Emanuel Buchmann (BORA – hansgrohe) był najszybszy na trasie drugiego z tegorocznych klasyków na Majorce.
Trofeo Andratx – Lloseta miało liczyć 168 kilometrów, ale organizatorzy byli zmuszeni zmienić trasę. Powodem było osuwisko na drodze.
#ChallengeMallorca little change of plans after the climb of Puig Major. We go direction Pollenca and come back on the parcours 10k before the finish. pic.twitter.com/i7sLnrYCmD
— Lotto Soudal (@Lotto_Soudal) February 1, 2019
Kolarze po najcięższym wzniesieniu Coll de Puig Maior (14,4 km długości, średnie nachylenie 6,0 %) zostali poprowadzeni na wschód i wrócili na pierwotną trasę na 10 kilometrów przed metą.
We wczesną ucieczkę zabrał się ubiegłoroczny triumfator tego wyścigu Toms Skujiņš (Trek – Segafredo). Wraz z Łotyszem na czele kręcili: Nicolas Edet (Cofidis, Solutions Crédits), Sergio Samitier (Euskadi – Murias) i Simone Petilli (UAE-Team Emirates). Uzyskali oni maksymalnie cztery minuty przewagi.
Ekipy faworytów zabrały się do wytężonej pracy na 100 kilometrów przed metą. Na szczycie Coll de Puig Maior jako pierwszy zameldował się Skujiņš i to kolarz Trek – Segafredo zdobył koszulkę dla najlepszego górala dzisiejszej rywalizacji.
50 kilometrów przed metą ucieczka miała tylko 30 sekund przewagi nad grupką około 50 kolarzy. Peleton naciskał coraz mocniej i harcownicy musieli odpuścić już 26 kilometrów dalej.
Po chwili wytchnienia na samotny atak zdecydował się Emanuel Buchmann (BORA – hansgrohe). Niemiec dzięki mocnej pracy na 15 kilometrów przed metą miał ponad 30 sekund przewagi. Wtedy z dużej grupy skontrowali Daniel Martin (UAE Team Emirates) i José Herrada (Cofidis, Solutions Crédits), ale ich akcja szybko została zneutralizowana.
Siedem kilometrów przed metą w pogoń za Niemcem pognali: Jürgen Roelandts (Movistar), Tim Wellens (Lotto Soudal), Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo), Jesús Herrada (Cofidis, Solutions Crédits), Warren Barguil (Arkéa Samsic) i Guillaume Martin (Wanty – Groupe Gobert).
Buchmann nie dał się już doścignąć i niezagrożony przejechał linię mety jako pierwszy. Kolejne miejsca zajęli Tim Wellens (Lotto Soudal) i Bauke Mollema (Trek – Segafredo).
Wyniki:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | Emanuel Buchmann | Bora – Hansgrohe | 4h 39′ 03″ |
2 | Tim Wellens | Lotto – Soudal | 16″ |
3 | Bauke Mollema | Trek – Segafredo | 19″ |
4 | Pieter Weening | Roompot – Charles | 21″ |
5 | Jesus Herrada Lopez | Cofidis, Solutions Credits | 35″ |
6 | Gianluca Brambilla | Trek – Segafredo | 35″ |
7 | Guillaume Martin | Wanty – Groupe Gobert | 37″ |
8 | Jurgen Roelandts | Movistar Team | 41″ |
9 | Warren Barguil | Team Arkéa – Samsic | 45″ |
10 | Alejandro Valverde | Movistar Team | 51″ |
11 | Bjorg Lambrecht | Lotto – Soudal | 51″ |
12 | Sergio Higuita | Equipo Euskadi | 51″ |
13 | Daniel Martin | UAE Team Emirates | 56″ |
14 | Patrick Konrad | Bora – Hansgrohe | 1′ 14″ |
15 | Michael Gogl | Trek – Segafredo | 1′ 14″ |
16 | Nick Van der Lijke | Roompot – Charles | 1′ 14″ |
17 | Sondre Holst Enger | Israel Cycling Academy | 1′ 14″ |
18 | Xandro Meurisse | Wanty – Groupe Gobert | 1′ 16″ |
19 | Steff Cras | Team Katusha – Alpecin | 1′ 16″ |
20 | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 1′ 16″ |
21 | Sander Armee | Lotto – Soudal | 1′ 16″ |
22 | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Credits | 1′ 16″ |
23 | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 1′ 16″ |
24 | Jose Herrada Lopez | Cofidis, Solutions Credits | 1′ 22″ |
25 | Rafał Majka | Bora – Hansgrohe | 1′ 22″ |
26 | Jonathan Lastra | Caja Rural – Seguros RGA | 1′ 22″ |
27 | Aaron Van Poucke | Sport Vlaanderen – Baloise | 1′ 22″ |
28 | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Credits | 1′ 26″ |
29 | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Credits | 1′ 26″ |
30 | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country – Murias | 1′ 26″ |
31 | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 1′ 30″ |
32 | Toms Skujins | Trek – Segafredo | 1′ 32″ |
33 | Ian Boswell | Team Katusha – Alpecin | 1′ 38″ |
34 | Alexander Cataford | Israel Cycling Academy | 1′ 54″ |
35 | Nelson Oliveira | Movistar Team | 5′ 43″ |
36 | Daniel Pearson | Canyon DHB | 10′ 58″ |
37 | David González López | Caja Rural – Seguros RGA | 10′ 58″ |
38 | Antonio Molina | Caja Rural – Seguros RGA | 10′ 58″ |
39 | Adne Van Engelen | Bike Aid | 10′ 58″ |
40 | Ibai Azurmendi | Equipo Euskadi | 10′ 58″ |
41 | Lawrence Naesen | Lotto – Soudal | 10′ 58″ |
42 | Cesare Benedetti | Bora – Hansgrohe | 10′ 58″ |
43 | Alvaro Cuadros | Caja Rural – Seguros RGA | 10′ 58″ |
44 | Gotzon Martin Sanz | Equipo Euskadi | 10′ 58″ |
45 | Frederik Frison | Lotto – Soudal | 10′ 58″ |
46 | Antonio Jesus Soto Guirao | Equipo Euskadi | 10′ 58″ |
47 | Maxime Monfort | Lotto – Soudal | 10′ 58″ |
48 | Enrico Battaglin | Team Katusha – Alpecin | 10′ 58″ |
49 | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 10′ 58″ |
50 | Fabio Felline | Trek – Segafredo | 10′ 58″ |
51 | Carlos Verona | Movistar Team | 10′ 58″ |
52 | Fernando Barcelo Aragon | Euskadi Basque Country – Murias | 10′ 58″ |
53 | Romain Sicard | Direct Energie | 10′ 58″ |
54 | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Credits | 15′ 32″ |
55 | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen – Baloise | 15′ 32″ |
56 | Adam De Vos | Rally UHC Cycling | 15′ 32″ |
57 | Mathias Van Gompel | Sport Vlaanderen – Baloise | 15′ 32″ |
58 | Kenneth Van Rooy | Sport Vlaanderen – Baloise | 15′ 32″ |
59 | Daire Feeley | Evopro Racing | 15′ 32″ |
60 | Damien Touze | Cofidis, Solutions Credits | 15′ 32″ |
61 | Justin Timmermans | Roompot – Charles | 15′ 35″ |
62 | Thomas Boudat | Direct Energie | 15′ 35″ |
63 | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | 15′ 35″ |
64 | Benoit Jarrier | Team Arkéa – Samsic | 15′ 35″ |
65 | Andrea Pasqualon | Wanty – Groupe Gobert | 15′ 35″ |
66 | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 15′ 35″ |
67 | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country – Murias | 15′ 35″ |
68 | Ryan Anderson | Rally UHC Cycling | 15′ 35″ |
69 | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 15′ 35″ |
70 | Hector Saez Benito | Euskadi Basque Country – Murias | 15′ 35″ |
71 | Unai Cuadrado Ruiz de Gauna | Equipo Euskadi | 15′ 35″ |
72 | John Degenkolb | Trek – Segafredo | 15′ 35″ |
73 | Pavel Kochetkov | Team Katusha – Alpecin | 15′ 35″ |
74 | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 15′ 35″ |
75 | Amaël Moinard | Team Arkéa – Samsic | 15′ 35″ |
76 | Peio Goikoetxea Goiogana | Equipo Euskadi | 20′ 10″ |
77 | Óscar Pelegrí | Vito – Feirense – PNB | 20′ 10″ |
78 | Timothy Dupont | Wanty – Groupe Gobert | 20′ 10″ |
79 | Julio Alberto Amores | Electro Hiper Europa-Ristrasol | 20′ 10″ |
80 | Jenthe Biermans | Team Katusha – Alpecin | 20′ 10″ |
81 | Andreas Schillinger | Bora – Hansgrohe | 20′ 10″ |
82 | Thimo Willems | Sport Vlaanderen – Baloise | 20′ 10″ |
83 | Dennis Van Winden | Israel Cycling Academy | 20′ 10″ |
84 | Wesley Kreder | Wanty – Groupe Gobert | 20′ 10″ |
85 | Kristijan Durasek | UAE Team Emirates | 20′ 10″ |
86 | Hernan Aguirre | Interpro Cycling Academy | 20′ 10″ |
87 | Marco Minnaard | Wanty – Groupe Gobert | 20′ 10″ |
88 | Juan Antonio Lopez-Cozar | Euskadi Basque Country – Murias | 20′ 10″ |
89 | Robert-Jon McCarthy | Canyon DHB | 20′ 14″ |
90 | Peter Kennaugh | Bora – Hansgrohe | 20′ 21″ |
91 | Adrien Guillonnet | Interpro Cycling Academy | 24′ 01″ |
92 | Sebastian Mora Vedri | Caja Rural – Seguros RGA | 24′ 01″ |
93 | Albert Torres Barcelo | – | 24′ 01″ |
94 | Willie Smit | Team Katusha – Alpecin | 24′ 01″ |
95 | Senne Leysen | Roompot – Charles | 24′ 01″ |
