fot. Movistar / Getty Sport

Lidl-Trek to mocny kandydat do miana najaktywniejszej drużyny na rynku transferowym. W poniedziałek pojawiły się kolejne informacje z amerykańskiej grupy.

Co ciekawe, po pięciu sezonach z Movistarem pożegna się Carlos Verona. 30-latek podpisał dwuletnią umowę z Lidl-Trek. W barwach Movistar Team odniósł swoje jedyne zwycięstwo w karierze. W poprzednim sezonie wygrał etap Criterium du Dauphine. Głównie pełni rolę pomocnika.

Po pięciu dobrych latach spędzonych w Movistarze miałem poczucie, że muszę poszukać zespołu, w którym mógłbym się rozwijać jako kolarz. Szansa na dołączenie do Lidl-Trek pojawiła się w odpowiednim momencie. Nic nie dzieje się bez powodu i jestem szczęśliwy z tego, co niebawem się rozpocznie. To co, mnie tutaj przyciągnęło to sposób, w jaki ten zespół się ściga. Każdy członek drużyny walczy o cele, gra się różnymi kartami. Nie mogę się doczekać aż będę częścią tego międzynarodowego zespołu, w którym wpływ różnych nacji i kultur sprawia, że jest to interesująca ekipa dla kolarzy

– czytamy w wypowiedzi Hiszpana na stronie Lidl-Trek.

Obecnie Carlos Verona ściga się jeszcze na Tour of Britain jako zawodnik Movistar Team. Również w poniedziałek Lidl-Trek ogłosił dwa przedłużenia kontraktów Na dwa kolejne sezony w amerykańskiej grupie pozostaną Julien Bernard i Jacopo Mosca.

Oprócz Verony do Lidl-Trek dołączyli wcześniej: Patrick Konrad, Tao Geoghegan Hart, Andrea Bagioli, Fabio Felline, Ryan Gibbons, Simone Consonni i Jonathan Milan. Skład grupy na 2024 rok liczy już 26 kolarzy.

Poprzedni artykułDzień prawdy – zapowiedź 10. etapu Vuelta a España 2023
Następny artykułJay Vine: „Nie byłem pewien czy pasuję do peletonu przez brak umiejętności jazdy w grupie”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments