Hugh Carthy (EF Education First) zdecydował się na udaną (!) samotną szarżę prawie od startu dziewiątego i zarazem ostatniego etapu wyścigu Tour de Suisse. Kropkę nad „i” swojego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej postawił Egan Bernal (Team INEOS).
Ostatni etap wyścigu Tour de Suisse prowadził wokół miejscowości Goms i liczył tylko 101,5 km, ale na trasie znajdowały się aż trzy podjazdy kategorii HC – Nufenenpass, San Gottardo oraz Furkapas. Początkowo zamiast przełęczy San Gottardo kolarze mieli pokonać podjazd Sustenpass, ale organizatorzy postanowili z niego zrezygnować z powodów bezpieczeństwa. San Gottardo kolarze podjeżdżali od tej samej, brukowanej strony, co podczas finiszu siódmego etapu. Łączna liczba metrów przewyższenia wynosiła 3063.
Do dzisiejszego etapu nie przystąpiło czterech kolarzy, w tym Tom Bohli (UAE Team Emirates). Tymczasem dla Steve’a Morabito z drużyny AG2R, mistrza Szwajcarii, był to ostatni domowy wyścig, bowiem po tym sezonie 36-latek zakończy karierę.
Na podjeździe Nufenenpass zaczęła formować się liczna ucieczka dnia, a najbardziej odważnym był Hugh Carthy (EF Education First). Brytyjczyk samotnie osiągnął szczyt San Gottardo i miał w tym momencie minutę i 23 sekundy przewagi nad czterema goniącymi kolarzami: Lennardem Kämną (Team Sunweb), Marciem Solerem (Movistar), Mathiasem Fränkiem (AG2R La Mondiale) oraz Simonem Špilakiem (Katusha-Alpecin). Za nimi jechały kolejne grupki pościgowe, a prawie cztery minuty później cały peleton.
Na podjeździe pod Furkapas grupkę pościgową za Carthym postanowili opuścić Spilak i Frank. Jednak w trakcie podjazdu okazało się, że wszystkie akcje zaczepne zakończyły się niepowodzeniem, a Brytyjczyk także tę górską premię kategorii HC przekroczył samotnie, a jego przewaga powiększyła się aż do prawie trzech minut.
W końcówce wspinaczki na Furkapass ataku na pozycję lidera wyścigu Egana Bernala spróbował Rohan Dennis (Bahrain-Merida), który po siedmiu etapach miał 22 sekundy straty do Kolumbijczyka. Na ten atak zareagował jednak Kolumbijczyk z Team INEOS, w rezultacie czego kolumbijsko-australijski duet koło w koło przyjechał na metę w Goms, dzięki czemu kolejne zwycięstwo w etapowym wyścigu w karierze – i pierwsze w Tour de Suisse – zapisuje na swoim koncie Egan Bernal.
Tymczasem imponuje szarża Hugh Carthy’ego, której być może nie można porównywać do tej Chrisa Froome’a z Giro d’Italia 2018, ale mimo to wiele jej nie brakuje. Carthy samotnie przejechał trzy przełęcze HC i dotarł do mety z bardzo bezpieczną przewagą nad rywalami, odnosząc swoje piąte zwycięstwo w karierze.