96 | Johannes Hodapp | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | 24′ 01″ |
97 | Unai Iribar Jauregui | Laboral Kutxa | 24′ 01″ |
98 | Diego Lopez Fuentes | Equipo Euskadi | 24′ 01″ |
99 | Fabien Grellier | Direct Energie | 24′ 01″ |
100 | Jempy Drucker | Bora – Hansgrohe | 24′ 01″ |
101 | Gotzon Udondo Santamaría | Euskadi Basque Country – Murias | 24′ 05″ |
102 | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen – Baloise | 24′ 05″ |
DNF | Marco Bernardinetti | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Danilo Celano | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Pierpaolo Ficara | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Jan-André Freuler | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Viesturs Luksevics | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Maxence Moncassin | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Iltjan Nikaj | Amore & Vita – Prodir | |
DNF | Daniel Bichlmann | Bike Aid | |
DNF | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
DNF | Aaron Grosser | Bike Aid | |
DNF | Peter Koning | Bike Aid | |
DNF | Timo Schäfer | Bike Aid | |
DNF | Justin Wolf | Bike Aid | |
DNF | Alan Banaszek | Caja Rural – Seguros RGA | |
DNF | Mauricio Moreira | Caja Rural – Seguros RGA | |
DNF | Matthew Bostock | Canyon DHB | |
DNF | Alex Paton | Canyon DHB | |
DNF | Max Stedman | Canyon DHB | |
DNF | Thomas Stewart | Canyon DHB | |
DNF | Jacob Vaughan | Canyon DHB | |
DNF | Bryan Nauleau | Direct Energie | |
DNF | Perrig Quemeneur | Direct Energie | |
DNF | Simon Sellier | Direct Energie | |
DNF | Angelo Tulik | Direct Energie | |
DNF | Jose Daniel Viejo | Euskadi Basque Country – Murias | |
DNF | Eugenio Alafaci | Evopro Racing | |
DNF | Mark Downey | Evopro Racing | |
DNF | Aaron Kearney | Evopro Racing | |
DNF | Cormac McGeough | Evopro Racing | |
DNF | Dominic Pereira Mestre | Evopro Racing | |
DNF | Eugert Zhupa | Evopro Racing | |
DNF | Maris Bogdanovics | Interpro Cycling Academy | |
DNF | David Casanovas Alegri | Interpro Cycling Academy | |
DNF | Florian Hudry | Interpro Cycling Academy | |
DNF | Aleksejs Saramotins | Interpro Cycling Academy | |
DNF | Pablo Torres Muino | Interpro Cycling Academy | |
DNF | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | |
DNF | Harm Vanhoucke | Lotto – Soudal | |
DNF | Daniele Bennati | Movistar Team | |
DNF | Imanol Erviti | Movistar Team | |
DNF | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
DNF | Joan Marti Bennassar | Polartec-Kometa U23 | |
DNF | Pier-Andre Cote | Rally UHC Cycling | |
DNF | Evan Huffman | Rally UHC Cycling | |
DNF | Ty Magner | Rally UHC Cycling | |
DNF | Gavin Mannion | Rally UHC Cycling | |
DNF | John Murphy | Rally UHC Cycling | |
DNF | Jesper Asselman | Roompot – Charles | |
DNF | Lars Boom | Roompot – Charles | |
DNF | Elmar Reinders | Roompot – Charles | |
DNF | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen – Baloise | |
DNF | Thibault Guernalec | Team Arkéa – Samsic | |
DNF | Romain Le Roux | Team Arkéa – Samsic | |
DNF | Clément Russo | Team Arkéa – Samsic | |
DNF | Robert Wagner | Team Arkéa – Samsic | |
DNF | Harry Tanfield | Team Katusha – Alpecin | |
DNF | Felix Intra | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | |
DNF | Jan Knolle | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | |
DNF | Lars Kulbe | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | |
DNF | Joann Leinau | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | |
DNF | Louis Leinau | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | |
DNF | Per Münstermann | Team Sauerland NRW p/b SKS Germany | |
DNF | Marc Buades Ferriol | Telcom-Ederlan-Osés Const | |
DNF | Joan Albert Riera | Telcom-Ederlan-Osés Const | |
DNF | Niklas Eg | Trek – Segafredo | |
DNF | Frederik Backaert | Wanty – Groupe Gobert |