fot. Team SD Worx / Getty Images

To może być jeden z ciekawszych transferów w kobiecym kolarstwie w ostatnich latach. Demi Vollering odejdzie z Team SD Worx – Protime i jak podają holenderskie media jest blisko porozumienia z FDJ-Suez.

Wiemy, że Demi Vollering nie powtórzy wielkiego osiągnięcia z poprzedniego sezonu, kiedy wygrała wszystkie wyścigi Tryptyku Ardeńskiego. W 2023 roku triumfowała także w Tour de France Femmes oraz została wicemistrzynią świata. Obecny sezon, jak do tej pory nie jest tak udany dla Holenderki. Zawodniczka Team SD Worx – Protime zajęła 2. miejsce w Brabanckiej Strzale oraz była 3. w Strade Bianche. Amstel Gold Race ukończyła dopiero na 22. pozycji. Teraz liczy na premierowe zwycięstwo w tym roku na Strzale Walońskiej albo na Liege – Bastogne – Liege, gdzie triumfowała już dwukrotnie.

W przerwie między poszczególnymi wyścigami Tryptyku Ardeńskiego więcej o Vollering mówi się w kontekście transferowym niż o jej wynikach. W Team SD Worx – Protime konkurencja jest olbrzymia i już odejście Holenderki z najlepszej ekipy świata jest już praktycznie przesądzone. Media z Niderlandów wskazują kierunek, w którym uda się zwyciężczyni blisko 30 wyścigów.

Portal „Algemeen Dagblad” przekazał informację o tym, że Demi Vollering prowadzi negocjacje w sprawie wieloletniego kontraktu z FDJ-Suez. Tę informację w swoich źródłach potwierdził także portal „Wielerflits”. Na oficjalną wiadomość musimy oczywiście poczekać do sierpnia, a sama zawodniczka skupia się o kolejnych startach na czele z Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu oraz Tour de France Femmes, które rozpocznie się w Rotterdamie.

Z prawdopodobnym przejściem Demi Vollering do FDJ-Suez wiąże się także inna kwestia. Francuski zespół ma także związać się z amerykańską marką Specialized. Byłaby to dobra wiadomość dla Holenderki, gdyż Team SD Worx – Protime korzysta ze sprzętu tej firmy. Warto dodać, że Vollering nie będzie jedyną zawodniczką ze swojego kraju w FDJ-Suez. Obecnie we francuskiej drużynie ścigają się: Loes Adegeest, Nina Buijsman, Lauren Molengraaf i Amber Kraak, która ostatnio notowała dobre wyniki na czele ze zwycięstwem etapowym na UAE Tour Women.

Poprzedni artykułNajważniejsze zwycięstwo Alessandro De Marchiego
Następny artykuł22-letnia medalistka Mistrzostw Świata i Europy przedwcześnie kończy karierę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments