Lisa Brennauer z drużyny Ceratizit-WNT Pro Cycling wykręciła najlepszy czas na drugim etapie ostatniego wyścigu dla kobiet w tym sezonie Madrid Challenge by La Vuelta. Niemka została także nową liderką klasyfikacji generalnej.
Drugi etap wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta to jazda indywidualna na czas w miejscowości Boadilla del Monte na dystansie 9,3 km. Profil etapu pozbawiony był wszelkich trudności.
Jedyna Polka na liście startowej, czyli Małgorzata Jasińska (Casa Dorada) wyruszyła na trasę o godzinie 11:51. Ostatecznie „Jasi” zajęła 50. miejsce na etapie, ze stratą minuty i 42 sekund do etapowej zwyciężczyni.
Najlepsze zawodniczki uzyskiwały czas poniżej trzynastu minut. Tym razem smakiem zwycięstwa musiały obyć się Holenderki – Ellen van Dijk oraz Annemiek Van Vleuten, które uplasowały się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu. Z kolei dwie pierwsze zawodniczki przedzieliła tylko sekunda. Świeżo upieczona mistrzyni Włoch Elisa Longo Borghini potwierdziła, że dysponuje po lockdownie wysoką dyspozycję fizyczną i była zaledwie sekundę wolniejsza od Brennauer.
W niedzielę zostanie rozegrany sprinterski etap w Madrycie, dlatego też można stwierdzić, że Lisa Breannuer zrobiła wielki krok w kierunku zwycięstwa w całym wyścigu. Radość w drużynie CERATIZIT – WNT Pro Cycling musi być tym większa, że Madrid Challenge jest dla niej ważnym wyścigiem, ponieważ sponsor tytularny patronuje również tej imprezie.
Wyniki drugiego etapu:
1 |
BRENNAUER Lisa |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
50 |
30 |
44.053 |
12:40 |
2 |
LONGO BORGHINI Elisa |
Trek-Segafredo Women |
40 |
18 |
43.995 |
0:01 |
3 |
VAN DIJK Ellen |
Trek-Segafredo Women |
30 |
12 |
43.822 |
0:04 |
4 |
VAN VLEUTEN Annemiek |
Mitchelton-Scott |
25 |
7 |
43.594 |
0:08 |
5 |
KIRCHMANN Leah |
Team Sunweb |
20 |
4 |
43.256 |
0:14 |
6 |
ROY Sarah |
Mitchelton-Scott |
18 |
3 |
43.033 |
0:18 |
7 |
KRÖGER Mieke |
Hitec Products |
15 |
2 |
42.868 |
0:21 |
8 |
BARNES Alice |
Canyon SRAM Racing |
10 |
1 |
42.650 |
0:25 |
9 |
BOOGAARD Maaike |
Alé BTC Ljubljana |
8 |
42.595 |
0:26 |
|
10 |
LUDWIG Hannah |
Canyon SRAM Racing |
6 |
42.487 |
0:28 |
|
11 |
WIEBES Lorena |
Team Sunweb |
42.487 |
,, |
||
12 |
HEINE Vita |
Hitec Products |
42.326 |
0:31 |
||
13 |
CAVALLI Marta |
Valcar – Travel & Service |
42.219 |
0:33 |
||
14 |
WILLIAMS Georgia |
Mitchelton-Scott |
42.219 |
,, |
||
15 |
LIPPERT Liane |
Team Sunweb |
42.113 |
0:35 |
||
16 |
ROBERTS Jessica |
Mitchelton-Scott |
42.008 |
0:37 |
||
17 |
BUJAK Eugenia |
Alé BTC Ljubljana |
41.955 |
0:38 |
||
18 |
RYAN Alexis |
Canyon SRAM Racing |
41.694 |
0:43 |
||
19 |
CORDON-RAGOT Audrey |
Trek-Segafredo Women |
41.642 |
0:44 |
||
20 |
GUAZZINI Vittoria |
Valcar – Travel & Service |
41.333 |
0:50 |
||
21 |
AALERUD Katrine |
Movistar Team |
41.282 |
0:51 |
||
22 |
ENSING Janneke |
Mitchelton-Scott |
41.080 |
0:55 |
||
23 |
SCHWEINBERGER Christina |
Doltcini – Van Eyck Sport |
41.080 |
,, |
||
24 |
ERIĆ Jelena |
Movistar Team |
41.029 |
0:56 |
||
25 |
SOEK Julia |
Team Sunweb |
41.029 |
,, |
