fot. Galeria zawodnika

22-letni Kamil Szymacha został zgłoszony jako 11. kolarz Voster ATS Team. Młody zawodnik zasilił polską grupę kontynentalną ze skutkiem natychmiastowym i zapewne niedługo zadebiutuje w nowych barwach.

Kamil Szymacha to od lat jeden z czołowych kolarzy ze swojego rocznika w Polsce. Odzwierciedlenie tego mieliśmy m.in. podczas Mistrzostw Polski w 2020 roku, kiedy to w Kazimierzy Wielkiej Kamil wywalczył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego juniorów. Później młody Polak łączył starty w naszym kraju z tymi w barwach włoskiego klubu VPM Moretti SCS, z którym był m.in. 4. w Memoria Silvano Torresi. 22-latek bywał także regularnie powoływany do kadry biorąc udział m.in. w zeszłorocznym Tour de l’Avenir.

Teraz Kamil Szymacha zasili Voster ATS Team. Polska grupa kontynentalna zaczęła sezon w 10-osobowym składzie, który teraz zostanie wzmocniony przez utalentowanego 22-latka. Ten z pewnością doda niezbędnej głębi, zwłaszcza w trudniejszym terenie. Grupa ta ma bowiem dość ciekawe plany startowe, do których realizacji przyda się dodatkowa para nóg.

Na ten moment Voster ATS Team może poszczycić się jedną wygraną UCI – Radosław Frątczak był najlepszy na ostatnim etapie Belgrad-Banja Luka. Ponadto kolarze tej formacji brylowali w mniejszych imprezach – dla przykładu Piotr Maślak wygrał Ślężańskiego Mnicha.

Poprzedni artykułSzlakami Jury 2024 za nami
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Wspaniałe zwycięstwo Georga Steinhausera na górskim etapie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments