25-letni Anthony Turgis wygrał francuski wyścig klasyczny Paris-Chauny. Podium uzupełnili Robin Carpenter (Rally UHC Cycling) i Nans Peters (AG2R).
Francuski wyścig jednodniowy kategorii 1.1 prowadził z Compiegne do Chauny i liczył 203,7 km. Trasa była pofałdowana z kilkoma oznaczonymi podjazdami charakteryzującymi się niewielką długością, ale dość stromym nachyleniem. Na zakończenie trzeba było pokonać dwie rundy po Chauny.
Po kilku ucieczkach decydująca akcja zawiązała się na 60 kilometrów przed metą. Zabrali się w nią Nans PETERS (AG2R La Mondiale), Aaron VERWILST (Sport Vlaanderen-Baloise) i Robin CARPENTER (Rally UHC Cycling), a po kilku kilometrach dojechali do nich: Philipp WALSLEBEN (Corendon-Circus), Axel DOMONT (AG2R La Mondiale), Franck BONNAMOUR (Arkéa-Samsic) oraz Anthony TURGIS (Total Direct Energie).
Z tyłu pracowała ekipa Groupama-FDJ, ale to kolarze z ucieczki ostatecznie walczyli o zwycięstwo. Najszybszy na finiszu okazał się Anthony Turgis, dla którego to drugi triumf w tym sezonie. Na uwagę zasługuje drugie miejsce Robby’ego Carpentera, który jeszcze w sierpniu zmagał się z kontuzją kolana.
Jedynym Polakiem, który startował w tym wyścigu był Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), ale 25-latek nie ukończył rywalizacji.
Wyniki:
1 | TURGIS Anthony | Team Total Direct Energie | 125 | 75 | 4:40:55 |
2 | CARPENTER Robin | Rally UHC Cycling | 85 | 55 | ,, |
3 | PETERS Nans | AG2R La Mondiale | 70 | 40 | ,, |
4 | WALSLEBEN Philipp | Corendon – Circus | 60 | 32 | 0:09 |
5 | VERWILST Aaron | Sport Vlaanderen – Baloise | 50 | 28 | 0:10 |
6 | DÉMARE Arnaud | Groupama – FDJ | 40 | 24 | 1:08 |
7 | MERLIER Tim | Corendon – Circus | 35 | 20 | ,, |
8 | COQUARD Bryan | Vital Concept – B&B Hotels | 30 | 18 | ,, |
9 | DUVAL Julien | AG2R La Mondiale | 25 | 16 | ,, |
10 | SIX Franklin | Wallonie-Bruxelles | 20 | 14 | ,, |
11 | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen – Baloise | 15 | 12 | ,, |
12 | PLANCKAERT Baptiste | Wallonie-Bruxelles | 10 | 10 | ,, |
13 | JANS Roy | Corendon – Circus | 5 | 8 | ,, |
14 | IDJOUADIENE Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 5 | 7 | ,, |
15 | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen – Baloise | 5 | 6 | ,, |
16 | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 3 | 5 | ,, |
17 | RUSSO Clément | Team Arkéa Samsic | 3 | 4 | ,, |
18 | HIVERT Jonathan | Team Total Direct Energie | 3 | 3 | ,, |
19 | BONNAMOUR Franck | Team Arkéa Samsic | 3 | 2 | ,, |
20 | VERGAERDE Otto | Corendon – Circus | 3 | 1 | ,, |
21 | GODON Dorian | AG2R La Mondiale | 3 | 1:12 | |
22 | PEYSKENS Dimitri | Wallonie-Bruxelles | 3 | 1:13 | |
23 | SWIFT Connor | Team Arkéa Samsic | 3 | 1:29 | |
24 | SPRENGERS Thomas | Sport Vlaanderen – Baloise | 3 | 3:41 | |
25 | BURKE Jack | Leopard Pro Cycling | 3 | ,, | |
26 | PAQUOT Tom | Wallonie-Bruxelles | 4:20 | ||
27 | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | ,, | ||
28 | PÉRICHON Pierre-Luc | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
29 | JAUREGUI Quentin | AG2R La Mondiale | ,, | ||
30 | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
31 | MAGNER Ty | Rally UHC Cycling | ,, | ||
32 | PAASSCHENS Mathijs | Wallonie-Bruxelles | ,, | ||
33 | LEROUX Samuel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 4:22 | ||
34 | JULLIEN Anthony | AG2R La Mondiale | ,, | ||
35 | THOMINET Camille | St Michel – Auber93 | ,, | ||
36 | DERNIES Tom | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
37 | VAN POUCKE Aaron | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
38 | VAN NIEKERK Morne | St Michel – Auber93 | ,, | ||
39 | DOMONT Axel | AG2R La Mondiale | ,, | ||
40 | LE GAC Olivier | Groupama – FDJ | ,, | ||
41 | APPOLLONIO Davide | Amore & Vita – Prodir | ,, | ||
42 | JARRIER Benoît | Team Arkéa Samsic | ,, | ||
43 | GUARNIERI Jacopo | Groupama – FDJ | ,, | ||
44 | HARDY Romain | Team Arkéa Samsic | ,, | ||
45 | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
46 | BARBIER Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
47 | CHAMPOUSSIN Clément | AG2R La Mondiale | ,, | ||
48 | TIZZA Marco | Amore & Vita – Prodir | ,, | ||
49 | GAREL Adrien | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
50 | SARREAU Marc | Groupama – FDJ | ,, | ||
51 | COUSIN Jérôme | Team Total Direct Energie | ,, | ||
52 | VAN MELSEN Kevin | Wanty – Gobert Cycling Team | 8:21 | ||
53 | VAN BELLE Bas | Leopard Pro Cycling | ,, | ||
DNF | PETIT Adrien | Team Total Direct Energie | – | ||
DNF | DEGUIDE Louis | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | MAURELET Flavien | St Michel – Auber93 | ,, | ||
DNF | ANDERSSON Andreas | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | DE WINTER Ludwig | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
DNF | RICKAERT Jonas | Corendon – Circus | ,, | ||
DNF | LUKŠEVICS Viesturs | Amore & Vita – Prodir | ,, | ||
DNF | REZA Kévin | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | VAUBOURZEIX Thomas | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
DNF | MUELA Albert | EvoPro Racing | ,, | ||
DNF | PONS Gaëtan | Leopard Pro Cycling | ,, | ||
DNF | PATTYN Jeroen | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | MURPHY Kyle | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | VALLÉE Boris | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
DNF | DÖRING Jonas | AKROS – Thömus | ,, | ||
DNF | SINKELDAM Ramon | Groupama – FDJ | ,, | ||
DNF | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
DNF | LE CUNFF Kévin | St Michel – Auber93 | ,, | ||
DNF | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | ,, | ||
DNF | DELAGE Mickaël | Groupama – FDJ | ,, | ||
DNF | JANSSENS Jimmy | Corendon – Circus | ,, | ||
DNF | TAMINIAUX Lionel | Wallonie-Bruxelles | ,, | ||
DNF | MOTTIER Justin | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | FERASSE Thibault | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
DNF | FEELEY Daire | EvoPro Racing | ,, | ||
DNF | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | ,, | ||
DNF | PETELIN Jan | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | DAL-CIN Matteo | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | KREDER Wesley | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
DNF | AEBI Antoine | AKROS – Thömus | ,, | ||
DNF | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
DNF | HUREL Tony | St Michel – Auber93 | ,, | ||
DNF | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | ,, | ||
DNF | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama – FDJ | ,, | ||
DNF | GÜLLER Timo | AKROS – Thömus | ,, | ||
DNF | MORTIER Julien | Wallonie-Bruxelles | ,, | ||
DNF | ERMENAULT Corentin | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
DNF | VOISARD Yannis | AKROS – Thömus | ,, | ||
DNF | LEYDER Misch | Leopard Pro Cycling | ,, | ||
DNF | DA SILVA Tiago | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | MURPHY John | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | DUPONT Timothy | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
DNF | ROSINI Rubens | Amore & Vita – Prodir | ,, | ||
DNF | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
DNF | FEILLU Romain | St Michel – Auber93 | ,, | ||
DNF | MONK Cyrus | EvoPro Racing | ,, | ||
DNF | BOUDAT Thomas | Team Total Direct Energie | ,, | ||
DNF | PAROZ Justin | AKROS – Thömus | ,, | ||
DNF | JOYCE Colin | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | LECROQ Jérémy | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | TULIK Angelo | Team Total Direct Energie | ,, | ||
DNF | SELENATI Nico | AKROS – Thömus | ,, | ||
DNF | RIOU Alan | Team Arkéa Samsic | ,, | ||
DNF | THILL Tom | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | DEVRIENDT Tom | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
DNF | STALLAERT Joeri | Corendon – Circus | ,, | ||
DNF | HISHINUMA Yukinori | Amore & Vita – Prodir | ,, | ||
DNF | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
DNF | BALDO Nicolas | St Michel – Auber93 | ,, | ||
DNF | TEGGART Matthew | EvoPro Racing | ,, | ||
DNF | GRELLIER Fabien | Team Total Direct Energie | ,, | ||
DNF | CENTRONE Ivan | Team Differdange – GeBa | ,, | ||
DNF | DE VOS Adam | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | BOECKMANS Kris | Vital Concept – B&B Hotels | ,, |