fot. Getty Images / Soudal – Quick Step

Na półmetku 76. edycji Critérium du Dauphiné organizatorzy przygotowali dla kolarzy pierwszą selektywną próbę podczas tego wyścigu – dziś zawodnicy przejadą 34-kilometrową jazdę indywidualną na czas. Głównymi faworytami do wygranej są aktualni mistrzowie świata oraz Europy, czyli odpowiednio Remco Evenepoel i Joshua Tarling.

Critérium du Dauphiné wchodzi powoli w decydującą fazę. Nim zawodnicy wjadą w wysokie góry pierwsze poważniejsze różnice powstaną podczas stosunkowo długiej jazdy indywidualnej na czas – dziś na zawodników czeka 34,4 kilometra pofałdowanego terenu między Saint-Germain-Laval a Neulise.

Jako pierwszy rampę startową o 13:46 opuści Jensen Plowright (Alpecin-Deceuninck). Oczy kolarskiego świata będą jednak zwrócone na ruszającego 3 minuty później Joshuę Tarlinga (INEOS Grenadiers), czyli aktualnego mistrza Europy w tej specjalności. 20-letni Brytyjczyk po wywalczeniu tego tytułu spotkał się bowiem tylko raz z jadącym w tęczowej koszulce Remco Evenepoelem (Soudal Quick-Step) i podczas zeszłorocznego Chrono des Nations to właśnie Joshua Tarling okazał się być lepszy. Dziś długo wyczekiwana okazja do rewanżu między panami.

Lista kolarzy zdolnych do zajęcia dziś wysokiej lokaty jest zresztą dużo dłuższa. Polscy kibice mogą śledzić czy na 100% pojadą dziś dwaj najlepsi aktywni kolarsko czasowcy znad Wisły – o 13:56 do walki ruszy Kamil Gradek (Bahrain – Victorious), zaś o 15:12 w koszulce mistrza Polski wystartuje Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers).

Kolejność startu do 4. etapu 76. Critérium du Dauphiné:
Pogrubieni zostali potencjalni faworyci dzisiejszej rywalizacji.

1 13:46:00  PLOWRIGHT Jensen Alpecin – Deceuninck
2 13:47:00  QUICK Blake Team Jayco AlUla
3 13:48:00  DENZ Nico BORA – hansgrohe
4 13:49:00  TARLING Joshua INEOS Grenadiers
5 13:50:00  TURNER Ben INEOS Grenadiers
6 13:51:00  KEPPLINGER Rainer Bahrain – Victorious
7 13:52:00  KIRSCH Alex Lidl – Trek
8 13:53:00  IZAGIRRE Gorka Cofidis
9 13:54:00  HALLER Marco BORA – hansgrohe
10 13:55:00  SKAARSETH Anders Uno-X Mobility
11 13:56:00  GRADEK Kamil Bahrain – Victorious
12 13:57:00  RUSSO Clément Groupama – FDJ
13 13:58:00  PAGE Hugo Intermarché – Wanty
14 13:59:00  BENNETT Sam Decathlon AG2R La Mondiale Team
15 14:00:00  VAN BAARLE Dylan Team Visma | Lease a Bike
16 14:01:00  GIBBONS Ryan Lidl – Trek
17 14:02:00  SÉNÉCHAL Florian Arkéa – B&B Hotels
18 14:03:00  PEDERSEN Casper Soudal Quick-Step
19 14:04:00  PAASSCHENS Mathijs Lotto Dstny
20 14:05:00  MENTEN Milan Lotto Dstny
21 14:06:00  CURRIE Logan Lotto Dstny
22 14:07:00  COMBAUD Romain Team dsm-firmenich PostNL
23 14:08:00  LIEPIŅŠ Emīls Team dsm-firmenich PostNL
24 14:09:00  KUZMIN Anton Astana Qazaqstan Team
25 14:10:00  CHARMIG Anthon Astana Qazaqstan Team
26 14:11:00  BRAET Vito Intermarché – Wanty
27 14:12:00  VINK Michael UAE Team Emirates
28 14:13:00  LUDVIGSSON Tobias Q36.5 Pro Cycling Team
29 14:14:00  PARISINI Nicolò Q36.5 Pro Cycling Team
30 14:15:00  ANDERSEN Idar Uno-X Mobility
31 14:16:00  PAQUOT Tom Intermarché – Wanty
32 14:17:00  TOUMIRE Hugo Cofidis
33 14:18:00  LEIJNSE Enzo Team dsm-firmenich PostNL
34 14:19:00  MAAS Jan Team Jayco AlUla
35 14:20:00  HOLTER Ådne Uno-X Mobility
36 14:21:00  LIVYNS Arjen Lotto Dstny
37 14:22:00  JUUL-JENSEN Christopher Team Jayco AlUla
38 14:23:00  HUBY Antoine Soudal Quick-Step
39 14:24:00  SÜTTERLIN Jasha Bahrain – Victorious
40 14:25:00  GAZZOLI Michele Astana Qazaqstan Team
41 14:26:00  DOULL Owain EF Education – EasyPost
42 14:27:00  HOLLYMAN Mason Israel – Premier Tech
43 14:28:00  FROOME Chris Israel – Premier Tech
44 14:29:00  NAESEN Oliver Decathlon AG2R La Mondiale Team
45 14:30:00  VENTURINI Clément Arkéa – B&B Hotels
46 14:31:00  RUTSCH Jonas EF Education – EasyPost
47 14:32:00  BAYER Tobias Alpecin – Deceuninck
48 14:33:00  BOASSON HAGEN Edvald Decathlon AG2R La Mondiale Team
49 14:34:00  HOULE Hugo Israel – Premier Tech
50 14:35:00  KNIGHT Oliver Cofidis
51 14:36:00  MÄRKL Niklas Team dsm-firmenich PostNL
52 14:37:00  ROCHAS Rémy Groupama – FDJ
53 14:38:00  GARCÍA CORTINA Iván Movistar Team
54 14:39:00  ZIMMERMANN Georg Intermarché – Wanty
55 14:40:00  FRAILE Omar INEOS Grenadiers
56 14:41:00  ARRIETA Igor UAE Team Emirates
57 14:42:00  TUSVELD Martijn Team dsm-firmenich PostNL
58 14:43:00  OSBORNE Jason Alpecin – Deceuninck
59 14:44:00  DURBRIDGE Luke Team Jayco AlUla
60 14:45:00  POLITT Nils UAE Team Emirates
61 14:46:00  GUERNALEC Thibault Arkéa – B&B Hotels
62 14:47:00  GENIETS Kevin Groupama – FDJ
63 14:48:00  SCHELLING Ide Astana Qazaqstan Team
64 14:49:00  LASTRA Jonathan Cofidis
65 14:50:00  JUNGELS Bob BORA – hansgrohe
66 14:51:00  PEDERSEN Mads Lidl – Trek
67 14:52:00  DONOVAN Mark Q36.5 Pro Cycling Team
68 14:53:00  PACHER Quentin Groupama – FDJ
69 14:54:00  KNOX James Soudal Quick-Step
70 14:55:00  GODON Dorian Decathlon AG2R La Mondiale Team
71 14:56:00  DE PRETTO Davide Team Jayco AlUla
72 14:57:00  CASTROVIEJO Jonathan INEOS Grenadiers
73 14:58:00  MADOUAS Valentin Groupama – FDJ
74 14:59:00  WRIGHT Fred Bahrain – Victorious
75 15:00:00  SOBRERO Matteo BORA – hansgrohe
76 15:01:00  BOUWMAN Koen Team Visma | Lease a Bike
77 15:02:00  MOSCON Gianni Soudal Quick-Step
78 15:03:00  HOLLMANN Juri Alpecin – Deceuninck
79 15:04:00  LEMMEN Bart Team Visma | Lease a Bike
80 15:05:00  LE BERRE Mathis Arkéa – B&B Hotels
81 15:06:00  GREGAARD Jonas Lotto Dstny
82 15:07:00  CONCA Filippo Q36.5 Pro Cycling Team
83 15:08:00  PEDRERO Antonio Movistar Team
84 15:09:00  SWEENY Harry EF Education – EasyPost
85 15:10:00  WELLENS Tim UAE Team Emirates
86 15:11:00  BENOOT Tiesj Team Visma | Lease a Bike
87 15:12:00  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers
88 15:13:00  HUYS Laurens Arkéa – B&B Hotels
89 15:14:00  MARIAULT Axel Cofidis
90 15:15:00  PRODHOMME Nicolas Decathlon AG2R La Mondiale Team
91 15:16:00  SKUJIŅŠ Toms Lidl – Trek
92 15:17:00  HOELGAARD Markus Uno-X Mobility
93 15:18:00  MEURISSE Xandro Alpecin – Deceuninck
94 15:19:00  VERGALLITO Luca Alpecin – Deceuninck
95 15:20:00  ELISSONDE Kenny Cofidis
96 15:21:00  HAGEN Carl Fredrik Q36.5 Pro Cycling Team
97 15:22:00  QUINN Sean EF Education – EasyPost
98 15:23:00  HINDLEY Jai BORA – hansgrohe
99 15:24:00  NEILANDS Krists Israel – Premier Tech
100 15:25:00  TEUNS Dylan Israel – Premier Tech
101 15:26:00  LEKNESSUND Andreas Uno-X Mobility
102 15:27:00  UMBA Santiago Astana Qazaqstan Team
103 15:28:00  FANCELLU Alessandro Q36.5 Pro Cycling Team
104 15:29:00  VERONA Carlos Lidl – Trek
105 15:30:00  POWLESS Neilson EF Education – EasyPost
106 15:31:00  ROMO Javier Movistar Team
107 15:32:00  KRUIJSWIJK Steven Team Visma | Lease a Bike
108 15:33:00  SCOTSON Callum Team Jayco AlUla
109 15:34:00  GOOSSENS Kobe Intermarché – Wanty
110 15:35:00  MÜHLBERGER Gregor Movistar Team
111 15:36:00  SOLER Marc UAE Team Emirates
112 15:37:00  FUGLSANG Jakob Israel – Premier Tech
113 15:38:00  RODRÍGUEZ Cristián Arkéa – B&B Hotels
114 15:39:00  VAN WILDER Ilan Soudal Quick-Step
115 15:40:00  FORTUNATO Lorenzo Astana Qazaqstan Team
116 15:41:00  KRON Andreas Lotto Dstny
117 15:42:00  EVENEPOEL Remco Soudal Quick-Step
118 15:43:00  KUSS Sepp Team Visma | Lease a Bike
119 15:44:00  DE PLUS Laurens INEOS Grenadiers
120 15:45:00  SOSA Iván Ramiro Movistar Team
121 15:46:00  EIKING Odd Christian Uno-X Mobility
122 15:47:00  RAFFERTY Darren EF Education – EasyPost
123 15:48:00  SEPÚLVEDA Eduardo Lotto Dstny
124 15:49:00  LANDA Mikel Soudal Quick-Step
125 DNS  HARPER Chris Team Jayco AlUla
126 15:51:00  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty
127 15:52:00  TEJADA Harold Astana Qazaqstan Team
128 15:53:00  GEOGHEGAN HART Tao Lidl – Trek
129 15:54:00  SIVAKOV Pavel UAE Team Emirates
130 15:55:00  GAUDU David Groupama – FDJ
131 15:56:00  MARTIN Guillaume Cofidis
132 15:57:00  FORMOLO Davide Movistar Team
133 15:58:00  BARGUIL Warren Team dsm-firmenich PostNL
134 15:59:00  BERTHET Clément Decathlon AG2R La Mondiale Team
135 16:00:00  BUITRAGO Santiago Bahrain – Victorious
136 16:01:00  AYUSO Juan UAE Team Emirates
137 16:02:00  LAZKANO Oier Movistar Team
138 16:03:00  HAIG Jack Bahrain – Victorious
139 16:04:00  VLASOV Aleksandr BORA – hansgrohe
140 16:05:00  RODRÍGUEZ Carlos INEOS Grenadiers
141 16:06:00  CICCONE Giulio Lidl – Trek
142 16:07:00  CHAMPOUSSIN Clément Arkéa – B&B Hotels
143 16:08:00  ARMIRAIL Bruno Decathlon AG2R La Mondiale Team
144 16:09:00  NERURKAR Lukas EF Education – EasyPost
145 16:10:00  JORGENSON Matteo Team Visma | Lease a Bike
146 16:11:00  ROGLIČ Primož BORA – hansgrohe
147 16:12:00  GRÉGOIRE Romain Groupama – FDJ
148 16:13:00  CORT Magnus Uno-X Mobility
149 16:14:00  GEE Derek Israel – Premier Tech

 

Poprzedni artykułZłota Wstęga Kaczawy wokół Złotoryi. Kolejna edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk
Następny artykułJoshua Tarling: „Nie czuję się faworytem”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments