fot. Mazowsze Serce Polski

Od dziś do 3 czerwca w kostarykańskim San Carlos odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie. Za Oceanem Atlantyckim będzie rywalizować szosowa reprezentacja Polski, składająca się z 4 zawodniczek i 3 zawodników.

Przez najbliższe 6 dni w Kostaryce rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie. W programie imprezy są również wyścigi szosowe – studenci i studenki z całego świata będą rywalizować w kryterium, indywidualnej jeździe na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego, które zaplanowane są odpowiednio na środę, czwartek i piątek.

Kryterium zostanie rozegrane na miejskiej rundzie o długości 3,5 kilometra, natomiast dystans czasówki – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn – wyniesie 19 kilometrów. Wieńczące szosową rywalizację wyścigi ze startu wspólnego zostaną rozegrane na trasach o długości 80 (kobiety) i 120 kilometrów (mężczyźni).

W wyścigach szosowych wystąpią 4 Polki i 3 Polaków. Kobiecy skład naszej reprezentacji utworzą Olga Wankiewicz z MAT ATOM Deweloper Wrocław, Natalia Krześlak i Zuzanna Chylińska, na co dzień reprezentujące TKK Pacific Nestle Fitness oraz Oliwia Majewska, ścigająca się w zagranicznej ekipie Torelli.

Wśród mężczyzn wystartują Konrad Czabok z kontynentalnej drużyny Mazowsze Serce Polski, a także Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier) oraz Marcin Trojanowski (KS AGH Kraków).

 

Poprzedni artykułJan Ullrich otwiera własne muzeum kolarstwa
Następny artykułL’Equipe: Katarzyna Niewiadoma na celowniku kolarskiego giganta. Zmieni ekipę?
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments