Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo) triumfował na trasie trzeciego etapu amerykańskiego wyścigu. Liderem pozostał Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).
Trzeci (a zarazem przedostatni) etap Colorado Classic był także najtrudniejszym w tegorocznej edycji. Odcinek ze startem i metą w Denver liczył 162 kilometry, a po drodze kolarze musieli się zmierzyć z trzema górskim premiami. Ponadto czekało na nich kilka innych podjazdów, które nie zostały oznaczone w książce wyścigu.
Już na pierwszym dziś podjeździe mocną pracę wykonała ekipa EF Education First-Drapac p/b Cannondale. Bardzo szybko peleton podzielił się i na czele pojawili się: Hugh Carthy, Joe Dombrowski i Daniel Felipe Martinez (wszyscy EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Damien Howson (Mitchelton-Scott), Toms Skujiņš (Trek – Segafredo), Brayan Sanchez (Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources) i Keegan Swirbul (Jelly Belly p/b Maxxis).
Bardzo ciekawy odjazd kręcił minutę przed peletonem prowadzonym głównie przez UnitedHealthcare Pro Cycling Team. Na podjazdach najwięcej punktów zdobył dzisiaj Carthy, który został nowym liderem klasyfikacji górskiej. Na 50 kilometrów przed metą ucieczka miała minutę przewagi, ale siódemka nie zamierzała łatwo się poddawać.
Dystans między peletonem a ucieczką zmniejszał się bardzo powoli. Zdawało się, że to czołówka lepiej współpracuje, niż to robiła duża grupa. Na lotnej premii trzy sekund zgarnął Carthy.
Po tym finiszu na czele zostali Carthy, Dombrowski, Skujiņš i Howson. Cztery kilometry przed metą dojechał do nich Serghei Tvetcov (UnitedHealthcare Pro Cycling Team). Po chwili mocno ruszył Skujiņš, a jego tempo wytrzymał tylko Tvetcov. Łotewsko – rumuńska dwójka na ostatnim kilometrze została doścignięta przez Kanadyjczyka Pier-André Coté (Silber Pro Cycling).
Niestety Kanadyjczyk został złapany na ostatnich metrach, a trudny sprint najlepiej rozegrał Pascal Eenkhoorn (LottoNL-Jumbo). Drugi był Edwin Avila (Israel Cycling Academy), a trzeci Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team).
Mannion umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Stage 3 men’s podium:
?@PascalEenkhoorn @LottoJumbo_road
? @edwinavilav @yallaACADEMY
?@gavinmannion @UHCprocycling #CoClassic18 pic.twitter.com/z5rtL2RTfA— Colorado Classic (@CoClassicPro) August 18, 2018
Wyniki trzeciego etapu:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Time |
1 | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL-Jumbo | 3:42:54 |
2 | AVILA Edwin | Israel Cycling Academy | ,, |
3 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
4 | LEWIS Joe | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
5 | COTÉ Pier-André | Silber Pro Cycling | ,, |
6 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | ,, |
7 | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | ,, |
8 | FRAYRE Eder | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
9 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | ,, |
10 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
11 | EISENHART Taylor | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
12 | EASTER Griffin | 303Project | ,, |
13 | HECHT Gage | Aevolo | ,, |
14 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
15 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, |
16 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
17 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | ,, |
18 | OLIVIER Daan | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
19 | MAAS Jan | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
20 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
21 | BROWN Nathan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
22 | HOWSON Damien | Mitchelton-Scott | ,, |
23 | BLEVINS Christopher | Hagens Berman Axeon | ,, |
24 | BOUWMAN Koen | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
25 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | ,, |
26 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
27 | VILLALOBOS HERNANDEZ Luis | Aevolo | ,, |
28 | BURKE Jack | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
29 | DOMBROWSKI Joe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
30 | CARTHY Hugh | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
31 | PICCOLI James | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
32 | HOEHN Alex | Aevolo | ,, |
33 | POWER Robert | Mitchelton-Scott | ,, |
34 | JORGENSON Matteo | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
35 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | ,, |
36 | EG Niklas | Trek – Segafredo | ,, |
37 | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | ,, |
38 | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
39 | SANCHEZ Brayan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
40 | BRITTON Rob | Rally Cycling | ,, |
41 | SWIRBUL Keegan | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
42 | FERNANDES José | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
43 | EASTER Cullen | 303Project | ,, |
44 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | ,, |
45 | COMPANIONI Ruben | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 0:30 |
46 | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 0:47 |
47 | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 1:10 |
48 | BASSETT Stephen | Silber Pro Cycling | 0:00 |
49 | MAGNER Ty | Rally Cycling | 3:57 |
50 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 6:30 |
51 | SAMUEL Travis | Silber Pro Cycling | ,, |
52 | PATE Danny | Rally Cycling | ,, |
53 | CHAVES Brayan | Mitchelton-Scott | 8:56 |
54 | NEWKIRK Isaiah | 303Project | ,, |
55 | ZUKOWSKY Nicolas | Silber Pro Cycling | 12:12 |
56 | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | ,, |
57 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | ,, |
58 | DANIEL Gregory | Trek – Segafredo | ,, |
59 | REVARD Thomas | Hagens Berman Axeon | ,, |
60 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
61 | HAIDET Lance | Aevolo | ,, |
62 | JARAMILLO Daniel Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
63 | WINN Chris | 303Project | ,, |
64 | STEPHENS Austin | 303Project | ,, |
65 | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
66 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
67 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
68 | DIDIER Laurent | Trek – Segafredo | ,, |
69 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | ,, |
70 | HERNANDEZ Michael | Aevolo | ,, |
71 | SHELDEN Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
72 | GIRKINS Kevin | Elevate – KHS Pro Cycling | 14:25 |
73 | CHEYNE Jordan | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
74 | BASSETTI Sam | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
DNF | SCHMITT Morgan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | |
DNF | TORRACA Nicholas | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
DNF | MAWDITT Lionel | Jelly Belly p/b Maxxis | ,, |
DNF | JEAN Émile | Silber Pro Cycling | ,, |
DNF | CHANCE Maxx | 303Project | ,, |
DNF | NSENGIMANA Jean Bosco | Rwanda | ,, |
Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 6:41:33 |
2 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:15 |
3 | CARTHY Hugh | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:22 |
4 | DOMBROWSKI Joe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:29 |
5 | HOWSON Damien | Mitchelton-Scott | 0:30 |
6 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:33 |
7 | PICCOLI James | Elevate – KHS Pro Cycling | 0:46 |
8 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 0:52 |
9 | BRITTON Rob | Rally Cycling | ,, |
10 | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:53 |
11 | EISENHART Taylor | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 1:02 |
12 | BURKE Jack | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:03 |
13 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | 1:04 |
14 | VILLALOBOS HERNANDEZ Luis | Aevolo | 1:11 |
15 | EG Niklas | Trek – Segafredo | 1:14 |
16 | BROWN Nathan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
17 | HECHT Gage | Aevolo | ,, |
18 | POWER Robert | Mitchelton-Scott | 1:23 |
19 | SANCHEZ Brayan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 1:27 |
20 | JORGENSON Matteo | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:38 |
21 | BOUWMAN Koen | Team LottoNL-Jumbo | 1:41 |
22 | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 1:44 |
23 | EASTER Griffin | 303Project | 1:53 |
24 | OLIVIER Daan | Team LottoNL-Jumbo | 2:00 |
25 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | 2:02 |
26 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | 2:21 |
27 | MAAS Jan | Team LottoNL-Jumbo | 2:22 |
28 | SWIRBUL Keegan | Jelly Belly p/b Maxxis | 2:29 |
29 | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 2:32 |
30 | LEWIS Joe | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 2:36 |
31 | HOEHN Alex | Aevolo | 2:38 |
32 | BASSETT Stephen | Silber Pro Cycling | 2:47 |
33 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | 2:53 |
34 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:08 |
35 | BLEVINS Christopher | Hagens Berman Axeon | 3:24 |
36 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | 3:25 |
37 | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL-Jumbo | 3:37 |
38 | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 3:43 |
39 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 3:53 |
40 | AVILA Edwin | Israel Cycling Academy | 3:54 |
41 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | 4:13 |
42 | EASTER Cullen | 303Project | 4:42 |
43 | COTÉ Pier-André | Silber Pro Cycling | 5:40 |
44 | COMPANIONI Ruben | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 6:01 |
45 | MAGNER Ty | Rally Cycling | 8:40 |
46 | FRAYRE Eder | Elevate – KHS Pro Cycling | 9:39 |
47 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | 9:43 |
48 | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 11:18 |
49 | JARAMILLO Daniel Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 14:02 |
50 | ZUKOWSKY Nicolas | Silber Pro Cycling | 14:17 |
51 | FERNANDES José | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 14:19 |
52 | SAMUEL Travis | Silber Pro Cycling | 15:13 |
53 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 15:22 |
54 | SHELDEN Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 15:33 |
55 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 15:41 |
56 | HERNANDEZ Michael | Aevolo | 15:59 |
57 | NEWKIRK Isaiah | 303Project | 16:27 |
58 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 17:00 |
59 | WINN Chris | 303Project | 17:06 |
60 | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 17:18 |
61 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 17:36 |
62 | REVARD Thomas | Hagens Berman Axeon | 17:57 |
63 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | 17:59 |
64 | PATE Danny | Rally Cycling | 18:08 |
65 | GIRKINS Kevin | Elevate – KHS Pro Cycling | 18:54 |
66 | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 19:17 |
67 | HAIDET Lance | Aevolo | 19:37 |
68 | DIDIER Laurent | Trek – Segafredo | 20:34 |
69 | DANIEL Gregory | Trek – Segafredo | 21:37 |
70 | STEPHENS Austin | 303Project | 22:18 |
71 | CHAVES Brayan | Mitchelton-Scott | 23:37 |
72 | CHEYNE Jordan | Elevate – KHS Pro Cycling | 23:46 |
73 | BASSETTI Sam | Elevate – KHS Pro Cycling | 24:03 |
74 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 28:38 |