||
26 |
LETH Julie |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
40.879 |
0:59 |
||
27 |
BALSAMO Elisa |
Valcar – Travel & Service |
40.829 |
1:00 |
||
28 |
VALSECCHI Silvia |
Bepink |
40.780 |
1:01 |
||
29 |
OLAUSSON Wilma |
Team Sunweb |
40.730 |
1:02 |
||
30 |
GAFINOVITZ Rotem |
Canyon SRAM Racing |
40.680 |
1:03 |
||
31 |
ALESSIO Camilla |
Bepink |
40.533 |
1:06 |
||
32 |
CONFALONIERI Maria Giulia |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
40.435 |
1:08 |
||
33 |
YONAMINE Eri |
Alé BTC Ljubljana |
40.435 |
,, |
||
34 |
RIFFEL Christa |
Canyon SRAM Racing |
40.435 |
,, |
||
35 |
SANGUINETI Ilaria |
Valcar – Travel & Service |
40.289 |
1:11 |
||
36 |
RODRÍGUEZ Gloria |
Movistar Team |
40.000 |
1:17 |
||
37 |
CONSONNI Chiara |
Valcar – Travel & Service |
39.905 |
1:19 |
||
38 |
GUARISCHI Barbara |
Movistar Team |
39.810 |
1:21 |
||
39 |
ZANARDI Silvia |
Bepink |
39.668 |
1:24 |
||
40 |
FRAPPORTI Simona |
Bepink |
39.668 |
,, |
||
41 |
HARRIS Ella |
Canyon SRAM Racing |
39.481 |
1:28 |
||
42 |
PINTAR Urša |
Alé BTC Ljubljana |
39.435 |
1:29 |
||
43 |
ASENCIO Laura |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
39.250 |
1:33 |
||
44 |
STEELS Claire |
Sopela Women’s Team |
39.158 |
1:35 |
||
45 |
VIECELI Lara |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
39.067 |
1:37 |
||
46 |
PATERNOSTER Letizia |
Trek-Segafredo Women |
39.067 |
,, |
||
47 |
TRIAS Mireia |
Massi – Tactic Women Team |
38.976 |
1:39 |
||
48 |
VIGILIA Alessia |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
38.976 |
,, |
||
49 |
ALLEN Jessica |
Mitchelton-Scott |
38.930 |
1:40 |
||
50 |
JASINSKA Małgorzata |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
38.840 |
1:42 |
||
51 |
TREVISI Anna |
Alé BTC Ljubljana |
38.840 |
,, |
||
52 |
BASTIANELLI Marta |
Alé BTC Ljubljana |
38.705 |
1:45 |
||
53 |
MARTIN Sara |
Sopela Women’s Team |
38.616 |
1:47 |
||
54 |
CATARZI Giorgia |
Bepink |
38.616 |
,, |
||
55 |
MALCOTTI Barbara |
Valcar – Travel & Service |
38.571 |
1:48 |
||
56 |
HANSELMANN Nicole |
Doltcini – Van Eyck Sport |
38.527 |
1:49 |
||
57 |
GONZÁLEZ Alicia |
Movistar Team |
38.483 |
1:50 |
||
58 |
RIJKES Sarah |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
38.439 |
1:51 |
||
59 |
BENITO Mireia |
Massi – Tactic Women Team |
38.394 |
1:52 |
||
60 |
HOLDEN Elizabeth |
Bizkaia Durango |
38.307 |
1:54 |
||
61 |
ALONSO Sandra |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
38.307 |
,, |
||
62 |
NEYLAN Rachel |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
38.176 |
1:57 |
||
63 |
LÓPEZ Belén |
Massi – Tactic Women Team |
38.045 |
2:00 |
||
64 |
PEREZ Susana |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
38.045 |
,, |
||
65 |
PILOTE-FORTIN Gabrielle |
Massi – Tactic Women Team |
37.873 |
2:04 |
||
66 |
DIAZ Paula |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
37.788 |
2:06 |
||
67 |
ORTEGA Patricia |
Massi – Tactic Women Team |
37.745 |
2:07 |
||
68 |
DE GROOT Marieke |
Doltcini – Van Eyck Sport |
37.408 |
2:15 |
||
69 |
TERUEL Alba |
Movistar Team |
37.324 |
2:17 |
||
70 |
FORTIN Emilie |
Bizkaia Durango |
37.118 |
2:22 |
||
71 |
VAN DER HAAR Lucy |
Hitec Products |
37.035 |
2:24 |
||
72 |
GILABERT Ariana |
Bizkaia Durango |
36.791 |
2:30 |
||
73 |
IGLESIAS Lydia |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
36.751 |
2:31 |
||
74 |
TENORIO Laura |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
36.510 |
2:37 |
||
75 |
MORENO Martina |
Massi – Tactic Women Team |
36.312 |
2:42 |
||
76 |
CANVELLI Vania |
Bepink |
36.234 |
2:44 |
||
77 |
ESTEBAN Carolina |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
35.923 |
2:52 |
||
78 |
BAKKER Minke |
Doltcini – Van Eyck Sport |
35.884 |
2:53 |
||
79 |
ORTIZ BONILLA Emma |
Sopela Women’s Team |
34.587 |
3:28 |
||
DNS |
ESCURSELL Elisabet |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 |
3 |
▲2 |
BRENNAUER Lisa |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
8 |
12 |
2:12:51 |
2 |
15 |
▲13 |
LONGO BORGHINI Elisa |
Trek-Segafredo Women |
0:10 |
||
3 |
11 |
▲8 |
VAN DIJK Ellen |
Trek-Segafredo Women |
0:13 |
||
4 |
13 |
▲9 |
VAN VLEUTEN Annemiek |
Mitchelton-Scott |
0:17 |
||
5 |
1 |
▼4 |
WIEBES Lorena |
Team Sunweb |
0:18 |
||
6 |
20 |
▲14 |
KIRCHMANN Leah |
Team Sunweb |
0:23 |
||
7 |
10 |
▲3 |
ROY Sarah |
Mitchelton-Scott |
0:27 |
||
8 |
60 |
▲52 |
KRÖGER Mieke |
Hitec Products |
0:30 |
||
9 |
5 |
▼4 |
BARNES Alice |
Canyon SRAM Racing |
0:33 |
||
10 |
28 |
▲18 |
BOOGAARD Maaike |
Alé BTC Ljubljana |
0:35 |
||
11 |
38 |
▲27 |
LUDWIG Hannah |
Canyon SRAM Racing |
0:37 |
||
12 |
63 |
▲51 |
HEINE Vita |
Hitec Products |
0:40 |
||
13 |
52 |
▲39 |
CAVALLI Marta |
Valcar – Travel & Service |
0:42 |
||
14 |
39 |
▲25 |
WILLIAMS Georgia |
Mitchelton-Scott |
,, |
||
15 |
32 |
▲17 |
LIPPERT Liane |
Team Sunweb |
0:44 |
||
16 |
62 |
▲46 |
ROBERTS Jessica |
Mitchelton-Scott |
0:46 |
||
17 |
16 |
▼1 |
BUJAK Eugenia |
Alé BTC Ljubljana |
0:47 |
||
18 |
7 |
▼11 |
RYAN Alexis |
Canyon SRAM Racing |
0:52 |
||
19 |
17 |
▼2 |
CORDON-RAGOT Audrey |
Trek-Segafredo Women |
0:53 |
||
20 |
2 |
▼18 |
BALSAMO Elisa |
Valcar – Travel & Service |
0:55 |
||
21 |
9 |
▼12 |
GUAZZINI Vittoria |
Valcar – Travel & Service |
0:59 |
||
22 |
56 |
▲34 |
AALERUD Katrine |
Movistar Team |
1:00 |
||
23 |
4 |
▼19 |
ERIĆ Jelena |
Movistar Team |
1:01 |
||
24 |
66 |
▲42 |
ENSING Janneke |
Mitchelton-Scott |
1:04 |
||
25 |
19 |
▼6 |
SCHWEINBERGER Christina |
Doltcini – Van Eyck Sport |
,, |
||
26 |
46 |
▲20 |
SOEK Julia |
Team Sunweb |
1:05 |
||
27 |
33 |
▲6 |
LETH Julie |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
1:08 |
||
28 |
48 |
▲20 |
VALSECCHI Silvia |
Bepink |
1:10 |
||
29 |
45 |
▲16 |
OLAUSSON Wilma |
Team Sunweb |
1:11 |
||
30 |
37 |
▲7 |
GAFINOVITZ Rotem |
Canyon SRAM Racing |
1:12 |
||
31 |
26 |
▼5 |
ALESSIO Camilla |
Bepink |
1:15 |
||
32 |
31 |
▼1 |
CONFALONIERI Maria Giulia |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
1:17 |
||
33 |
43 |
▲10 |
YONAMINE Eri |
Alé BTC Ljubljana |
,, |
||
34 |
30 |
▼4 |
RIFFEL Christa |
Canyon SRAM Racing |
,, |
||
35 |
65 |
▲30 |
SANGUINETI Ilaria |
Valcar – Travel & Service |
1:20 |
||
36 |
36 |
– |
RODRÍGUEZ Gloria |
Movistar Team |
1:26 |
||
37 |
64 |
▲27 |
CONSONNI Chiara |
Valcar – Travel & Service |
1:28 |
||
38 |
24 |
▼14 |
GUARISCHI Barbara |
Movistar Team |
1:30 |
||
39 |
6 |
▼33 |
ZANARDI Silvia |
Bepink |
1:33 |
||
40 |
42 |
▲2 |
FRAPPORTI Simona |
Bepink |
,, |
||
41 |
44 |
▲3 |
HARRIS Ella |
Canyon SRAM Racing |
1:37 |
||
42 |
35 |
▼7 |
PINTAR Urša |
Alé BTC Ljubljana |
1:38 |
||
43 |
8 |
▼35 |
ASENCIO Laura |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
1:42 |
||
44 |
59 |
▲15 |
VIECELI Lara |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
1:46 |
||
45 |
12 |
▼33 |
PATERNOSTER Letizia |
Trek-Segafredo Women |
,, |
||
46 |
49 |
▲3 |
TRIAS Mireia |
Massi – Tactic Women Team |
1:48 |
||
47 |
53 |
▲6 |
VIGILIA Alessia |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
,, |
||
48 |
61 |
▲13 |
ALLEN Jessica |
Mitchelton-Scott |
1:49 |
||
49 |
29 |
▼20 |
JASINSKA Małgorzata |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
1:51 |
||
50 |
23 |
▼27 |
BASTIANELLI Marta |
Alé BTC Ljubljana |
1:54 |
||
51 |
27 |
▼24 |
MARTIN Sara |
Sopela Women’s Team |
1:56 |
||
52 |
18 |
▼34 |
CATARZI Giorgia |
Bepink |
,, |
||
53 |
54 |
▲1 |
MALCOTTI Barbara |
Valcar – Travel & Service |
1:57 |
||
54 |
51 |
▼3 |
HANSELMANN Nicole |
Doltcini – Van Eyck Sport |
1:58 |
||
55 |
55 |
– |
GONZÁLEZ Alicia |
Movistar Team |
1:59 |
||
56 |
58 |
▲2 |
RIJKES Sarah |
Ceratizit-WNT Pro Cycling |
2:00 |
||
57 |
22 |
▼35 |
HOLDEN Elizabeth |
Bizkaia Durango |
2:03 |
||
58 |
34 |
▼24 |
ALONSO Sandra |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
,, |
||
59 |
41 |
▼18 |
NEYLAN Rachel |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
2:06 |
||
60 |
50 |
▼10 |
LÓPEZ Belén |
Massi – Tactic Women Team |
2:09 |
||
61 |
25 |
▼36 |
PEREZ Susana |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
,, |
||
62 |
47 |
▼15 |
DE GROOT Marieke |
Doltcini – Van Eyck Sport |
2:24 |
||
63 |
57 |
▼6 |
TERUEL Alba |
Movistar Team |
2:26 |
||
64 |
40 |
▼24 |
FORTIN Emilie |
Bizkaia Durango |
2:31 |
||
65 |
14 |
▼51 |
VAN DER HAAR Lucy |
Hitec Products |
2:33 |
||
66 |
21 |
▼45 |
BAKKER Minke |
Doltcini – Van Eyck Sport |
3:02 |
||
67 |
68 |
▲1 |
DIAZ Paula |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
5:46 |
||
68 |
69 |
▲1 |
STEELS Claire |
Sopela Women’s Team |
7:35 |
||
69 |
75 |
▲6 |
TREVISI Anna |
Alé BTC Ljubljana |
7:44 |
||
70 |
73 |
▲3 |
BENITO Mireia |
Massi – Tactic Women Team |
7:54 |
||
71 |
74 |
▲3 |
PILOTE-FORTIN Gabrielle |
Massi – Tactic Women Team |
8:06 |
||
72 |
71 |
▼1 |
IGLESIAS Lydia |
Cronos Casa Dorada Women Cycling |
8:33 |
||
73 |
72 |
▼1 |
CANVELLI Vania |
Bepink |
8:46 |
||
74 |
70 |
▼4 |
ESTEBAN Carolina |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
8:52 |
||
75 |
76 |
▲1 |
ORTIZ BONILLA Emma |
Sopela Women’s Team |
9:54 |
||
76 |
79 |
▲3 |
ORTEGA Patricia |
Massi – Tactic Women Team |
11:25 |
||
77 |
78 |
▲1 |
GILABERT Ariana |
Bizkaia Durango |
11:48 |
||
78 |
77 |
▼1 |
MORENO Martina |
Massi – Tactic Women Team |
12:00 |
||
79 |
80 |
▲1 |
TENORIO Laura |
Rio Miera – Cantabria Deporte |
12:03 |