Reprezentujący ekipę Team Felt Felbermayr Patryk Stosz zajął drugie miejsce na pierwszym etapie wyścigu Tour of Rhodes, wchodzącego w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Zwyciężył Amerykanin Scott McGill.

Polski duet z Team Felt Felbermayr kontynuuje zmagania na wyspie Rodos. Patryk Stosz i Piotr Brożyna – bo o nich mowa – mają już za sobą start w Rhodes GP (1.2), a aktualnie biorą udział w etapówce Tour of Rhodes (2.2).

Rywalizacja w czterodniowym wyścigu rozpoczęła się wczorajszym prologiem, w którym zwyciężył Andre Drege z Team Coop – Repsol, pokonując Lukasa Meilera i Colina Stüssiego z Team Vorarlberg. Dziś zawodnicy ścigali się na lekko pagórkowatym etapie, zakończonym płaskim odcinkiem o długości kilkudziesięciu kilometrów.

Najsilniejsze ekipy w stawce wykorzystały trudności terenowe, by podzielić peleton. Ostatecznie etap zakończył się finiszem z 50-osobowej grupy. Sprint wcześnie rozpoczął Patryk Stosz z Team Felt Felbermar, który w końcówce został wyprzedzony przez Scotta McGilla z Project Echelon Racing. Polak przeciął kreskę na drugiej pozycji, a podium uzupełnił Gustav Wang (Airtox – Carl Ras). W czołowej grupie do mety dojechał też inny z Biało-Czerwonych – Piotr Brożyna.

W wyścigu startuje też drużyna Kujawy Pomorze, w składzie: Jakub Dudek, Dawid Łątkowski, Franciszek Kaczorowski, Wiktor Kurek, Igor Sęk, Igor Włodarczyk i Szymon Wiśniewski.

Do końca Wyścigu Dookoła Rodos pozostały dwa etapy.