fot. Ultrakolarz

Już za tydzień, w niedzielę 30 czerwca o godzinie 10:15 Remigiusz Siudziński (Ultrakolarz) wystartuje w wyścigu kolarskim non-stop The Race Across Europe (RAE).

RAE jest wyzwaniem wzorowanym na najbardziej znanej na świecie imprezie ultrakolarskiej Race Across America (RAAM). Oba wyścigi upodabnia do siebie dystans – 4 800 kilometrów oraz suma przewyższeń – 50 000 metrów i to, że rozgrywane są jako jeden etap.

Start RAE odbywa się we Francji nad Kanałem La Manche. Trasa prowadzi przez Niemcy, Austrię, Słowenię, Włochy, Francję, Hiszpanię i kończy się w Gibraltarze. Kolarze przejeżdżając przez Alpy i Pireneje pokonują m. in. Turraherhohe (1763m npm), Colle dell’Agnello (2744m npm) i Mont Ventoux (1912m npm)

Celem minimum Ultrakolarza jest pobicie rekordu trasy Fritza Geersa 12 dni 7 godzin 5 minut a celem maksimum – zejście poniżej 11 dni. Jest to przygotowanie do celu głównego czyli wygrania RAAM.

Udział zawodnika w wyścigu wspierają Multilesson.com, CFT Polska, Terrano Systems Polska oraz trening-mentalny.pl a patronem medialnym jest serwis naszosie.pl

Remigiusz Siudziński jest jedynym dotąd Polakiem, który ukończył RAAM solo. Dokonał tego w 2014 roku w czasie 11 dni 19 godzin 33 minuty, przejeżdżając każdej doby średnio 411 kilometrów.

Poczynania kolarza w RAE będzie można śledzić na jego profilu: facebook.com/Ultrakolarz

Poprzedni artykułIgrzyska Europejskie 2019: Samotne zwycięstwo Balleriniego
Następny artykułTour de Suisse 2019: Fantastyczna szarża Hugh Carthy’ego! Wyścig dla Bernala
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments