Jarno Widar (Crabbé Toitures – CC Chevigny Junior) wygrał klasyfikację generalną belgijskiego wyścigu juniorów. Ósme miejsce wywalczył Patryk Goszczurny (SMS Świdnica).

Dwa dni trwała rywalizacja w La Philippe Gilbert juniors. Pierwszy etap prowadził z Harzé do La Gleize i liczył 82 kilometry. Na pagórkowatej trasie były dwa oznaczone podjazdy.

Etap zakończył się sprintem z peletonu, a najszybszy okazał się Lars Vanden Heede (Crabbé Toitures – CC Chevigny Junior). Kolejne miejsca zajęli Jed Smithson (Fensham Howes-MAS Design) i Clément Sanchez (CREF Pays de la Loire). Patryk Goszczurny finiszował na trzynastym miejscu.

Wyniki pierwszego etapu:

Results powered by FirstCycling.com

Drugi, a zarazem ostatni etap prowadził z Harzé do Remouchamps. Na dystansie 112 kilometrów młodzi adepci kolarstwa musieli zmierzyć się z siedmioma górskimi premiami.

W trudnym terenie najlepiej odnalazł się specjalizujący się w samotnych odjazdach Jarno Widar (Crabbé Toitures – CC Chevigny Junior), który zaatakował kilka kilometrów przed metą i nie dał się już doścignąć. Tym samym wygrał także klasyfikację generalną. W naprawdę solidnej stawce świetnie spisał się po raz kolejny w tym sezonie Patryk Goszczurny (SMS Świdnica), który był ósmy na etapie i taką samą pozycję wywalczył w „generalce”.

Wyniki drugiego etapu:

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Poznaliśmy przebieg trzech etapów
Następny artykułExact Cross Beringen 2023: Zwycięstwa Fem van Empel i Thibau Nysa