fot. Bahrain Victorious / Sprint Cycling Agency

Kraksa kilkudziesięciu zawodników doprowadziła do zneutralizowania piątego etapu Criterium du Dauphine. Niestety wśród poszkodowanych jest również Kamil Gradek, który musiał wycofać się z wyścigu.

Do najważniejszego wydarzenia na wczorajszym odcinku Criterium du Dauphine doszło na zjeździe, niespełna 20 kilometrów przed metą. Na mokrym asfalcie upadło kilkudziesięciu zawodników. Część z nich została przewieziona do szpitala, a ze względu na brak wystarczającej liczby karetek w kolumnie, zmagania zneutralizowano i nie wyłoniono etapowego zwycięzcy.

W przypadku większości kolarzy obyło się bez poważniejszych kontuzji, jednak część z nich opuści Francję ze złamaniami. Już wczoraj poinformowano, że w tym gronie znaleźli się Steven Kruijswijk oraz Dylan van Baarle. Dziś w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych ekipa Bahrain Victorious ogłosiła, że do szóstego etapu nie przystąpią Kamil Gradek oraz Jasha Sütterlin.

Obaj zawodnicy doznali złamań – Kamil Gradek ręki, a Niemiec biodra. We wpisie nie poinformowano, jak poważne są ich kontuzje.

Oprócz wycofanych wczoraj kolarzy – Stevena Kruijswijka, Dylana van Baarle, Milana Mentena, Alexa Mariault, Adne Holtera, Laurensa Huysa i Remy’ego Rochas – do dzisiejszego etapu nie wystartują poobijani po kraksie Juan Ayuso, Kobe Goossens oraz chorzy Lukas Nerurkar i Harry Sweeny.

Poprzedni artykułIzraelski kolarz Guy Timor śmiertelnie potrącony
Następny artykułTour of Britain kobiet 2024: Lotte Kopecky po raz drugi
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel

No i Tour de France z glowy. Trzymaj sie Kamil, kolarstwo to brutalny sport :/