fot. CERATIZIT - WNT Pro Cycling

2. miejsce w wolrdtourowym klasyku Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT z pewnością jest jednym z największych sukcesów w karierze Marty Lach. Polka kolejny raz pokazała się z świetnej strony w imprezie sponsorowanej przez partnera tytularnego jej ekipy, czyli CERATIZIT-WNT Pro Cycling.

Marta Lach jest zawodniczką, która świetnie wywiązuje się z swoich zadań. Przez 2 sezony z rzędu Polka wygrywała etapy Bretagne Ladies Tour CERATIZIT, teraz dołożyła do swojego dorobku także świetny wyścig w innej imprezie sponsorowanej przez partnera tytularnego jej zespołu. Dzisiejsze drugie miejsce w 22. Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT z pewnością musi cieszyć sponsora, a dla 26-latki stanowi to fajny wpis do kolarskiego dorobku.

Dziewczyny wykonały dzisiaj świetną robotę, zawsze byłyśmy w dobrej pozycji, cały czas trzymałyśmy się razem. Franzi świetnie pokazała się w odjeździe, a to oznaczało, że w pierwszej połowie wyścigu presja w grupie była dla nas mniejsza. Myślałam, że popełniłem błąd, zajmując zbyt odległą pozycję w finale, ale ostatecznie jestem bardzo szczęśliwa, że stoję na podium w wyścigu World Tour

— opowiadała Marta Lach.

Polka w sprincie pod górę musiała uznać wyższość jedynie Mischy Bredewold z dominującego w tym roku Team SD Worx. Dla holenderskiej ekipy było to 56. zwycięstwo w tym sezonie, a 14 na poziomie Women’s World Touru (na 23 rozegrane wyścigi). Można zatem powiedzieć, że Marta Lach wygrała zawody dla „reszty świata” za plecami drużyny, która w tym roku może uchodzić niemalże za nie do pokonania.

Poprzedni artykułCarlos Rodríguez nie dla Movistar Teamu. Wysokie odszkodowanie
Następny artykułZoe Bäckstedt zawodniczką Canyon//SRAM Racing
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments