hansgrohe
31 3 13:30:00  HEPBURN Michael Team BikeExchange
32 192 13:31:00  BOUDAT Thomas Team Arkéa Samsic
33 112 13:32:00  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo
34 175 13:33:00  KLUGE Roger Lotto Soudal
35 243 13:34:00  GAVIRIA Fernando UAE-Team Emirates
36 151 13:35:00  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation
37 55 13:36:00  PADUN Mark Bahrain – Victorious
38 115 13:37:00  NEKRASOV Denis Gazprom – RusVelo
39 154 13:38:00  CIMOLAI Davide Israel Start-Up Nation
40 54 13:39:00  CAPECCHI Eros Bahrain – Victorious
41 205 13:40:00  KANTER Max Team DSM
42 224 13:41:00  MANZIN Lorrenzo Team Total Direct Energie
43 214 13:42:00  LINDEMAN Bert-Jan Team Qhubeka ASSOS
44 176 13:43:00  VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal
45 146 13:44:00  VANSPEYBROUCK Pieter Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
46 222 13:45:00  BONIFAZIO Niccolò Team Total Direct Energie
47 63 13:46:00  BODNAR Maciej BORA – hansgrohe
48 22 13:47:00  MERLIER Tim Alpecin-Fenix
49 215 13:48:00  CLAEYS Dimitri Team Qhubeka ASSOS
50 2 13:49:00  BAUER Jack Team BikeExchange
51 105 13:50:00  CHRISTIAN Mark EOLO-Kometa
52 225 13:51:00  PETIT Adrien Team Total Direct Energie
53 117 13:52:00  VELASCO Simone Gazprom – RusVelo
54 87 13:53:00  VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step
55 245 13:54:00  OLIVEIRA Ivo UAE-Team Emirates
56 23 13:55:00  MEURISSE Xandro Alpecin-Fenix
57 233 13:56:00  LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo
58 122 13:57:00  GENIETS Kevin Groupama – FDJ
59 14 13:58:00  PETERS Nans AG2R Citroën Team
60 193 13:59:00  PICHON Laurent Team Arkéa Samsic
61 153 14:00:00  BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation
62 57 14:01:00  WRIGHT Fred Bahrain – Victorious
63 31 14:02:00  BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec
64 135 14:03:00  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers
65 124 14:04:00  LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ
66 202 14:05:00  ARNDT Nikias Team DSM
67 43 14:06:00  BOARO Manuele Astana – Premier Tech
68 216 14:07:00  VINJEBO Emil Team Qhubeka ASSOS
69 167 14:08:00  VAN HOOYDONCK Nathan Team Jumbo-Visma
70 206 14:09:00  NIEUWENHUIS Joris Team DSM
71 32 14:10:00  BISOLTI Alessandro Androni Giocattoli – Sidermec
72 177 14:11:00  VAN MOER Brent Lotto Soudal
73 194 14:12:00  GUERNALEC Thibault Team Arkéa Samsic
74 64 14:13:00  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe
75 195 14:14:00  LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic
76 5 14:15:00  MEZGEC Luka Team BikeExchange
77 27 14:16:00  VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix
78 84 14:17:00  BALLERINI Davide Deceuninck – Quick Step
79 92 14:18:00  BETTIOL Alberto EF Education – Nippo
80 144 14:19:00  PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
81 237 14:20:00  SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo
82 107 14:21:00  ROPERO Alejandro EOLO-Kometa
83 143 14:22:00  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
84 123 14:23:00  KÜNG Stefan Groupama – FDJ
85 246 14:24:00  POLANC Jan UAE-Team Emirates
86 147 14:25:00  VLIEGEN Loïc Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
87 7 14:26:00  ZEITS Andrey Team BikeExchange
88 34 14:27:00  MUÑOZ Daniel Androni Giocattoli – Sidermec
89 113 14:28:00  KOCHETKOV Pavel Gazprom – RusVelo
90 166 14:29:00  ROOSEN Timo Team Jumbo-Visma
91 133 14:30:00  GANNA Filippo INEOS Grenadiers
92 114 14:31:00  KREUZIGER Roman Gazprom – RusVelo
93 25 14:32:00  VAKOČ Petr Alpecin-Fenix
94 196 14:33:00  OWSIAN Łukasz Team Arkéa Samsic
95 183 14:34:00  OLIVEIRA Nelson Movistar Team
96 67 14:35:00  OSS Daniel BORA – hansgrohe
97 157 14:36:00  WÜRTZ SCHMIDT Mads Israel Start-Up Nation
98 156 14:37:00  HOFSTETTER Hugo Israel Start-Up Nation
99 16 14:38:00  VENDRAME Andrea AG2R Citroën Team
100 6 14:39:00  STANNARD Robert Team BikeExchange
101 127 14:40:00  THOMAS Benjamin Groupama – FDJ
102 164 14:41:00  GESINK Robert Team Jumbo-Visma
103 152 14:42:00  NIV Guy Israel Start-Up Nation
104 52 14:43:00  BILBAO Pello Bahrain – Victorious
105 17 14:44:00  WARBASSE Larry AG2R Citroën Team
106 83 14:45:00  ASGREEN Kasper Deceuninck – Quick Step
107 4 14:46:00  JUUL-JENSEN Christopher Team BikeExchange
108 244 14:47:00  MAJKA Rafał UAE-Team Emirates
109 125 14:48:00  MADOUAS Valentin Groupama – FDJ
110 236 14:49:00  SIMMONS Quinn Trek – Segafredo
111 132 14:50:00  CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers
112 227 14:51:00  SIMON Julien Team Total Direct Energie
113 134 14:52:00  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers
114 46 14:53:00  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech
115 86 14:54:00  ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step
116 182 14:55:00  CATALDO Dario Movistar Team
117 15 14:56:00  SCHÄR Michael AG2R Citroën Team
118 37 14:57:00  TESFATSION Natnael Androni Giocattoli – Sidermec
119 62 14:58:00  ALEOTTI Giovanni BORA – hansgrohe
120 172 14:59:00  DE BUYST Jasper Lotto Soudal
121 121 15:00:00  PINOT Thibaut Groupama – FDJ
122 212 15:01:00  CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS
123 81 15:02:00  ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step
124 93 15:03:00  CARR Simon EF Education – Nippo
125 187 15:04:00  VILLELLA Davide Movistar Team
126 141 15:05:00  BAKELANTS Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
127 184 15:06:00  SERRANO Gonzalo Movistar Team
128 53 15:07:00  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious
129 91 15:08:00  HIGUITA Sergio EF Education – Nippo
130 36 15:09:00  SEPÚLVEDA Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec
131 11 15:10:00  VAN AVERMAET Greg AG2R Citroën Team
132 207 15:11:00  TUSVELD Martijn Team DSM
133 42 15:12:00  ARANBURU Alex Astana – Premier Tech
134 21 15:13:00  VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix
135 111 15:14:00  ZAKARIN Ilnur Gazprom – RusVelo
136 211 15:15:00  POZZOVIVO Domenico Team Qhubeka ASSOS
137 204 15:16:00  HAMILTON Chris Team DSM
138 66 15:17:00  KONRAD Patrick BORA – hansgrohe
139 137 15:18:00  THOMAS Geraint INEOS Grenadiers
140 232 15:19:00  CICCONE Giulio Trek – Segafredo
141 12 15:20:00  BOUCHARD Geoffrey AG2R Citroën Team
142 226 15:21:00  RODRÍGUEZ Cristián Team Total Direct Energie
143 145 15:22:00  ROTA Lorenzo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
144 41 15:23:00  FUGLSANG Jakob Astana – Premier Tech
145 136 15:24:00  SIVAKOV Pavel INEOS Grenadiers
146 242 15:25:00  FORMOLO Davide UAE-Team Emirates
147 155 15:26:00  DE MARCHI Alessandro Israel Start-Up Nation
148 223 15:27:00  DE LA PARTE Víctor Team Total Direct Energie
149 126 15:28:00  MOLARD Rudy Groupama – FDJ
150 163 15:30:00  FOSS Tobias Team Jumbo-Visma
151 44 15:32:00  FELLINE Fabio Astana – Premier Tech
152 45 15:34:00  HOULE Hugo Astana – Premier Tech
153 191 15:36:00  QUINTANA Nairo Team Arkéa Samsic
154 185 15:38:00  SOLER Marc Movistar Team
155 1 15:40:00  YATES Simon Team BikeExchange
156 231 15:42:00  NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo
157 201 15:44:00  BARDET Romain Team DSM
158 82 15:46:00  ALMEIDA João Deceuninck – Quick Step
159 171 15:48:00  WELLENS Tim Lotto Soudal
160 65 15:50:00  FABBRO Matteo BORA – hansgrohe
161 131 15:52:00  BERNAL Egan INEOS Grenadiers
162 51 15:54:00  LANDA Mikel Bahrain – Victorious
163 161 15:56:00  VAN AERT Wout Team Jumbo-Visma
164 241 15:58:00  POGAČAR Tadej UAE-Team Emirates
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments