fot. Dariusz Krzywański / DkpCycling&Life

Marek Kapela rozpoczął rok 2024 w (niemal) najlepszy możliwy sposób. Polak zajął 2. miejsce we francuskim wyścigu amatorskim – Circuit des Plages 1ª Ep.

Choć Circuit des Plages jest wyścigiem amatorskim, to należy pamiętać, że francuskie ściganie na tym szczeblu stoi na stosunkowo wysokim poziomie. Kolarze, którzy błyszczą na takich imprezach nierzadko dostają się niedługo później do zdecydowanie lepszych ekip. Przykładami mogą być nawet niedawni zwycięzcy Circuit des Plages – Valentin Ferron (2018) i Jason Tesson (2020). Obaj jeżdżą dziś dla TotalEnergies i mają już na koncie zwycięstwa w o wiele bardziej prestiżowych wyścigach.

Dołączenie do takiego grona byłoby więc dla Kapeli – kolarza, który w elicie ściga się drugi sezon dobrym prognostykiem. To się nie udało, jednak należy docenić jego waleczną postawę. Wziął udział w 85-kilometrowym trójkowym odjeździe, w którym był najmłodszym zawodnikiem – obok niego jechali 24-letni Matthieu Courcelles i 21-letni Benjamin Marais. Ostatecznie szybszy okazał się ten drugi, jednak wciąż nastoletni Kapela (jeszcze przez tydzień, bo 16 lutego ma urodziny) nie tylko zajął 2. miejsce, ale też został wybrany najwaleczniejszym kolarzem wyścigu.

Wyniki wyścigu:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour Colombia 2024: Richard Carapaz najlepszy na monstrualnym podjeździe
Następny artykułHubert Grygowski przed debiutem z ekipą World Tour: „To odpowiedzialność, ale najwyższa pora na takie starty”
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Konopek
Piotr Konopek

Brawo Marek tak trzymać 😃😀

Gość
Gość

Tam ojca nie znają 🙂