Wyniki ostatniego etapu:
1 | CARTHY Hugh | EF Education First | 60 | 50 | 3:01:49 |
2 | DENNIS Rohan | Bahrain Merida | 25 | 30 | 1:02 |
3 | BERNAL Egan | Team INEOS | 10 | 18 | ,, |
4 | FRANK Mathias | AG2R La Mondiale | 13 | 1:52 | |
5 | ŠPILAK Simon | Team Katusha Alpecin | 10 | ,, | |
6 | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 7 | 2:15 | |
7 | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 4 | ,, | |
8 | POZZOVIVO Domenico | Bahrain Merida | 3 | ,, | |
9 | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | 2 | ,, | |
10 | HIRT Jan | Astana Pro Team | 1 | ,, | |
11 | BRITTON Rob | Rally UHC Cycling | 3:07 | ||
12 | ROCHE Nicolas | Team Sunweb | ,, | ||
13 | SCHELLING Patrick | Switzerland | ,, | ||
14 | CASTROVIEJO Jonathan | Team INEOS | ,, | ||
15 | MAS Enric | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
16 | SOLER Marc | Movistar Team | ,, | ||
17 | KELDERMAN Wilco | Team Sunweb | 4:52 | ||
18 | SWIFT Ben | Team INEOS | ,, | ||
19 | FELLINE Fabio | Trek – Segafredo | 5:25 | ||
20 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R La Mondiale | ,, | ||
21 | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | ,, | ||
22 | BEVIN Patrick | CCC Team | ,, | ||
23 | BADILATTI Matteo | Switzerland | ,, | ||
24 | MANNION Gavin | Rally UHC Cycling | 5:29 | ||
25 | ANACONA Winner | Movistar Team | ,, | ||
26 | HENAO Sergio | UAE-Team Emirates | ,, | ||
27 | MÄDER Gino | Team Dimension Data | ,, | ||
28 | DEVENYNS Dries | Deceuninck – Quick Step | 5:34 | ||
29 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | 7:05 | ||
30 | KREUZIGER Roman | Team Dimension Data | ,, | ||
31 | SCHÄR Michael | CCC Team | ,, | ||
32 | SICARD Romain | Team Total Direct Energie | ,, | ||
33 | FRANKINY Kilian | Groupama – FDJ | ,, | ||
34 | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | ,, | ||
35 | ELISSONDE Kenny | Team INEOS | 7:15 | ||
36 | CONTRERAS Rodrigo | Astana Pro Team | 10:20 | ||
37 | ARU Fabio | UAE-Team Emirates | 10:31 | ||
38 | COSTA Rui | UAE-Team Emirates | ,, | ||
39 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R La Mondiale | 10:53 | ||
40 | MORABITO Steve | Groupama – FDJ | 12:02 | ||
41 | SÁNCHEZ Luis León | Astana Pro Team | ,, | ||
42 | BOUWMAN Koen | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
43 | FABBRO Matteo | Team Katusha Alpecin | ,, | ||
44 | GRMAY Tsgabu | Mitchelton-Scott | ,, | ||
45 | KUDUS Merhawi | Astana Pro Team | 12:58 | ||
46 | KING Ben | Team Dimension Data | 13:31 | ||
47 | MAS Lluís | Movistar Team | ,, | ||
48 | GESCHKE Simon | CCC Team | ,, | ||
49 | KRAGH ANDERSEN Søren | Team Sunweb | 14:57 | ||
50 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ | 15:26 | ||
51 | WARBASSE Larry | AG2R La Mondiale | ,, | ||
52 | SLAGTER Tom-Jelte | Team Dimension Data | ,, | ||
53 | HOLLENSTEIN Reto | Team Katusha Alpecin | ,, | ||
54 | BATTAGLIN Enrico | Team Katusha Alpecin | ,, | ||
55 | VAN AVERMAET Greg | CCC Team | ,, | ||
56 | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida | ,, | ||
57 | TOLHOEK Antwan | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
