Drugi etap kobiecego Tour de l’Avenir to kolejny świetny rezultat w wykonaniu naszych reprezentantek do lat 23, Olga Wankiewicz zajęła 4. miejsce w sprincie kończącym dzisiejszy odcinek. Etap wygrała Szwajcarka Linda Zanetti a etapowe podium uzupełniły: Belgijka Julie De Wilde oraz Holenderka Fem van Empel.

Drugi dzień rywalizacji podczas pierwszej, historycznej edycji Tour de l’Avenir Femmes ruszał z Charolles i po 92 kilometrach walki po płaskim terenie finiszował w Louhans.

Etap zgodnie z przewidywaniami kontrolowały najsilniejsze nacje, takie jak Belgia, Holandia czy Włochy. W końcówce dobrze odnalazły się również Polki, które wyprowadziły na dobrą pozycję Olgę Wankiewicz. 20-letnia zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław doskonale to wykorzystała ostatecznie finiszując tuż za podium. Najszybsza byłą Szwajcarka Linda Zanetti a za jej plecami linię mety przecięły Julie De Wilde z Belgii i Fem van Empel z Holandii. Żółtą koszulkę liderki utrzymała wczorajsza triumfatorka jazdy indywidualnej na czas – Niemka Antonia Niedermaier. Do końca zmagań pozostały trzy etapy. Pozostałe nasze reprezentantki zajęły: Malwina Mul – 15. miejsce, Dominika Włodarczyk – 24. miejsce, Agata Kowalska – 56. miejsce, Tamara Szalińska – 75. miejsce oraz Maja Wróblewska – 84. lokata.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułMarianne Vos przeszła kolejną operację. Koniec sezonu dla Holenderki
Następny artykułVuelta a España 2023: Kaden Groves najlepszy w chaotycznej końcówce!
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.