W ostatnich dniach polscy juniorzy młodsi rywalizowali w rozgrywanym w Czechach Wyścigu Pokoju dla kolarzy tej kategorii wiekowej. Jeden z etapów padł łupem Mikołaja Legiecia, a na podiach stawali również Igor Mitoraj i Mateusz Blaszak.

Czeski Wyścig Pokoju dla juniorów młodszych rozpoczął się 1,5-kilometrowym prologiem, w którym najlepszy czas uzyskał reprezentant Polski – Mikołaj Legieć. Niestety, z powodu decyzji sędziów o błędzie na nawrocie, otrzymał on 20 sekund kary, przez co został sklasyfikowany na odległej pozycji. Na 5. miejscu uplasował się natomiast Mateusz Jabłoński z SMS Świdnica / KS Deichmann ABUS MAT Sobótka).

Na kolejnym odcinku Mikołaj Legieć zajął 13. lokatę. Lepiej poszedł polskim kolarzom trzeci etap, na którym z bardzo dobrej strony pokazali się Igor Mitoraj i wspomniany Mikołaj Legieć z reprezentacji Polski, plasując się na drugiej i szóstej pozycji.

Drugi z wymienionych zawodników, na co dzień reprezentujący UKS Centrum Nowa Ruda odniósł zwycięstwo na przedostatnim etapie, przyprowadzając na metę okrojony peleton. Wyścig zakończył się indywidualną jazdą na czas, na której 3. miejsce zajął Mateusz Blaszak.

W klasyfikacji generalnej na 9. pozycji uplasował się Maksymilian Matyasik, a 4 lokaty niżej sklasyfikowany został Mateusz Blaszak.

Wyniki Wyścigu Pokoju juniorów młodszych

Poprzedni artykułDlaczego czekamy aż 35 lat na polskie zwycięstwo w Giro d’Italia?
Następny artykułOni wygrali najwięcej etapów podczas jednej edycji w XXI wieku [quiz]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.