58 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida | ,, | ||
59 | GOGL Michael | Trek – Segafredo | ,, | ||
60 | DEWULF Stan | Lotto Soudal | ,, | ||
61 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | ,, | ||
62 | ALBASINI Michael | Mitchelton-Scott | ,, | ||
63 | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | ,, | ||
64 | CALMEJANE Lilian | Team Total Direct Energie | ,, | ||
65 | THALMANN Roland | Switzerland | ,, | ||
66 | VALGREN Michael | Team Dimension Data | ,, | ||
67 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | ,, | ||
68 | TRENTIN Matteo | Mitchelton-Scott | 18:05 | ||
69 | SAGAN Peter | BORA – hansgrohe | ,, | ||
70 | SMIT Willie | Team Katusha Alpecin | ,, | ||
71 | ASGREEN Kasper | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
72 | COUSIN Jérôme | Team Total Direct Energie | 19:08 | ||
73 | ARNDT Nikias | Team Sunweb | ,, | ||
74 | FRIESECKE Gian | Switzerland | ,, | ||
75 | PELLAUD Simon | Switzerland | ,, | ||
76 | GAROSIO Andrea | Bahrain Merida | ,, | ||
77 | BYSTRØM Sven Erik | UAE-Team Emirates | ,, | ||
78 | OURSELIN Paul | Team Total Direct Energie | ,, | ||
79 | ROWE Luke | Team INEOS | ,, | ||
80 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | ,, | ||
81 | BROWN Nathan | EF Education First | ,, | ||
82 | NATAROV Yuriy | Astana Pro Team | 20:21 | ||
83 | VANDENBERGH Stijn | AG2R La Mondiale | ,, | ||
84 | DOULL Owain | Team INEOS | ,, | ||
85 | DEGENKOLB John | Trek – Segafredo | 21:47 | ||
86 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, | ||
87 | JOYCE Colin | Rally UHC Cycling | ,, | ||
88 | WIŚNIOWSKI Łukasz | CCC Team | ,, | ||
89 | HANSEN Adam | Lotto Soudal | ,, | ||
90 | BARBERO Carlos | Movistar Team | ,, | ||
91 | ZABEL Rick | Team Katusha Alpecin | ,, | ||
92 | CARRETERO Héctor | Movistar Team | ,, | ||
93 | HAAS Nathan | Team Katusha Alpecin | ,, | ||
94 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | ,, | ||
95 | SAJNOK Szymon | CCC Team | ,, | ||
96 | BEWLEY Sam | Mitchelton-Scott | ,, | ||
97 | HOELGAARD Daniel | Groupama – FDJ | ,, | ||
98 | ROELANDTS Jürgen | Movistar Team | ,, | ||
99 | LIGTHART Pim | Team Total Direct Energie | ,, | ||
100 | MORI Manuele | UAE-Team Emirates | ,, | ||
101 | BOUDAT Thomas | Team Total Direct Energie | ,, | ||
102 | OSS Daniel | BORA – hansgrohe | ,, | ||
103 | THOMAS Benjamin | Groupama – FDJ | 21:53 | ||
104 | ROOSEN Timo | Team Jumbo-Visma | 24:13 | ||
105 | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo-Visma | 24:58 | ||
106 | IMHOF Claudio | Switzerland | ,, | ||
107 | LIENHARD Fabian | Switzerland | 25:59 | ||
108 | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | ,, | ||
109 | LINDEMAN Bert-Jan | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
110 | RICHEZE Maximiliano | Deceuninck – Quick Step | 27:17 | ||
111 | VIVIANI Elia | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
112 | MØRKØV Michael | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
113 | DOCKER Mitchell | EF Education First | ,, | ||
114 | STANNARD Robert | Mitchelton-Scott | ,, | ||
115 | BIDARD François | AG2R La Mondiale | ,, | ||
DNF | SCHILLINGER Andreas | BORA – hansgrohe | – | ||
DNF | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | ,, | ||
DNF | EDMONDSON Alex | Mitchelton-Scott | ,, | ||
DNF | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida | ,, | ||
DNF | CARPENTER Robin | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | MCNULTY Brandon | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | VAN KEIRSBULCK Guillaume | CCC Team | ,, | ||
DNF | LAMPAERT Yves | Deceuninck – Quick Step | ,, | ||
DNF | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal | ,, | ||
DNF | LATOUR Pierre | AG2R La Mondiale | ,, | ||
DNF | TUFT Svein | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe | ,, | ||
DNF | GARCÍA CORTINA Iván | Bahrain Merida | ,, | ||
DNF | VANMARCKE Sep | EF Education First | ,, | ||
DNF | ANDERSON Ryan | Rally UHC Cycling | ,, | ||
DNF | GRELLIER Fabien | Team Total Direct Energie | ,, | ||
DNF | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | ,, | ||
DNS | BOHLI Tom | UAE-Team Emirates | ,, | ||
DNS | SCULLY Tom | EF Education First | ,, | ||
DNS | MATTHEWS Michael | Team Sunweb | ,, | ||
DNS | CRADDOCK Lawson | EF Education First | ,, |
Ostateczna klasyfikacja generalna:
1 | 1 | – | BERNAL Egan | Team INEOS | 500 | 250 | 27:43:10 |
2 | 2 | – | DENNIS Rohan | Bahrain Merida | 400 | 190 | 0:19 |
3 | 3 | – | KONRAD Patrick | BORA – hansgrohe | 325 | 160 | 3:04 |
4 | 4 | – | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 275 | 140 | 3:12 |
5 | 5 | – | HIRT Jan | Astana Pro Team | 225 | 120 | 3:13 |
6 | 7 | ▲1 | ŠPILAK Simon | Team Katusha Alpecin | 175 | 110 | 3:48 |
7 | 8 | ▲1 | POZZOVIVO Domenico | Bahrain Merida | 150 | 100 | 4:14 |
8 | 9 | ▲1 | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 125 | 90 | 4:35 |
9 | 6 | ▼3 | MAS Enric | Deceuninck – Quick Step | 100 | 80 | 4:53 |
10 | 10 | – | ROCHE Nicolas | Team Sunweb | 85 | 70 | 5:27 |
11 | 11 | – | SCHELLING Patrick | Switzerland | 70 | 60 | 5:38 |
12 | 15 | ▲3 | SOLER Marc | Movistar Team | 60 | 55 | 6:27 |
13 | 14 | ▲1 | HENAO Sergio | UAE-Team Emirates | 50 | 50 | 8:17 |
14 | 16 | ▲2 | FELLINE Fabio | Trek – Segafredo | 40 | 45 | 9:06 |
15 | 23 | ▲8 | CASTROVIEJO Jonathan | Team INEOS | 35 | 40 | 9:15 |
16 | 19 | ▲3 | PARET-PEINTRE Aurélien | AG2R La Mondiale | 30 | 36 | 9:39 |
17 | 12 | ▼5 | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 30 | 32 | 9:42 |
18 | 17 | ▼1 | FRANKINY Kilian | Groupama – FDJ | 30 | 28 | 11:03 |
19 | 18 | ▼1 | SICARD Romain | Team Total Direct Energie | 30 | 24 | 11:18 |
20 | 30 | ▲10 | FRANK Mathias | AG2R La Mondiale | 30 | 20 | 12:11 |
21 | 13 | ▼8 | ARU Fabio | UAE-Team Emirates | 20 | 18 | 13:18 |
22 | 24 | ▲2 | KREUZIGER Roman | Team Dimension Data | 20 | 16 | 13:32 |
23 | 33 | ▲10 | SWIFT Ben | Team INEOS | 20 | 14 | 17:02 |
24 | 32 | ▲8 | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 20 | 12 | 17:06 |
25 | 21 | ▼4 | KUDUS Merhawi | Astana Pro Team | 20 | 10 | 18:11 |
26 | 26 | – | FABBRO Matteo | Team Katusha Alpecin | 20 | 9 | 19:53 |
27 | 47 | ▲20 | CARTHY Hugh | EF Education First | 20 | 8 | 20:23 |
28 | 25 | ▼3 | MAS Lluís | Movistar Team | 20 | 7 | 20:36 |
29 | 37 | ▲8 | KELDERMAN Wilco | Team Sunweb | 20 | 6 | 20:46 |
30 | 27 | ▼3 | MORABITO Steve | Groupama – FDJ | 20 | 5 | 21:30 |
31 | 38 | ▲7 | MÄDER Gino | Team Dimension Data | 10 | 5 | 21:35 |
32 | 28 | ▼4 | SÁNCHEZ Luis León | Astana Pro Team | 10 | 5 | 22:06 |
33 | 29 | ▼4 | BOUWMAN Koen | Team Jumbo-Visma | 10 | 5 | 22:16 |
34 | 35 | ▲1 | ELISSONDE Kenny | Team INEOS | 10 | 5 | 22:25 |
35 | 41 | ▲6 | BEVIN Patrick | CCC Team | 10 | 5 | 24:26 |
36 | 42 | ▲6 | DEVENYNS Dries | Deceuninck – Quick Step | 10 | 5 | 24:46 |
37 | 45 | ▲8 | ANACONA Winner | Movistar Team | 10 | 5 | 25:09 |
38 | 49 | ▲11 | BADILATTI Matteo | Switzerland | 10 | 5 | 26:36 |
39 | 22 | ▼17 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | 10 | 5 | 27:29 |
40 | 50 | ▲10 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | 10 | 5 | 28:23 |
41 | 36 | ▼5 | GESCHKE Simon | CCC Team | 10 | 5 | 29:17 |
42 | 56 | ▲14 | SCHÄR Michael | CCC Team | 10 | 5 | 30:19 |
43 | 20 | ▼23 | BIDARD François | AG2R La Mondiale | 10 | 5 | 31:59 |
44 | 40 | ▼4 | THALMANN Roland | Switzerland | 10 | 5 | 32:58 |
45 | 55 | ▲10 | CONTRERAS Rodrigo | Astana Pro Team | 10 | 5 | 33:08 |
46 | 34 | ▼12 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | 10 | 5 | 34:16 |
47 | 52 | ▲5 | KING Ben | Team Dimension Data | 10 | 5 | 35:04 |
48 | 43 | ▼5 | VAN AVERMAET Greg | CCC Team | 10 | 5 | 35:05 |
49 | 39 | ▼10 | TRENTIN Matteo | Mitchelton-Scott | 10 | 5 | 35:31 |
50 | 59 | ▲9 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R La Mondiale | 10 | 5 | 35:49 |
51 | 48 | ▼3 | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 5 | 5 | 36:11 |
52 | 51 | ▼1 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | 5 | 5 | 36:54 |
53 | 54 | ▲1 | TOLHOEK Antwan | Team Jumbo-Visma | 5 | 5 | 37:43 |
54 | 44 | ▼10 | PELLAUD Simon | Switzerland | 5 | 5 | 38:48 |
55 | 46 | ▼9 | BROWN Nathan | EF Education First | 5 | 5 | 39:45 |
56 | 67 | ▲11 | COSTA Rui | UAE-Team Emirates | 3 | 5 | 40:38 |
57 | 53 | ▼4 | OURSELIN Paul | Team Total Direct Energie | 3 | 5 | 41:16 |
58 | 63 | ▲5 | BATTAGLIN Enrico | Team Katusha Alpecin | 3 | 5 | 43:00 |
59 | 58 | ▼1 | BYSTRØM Sven Erik | UAE-Team Emirates | 3 | 5 | 43:28 |
60 | 64 | ▲4 | KÜNG Stefan | Groupama – FDJ | 3 | 5 | 43:29 |
61 | 57 | ▼4 | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 5 | 45:02 | |
62 | 65 | ▲3 | MOHORIČ Matej | Bahrain Merida | 5 | 45:03 | |
63 | 74 | ▲11 | GRMAY Tsgabu | Mitchelton-Scott | 5 | 45:13 | |
64 | 68 | ▲4 | CALMEJANE Lilian | Team Total Direct Energie | 5 | 46:15 | |
65 | 69 | ▲4 | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 5 | 46:21 | |
66 | 71 | ▲5 | KRAGH ANDERSEN Søren | Team Sunweb | 5 | 46:40 | |
67 | 70 | ▲3 | ALBASINI Michael | Mitchelton-Scott | 5 | 47:04 | |
68 | 72 | ▲4 | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 5 | 47:22 | |
69 | 61 | ▼8 | HAAS Nathan | Team Katusha Alpecin | 5 | 47:46 | |
70 | 66 | ▼4 | ASGREEN Kasper | Deceuninck – Quick Step | 5 | 47:58 | |
71 | 78 | ▲7 | SLAGTER Tom-Jelte | Team Dimension Data | 5 | 49:49 | |
72 | 79 | ▲7 | WARBASSE Larry | AG2R La Mondiale | 5 | 50:41 | |
73 | 62 | ▼11 | STANNARD Robert | Mitchelton-Scott | 5 | 53:42 | |
74 | 73 | ▼1 | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 5 | 54:13 | |
75 | 76 | ▲1 | NATAROV Yuriy | Astana Pro Team | 5 | 54:14 | |
76 | 82 | ▲6 | SAGAN Peter | BORA – hansgrohe | 5 | 55:25 | |
77 | 84 | ▲7 | PÖSTLBERGER Lukas | BORA – hansgrohe | 5 | 56:07 | |
78 | 77 | ▼1 | LIGTHART Pim | Team Total Direct Energie | 5 | ,, | |
79 | 80 | ▲1 | ARNDT Nikias | Team Sunweb | 5 | 56:09 | |
80 | 81 | ▲1 | FRIESECKE Gian | Switzerland | 5 | 56:21 | |
81 | 119 | ▲38 | BRITTON Rob | Rally UHC Cycling | 5 | 1:01:36 | |
82 | 89 | ▲7 | SMIT Willie | Team Katusha Alpecin | 5 | 1:01:40 | |
83 | 83 | – | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo-Visma | 5 | 1:02:25 | |
84 | 87 | ▲3 | OSS Daniel | BORA – hansgrohe | 5 | 1:04:15 | |
85 | 92 | ▲7 | DOULL Owain | Team INEOS | 5 | 1:04:46 | |
86 | 88 | ▲2 | BARBERO Carlos | Movistar Team | 5 | 1:04:47 | |
87 | 95 | ▲8 | VANDENBERGH Stijn | AG2R La Mondiale | 5 | 1:05:01 | |
88 | 103 | ▲15 | GOGL Michael | Trek – Segafredo | 5 | 1:05:22 | |
89 | 126 | ▲37 | MANNION Gavin | Rally UHC Cycling | 5 | 1:08:13 | |
90 | 98 | ▲8 | MORI Manuele | UAE-Team Emirates | 5 | 1:08:23 | |
91 | 99 | ▲8 | JOYCE Colin | Rally UHC Cycling | 5 | 1:09:11 | |
92 | 93 | ▲1 | LIENHARD Fabian | Switzerland | 5 | 1:10:31 | |
93 | 104 | ▲11 | GAROSIO Andrea | Bahrain Merida | 5 | 1:10:53 | |
94 | 100 | ▲6 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 5 | 1:10:58 | |
95 | 101 | ▲6 | THOMAS Benjamin | Groupama – FDJ | 5 | 1:11:04 | |
96 | 102 | ▲6 | DEGENKOLB John | Trek – Segafredo | 5 | 1:11:36 | |
97 | 94 | ▼3 | DOCKER Mitchell | EF Education First | 5 | 1:11:56 | |
98 | 105 | ▲7 | BOUDAT Thomas | Team Total Direct Energie | 5 | 1:14:55 | |
99 | 121 | ▲22 | HOLLENSTEIN Reto | Team Katusha Alpecin | 5 | 1:15:01 | |
100 | 107 | ▲7 | BEWLEY Sam | Mitchelton-Scott | 5 | 1:16:17 | |
101 | 108 | ▲7 | WIŚNIOWSKI Łukasz | CCC Team | 5 | 1:16:19 | |
102 | 109 | ▲7 | ZABEL Rick | Team Katusha Alpecin | 5 | 1:17:12 | |
103 | 110 | ▲7 | ROELANDTS Jürgen | Movistar Team | 5 | 1:17:15 | |
104 | 125 | ▲21 | COUSIN Jérôme | Team Total Direct Energie | 5 | 1:20:10 | |
105 | 111 | ▲6 | IMHOF Claudio | Switzerland | 5 | 1:20:40 | |
106 | 114 | ▲8 | ROOSEN Timo | Team Jumbo-Visma | 5 | 1:21:13 | |
107 | 130 | ▲23 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida | 5 | 1:21:20 | |
108 | 122 | ▲14 | HOELGAARD Daniel | Groupama – FDJ | 5 | 1:22:14 | |
109 | 116 | ▲7 | LINDEMAN Bert-Jan | Team Jumbo-Visma | 5 | 1:23:24 | |
110 | 113 | ▲3 | VIVIANI Elia | Deceuninck – Quick Step | 5 | 1:24:10 | |
111 | 120 | ▲9 | MØRKØV Michael | Deceuninck – Quick Step | 5 | 1:25:55 | |
112 | 127 | ▲15 | SAJNOK Szymon | CCC Team | 5 | 1:26:27 | |
113 | 124 | ▲11 | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | 5 | 1:26:56 | |
114 | 134 | ▲20 | ROWE Luke | Team INEOS | 5 | 1:28:21 | |
115 | 131 | ▲16 | RICHEZE Maximiliano | Deceuninck – Quick Step | 5 | 1:33:22 |