Foto: PIERRE BAL - DIRECTVELO

25-letni Anthony Turgis wygrał francuski wyścig klasyczny Paris-Chauny. Podium uzupełnili Robin Carpenter (Rally UHC Cycling) i Nans Peters (AG2R). 

Francuski wyścig jednodniowy kategorii 1.1 prowadził z Compiegne do Chauny i liczył 203,7 km. Trasa była pofałdowana z kilkoma oznaczonymi podjazdami charakteryzującymi się niewielką długością, ale dość stromym nachyleniem. Na zakończenie trzeba było pokonać dwie rundy po Chauny.

Po kilku ucieczkach decydująca akcja zawiązała się na 60 kilometrów przed metą. Zabrali się w nią Nans PETERS (AG2R La Mondiale), Aaron VERWILST (Sport Vlaanderen-Baloise) i Robin CARPENTER (Rally UHC Cycling), a po kilku kilometrach dojechali do nich: Philipp WALSLEBEN (Corendon-Circus), Axel DOMONT (AG2R La Mondiale), Franck BONNAMOUR (Arkéa-Samsic) oraz Anthony TURGIS (Total Direct Energie).

Z tyłu pracowała ekipa Groupama-FDJ, ale to kolarze z ucieczki ostatecznie walczyli o zwycięstwo. Najszybszy na finiszu okazał się Anthony Turgis, dla którego to drugi triumf w tym sezonie. Na uwagę zasługuje drugie miejsce Robby’ego Carpentera, który jeszcze w sierpniu zmagał się z kontuzją kolana.

Jedynym Polakiem, który startował w tym wyścigu był Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), ale 25-latek nie ukończył rywalizacji.

Wyniki: 

1 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 125 75 4:40:55
2 CARPENTER Robin Rally UHC Cycling 85 55 ,,
3 PETERS Nans AG2R La Mondiale 70 40 ,,
4 WALSLEBEN Philipp Corendon – Circus 60 32 0:09
5 VERWILST Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 50 28 0:10
6 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 40 24 1:08
7 MERLIER Tim Corendon – Circus 35 20 ,,
8 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 30 18 ,,
9 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 25 16 ,,
10 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles 20 14 ,,
11 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 15 12 ,,
12 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles 10 10 ,,
13 JANS Roy Corendon – Circus 5 8 ,,
14 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 5 7 ,,
15 WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise 5 6 ,,
16 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 3 5 ,,
17 RUSSO Clément Team Arkéa Samsic 3 4 ,,
18 HIVERT Jonathan Team Total Direct Energie 3 3 ,,
19 BONNAMOUR Franck Team Arkéa Samsic 3 2 ,,
20 VERGAERDE Otto Corendon – Circus 3 1 ,,
21 GODON Dorian AG2R La Mondiale 3 1:12
22 PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles 3 1:13
23 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 3 1:29
24 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 3 3:41
25 BURKE Jack Leopard Pro Cycling 3 ,,
26 PAQUOT Tom Wallonie-Bruxelles 4:20
27 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling ,,
28 PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
29 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
30 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
31 MAGNER Ty Rally UHC Cycling ,,
32 PAASSCHENS Mathijs Wallonie-Bruxelles ,,
33 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 4:22
34 JULLIEN Anthony AG2R La Mondiale ,,
35 THOMINET Camille St Michel – Auber93 ,,
36 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
37 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
38 VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93 ,,
39 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
40 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
41 APPOLLONIO Davide Amore & Vita – Prodir ,,
42 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
43 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
44 HARDY Romain Team Arkéa Samsic ,,
45 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
46 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
47 CHAMPOUSSIN Clément AG2R La Mondiale ,,
48 TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir ,,
49 GAREL Adrien Vital Concept – B&B Hotels ,,
50 SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
51 COUSIN Jérôme Team Total Direct Energie ,,
52 VAN MELSEN Kevin Wanty – Gobert Cycling Team 8:21
53 VAN BELLE Bas Leopard Pro Cycling ,,
DNF PETIT Adrien Team Total Direct Energie
DNF DEGUIDE Louis Team Differdange – GeBa ,,
DNF MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
DNF ANDERSSON Andreas Team Differdange – GeBa ,,
DNF DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF RICKAERT Jonas Corendon – Circus ,,
DNF LUKŠEVICS Viesturs Amore & Vita – Prodir ,,
DNF REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF VAUBOURZEIX Thomas Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF MUELA Albert EvoPro Racing ,,
DNF PONS Gaëtan Leopard Pro Cycling ,,
DNF PATTYN Jeroen Team Differdange – GeBa ,,
DNF MURPHY Kyle Rally UHC Cycling ,,
DNF VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF DÖRING Jonas AKROS – Thömus ,,
DNF SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
DNF DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
DNF WIPPERT Wouter EvoPro Racing ,,
DNF DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
DNF JANSSENS Jimmy Corendon – Circus ,,
DNF TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
DNF MOTTIER Justin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF FERASSE Thibault Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF FEELEY Daire EvoPro Racing ,,
DNF REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
DNF PETELIN Jan Team Differdange – GeBa ,,
DNF DAL-CIN Matteo Rally UHC Cycling ,,
DNF KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF AEBI Antoine AKROS – Thömus ,,
DNF MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
DNF MUDGWAY Luke EvoPro Racing ,,
DNF KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
DNF GÜLLER Timo AKROS – Thömus ,,
DNF MORTIER Julien Wallonie-Bruxelles ,,
DNF ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF VOISARD Yannis AKROS – Thömus ,,
DNF LEYDER Misch Leopard Pro Cycling ,,
DNF DA SILVA Tiago Team Differdange – GeBa ,,
DNF MURPHY John Rally UHC Cycling ,,
DNF DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF ROSINI Rubens Amore & Vita – Prodir ,,
DNF VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF FEILLU Romain St Michel – Auber93 ,,
DNF MONK Cyrus EvoPro Racing ,,
DNF BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie ,,
DNF PAROZ Justin AKROS – Thömus ,,
DNF JOYCE Colin Rally UHC Cycling ,,
DNF LECROQ Jérémy Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF TULIK Angelo Team Total Direct Energie ,,
DNF SELENATI Nico AKROS – Thömus ,,
DNF RIOU Alan Team Arkéa Samsic ,,
DNF THILL Tom Team Differdange – GeBa ,,
DNF DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF STALLAERT Joeri Corendon – Circus ,,
DNF HISHINUMA Yukinori Amore & Vita – Prodir ,,
DNF HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
DNF TEGGART Matthew EvoPro Racing ,,
DNF GRELLIER Fabien Team Total Direct Energie ,,
DNF CENTRONE Ivan Team Differdange – GeBa ,,
DNF DE VOS Adam Rally UHC Cycling ,,
DNF BOECKMANS Kris Vital Concept – B&B Hotels ,,